vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Karburator servisiran, ali...

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 13:07

Dakle, nikako ne mogu da ga naštelujem da motor lepo radi ne leru. Obrtaji stalno variraju sami od sebe. Nakon štelunga motor lepo radi, posle vožnje obrtaji opet variraju, čak se ponekad motor i ugasi (uvek štelujem na zagrejan motor). Stavljao sam i drugi karburator i opet isto. Kada se naglo oduzme gas, obrtaji polako opadaju, kao da gas polako popuštam...
U vožnji motor lepo vuče, ne trza, nema "knedli"...
Inace, stavio sam novi dihtung na usisnu granu, novu kapu, kondenzator i platine.

Ako neko ima ideju šta bi to moglo biti...? confused
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 14:09

Našteluj ventile...I proveri kako si zategao usisnu granu...Meni ovo liči na falš vazduh...Koji je motor u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 14:12

Ventili naštelovani pre oko 2000 km.
Misliš do glava ili da pritegnem karburator?
Nazad na vrh Ići dole
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 14:14

A da, u pitanju je 1200, D blok
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 15:18

Hm, na D bloku je usisna grana iz jednog dela, tako da pritegni je do glava a pritegni i tamo kod karburatora...I vidi dok radi, isprskaj pomenute spojeve sa WD40, i ako se desi neka promena to znači da je WD40 začepio dotok falš vazduha...

Ako nije to idemo dalje sa rešavanjem...E da, proveri još jednom zazore ventila...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 17:37

Los rad na leru moze biti posledica raznih stvari. Ako vuce fals-vazduh na spoju glave i grane, ne prestezi previse one matice jer ti brezoni su prilicno slabi i mogu da se otkinu pa ces napraviti problem. To su M6 brezoni. Takodje su flansne (prirubnice) podlozne krivljenju ako se te matice prestezu. Na tim mestima izmedju grane i glave postoje bakarni prstenovi koji dihtuju. Ako tu vuce fals, mora da se skida grana. Nadam se samo da nije progorela grana na spoju sa cevi za predgrevanje, ponekad se i to desi. Tada motor usisava vrlo malu kolicinu izduvnih gasova sto se ne primecuje na vecem gasu, ali se na leru primeti. Da bi se ovo utvrdilo, najjednostavnije bi bilo umesto dihtunga cevi za pregrevanje staviti dva parceta kartona bez rupa, pa probati tako - izduvni gasovi nece ulaziti u usisnu granu. Doduse, koliko je meni poznato, relativno je retka pojava da ta grana progori na tom mestu...

Sem toga, ne bi bilo lose proveriti platine i sistem paljenja uopste. Mada lose platine ne izazivaju varijacije ler-gasa, mogu da izazovu los rad motora na leru. Isto tako i kondenzator...

I na kraju, ne bi skodilo proveriti kompresiju. Ako je kompresija kod jednog cilindra losa, to moze da izazove neravnomeran rad motora na leru, sto ce se doduse primetiti i na vuci.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 17:56

Hvala na predlozima. Smile
Danas necu nista raditi, a ni sutra, zbog svečara.
Motor je presao samo 70000 km, inače radi ko sat...Ne verujem da je kompresija i progorela grana.
Malo sam ga pažljivije slušao na leru, cuje se onaj karakterističan zvuk (falš), al ne mogu da provalim odakle! Karburator sam dotegao, ali vec je bio pristojno stegnut.
Danas brat Vučina zove taxi, pošto će biti drunken
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 6 Maj - 22:38

Da li su oba karburatora bila ista (isti tip)?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeSre 7 Maj - 11:44

oba su ista - 30 pict 3
Inače, popi..eo sam, sada sa prošao pored kola i imam šta da vidim - Neka budala me je tako dobro očešala da je popilo i prednje i zadnje krilo i zadnji branik. Do qrca. Pridavio bi ga!
Nazad na vrh Ići dole
pedja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
pedja


Broj poruka : 105
Godina : 43
Lokacija : bijeljina
Datum upisa : 01.05.2008

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeSre 7 Maj - 23:37

vule brate nemoj da gubis zivce u danasnje vrijeme svaka budala vozi Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeČet 8 Maj - 10:03

Nisam sada sasvim siguran, ali da nije slucajno 30 PICT-3 predvidjen za montazu sa plasticnim kucistem filtera za vazduh? Ako jeste, onda on ima neki dodatni prikljucak za vakum, koji treba zatvoriti ako nemas takvo kuciste filtera. Tuda bi mogao da ulazi fals-vazduh.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeČet 8 Maj - 13:44

Mislim Slobo da si u pravu, samo nisam baš najsigurniji...Kod mene se vakuum za klapnu u filteru (sa plastičnim kućištem) vuče sa usisne grane...Mada sam video kod nekih 1200j sa tim karburatorom da se vuče vakuum sa njega.

Vule, kada se oporaviš od šoka, probaj da nam islikaš motor...
Nazad na vrh Ići dole
karlo1
pridošlica
pridošlica
karlo1


Broj poruka : 11
Godina : 50
Lokacija : međimurje
Datum upisa : 26.10.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: evo mog slučaja   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeČet 8 Maj - 13:58

vozim 1200 d blok,bio je gore 28-pict 2-stavrno štedljiv frgazer.imaio sam iste simptome nakon što bih zastao dok je tokom vožnje motor radio dobro i ravnomjerno.nabavio sam 30 pict 2 i plastičan filter i mislio sam da če se dogoditi revollucija....kad ono isto sranje...stavio na co2 i prokušao sam podesiti smjesu,a ono neće iči jer negdje vuče zrak...nakon promjene dihtunga između grane i frgaazera,kao i totalne reparature frgazera,štelovanja smjese motor radi kao bombon.ler gas sam podesio na najslabiju točku a čok na srednjuvrijednost.
flower
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr/forum/Itemid,0/page,viewtopic/t,2806/
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimePet 9 Maj - 15:14

Evo i slika

https://2img.net/h/i115.photobucket.com/albums/n286/zutic/Picture008.jpg
https://2img.net/h/i115.photobucket.com/albums/n286/zutic/Picture009.jpg
https://2img.net/h/i115.photobucket.com/albums/n286/zutic/Picture010.jpg
https://2img.net/h/i115.photobucket.com/albums/n286/zutic/Picture007.jpg

Moguce da je 30 pict-3 predvidjen za plasticno kuciste filtera vazduha, ali je sam auto dobio sa metalnim filterom.
Mozda se po broju motora da utvrditi koji je filter isao u originalu...
Inace, malo mi flisuje gorivo oko matice sa desne strane karburatora (slikao sam je). Jel moguce da oko nje vuce fals?
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimePet 9 Maj - 16:26

Motor je '75 godište....Znači definitivno je imao plastičan filter, ali mislim da to sada i nije bitno...

Probaj da na tom mestu gde ti curi gorivo prsneš WD40 i vidi šta se dešava....Jako je moguće da ti je nastao luft oko osovine leptira i da tu prolazi falš vazduh, a retko koji od karburator servisa to hoće da sanira...
Nazad na vrh Ići dole
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeSub 10 Maj - 13:01

Danas konacno imam lufta, idem da poradim na kolima... Pisem sta sam uradio
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeSub 10 Maj - 20:59

U lezistu osovinice leptira obicno ima lufta, ali ako nije mnogo veliki to ne utice znacajno na rad motora. Uostalom probaj rukom da mrdas osovinicu napred-nazad na oba kraja, ali kada je gas sasvim malo pritisnut, pa vidi koliki je luft.
Tu ne bi smelo da curi gorivo - ako se tu pojavi benzin na primer kad se motor ugasi, karburator preliva.

Proveri da ti ne vuce fals na korektoru paljenja, membrana oce da se pocepa pa tu da uvlaci fals...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeNed 11 Maj - 14:27

Proverio sam i korektor, dobar je.
Sve sam šrafove dotegao i motor sada lepo radi.
Čini mi se da je vukao falš na spoju usisne grane i glave.
Hvala vam na savetima cheers
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeNed 11 Maj - 21:41

To se cesto desava. Samo, ne treba prestezati matice koje drze karburator, jer mogu da se pocupaju navoji u kome su brezoni. Ovi navoji su urezani u telu karburatora koje je od spialtera (legura cinka), a to je jako los materijal i vrlo je krt pa se navoj lako upropasti. Treba uvek proveriti da li su povrsine grane i karburatora na koje naleze dihtung besprekorno ravne i neostecene, inace ih treba poravnati pre montaze. Nije lose namazati ih univerzalnom mascu.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimePon 12 Maj - 13:26

Karburator i nisam nesto silio, a na spoju grane i glava sam dotegao fino.
Jedino što dihtung karburatora nisam namazao mašću.
Jel može da se maže bilo kakvom tovat mašću?

A evo i slike na kojoj se vidi kako me bitanga... Sad Evil or Very Mad

https://2img.net/h/i115.photobucket.com/albums/n286/zutic/Picture022.jpg
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimePon 12 Maj - 21:42

Moze bilo koja mast, samo nemoj svinjsku... Razz

A, tebi karburator stoji odozdo ? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Vule
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Vule


Broj poruka : 175
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 13 Maj - 14:22

Pa da, takozvani untervergaser clown
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitimeUto 13 Maj - 21:57

Iliti updraft, sto bi rekli braca Englezi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Karburator servisiran, ali... Empty
PočaljiNaslov: Re: Karburator servisiran, ali...   Karburator servisiran, ali... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Karburator servisiran, ali...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» karburator
» karburator
» Karburator+razvodnik= ?
» Nov karburator
» Kondezuje karburator

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: