vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Problem sa paljenjem Bube 1976

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
peki.kg
pridošlica
pridošlica
peki.kg


Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 16.06.2016

Problem sa paljenjem Bube 1976 Empty
PočaljiNaslov: Problem sa paljenjem Bube 1976   Problem sa paljenjem Bube 1976 Icon_minitimeUto 6 Sep - 17:53

Pozdrav, imam problem sa paljenjem, auto je palio normalno pre 2 meseca, ali ga nisam palio neko vreme i sad nece da upali. Vergla lepo, ali nikako da upali, do akumulatora nije, a pre godinu dana je sve komplet menjano: svecice, kablovi i svasta nesto. Moram da objasnim da sam vozac pocetnik i da nemam mnogo iskustva sa Bubicom, zbog toga se nadam dobroj volji ostalih korisnika da mi pomognu sa mojim problemom. Probao sam da sipam i malo goriva u karburator i probao sam 2 puta na gurku ali nista... Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
mix1200
VW entuzijasta
VW entuzijasta
mix1200


Broj poruka : 133
Godina : 33
Lokacija : Obrenovac-Stubline
Datum upisa : 07.08.2009

Problem sa paljenjem Bube 1976 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa paljenjem Bube 1976   Problem sa paljenjem Bube 1976 Icon_minitimeUto 6 Sep - 19:44

Trebalo bi da proveris imas li varnicu na svecicama za pocetak, posto nije prihvatila sipanje goriva u karburator, morala je makar da se nakaslje kao da ce da upali. Ako ima varnicu, proveri dal pumpa goriva dovlaci benzin u karburator, ako je i to uredu onda karburator da se pregleda, ocisti. Malo ozbiljnija vec provera je kompresija na cilindrima, kao i zazor na ventilima, mada verujem da je struja problem, bez obzira sto je sve zamenjeno...
Nazad na vrh Ići dole
http://avmilos@hotmail.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problem sa paljenjem Bube 1976 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa paljenjem Bube 1976   Problem sa paljenjem Bube 1976 Icon_minitimeSre 7 Sep - 7:08

Ako motor neće da upali, moguće su dve osnovne greške - ili nema goriva, ili nema varnice. Sipanjem benzina u grlo karburatora delimično je otklonjena sumnja na nedostatak goriva, dakle ostaje sumnja da fali varnica...

Izvuci priključak sa neke svećice, unutra stavi staru svećicu i prisloni na masu (bilo koji metalni deo motora). Neka neko zavergla a ti gledaj da li će se pojaviti varnica na elektrodama (ako je dnevna svetlost jaka varnica se slabo vidi, napravi senku). Svećicu drži izolovanim kleštima ili preko krpe da ne dođe do neprijatnog iznenađenja Smile
Ako nemaš svećicu možeš da iskoristiš parče žice a njen vrh udalji oko 10 mm od mase, varnica mora da skače na tom udaljenju.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
peki.kg
pridošlica
pridošlica
peki.kg


Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 16.06.2016

Problem sa paljenjem Bube 1976 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa paljenjem Bube 1976   Problem sa paljenjem Bube 1976 Icon_minitimeSre 7 Sep - 10:46

KdF ::
Ako motor neće da upali, moguće su dve osnovne greške - ili nema goriva, ili nema varnice. Sipanjem benzina u grlo karburatora delimično je otklonjena sumnja na nedostatak goriva, dakle ostaje sumnja da fali varnica...

Izvuci priključak sa neke svećice, unutra stavi staru svećicu i prisloni na masu (bilo koji metalni deo motora). Neka neko zavergla a ti gledaj da li će se pojaviti varnica na elektrodama (ako je dnevna svetlost jaka varnica se slabo vidi, napravi senku). Svećicu drži izolovanim kleštima ili preko krpe da ne dođe do neprijatnog iznenađenja Smile
Ako nemaš svećicu možeš da iskoristiš parče žice a njen vrh udalji oko 10 mm od mase, varnica mora da skače na tom udaljenju.



Hvala mnogo, danas cu da probam.... Javljam da l' sam uspeo....Jos jednom hvala na savetima Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa paljenjem Bube 1976 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa paljenjem Bube 1976   Problem sa paljenjem Bube 1976 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa paljenjem Bube 1976
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa paljenjem
» problemi s paljenjem..
» Trazim T1 ili T2 pick-up
» VW Buba 1200J 1976. UNIS TAS
» Problemi: gas, lampica beetle 1976

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: