vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Problemi: gas, lampica beetle 1976

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
peki.kg
pridošlica
pridošlica
peki.kg


Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 16.06.2016

Problemi: gas, lampica beetle 1976 Empty
PočaljiNaslov: Problemi: gas, lampica beetle 1976   Problemi: gas, lampica beetle 1976 Icon_minitimeČet 1 Dec - 14:46

Pozdrav ljudi, treba mi mali savet...

Pocela je da mi se pali leva lampica na instrument tabli, ali ne sija punom jacinom,vec u sledecim nivoima:
1. Ne sija kada se auto upali
2. Prozirno sija kad se upali pozicija
3. Malo jace kada se stisne kocnica ili upale svetla


Znam od prilike da to znaci da akumulator ne puni dovoljno, ali kako da resim problem i sta prvo da gledam?

Alternator, svetla, kleme, akumulator?

Drugi problem je sa gasom, ponasa se kao da mi papucica za gas glavi, te u nekim trenutcima kad zaustavim auto i dalje prima mali gas, pa mora da se drukne (da se na sec stisne gas) kako bi oslobodio i radio normalno.

Predpostavljam da je sajla u pitanju, ali mi treba savet, sta joj se desilo

pukla, otkacila?

Kako se to menja?



Hvala unapred na vremenu i pomoci.
Very Happy Smile

Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problemi: gas, lampica beetle 1976 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi: gas, lampica beetle 1976   Problemi: gas, lampica beetle 1976 Icon_minitimeČet 1 Dec - 20:06

1. Lampica za generator (pretpostavljam da je na kolima alternator sudeći po godištu) signalizira neregularan rad generatora. Prvo treba izmeriti napon na akumulatoru dok motor radi - pri bilo kom broju obrtaja ne sme da prelazi 14,5V a ne bi smeo da bude manji od 13,5V. Kada lampica tinja ovo može da znači da se akumulator ipak dovoljno puni, ali da je na primer jedna od pobudnih dioda u alternatoru u prekidu. Prvo bi trebalo proveriti sve kontakte, kao i četkice reglera, pa onda tražiti dalje. Ako je napon na akumulatoru u normalnim granicama on se ipak puni, ali svejedno treba otkloniti nedostatak.

2. Sajla očigledno nije pukla, jer da je tako pedala gasa uopšte ne bi reagovala. Moguće je da se sajla zaglavljuje jer je unutra zarđala ili prljava, ili je opruga na karburatoru slaba (deformisana), ili se polužni sistem zaglavljuje. Polugice na karburatoru treba očistiti, razraditi i podmazati sa par kapi ulja. Sajlu bi tako đe trebalo podmazati, najbolje mašću. Da bi se sajla podmazala trebalo bi je izvući iz cevi - prvo je otkačiti kod karburatora a zatim izvući na strani pedale gasa. Zatim je celom dužinom očistiti, pregledati da nije neka od žica pukla, eventualno zameniti. Pre ugradnje namazati celom dužinom toatnom mašću.
Ako se gas ne vraća na podešeni minimum treba videti da li je stepenasta pločica na karburatoru (koja služi za dizanja lera kada se aktivira saug) lako pokretna i da li sopstvenom težinom pada u krajnji položaj kada je saug deaktiviran (po potrebi razraditi uz kap ulja).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
peki.kg
pridošlica
pridošlica
peki.kg


Broj poruka : 9
Godina : 29
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 16.06.2016

Problemi: gas, lampica beetle 1976 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi: gas, lampica beetle 1976   Problemi: gas, lampica beetle 1976 Icon_minitimeČet 1 Dec - 21:11

Hvala Vam mnogo, i prosli put mi je Vas savet najvise koristio...Sutra cu proveriti akumulator i metlice, pa cu da vidim sta cu...Nabavio sam rezernu sajlu za svaki slucaj, zlu netrebalo... Hvala Vam jos jednom na jako opisnim savetima,...Veliki pozdrav iz Kragujevca...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problemi: gas, lampica beetle 1976 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problemi: gas, lampica beetle 1976   Problemi: gas, lampica beetle 1976 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problemi: gas, lampica beetle 1976
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» svetli lampica
» Problemi
» problemi s paljenjem..
» problemi sa muzikom
» problemi sa Golfom mk2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: