vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 RAZVODNIK

Ići dole 
+4
draganavala
KdF
kema
petarsd
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

RAZVODNIK - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAZVODNIK   RAZVODNIK - Page 2 Icon_minitimePet 6 Apr - 22:35

probaj da zamenis kondenzator jos jednom za svaki slucaj ... meni se tako ponasao motor sa kondenzatorom od nedelju dana starosti ... nakon toga sam pola motora zamenio ... i nista Smile) pa reko ajd jos jednom kondis i sve radi ko sat.... novi kondenzatori su totalna kesa. i ovaj koji radi vec mi pravi neke cudne trzaje pri nekim obrtajima.
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

RAZVODNIK - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAZVODNIK   RAZVODNIK - Page 2 Icon_minitimePet 6 Apr - 23:15

Za razvodnik 111 905 205 T treba predpaljenje da se šteluje na 7,5° pre GMT kao što je već rečeno.

Kriva predpaljenja međutim ne zavisi samo od razvodnika već i od karburatora.

Generalno, ako se paljenje šteluje suviše rano ništa se neće desiti ako se ne pojavljuju detonacije, do kojih dolazi usled pregrejanih tačaka u kompresionom prostoru. Ako se pojavljuju detonacije, to može da skrati vek trajanja raznih delova u motoru - naročito su pogođeni leteći ležajevi ali i sve ostalo. Smatra se da se delovi motora desetak puta više habaju pri pojavi detonacija. (Srećom danas imamo samo benzin od 95 oktana tako da je opasnost od detonacija znatno manja nego nekada kad je korišćen i benzin od 86 oktana.)

Zato posle podešavanja paljenja slušaj motor, i obrati pažnju na pojavu detonacija (zvonak zvuk pri velikom opterećenju motora kad se vozi uzbrdo i ubrzava iz malih obrtaja u visokom stepenu prenosa). Ako se detonacije javljaju zakasni malo paljenje pa probaj. Paljenje treba tako podesiti da nema detonacija ni u kom slučaju, motor je onda zaštićen od prekomernog trošenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

RAZVODNIK - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAZVODNIK   RAZVODNIK - Page 2 Icon_minitimeSub 7 Apr - 19:40

Vozio sam kratko, 5-6km cak nisam ni zagrejao motor. Danas sam video da mi fale dva mala lima sa obe strane remenika, pa nisam smeo da vozim dok ne postavim zbog hladjenja.
Nemam prigusivace u cevima auspuha tako da je buciniji pa ne mogu bas najbolje da procenim. Vuce i prima gas dobro. Jedva cekam da zavsim pa da probam lepo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

RAZVODNIK - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAZVODNIK   RAZVODNIK - Page 2 Icon_minitimeUto 30 Okt - 19:22

kema ::
remenica na tom motoru ima oznaku za paljenje za razvodnik AA moras ucrtati nov zarez ispred oko 12mm i na njega stelujes paljenje
druze ova sta ste pisali ovjde "ispred oko 12mm" je na desna strana od nas vid ili na ljevu stranu...
na koja strana e predpalenje i na koja kasnopalenje
hvala puno
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
Sponsored content





RAZVODNIK - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: RAZVODNIK   RAZVODNIK - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
RAZVODNIK
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» razvodnik
» razvodnik
» RAZVODNIK
» Razvodnik-vw kombi
» Razvodnik -- razletovao se

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: