vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Moj buduci trike

Ići dole 
+18
Boka bubilak
dejanovski
asd.milan
xstream
TeroristaMkGromovi
KdF
takonaopako
Zoka Kokan
Bugman
milan
toxic
Croqy
strid
pavle
dr-milos
Braca
AC ACA
popesky
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeUto 7 Sep - 22:25

sada samo mi aparat nije nastelovan vreme i godina .danas oko pola 2 popodne
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeČet 9 Sep - 13:24

Zanima me da li ove felne mogu da se postave na bubu , treba nastavak da se radi ali da li ce sirina da pase .
dve i dve .4*100 srednji precnik na sve cetiri 55mm
Dve 7J*15H2 ET38
Dve 7J*15H2 ET42

Moj buduci trike  - Page 5 Slikaalufelne1559504x64

felne su 15" a ja iz onih dimenzija neznam kolko su siroke.Ja bi ove sa leve strane
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeČet 9 Sep - 21:15

Malo su presiroke 7 jota ali sa debljim distancerom moze!Na orginal bubinim celicnm je na nekim ET34 a na nekim ET41 a4,5J tako da sva sirina ide unutra pa ce ti trebati prilicno debeo distancer!Ja imam alat za busenje 4X100 rupa!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeČet 9 Sep - 21:44

Zoka Kokan ::
Malo su presiroke 7 jota ali sa debljim distancerom moze!Na orginal bubinim celicnm je na nekim ET34 a na nekim ET41 a4,5J tako da sva sirina ide unutra pa ce ti trebati prilicno debeo distancer!Ja imam alat za busenje 4X100 rupa!

Fino idem na poruke da ti posaljem.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimePon 13 Sep - 8:55

Moj buduci trike  - Page 5 Slikafelnezabmw449393x6

tockovi kupljeni samo jos da dodju kuci i da stavim gume na njih i montiram na dobose (prvo da se naprave distanceri za njih Very Happy ) pa da se pocme variti konstrukcija za buducu zver .
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimePon 13 Sep - 20:44

To care samo polako jedno po jedno i trajk ce da krene!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 73
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Sep - 21:26

evo malo dopinga za rad Laughing Laughing

Moj buduci trike  - Page 5 Bubatrike
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Sep - 22:25

Napravio sam nacrt za viljusku i sutra idem da vidim materijal posto je gde i da ga kupim pa da odnesem kod majstora koje isto treba prvo da nadjem jer su strasno skupi , jedan nastavak za Co2 pistolj koji ide u onu cev kod rucice sa prekidacem koja ima onaj mali saraf jer se klimalo mi je naplatio 400 dinara a nova kompletna rucica je kostala 700 dinara , znate kad cu opet otici kod tog majstora a imao bi lepog posla od mene samo da je bio realan sa cenom.
ima jos majstora.
tako da se vratim na ovo ,
ovaj tip vozila koje ja zelim je tesko uklopiti prednji deo i zadnji deo , estetika je jako bitna kod ovoga , nagledao sam se ovakvih secenih buba i svega je jedan bio uskladjen a to je ova viljuska koju bih ja volio sa onoga phoenix trike , sve kupovne viljuske se ne mogu uklopiti u ovaj projekat , ja bi najvise volio da moze jer bi daleko jeftinije i jednostavnije bilo kupiti viljusku i postaviti je za par sati bi bila montirana ali ne ide.
Ruku na srce , ukusi su razliciti ali to je cinjenica .
Jos jedna stavka koja je najveci problem na koji nailaze osobe koje prepravljaju ili prave ( kreatori ) svog vozila , jer oni su ti koji ulazu pare u svoje vozilo i sad dodje neko i kaze ti sta sve moras da imas na vozilu a to nema nikakvog efekta i ruzno je ali se mora . to je velika stavka neda ti se kreirati vozilo po svojoj zelji .
evo skica viljuske ,
Moj buduci trike  - Page 5 S6300762
ona se sastoji iz nekoliko delova i pravi se od metala debljine 15 mm a visina je 20mm i na nekim mestima i veca .izmedju dva dela se vari cevi od od 15x15 debelog zida od 3 mm i u sredinu toga ide pregradna ploca 55mmx 15 mm .koja je ujedno drzac poluge za amortizer.
Nabavio sam danas nacrt za masinu za savijanje cevi koju cu isto napraviti jer nema druge , sve moras sam , majstori deru kozu



Moj buduci trike  - Page 5 Savijacicamasina1
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Sep - 23:00

ovo izgleda ozbiljna mashinica za savijanje cevi Shocked
imas li neki ozbiljniji nacrt?
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 26 Sep - 23:37

imam originalni nacrt
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimePon 27 Sep - 19:52

blago tebi Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Boka bubilak
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Boka bubilak


Broj poruka : 184
Godina : 53
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 08.01.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimePon 27 Sep - 23:45

drugar svaka tebi cast . imas volju izelis to da napravis i to volim kod ljudi kada vecinu posla odrade sami. a kako si krenuo skupljati alat posle ces moci i radnju da otvoris. puno pozzz i sa srecom polako ali sigurno cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://bojan.gavric1996@gmail.com
TeroristaMkGromovi
VW entuzijasta
VW entuzijasta
TeroristaMkGromovi


Broj poruka : 87
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.09.2009

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Sep - 16:51

popesky ::
ovo izgleda ozbiljna mashinica za savijanje cevi Shocked
imas li neki ozbiljniji nacrt?

Imam ja komplet te nacrte masine za savijanje cevi i to par komada! ko oce nek se javi!
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeUto 28 Sep - 18:53

slobodno salji
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeSub 2 Okt - 0:21

Da li se netko razume u ovaj materijal
C60, Wnr. 1.0601
Stanje: ne dorađivan (prirodno čvrst)
Norme: EN 10278 / ISO 286-2, EN 10277-2
Tip čelika: ojačani čelik bez legura
Područje primjene: Za dijelove sa visokim zahtjevima u izradi strojeva, automobila i motora
sad mene zanima da li ja od ovoga mogu da pravim moju viljusku koja ce se sastojati iz nekoliko delova koje cu da povarim medjusobno na dve cevi Moj buduci trike  - Page 5 S6300764
e sad bice male korekcije u izgledu pojedinih delova ali sastav ostaje isti.
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 3 Okt - 7:43

čime to misliš rezati?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 3 Okt - 8:36

ovo ce mi u prodavnici iseci gasno a ja dalje trebam finalno obraditi, naso sam i CnC masinu koja ce to da odradi
ali pitanje je da li se ovaj materijal C60 moze lepo variti sa obicnom cevi , jer sa obicnom cevi sastavljam sve te delove.
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 3 Okt - 10:11

najbolje na vodu,najpreciznije i nema obrade.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeNed 3 Okt - 13:26

jedino da mi doplatis razliku izmedju te dve vrste secenja a opisao sam ti da posle ovoga ide na obradu sa vodom ili sam pogresno se izrazio , masina je kolko ja znam CnC
extrem , jel ti znas nesto o onome sto sam gore pitao ?
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeUto 5 Okt - 11:07

zašto raditi 2 posla? jednom odrežeš i riješio si problem.
meni su rezali trokute za vilice za motor prije kromiranja, i mogu ti reći da nije trebala nikakva obrada....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeUto 5 Okt - 11:43

xstream ::
zašto raditi 2 posla? jednom odrežeš i riješio si problem.
meni su rezali trokute za vilice za motor prije kromiranja, i mogu ti reći da nije trebala nikakva obrada....
To je ok , rezao si jedan malii komad meni treba komad od 1000 x 120 mm da bi mi bila viljuska u komadu , nemaju svi taj materijal onaj ko ima taj materijal nema inzenjera slobodnog da se zajebava u autocad-u da mi crta viljusku , ako mu ja to sve nacrtam nije problem odradice je .
E sad sam nasao nekoliko varijanti . onaj ko sece gasno nema finalne obrade i treba nositi na nekoliko mesta koji to rade , druga je varijanta da odem do madjarske i uzmem taj materijal i donesem kod osobe koja ima tu masinu i da odradi u komadu a da ja ne moram da se jebem u autocad-u , treca je varijanta da napravim od sipki i ubacim elemente zmije unutra koja mi se najvise dopada. nju sam smislio jucer jer sam bio kod rodjaka koji prodaje celicne sipke i cevi pa sam vidio taj materijal .
Eto , nisu delovi problem nego osobe koje nemaju sve da urade odjednom a i sa cenama se gadjaju svako lupi iz stomaka ili ti ne lupi nego kaze kad zavrsimo videcemo , e pa tako ne moze , kad zavrsimo ja necu uzeti ako je skupo . eto to je ukratko to.


Poslednji izmenio Oyeyeye dana Pet 8 Okt - 16:44, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeUto 5 Okt - 18:57

suvišno je onda pričati o tome.....
ako se tako radi u tvom kraju, onda..... Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeUto 5 Okt - 22:52

Danas u firmi sam konsultovao onaj strojarski prirucnik od Bojana Krauta koji je Dika pominjao i u njemu pise C je oznaka za celike po nemackom standardu(DIN-u).Uporednom tabelom izmedju DIN-a i naseg standarda(JUS-a) celik C 60 je celik koji ima oznaku po nasem Č1730.To je celikgarantovanog sastava koji moze da se poboljsa i moze se variti!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeSre 6 Okt - 8:26

Zoka Kokan ::
Danas u firmi sam konsultovao onaj strojarski prirucnik od Bojana Krauta koji je Dika pominjao i u njemu pise C je oznaka za celike po nemackom standardu(DIN-u).Uporednom tabelom izmedju DIN-a i naseg standarda(JUS-a) celik C 60 je celik koji ima oznaku po nasem Č1730.To je celikgarantovanog sastava koji moze da se poboljsa i moze se variti!
Tacno je to Zoki ali sad je problem sto su mi rekli da je ta cena od 166.- po kg jeftina za takav celik i receno mi je da su u toj firmi sami prevaranti i da necu dobiti to sto sam platio i taj naziv celika.Jebeno da u ovoj drzavi nista nemoze da ide normalno .Sad jurim materijal da pronadjem na drugom mestu ali ne verujem da cu ga naci i to po nekoj normalnoj ceni .
Nazad na vrh Ići dole
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitimeSre 6 Okt - 18:29

kod tebe sami prevaranti.....

moj susjed je prije 10-ak godina složio jednu trokolicu, a imao je u planu još jednu, ali tu kod nas jebu sa atestima...
moram priznati da je bila vrhunski složena. bio bi ti njega preporučio, sve bi ti on to bio bez problema riješio, ali je na žalost prije 15 dana umro... Sad
a znam još jednog lika, inače slovenac, stanovao je u kozini,Aleš (vjerujem da ga zna dosta slovenaca Very Happy ), bio sam dosta puta kod njega (tada nisam bio u vw svijetu) i vidio sam dosta njegovih radova, trokolica....
Sreća što me tada to nije zanimalo,jer bi vjerovatno kod mene danas, umjesto kuće,bila koja trokolica.... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moj buduci trike  - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj buduci trike
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Old timer i buduci buggy
» vw trike
» Trike VW na prodaju...
» delovi za trike
» VW trike na prodaju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: