vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kondezuje karburator

Ići dole 
+2
KdF
petarsd
6 posters
AutorPoruka
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeUto 22 Feb - 21:13

Ne vuce bas najbolje, karburator i grana kondezuju.
Moze li neko da mi pomogne?
Unapred zahvalan
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeUto 22 Feb - 22:54

O ovom problemu je dosta pisano.

Ako se ovo dešava samo dok je motor hladan, u ovo vreme velike vlage u vazduhu to nije ništa neobično.

Ako se dešava više nego inače, trebalo bi kontrolisati da li je kanal za grejanje usisne grane izduvnim gasovima prohodan, da li je lonac auspuha negde progoreo itd. Takođe treba kontrolisati šta se dešava sa klapnom za regulisanje usisanog vazduha. Kod nekih modela je klapna regulisana automatski (sajlom sa termostata ili vakumom) pa treba videti da li to radi.

Generalno, zamrzavanje karburatora se ne odražava toliko na vuču koliko prouzrokuje neprijatno gašenje na leru. Uzroke slabe vuče treba tražiti na drugom mestu - loše podešeno paljenje, platine, svećice, kablovi...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeUto 22 Feb - 23:37

Auspuh mi je bio u losem stanju, varen je ali mislim da majstor nije mogao bas najbolje da ga zakrpi jer je dosta star. Kad pustim grejanje osecaju se izduvni gasovi u autu. Ne prelazim mnogo tako da sumnjam da ga dovoljno zagrejem da nebi kondezovao.To su relacije od 3-5km. Paljenje je nastelovano ok, platine i kondezator sam skoro zamenio. Za karburator mislim da je dobro nastelovam ne gasi se na leru ali se pomalo cuje na auspuhu puckanje. Da li je moguce da kablovi nisu ok ili svecice koje su relativno nove, postavio sam ih pre 4-5 meseci. Nisam pokusavao da skidam kablove dok radi, mozda bih trebao da pokusam da ih skidam prvo sa svecica pa sa razvodnika?

HVALA
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
zrenjaninac
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
zrenjaninac


Broj poruka : 690
Godina : 53
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 20.04.2010

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeUto 22 Feb - 23:54

Pregoreo ti je grejac i zato imas izduvne gasove u kabini.Menjaj ili sacekaj jos malo da otopli pa ga mozes otkaciti i resiti problem do sledece zime.
Puca ti iz auspuha jer je probusen negde i samim tim Buba slabije vuce.

Iste probleme sam imao u skorije vreme.Ubacio polovan grejac ali ispravan(30E) i nov zadnji lonac auspuha i nove hromirane izduve Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://www.youtube.com/channel/UCNnGTCRm-hBpswL2qOOFdoQ
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 7:42

Progoreo auspuh ne utiče na vuču, ali može da stvara takav osećaj - usled pojačane buke čini se da motor slabije vuče. U stvari nema veze sa tim.
Međutim, ako lonac nije originalan ili je loš, možda se kroz usisnu granu ne stvara strujanje izduvnih gasova pa je ona slabo grajana. U tim uslovima motor lošije radi dok se ne zagreje grana od samog motora, a to može da potraje. Grejanje grane poboljšava isparavanje benzina u vazduhu. Zato je bitno da sve oko izduvnog sistema bude originalno i ispravno.

Izduvni gasovi se najverovatnije osećaju usled poroznog radijatora (jednog ili oba) i to treba promeniti ili popraviti, a lonac nema smisla popravljati ako je star.

Svećice ako su nove ne bi trebalo da prave problem, ali se dešava i to ponekad. Zazor elektroda treba proveriti i podesiti, treba da bude 0,6 mm (nije na svim novim svećicama podešen niti je uvek toliki). Što se kablova tiče, možda neki probija - tada jedan od cilindara ne radi kako treba. Ovo se vidi noću u potpunom mraku dok motor radi kao svetlucanje ili sitne varnice oko mesta proboja. Takođe, ako na nekom mestu gde kablovi prolaze pored metalnih delova ima gareži, to je znak probijanja.

Ako su svi kablovi loši, po vlažnom i hladnom vremenu je otežano paljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 10:30

Po neki put vuce bas dobro ali poslednjih dana, od kako je pao sneg, dosta losije. Auspuh je izvaren ok nema rupa i cuje se normalno, majstor mi je rekao da je iznutra pregoreo. Bio sam pre par dana da uzmem drugi ali ima samo jedan izduvnik, mislim da ne odgovara?
Kablove cu vecaras da proverim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 11:39

Da bi izduvni gasovi strujali kroz kanal usisne grane i grejali je, lonac mora da bude originalan. Postoje neke cevčice u loncu koje su tako nameštene da je na priključcima kanala usisne grane razlika u pritiscima, pa zato izduvni gasovi struje kroz taj kanal.

Snaga motora dosta zavisi od atmosferskog pritiska, pa se i promenom istoga oseća razlika u vuči. To se oseća mnogo manje kod jačih motora koji imaju veću rezervu snage, ili kod novijih kola koja imaju elektronsku regulaciju rada motora.

U kom je stanju motor, da li troši ulje, da li je merena kompresija? Koji je uopšte motor u pitanju? Da li razvodnik daje ranije predpaljenje?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 13:30

Motor je 1200J TAS-ova '74g. ne troši ulje, zamenjeno je pre 7-8 meseci i nisam primetio da je pao nivo, kontrolišem često. Malo je mastan oko filtera tj. čepa za ispuštanje ulja.
Kompresiju nisam do sad merio, ja sam treći vlasnik i znam da je motor radjen pre dve godine.
Na jednoj glavi cilindra je oblaznuo navoj svećice, tako sam i uzeo ato. Vodio sam računa kad zavijam svećicu i ne zatežem je mnogo, nije mastna ni svećica ni oko nje.
Kako da provrim ranije predpaljenje?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 17:06

Najbolje je stroboskopom (što je veći broj obrtaja treba da bude ranije paljenje). Ako nema stroboskopa, može i improvizovanom metodom koja nije baš toliko tačna ali daje neke rezultate.

Neka motor radi na povišenom broju obrtaja, recimo pod saugom. Sada treba izvući crevo sa depresionog korektora na razvodniku (ona metalna okrugla pljosnata kućica). Kad se crevo izvuče, motor mora da uspori. Kad se crevo vrati nazad, motor mora da osetno ubrza.

Drugi metod provere je ovaj - skinuti razvodnu kapu, i crevce. Sada, napraviti ustima podpritisak na cevčici korektora - ploča sa platinama mora da se zakrene za neki ugao, do graničnika. Kada se cevčica korektora tada zapuši, ploča sa platinama će se malo vratiti, ali ne sme da se vrati do kraja. Ako se polako vraća sve dok ne dođe do kraja, membrana je porozna.

Često se dešava da membrana u ovom korektoru postane porozna, i to se oseća po slabijoj vuči jer predpaljenje nije dovoljno rano. Što je veći broj obrtaja paljenje treba da bude ranije, a što je opterećenje motora veće, paljenje treba da bude kasnije. Sve ovo reguliše razvodnik.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 17:27

Probao sam to pre nekoliko dana, membrana je ok, držao sam vazduh i nije se vraćala pločica.

Sad sam stigao s posla, baš je tesko vukla. Ostavio sam da radi i skidao kablove, desna strana kad skinem kablove sa razvodnika menja zvuk, dok leva strana kad skinem kabl sa cilindra blizem meni ne menja ni najmanje zvuk. Pokusaću da nadjem neki stari kabl i svećicupa da pokušam da zamenim.
Idem da probam
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 17:46

Promena zvuka na leru ne mora da bude primetna. Kad to radiš sa čupanjem kablova, podigni malo ler-gas (dodaj gas pa okreni oni zupčastu pločicu tako da radi pod većim lerom). Na 1500-2000 o/min se mnogo lakše primeti da li neki cilindar ne radi.

A koje su svećice?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 20:12

Svecice cu Bosna (ako se ovako pise)

Nisam prebao da dignem obrtaje pa onda da skidam kablove. Sad kad sam probao video sam da kabl od bombine svetlucka odmah na izlaziu iz bombine, zamenio sam ga, vuče dobro ali i dalje nema velike razlike kad skinem kabl sa treceg cilindra (nisam siguran da je to treci) radio je na leru kad sam skidao kabl sa razvodnika skidao. Menjao sam i kabl i svećicu i nema neke velike razlike kao kad skinem sa nekog drugog cilindra.
Ta strana mi malo vise dimi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSre 23 Feb - 22:34

Bosna svećice su dobre ako su originalne, na žalost danas ima kineksih falsifikata. Ne znam doduše da li falsifikuju svećice sa kratkim navojem...

Kako dimi, koje je boje dim? Na zagrejanom motoru ne bi smelo da ima bilo kakvog dima. Dok je motor hladan beo dim se ponekad pojavi kada je jako vlažno vreme, ali kada se zagreje nikakav dim ne bi smeo da se vidi.

Probaj da skineš kabl na većem gasu, onda ćeš jasnije primetiti razliku.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeČet 24 Feb - 8:39

Samo na levoj izduvnoj grani, siv ali samo dok se zagreje. Kasnije je ok.
Probacu dans kad se vratim s posla da mu dignem obrtaje i skinem kabl.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeČet 24 Feb - 15:36

Kad se motor zagreje ne sme da ima nikakvog dima. Dok je hladan, po vlažnom vremenu se ponekad pojavi dim i to je normalno.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 50
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeČet 24 Feb - 21:34

KdF ::
Progoreo auspuh ne utiče na vuču, ali može da stvara takav osećaj - usled pojačane buke čini se da motor slabije vuče. U stvari nema veze sa tim.
Međutim, ako lonac nije originalan ili je loš, možda se kroz usisnu granu ne stvara strujanje izduvnih gasova pa je ona slabo grajana. U tim uslovima motor lošije radi dok se ne zagreje grana od samog motora, a to može da potraje. Grejanje grane poboljšava isparavanje benzina u vazduhu. Zato je bitno da sve oko izduvnog sistema bude originalno i ispravno.

Izduvni gasovi se najverovatnije osećaju usled poroznog radijatora (jednog ili oba) i to treba promeniti ili popraviti, a lonac nema smisla popravljati ako je star.

Svećice ako su nove ne bi trebalo da prave problem, ali se dešava i to ponekad. Zazor elektroda treba proveriti i podesiti, treba da bude 0,6 mm (nije na svim novim svećicama podešen niti je uvek toliki). Što se kablova tiče, možda neki probija - tada jedan od cilindara ne radi kako treba. Ovo se vidi noću u potpunom mraku dok motor radi kao svetlucanje ili sitne varnice oko mesta proboja. Takođe, ako na nekom mestu gde kablovi prolaze pored metalnih delova ima gareži, to je znak probijanja.

Ako su svi kablovi loši, po vlažnom i hladnom vremenu je otežano paljenje.
Ne bih da previse odem u off,ali pitanje za dr KDF-a ,kako zazor svijecica utice na rad motora?
Nekako logicno je da ako je zazor malo veci da se stvara duza-veca varnica,zar to nije bolje,
ili kako scratch
Nije mi bas jasno?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeČet 24 Feb - 22:52

Zazor elektroda svećica je veoma važan za pravilan rad motora. Uvek treba da bude po preporuci proizvođača - kod naših motora je to 0,6 mm ako je paljenje standardno sa platinama.

U cilindru vlada povišeni pritisak u trenutku paljenja (kompresija) tako da je varnici teže da preskoči nego u uslovima atmosferskog pritiska. Tada, ako je zazor preveliki, može da se desi da varnica preskoči tamo gde je slaba izolacija, odnosno može da dođei do izostanka paljenja i trokiranja (prekidanja). Ako je pak zazor premalen, trajanje varnice je prekratko da bi se smeša pouzdano zapalila, a takođe postoji opasnost da naslage ugljenika premoste elektrode u kom slučaju varnice nema.

Zato zazor na svećicama uvek treba da bude propisan. Tokom eksploatacije se elektrode troše pa zazor treba povremeno proveriti i po potrebi podesiti.
Svećice inače mogu da traju čak i do 40.000 km u idealnim uslovima, ali je preporučeni period zamene 15.000 km radi sigurnosti i izbegavanja neprijatnosti usled mogućeg otkaza. Vek svećica prvenstveno određuje vek trajanja keramičkog izolatora, koji u uslovima koji vladaju u cilindru (vrlo visoka temperatura, pritisak, sagorevanje itd.) ubrzano stari i vremenom postaje porozan, odnosno počinje da probija.

Kod standarndog platinskog paljenja napon na sekundaru bobine je oko 10-15 kV.
Kod drugih sistema paljenja gde se postiže veći napon, preporučeni zazor svećica je veći. Tako na primer, kod tiristorskog paljenja sa običnom bobinom, ili kod tranzistorskog paljenja sa specijalnom bobinom, gde se u sekundaru bobine postižu naponi preko 30 kV zazor se može povećati na oko 1 mm, što treba ustanoviti eksperimentom.

Na primer, kod mene na kolima je tiristorsko paljenje sa običnom bobinom, i ja sam eksperimentima došao do optimalnog zazora od 0,9 mm. Motor se jedino pri tom zazoru ponaša dobro - dobro prima gas, ne prekida, dobro pali.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 50
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimePet 25 Feb - 21:22

Fala!
Precizno i iskusno,milina je citati tvoje komentare!
Nazad na vrh Ići dole
putar1200
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
putar1200


Broj poruka : 411
Godina : 56
Lokacija : Brčko distrikt
Datum upisa : 11.04.2010

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimeSub 26 Feb - 16:14

nikson ::
Fala!
Precizno i iskusno,milina je citati tvoje komentare!

Potpisujem 100%!
Nazad na vrh Ići dole
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimePon 28 Feb - 12:11



Kad se zagreje nema dima.

Pokusao sam i pri vecim obrtajima da skinem kabl od svecice koja je na levoj strani motora (strana koja dimi)
nema nekih velikih promen kao kad skinem neki drugi kabl, ne menja se zvuk motora a ni obrtaji se ne smanjuju.
Sta bih mogao jos da pekontrolisem sem kompresije?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Pavlepg


Broj poruka : 118
Godina : 44
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.12.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimePon 28 Feb - 13:44

petarsd ::


Kad se zagreje nema dima.

Pokusao sam i pri vecim obrtajima da skinem kabl od svecice koja je na levoj strani motora (strana koja dimi)
nema nekih velikih promen kao kad skinem neki drugi kabl, ne menja se zvuk motora a ni obrtaji se ne smanjuju.
Sta bih mogao jos da pekontrolisem sem kompresije?

Skini tu svecicu ocisti ili nadji drugu stavi i vidi dal je onda OK ako ne probaj i taj kabal zamjeniti Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwclubtivat.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimePon 28 Feb - 14:03

Kabl sam probao i svecica je druga, probacu i nju da zamenim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimePon 28 Feb - 17:53

Kabl i svećica utiču na paljenje tog cilindra. Mogla bu da bude i loša razvodna kapa, da je jako prljava unutra pa da odvodi struju na su samo sa tog cilindra, ali ne znam koliko je to moguće. U svakom slučaju kapu unutra dobro očisti i pogledaj da nema tanke crne tragove nagorevanja oko kontakata ("zmije").

Najbolje je da svećicu i kabl ukrstiš sa nekim drugim cilindrom. Na primer, ukrstiš samo svećice na dva cilindra, pa ako se kvar preseli na drugi cilindar - svećica ne valja. Isto tako uksrtiš kablove. Na taj način izbegavaš dilemu da li je ta nova svećica (ili kabl) neispravna, jer ako je radila na drugom cilindru onda je sigurno dobra.

Sem ovoga u pitanju može biti slaba kompresija na tom cilindru (npr. izgoreo ventil) ali ovo se relativno retko dešava ako se zazor ventila redovno šteluje.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
petarsd
pridošlica
pridošlica
petarsd


Broj poruka : 39
Godina : 44
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 09.11.2009

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimePon 28 Feb - 19:24

Kad izvucem kabl varnicu baca oko 2 cm od razvodnika do kabla.
Probacu da zamenim kablove i svecice, mada ja najvise sumnjam na ventile. Auto je kod mene vise od dve godine i do sad ventili nisu stelovani ne trosi ulje tako da se nadam da su mu karike i cilindar ok. Koliko se tesko prilazi do glave (ventila) da bi se nastelovali ventili?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/petarsd/petarsd
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitimePon 28 Feb - 21:46

Ventile bi trebalo štelovati na svakih 10.000 km. Kritični su obično izduvni ventili, i ako je zazor nedovoljan desi se da izgore, ne zatvaraju, i onda cilindar izgubi kompresiju. Zazor je 0,15 mm na hladnom motoru za izduvne i usisine kod većine novijih kola.

Prilaz je malo otežan, ja obično skinem zadnje točkove kad to radim, mada može i bez toga ali je teže prići.

Ovde ima o tome

http://www.buba-beograd.com/novi-forum/viewtopic.php?f=21&t=3041
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Kondezuje karburator Empty
PočaljiNaslov: Re: Kondezuje karburator   Kondezuje karburator Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kondezuje karburator
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nov karburator
» karburator
» karburator
» Karburator servisiran, ali...
» Dupli karburator...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: