vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Pavlepg


Broj poruka : 118
Godina : 45
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.12.2009

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeČet 17 Feb - 18:40

danas sam kubio bubu iskljucivo zbog motoora motor je TYP 126A inace 1600cm 47ks i jednostruka usisna grana! posto sam vidio da zeza karburator odlucio sam ga promjeniti i kada sam ga stavio vidim da nemoze naleci do kraja kaci na alternator Mad karburator je 30-pic3 ali i prethodni je imao isti problem vidim da je kuckan da bi se upasovao Evil or Very Mad
jel ima neko resenje

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Fotografija0244



POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Fotografija0246

Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwclubtivat.com
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Pavlepg


Broj poruka : 118
Godina : 45
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.12.2009

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeČet 17 Feb - 21:24

nadjen problem predhodni vlasnik je skinuo dinamu i stavio alternator ali pritom nije promjenio nosac za alternator
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwclubtivat.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimePet 18 Feb - 8:17

Taj motor 126 je industrijski, išao je na pumpe i druge mašine a ne na kola. U osnovi se ne razlikuje mnogo od automobilskog, različiti su bili samo neki agregati.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Pavlepg


Broj poruka : 118
Godina : 45
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.12.2009

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimePet 18 Feb - 9:14

KdF ::
Taj motor 126 je industrijski, išao je na pumpe i druge mašine a ne na kola. U osnovi se ne razlikuje mnogo od automobilskog, različiti su bili samo neki agregati.

nasao sam na netu i mislim da su dosta kvalitetni motori ovaj je ubacen u autu cak vlasnik kod koga sam ga uzeo bio je ubijedjen da je 1,2 ali auto ide ko ludo lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwclubtivat.com
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Pavlepg


Broj poruka : 118
Godina : 45
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.12.2009

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeUto 29 Nov - 23:06

pomoc kako na ovoj usisnoj grani koja je za manje karburatore upasovati karburator 34 Mad Mad Mad Mad Mad Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwclubtivat.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeSre 30 Nov - 7:36

Jedino da se napravi adapter.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 53
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeSre 30 Nov - 8:48



cemu karburator '34' ako se sa motorom spoji usisnom granom predvidjenom za manje karburatore...
poenta veceg karburatora je u vecoj kolicini goriva koju salje motoru prilikom rada. ako se veca kolicina goriva distribuira neodgovarajucim cevima i usisima ta kombinacije je kontra produktivna po motor i potrosnju. citava nauka oko pojacavanja snage motora ili ti friziranja je upravo vezana za put goriva od karburatora do komore gde gorivo sagoreva i daje snagu motoru. tu se provlaci i venturijev zakon i svasta nesto da sad ne davim...
a otislo se toliko daleko da karburatori vise i nisu u upotrebi vec indirektno ili direktno ubrizgavanje goriva u komore za sagorevanje.

poenta price je u sledecem: ako rad motora ne poznajes bolie od tima fabrickih inzenjera koji su ga projektovali onda (naravno ako ne zelis da se ucis na svojim greskama) namontiraj onako kako su oni projektovali i napravili. naravno. uvek se mozes za svoje novce igrati onako kako hoces...


ako je dupli usis u pitanju svaki od 3 segmenta usisne grane je razlicit u zavisnosti od tipa karburatora za koji je predvidjena! aluminijumski usisi su manjeg precnika za glo 30 ili 31mm pa se ne mogu upariti sa samom granom predvidjenom za 34-u. ili ugrdjujes sva 3 u paketu ili pokusaj sa 31-4 to je naj veci iz te serije karburatora i na 1300 daje opasne rezultate...

mono usis je malih promera i veci karburator nece doci do izrazaja osim u osetno povecanoj potrosnji goriva,

ja sam misljenja da pokusas sa karburatorom (ako je mono usis u pitanju) 31-4
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Pavlepg


Broj poruka : 118
Godina : 45
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.12.2009

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeSre 30 Nov - 16:37

draganavala ::


cemu karburator '34' ako se sa motorom spoji usisnom granom predvidjenom za manje karburatore...
poenta veceg karburatora je u vecoj kolicini goriva koju salje motoru prilikom rada. ako se veca kolicina goriva distribuira neodgovarajucim cevima i usisima ta kombinacije je kontra produktivna po motor i potrosnju. citava nauka oko pojacavanja snage motora ili ti friziranja je upravo vezana za put goriva od karburatora do komore gde gorivo sagoreva i daje snagu motoru. tu se provlaci i venturijev zakon i svasta nesto da sad ne davim...
a otislo se toliko daleko da karburatori vise i nisu u upotrebi vec indirektno ili direktno ubrizgavanje goriva u komore za sagorevanje.

poenta price je u sledecem: ako rad motora ne poznajes bolie od tima fabrickih inzenjera koji su ga projektovali onda (naravno ako ne zelis da se ucis na svojim greskama) namontiraj onako kako su oni projektovali i napravili. naravno. uvek se mozes za svoje novce igrati onako kako hoces...


ako je dupli usis u pitanju svaki od 3 segmenta usisne grane je razlicit u zavisnosti od tipa karburatora za koji je predvidjena! aluminijumski usisi su manjeg precnika za glo 30 ili 31mm pa se ne mogu upariti sa samom granom predvidjenom za 34-u. ili ugrdjujes sva 3 u paketu ili pokusaj sa 31-4 to je naj veci iz te serije karburatora i na 1300 daje opasne rezultate...

mono usis je malih promera i veci karburator nece doci do izrazaja osim u osetno povecanoj potrosnji goriva,

ja sam misljenja da pokusas sa karburatorom (ako je mono usis u pitanju) 31-4
dragane na taj motor je fabricki isao onaj najmanji karburator jer je bilo na pumpi stvarno bi bilo ruzno da mu to ostavim Shocked dali je ovaj 31-4 dal je on jednostruku usisnu granu i dal se moze gdje naci u dobrom stalju ili ti nov Suspect
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwclubtivat.com
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 53
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeČet 1 Dec - 13:30

obzirom da je rec o motoru sa pumpe njemu veci nije trebao jer radi na ujednacenom br. obrtaja i ne menja cesto rezim rada za razliku od motora na vozilima.. 31-4 se moze naci , ne znam za novi ali polovan sigurno... a ako ti zatreba imam i kompletan dupli usis i 34.( njime sam letos dolazio do tivta tad jos nije imao dvogrle..)
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Pavlepg
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Pavlepg


Broj poruka : 118
Godina : 45
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 08.12.2009

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeČet 1 Dec - 14:55

draganavala ::
obzirom da je rec o motoru sa pumpe njemu veci nije trebao jer radi na ujednacenom br. obrtaja i ne menja cesto rezim rada za razliku od motora na vozilima.. 31-4 se moze naci , ne znam za novi ali polovan sigurno... a ako ti zatreba imam i kompletan dupli usis i 34.( njime sam letos dolazio do tivta tad jos nije imao dvogrle..)
ja bih u toj varijanti morao mijenjati glave sto mi se mislim nikako ne isplati Evil or Very Mad vidi negdje ako ima polovan ovaj 31-4 ali samo da je dobar i da nema zacepljenja u kanalima javljaj bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwclubtivat.com
kema
dr. VW
dr. VW
kema


Broj poruka : 974
Godina : 57
Lokacija : futog
Datum upisa : 19.11.2010

POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitimeČet 1 Dec - 23:23

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!   POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» karburator
» Nemoze da upali!
» Nov karburator
» karburator
» Dupli karburator...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: