vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Moj buduci trike

Ići dole 
+18
Boka bubilak
dejanovski
asd.milan
xstream
TeroristaMkGromovi
KdF
takonaopako
Zoka Kokan
Bugman
milan
toxic
Croqy
strid
pavle
dr-milos
Braca
AC ACA
popesky
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeSre 25 Avg - 23:48

Zoka Kokan ::
Naravno nisi obelezio torzije kako su stajale na kojim zubu!Jedan zub nosi oko 45 milimetara spustanja ili dizanja trapa!Bice tu malo problema ponovo ih ustelovati!Ja sam na mojoj sarajki dvaput skidao kad sam menjao posto je bila pukla!Naravno nemoj pogresiti levu na desnu ili obratno ima slovo udareno u celo!Ispod te plastike ima zeger osigurac na poluosovini zato ti nije htela izaci!

torzije ?
jesul to one dve sipke naslonjene na zid ? One tanke ?
ako su to one , kako se to onda steluje da su na istim zubcima ? i leve i desna ( simetricno da su )

morao sam skinuti jer je bilo zardjalo a i ocu sve da poskidam i da ocistim od rdje i da promenim sto je potrebno tako da sve bude osmirglano , zadsticeno temeljnom i sa svime sto treba prije farbanja .
Da se sve to lepo ofarba i vrati nazad.
I motor cu da rastavim i da sve ocistim podmazem promenim sto treba .

Ali za to ima vremena. Prvo cu da resim skoljku , da je isecem do zdravog dela i da je povarim i onda cu da unutra povarim cevi i trake od 5 cm skroz u krug oko sedista i naslona .I najverovatnije cu da pravim od cevi nova sedista sa naslonima . Iza gde je bilo mesto za neke stvari cu da stavim rezervoar i jos cu napred da napravim jedan od jedno 25 l , tako da cu imati dva kom.
Uskoro cu i kalup da pravim za rezervoar po kojem cu da pravim od lima rezervoar . Koji lim se koristi za rezervoare ? obican ili neki poseban?
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeČet 26 Avg - 22:35




[i


Poslednji izmenio xstream dana Pet 27 Avg - 9:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeČet 26 Avg - 22:43

Jesu to su torzije!Kad si skinuo onaj poklopac sa 4 srafa sto drzi gumu oko tih zuba trebao si da povuces liniju na kom su zubu bile kad ih budes vracao!Ima na celu slovo tako da se razlikuju leva i desna!Otprilike treba da bude osa sablje sa onim granicnikom,nategnes je sa dizalicom i ona uleti u granicnik ali polako to zna i da izleti!Nikako nesmes da ukrstis jel ce puci posto je jedna sprengovana na levo a duga na desno!Polako radi sve jedno po jedno i bez zurbe!Evo ja sad radim polako moju sarajku na tenane posto imam 1303 da vozim pa nemoram zuriti!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeČet 26 Avg - 22:51

Zoka Kokan ::
Jesu to su torzije!Kad si skinuo onaj poklopac sa 4 srafa sto drzi gumu oko tih zuba trebao si da povuces liniju na kom su zubu bile kad ih budes vracao!Ima na celu slovo tako da se razlikuju leva i desna!Otprilike treba da bude osa sablje sa onim granicnikom,nategnes je sa dizalicom i ona uleti u granicnik ali polako to zna i da izleti!Nikako nesmes da ukrstis jel ce puci posto je jedna sprengovana na levo a duga na desno!Polako radi sve jedno po jedno i bez zurbe!Evo ja sad radim polako moju sarajku na tenane posto imam 1303 da vozim pa nemoram zuriti!

Bi sam danas kod Nenada i pitao sam ga za to i reko mi je da nije problem da kad dodjem do toga da vratim nazad onda ce mi to odraditi . Tako da se manje sekiram.
jedva cekam da ofarbam sve te delove ,prvo da ih sve pripremim za farbanje hahaha
No sad mi je lakse kad je ostalo jos malo samo da se odsarafljuje.
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeČet 26 Avg - 22:56

Nema zurbe i sikiracije samo laganica!Dobro sve ocisti i odmasti pre farbanja!Cime ces krenuti sa epoxsidom ili nesto drugo?
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeČet 26 Avg - 23:21

Prvo cu sve da odmastim i da operem sa sredstvom za pranje delova , osusiti osmirglati i zicanom cetkom ocistiti sve , namazati antirostom i ponovo sve sasmirglati i zicanom cetkom sastrugati tu belu prasinu koja ostane i ponoviti onoliko puta kolko je potrebno dok se sva rdja ne skine, zatim oprati sa vodom i obrisati sa krpom.
zatim su presmirglati sve i namazati temeljnom farbom , razmisljao sam da sve to sto je dole , znaci ta viljuska koja drzi karoseriju namazem sa plastobitom jer je on otporan na kamencice . On moze da se i sa kompresorom nanosi a moze i cetkom.
e sad ako imas neki bolji savet reci mi.
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 0:25

Ja isto ocistim sve do lima svaku rupu zavarim obrusim a svaku fleku kad pravim lim ide celo u celo i kad se obrusi nepoznaje se nema preklpanja lima!Posle toga ide body epoxid pa seeal pa auto flex.To radim prema receptu Smake iz Sevojna!Tako sam radio 1303 tako radim sarajku 1200 a tako sam poceo spara a nastavicu ga kad zavrsim sarajku!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 0:50

tako i ja radim , krpa je cela i ide u okvir , nema preklapanja , mrzim fushhhhhh . radim duze ali zelim da bude estetski lepo .

bice sve u slikama , samo da mi extrem skloni ove velike slike da vise ne moram scrollovati lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 9:06

oprosti za slike....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 9:15

xstream ::
oprosti za slike....

Sve je OK , ili ih bar smanjis molim te , ali ne ide u ovu temu a ja volim da se drzim teme .
I ne shvataj nista licno .
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 9:20

"ali ne ide u ovu temu a ja volim da se drzim teme"

Shocked Shocked pa zar na slici nije trajk????

Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 9:46

riješeno! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 9:51

Braca ::
"ali ne ide u ovu temu a ja volim da se drzim teme"

Shocked Shocked pa zar na slici nije trajk????


Ljudi , jeste trike ali tema je moj buduci trike , zar ne ? i mislim da nije mesto tim slikama , stvarno ne zelim da se iko ljuti .
Sad ispada da sam picajzla .
I ovako je na forumu zbrka masa stvari ne moze da se nadje a kad se nesto slicno nadje ima komentara umesto stvari koje je postavljeno u temu.
hvala na razumevanju .
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: dvd   Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 22:36

imash poruku lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimePet 27 Avg - 23:56

strid ::
imash poruku lol!
lol!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeUto 31 Avg - 23:16

Ako ispod zadnjih sedista gde je ona cev za vazduh topli ili vec cemu sluzi postavim usisnike vazduha i da oni prilikom voznje idu na glavu motora da li ce to smetati motoru >?
Znaci ja cu imati samo polovinu karoserije i volio bih da napravim dva lepa reetkasta usisnika vazduha koja ce usmeravati vazduh na glave motora. Question
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeUto 31 Avg - 23:28

Glave motora hladi turbina kroz usmerivace!Mislim da nebi dobio nista bolje hladjenje na glave kroz otvor kroz koji prolaze cevi za grejanje!Za motor 1200 je dovoljno hladjenje kroz usmerivace tako da nemas potrebe da ga pojacavas!Jedino ako ces da stavis neki jaci motor od fabrickog onda pogledaj na forumu kako je Dika prepravio usmerivac!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeUto 31 Avg - 23:57

Ne , cisto estetski razlog jer bih postavio ona dva usisnika .
Znaci pronaci drugacije resenje.
Mada ko zna nekada i mozda dodje neki jaci motor ali ko zna da li ce pasovati , tako da se sa time onda sad nebih zamarao.
Nego da li bih mogao da stavim zadnje staklo na pop-up , ima li to negde ili se mora praviti .Ne bih da mi bude veliki otpor vazduha i da nemam prozor jer kad kisa pocme da pada imao bih nazad dva zvucnika pa nebih zeleo da kisnu.
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeSre 1 Sep - 0:17

Kod nas kolko sam ja ukapirao nema,a vani to kazu kosta mnogo!Mozda bi mogle da se nabudze bravice pop-up od juga a keder moze da se napravi!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeSre 1 Sep - 23:28

Ok, probacu da nadjem to od yuga.
Nazad na vrh Ići dole
dejanovski
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 2
Godina : 43
Lokacija : pancevo
Datum upisa : 15.08.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeNed 5 Sep - 13:38

moze dase produzi registracija ze trajk i kabrio placese porez na liksuz i cenaje 330 dinara
Nazad na vrh Ići dole
http://nadlanu . com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeNed 5 Sep - 13:57

dejanovski ::
moze dase produzi registracija ze trajk i kabrio placese porez na liksuz i cenaje 330 dinara

Jel to zvanicno izaslo u sluzbenom listu ili je rekla kazala.
I imas li informacije kolko jos staje dodatni troskovi oko svega toga ?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeUto 7 Sep - 13:40

Moj buduci trike  - Page 4 S6300727

Stigao je danas zmaj koji bljuje vatru ( CO2 ) i uskoro pocinje da se limarija radi .
Eto . dok se prijatelj isceka da dodje sa mora ko ziv ko mrtav. Ovako je najbolje .Kupi , uradi , i ustedi .


Poslednji izmenio Oyeyeye dana Čet 9 Sep - 13:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeUto 7 Sep - 21:53

To care use i u svoje kljuse!Isti kao moj samo moj zute boje!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitimeUto 7 Sep - 22:23

jes to kupijo sada ili 2007. godine ?
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Sponsored content





Moj buduci trike  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj buduci trike
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Old timer i buduci buggy
» vw trike
» Trike VW na prodaju...
» delovi za trike
» VW trike na prodaju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: