vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nemoze da upali!

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Nemoze da upali! Empty
PočaljiNaslov: Nemoze da upali!   Nemoze da upali! Icon_minitimeSre 15 Avg - 22:52

Joj ljudi jedva sam vas naso,pomagajte ako mozete.
Neki dan upalim bubca strpam u njega klince,i da krenemo,vidim slabo ide,
vratim se reko da ocistim svjece,posto je znala da ih zamasti zagaravi ne znam ni ja,ocistim ih upalim i nakon par minuta dok je jos stojala u mjestu sama se ugasi i od tad ne mogu da je upalim.Probao sam kondenzator prvo,gorivo dolazi,baca varnicu.Pomjerao sam razvodnik tamo vamo,ali nista.Ima li iko kakvu ideju?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nemoze da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoze da upali!   Nemoze da upali! Icon_minitimeSre 15 Avg - 23:07

Da nije zaglavio iglicni ventil plovka u karburatoru? Odvrni cep (mesingani sestougaoni sraf) na dnu lonceta karburatora - da li curi benzin odavde?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Nemoze da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoze da upali!   Nemoze da upali! Icon_minitimeČet 16 Avg - 16:12

Probao sam ,nije!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nemoze da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoze da upali!   Nemoze da upali! Icon_minitimeČet 16 Avg - 17:48

Ako benzin dolazi u grlo karburatora, onda je po svoj prilici varnica slaba ili je nema na svecicama. Kada verglas motor, da li se okrece razvodna ruka?

Gde si probao varnicu? Varnicu probaj na kraju svakog kabla za svecice pojedinacno, i to tako sto neko zavergla motor. Varnica prema bloku treba da bude dugacka najmanje oko santimetar... Ako varnica postoji pre razvodnika (na kablu od bobine) moze biti da je negde probila ruka ili kapa, pa da na svecicama opet nema varnice (ili je slaba). Na kraju, ako su svecice jako lose (probijaju), opet nece hteti da upali.

Da li zatvara leptir sauga? Ponekad i to moze da pravi problem - ako se leptir ne zatvori kada je motor ladan, neki motori jako tesko pale.

Uostalom, ako su svecice neposredno posle neuspesnog paljenja mokre, to znaci da benzina ima dosta, da je motor presisao i da najverovatnije varnice na svecicama ili nema ili je slaba, ili su svecice lose (mala je verovatnoca da su sve lose).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Nemoze da upali! Empty
PočaljiNaslov: Re: Nemoze da upali!   Nemoze da upali! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nemoze da upali!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» POMOC karburator nemoze na usisnu granu!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: