vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Moj buduci trike

Ići dole 
+18
Boka bubilak
dejanovski
asd.milan
xstream
TeroristaMkGromovi
KdF
takonaopako
Zoka Kokan
Bugman
milan
toxic
Croqy
strid
pavle
dr-milos
Braca
AC ACA
popesky
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeČet 12 Avg - 0:00

sve sto ide dalje i dalje vidi se nedostatak srafcigera , da sam liku dao lovu i da sam mu reko ako je trulex da cu polovicu uzeti nazad bilo bi bolje ,
Dok nisam tapacire pocupao i rascerecio je nisi ni video kolko je trulex.
No nema to veze idemo dalje.
Danas sam jos malo radio jer mi je trebala pomoc i nisam mogao sam .trebao sam je podici i postaviti panjeve ispod nje da bi skinuo tocak da dodjem do sarafa koji drze blatobrane. Skinuta su oba blatobrana sedista jedva iscupao i to sam ih morao nazad odseci jer se nisu mogla pomerati napred nazad jer je trulex uradio svoje i iskrivio vodjicu sedista, klizac.
evoo nekih slika da postavim i jedno pitanje , kako da izvadim motor , koliko sarafa ga drze , gde su i koji su to kljucevi koji su potrebni. Izgleda da cu morati pozvati Nesu u pomoc .

Moj buduci trike  - Page 2 S6300452

Moj buduci trike  - Page 2 S6300453k

Moj buduci trike  - Page 2 S6300456
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeČet 12 Avg - 9:05

Koliko vidim i zavarena je skoljka za sasiju-podove prilikom nestrucnog krpljenja.
Boga mi naradices se samo tako.
Pa srecan rad majstore.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeČet 12 Avg - 9:24

Nisam ni pomislio da ce mi biti lako
Malo me brine samo to sto mi kazes da je zavarena za sasiju.
Divim se nadri majstorima, kolko su samo truda i volje ulozili u neznanje , ccc
mislim na one " Strucnjake " koji misle da znaju ( koji su zavarili karoseriju za sasiju)
Blago majci njegovoj .
Nego , vidim ja da trebam otici po Nesu . Jbg .
Hvala na podrsci , lepo je znati da je neko uz vas .
Bar imam sa kime kavu i rakijicu da popijem , jestel za jednu dunju ?
Evo sescu pa cu razmisliti .
uskoro cu postaviti polovinu bube , znaci fleks u ruke i cepaj Misko .

lol!
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeČet 12 Avg - 10:12

motor drzi 4 sarafa, 2 sse skidaju od dole, jedan ti i drzi elektropokretac ... pa ces tu videti koji ti kljuc treba, a druga dva su iza turbine ... skidaju se naslepo
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeČet 12 Avg - 17:35

nasao sam sva 4 , ali , frkaaa .
desni je ok , ali levi se okrece kao da je ovalna matica.
e sad to da bi vidio sve redovno skidam onaj lim od turbine, ali iza sto drzi neku klapnu u tom limu ne mogu da odsarafim jer je na srafciger a nemam tako kratak srafciger. a i da imam mislim da je tako stegnuto da je to prava umetnost da se skine.
slikacu jedan deo a kasnije cu kad to skinem slikati drugo. i opisivacu sta je , sad idem da jedem jer danas nista nisam jeo .
Ide sporo ali napredujem. Bice dobar shegrt od mene , hahahaha
Nazad na vrh Ići dole
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeČet 12 Avg - 18:47

trenutno u srbijii ne moze da se produzi registracija za treik a kamoli da se atestira- apo novom pravili za atest tipa bagi treik buba kabrio se placaju troskovi drzavi mislim porez na luksuz 120 000 din plus troskovi komisije i tako dalje to su ti informacije iz prve ruke.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeČet 12 Avg - 19:05

milan ::
trenutno u srbijii ne moze da se produzi registracija za treik a kamoli da se atestira- apo novom pravili za atest tipa bagi treik buba kabrio se placaju troskovi drzavi mislim porez na luksuz 120 000 din plus troskovi komisije i tako dalje to su ti informacije iz prve ruke.

Hvala na informacijama , na vreme su dosle , taman sam ga juce hteo iseci na polovinu i predomislio sam se , rekoh ajde da motor prvo skinem , a danas sam otisao da kupim zupcanik za veliki flex . i necko sam se da li da pocmem po ovoj vrucini da ga secem i posto sam zapoceo skidanje motora rekoh da prvo motor skinem ima kada iseci ga , ovo je sad informacija dosla kao grom iz vedra neba.
Pa u kojoj ja to drzavi zivim majku im ........
koji bre luksuz , nabijem ih na moj luksuzni .....
Posten covek nema ni svojim trudom i radom da napravi nesto za sitnije pare a da mu kozu kasnije ne oderu.
nemam vise reci . Shocked clown
E izgleda cu sad stvarno da se naradim da je dovedem u novo stanje i da od trajka nece biti nista Shocked , Milane hvala ti na informaciji idemo dalje sa zapocetim ali u drugom smeru za sad , secenje ima kada .

sad razmisljam , jesam li ja dobro procitao 120.000 - slovima - sto dvadeset hiljada dinara ?
Shocked ,

Moj buduci trike  - Page 2 Dscn8396
Nazad na vrh Ići dole
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimePet 13 Avg - 19:42

bas tako dobro si procitao ja znam puno ljudi koji voze treik i niko nije mogao da produzi registraciju ali to ce se resiti. a isto tako mi je dobar drugar koji pravi trajkove i atestira meni je radio i trajk i bagi i bubu kabrio.
vise ti se isplati da kupis atestiran treik pa da ga preradis.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeSub 14 Avg - 23:10

ok , ali sad je buba kupljena i rastavlja se . Pa nije valjda da za godinu dana kolko bih je pravio nesto nece da se izmeni , ali i ja sam dovoljno tvrdoglav i uporan da cu je zavrsiti pa makar je vozio u zeninom selu .
Sad me muci skidanje motora nasao sam tri sarafa a cetvrti je iznutra stavljen i ovalan je sa unutrasnje strane do koje se dolazi iza turbine, sad me zanima kako doci do njega kad je lim iza. evo slike , nije mi tesko slikati jer ovako mi je lakse da mi neko kaze .
Jbt imam drugara - poznanika-prijatelja koji radi bube a ja se jebem ovde sam . Ma tako mi i treba. idemo dalje momci , ko je voljan da pomogne neka pise.
evo slike od dole dva komada
Moj buduci trike  - Page 2 Dscn8399

i evo sad ide slika iza turbine.

Moj buduci trike  - Page 2 Dscn8401

pitanje je kojim redosledom da ih skidam da li to ima veze ili mogu bilo koji da pocmem. Bojim se samo toga da ako skinem zadnji pogresan saraf da mi sve to ne padne i nesto se iskrivi .
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeSub 14 Avg - 23:21

a da podmetnes nesto ispod motora ? na primer dizalicu, onu sa tockovima ... pa kada odvrnes sva 4 srafa onda iscimas motor sa menjaca pa lepo spustis i otkotrljas ga gde hoces

( uff sad tek vidim sliku- cini mi se da samo lepo odvnes od dole i gotovo --- to ovalno nije matica)



elem ... ne bi bilo lose da nabavis "bug me video" tu je lepo prikazano kako se rastura i sastura buba do sitnih crevaca --- skidanje motora je u 'volume 2'
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeSub 14 Avg - 23:53

popesky ::
a da podmetnes nesto ispod motora ? na primer dizalicu, onu sa tockovima ... pa kada odvrnes sva 4 srafa onda iscimas motor sa menjaca pa lepo spustis i otkotrljas ga gde hoces

( uff sad tek vidim sliku- cini mi se da samo lepo odvnes od dole i gotovo --- to ovalno nije matica)



elem ... ne bi bilo lose da nabavis "bug me video" tu je lepo prikazano kako se rastura i sastura buba do sitnih crevaca --- skidanje motora je u 'volume 2'

evo gledam BOG me video i cudim se sam sebi .
Postavicu ja dizalicu nije frka samo sam i ja mislio da ovo nije matica i znam da treba sa druge strane da odvrtim ali kako doci do njega , on je jos uvek na tockovima i ne mogu da dodjem do tog sarafa, probacu sutra nekako da dodjem , jebeno je jer sam sam i nemam dizalicu koja bi celu bubu podigla , onda je pesma da se rradi . javim se sutra sa slikama i nastavkom. nema odmora dok traje obnova.
Nazad na vrh Ići dole
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 1:00

popnu se tockovi zadnji na neke felne ili nesto, a pod motor dizalica sa tockicima, vidjao sam da tako rade Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 12:24

Nece pasti motor sam od sebe!Sa druge strane je ovalna glava sto drzi alnaser da se nebi okretao sraf!Odvi slobodno sva cetiri!Ako imas kanal skini haubu zakaci ga na flasen cug i spusti ga u kanal.Ako nemas podigni zadnju stranu kad spustis motor na dizalicu da moze da prodje zastitni lim turbime i izguraj napolje!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 13:09

nemam kanal , imam dizalicu na tockove i imam dve felne i fosne pa cu nekako da ga podignem i fiksiram ja bi radije da skinem jos onaj lim od turbine ali nece da se skine , jos ga neki kurac drzi iza . fali jos jedan ili dva sarafa da skinem desno iza kod onih nekih sajli , klapna je za nesto samo ne znam za sto , jbt kad se mlekar lata automehanicarskog posla tako to biva hahaha ,
idem pa cu da slikam i postavljam slike , bar cete da se smejete ako nista drugo. sve improvizacija , nema tu cile mile .hehe
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 15:45

Lim mozes da skines ako skines one dve krive sarke sto drze haubu!Ta sipka od klapne samo se gurne iz lezista u stranu!Neces nista doibiti posto se u tom limu nalazi hladnjak za ulje!Spusti motor na zemlju i podigni auto pod jednu stranu i izvuci motor na stranu!Otkaci sajlu za gas i crevo za benzin iza lima!Nemoj da zaboravis!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 16:46

e evo usao sam unutra u kucu okupao se i seo za komp da vam postavim sliku. sve je ok , sve sam odvrtio i podmetnuo ali oces prc , one doljnje sarafe koji su ja mislim 21 kljuc nemam i sad do sutra dok ne odem da kupim nema nista .
sve sam skinuo sto sam mogao skiunuti , masa sarafa je polomljena glava bar jedno 4-5 komada se glava polomola.
no to su zanemarljivi sarafi, problem mi je sto je ovaj kod filtera pukao -polomo .
evo slika.
Moj buduci trike  - Page 2 S6300468dodatak

A ovo je zastrasujuce kolko je ovaj gospodin Porshe zakomplikovao zivot svim osobama koji su morali nesto da popravljaju na bubi.
Ni jedan deo nije pristupacan za skidanje , strasno .
evo jos jedne slike gde sam nasao jedno mesto zapuseno od garezi i to kod onih 4 sto su zavarene jedno za drugu kroz koje ja mislim ide benzin.sto ja mislim da jedan klip nije dobijao benzin? ccc
Moj buduci trike  - Page 2 Dscn8397rupazapusena


Poslednji izmenio Oyeyeye dana Ned 15 Avg - 17:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 17:10

Tu ti prolazi vruc vazduh iz auspuha i greje smesu,to je obicno zapuseno na svim od garezi!Ja sam na mojoj morao da secem cecevi da ocistim pa da zavarim ponovo1Probaj sa parcetom sajle od rucne i busilicom sa levim i desnim smerom da otpusis!Dole bi trebalo da budu matice za kljuc 17 a ne 21!Taj sraf sto drzi anlaser skini!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 17:36

ok , videcu sutra , ali sad opet meni nije jasno kako 17 kad onamo ima vecu maticu , onda ja ne gledam dobro ?
evo sad cu naci sliku pa cu postaviti .
Moj buduci trike  - Page 2 Dscn8399sarafi
ja sam gledao ona dva sto drze onu konusnu cev . neznam kako se ta zove ali ide paralelno do sasijskog broja . sad vidim da treba traziti druga dva sarafa koja su sto ti kazes 17 kljuc aha ok.
sad sam se okupao i idem u goste ali ujutro cu oma da se bacim na to . samo da ga skinem , kasnije cu sa merakom da ga rasparcavam.
lol! hvala ti prijatelju
Nazad na vrh Ići dole
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 18:33

a da pozoves drugara da ti pomogne...onog sto radi bube...

nista zlonamerno...
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 20:21

Ni jedan od zaokruženih šrafova i matica na gornjoj slici ne drže motor! One dve masne OK13 matice spajaju polutke kućišta motora, a onaj šraf što nije crn od ulja je od nosača menjača verovatno.

Matice koje spajaju motor sa menjačem su OK17 i nalaze se dole, ali su malo zavučene pa se možda ne vide na prvi pogled jer je sve crno od blata i ulja. Pre skidanja motora je trebalo sve odozdo oprati pa tek onda rasturati i skidati, tako je mnogo lakše i čistije.

Dakle, brezoni izlaze iz kućišta motora i prolaze kroz zvono menjača, tako da su te dve matice na strani menjača, a ne na strani motora, sa druge strane ove prečke ispod motora.

Kada se sve odvrne i gornji šrafovi izvade, motor neće da padne jer leži na spojničkoj osovini i ta dva donja brezona, ali ga pre skidanja gornjih šrafova treba podupreti odozdo dizalicom da se brezoni ne iskrive jer će se gore odvojiti od menjača usled težine.

Motor je težak oko 115 kg sa svim delovima. Motor nema nosače, već samo menjač - sva tri nosača drže menjač, a motor je sa ta 4 šrafa zašrafljen na zvono menjača.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 20:53

Hvala Kdf , svatio sam to kad sam pogledao malo bolje sliku i kad sam procitao ove postove. Sutra cu kad ustanem da sidjem dole i da ih nadjem i skinem motor , malo mi je cudno bilo da je polovina motora sa jednim kljucem - sarafima a druga polovina sa drugim sarafima. nije bilo logike. ali ok , ovaj je motor sutra dole to je sigurno , i cim ga ja jednom vidim kako izgleda on je onda moj. Ocistio bih ja njega da imam kanal ovako mi se bas i nije dalo jer sam pun prljavstine u ocima.
Bit ce sve ok. Hvala vam sto odvajate vrime za mene , nego jestel vi za jednu rakijicu , kavicu , sokic ?
Very Happy

Moj buduci trike  - Page 2 Viljamovka

Moj buduci trike  - Page 2 Raznisokovi

Moj buduci trike  - Page 2 Kava
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 22:35

Ne treba kanal da se opere odozdo. Samo se isprska onim sredstvom za pranje motora, pa kad odstoji opere se crevom. I tako par puta dok ne ode sva prljavština. Sredstva za pranje motora ima u prodavnicama auto delova a nisu ni preterano skupa. Ovo koje sam ja koristio smrdi na naftu, i pere dosta dobro.

Što se pristupačnosti delovima motora kod bube tiče, treba videti kako je to kod drugih kola. Kod bube je motor napravljen tako da se može skinuti za oko pola sata, jer je jedan od zahteva konstrukcije bio da se motor lako promeni. Takođe se na primer ceo prednji trap skida relativno lako sa kola, i td. Motor je na primer tako konstruisan da unutra nema nekih potrošnih delova koje treba često menjati, a sve što je potrošno može se promeniti bez skidanja motora.

Konstrukcija celog automobila je u stvari genijalna, sofisticirana, skoro pa savršena! O izradi ne vredi ni trošiti reči - dovoljan pokazatelj je trajnost i izdržljivost tih kola i koliko ih ima u voznom stanju posle tolikih godina.

Recept za brzo skidanje motora

1. Skinuti limove iznad auspuha
2. Osloboditi žice oko motora, sajlu za gas, cev za benzin, creva za grejanje pored menjača
3. Podići kola i podbaciti dizalicu pod motor, ili kola na kanal pa dizalicom odozgo osigurati motor
4. Odvrnuti dva šrafa i dve matice za vezu motora i menjača
5. Motor povući nazad toliko da spojnička osovina izađe iz lamele, i onda motor spustiti dole

(Može jedna viljemovka Smile)
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimeNed 15 Avg - 23:43

KdF ::

(Može jedna viljemovka Smile)


a sto nebi mogla

Dok ja onu gumu okolo svih tih limova nisam iseko nozem ja do onoga sarafa sto je obrnuto stavljen nije bilo sanse da dodje sa zadnje strane, crevo sam skinuo od benzina, limove poskido , jednog nisam mogao kljuc da stavim jer je tolko bio blizu lima da sam lim odseko zavarice se deo lima , nije opasno.
do cega god sam hteo doci bilo je strasno , sve nesto moras odrtiti da bi do necega dosao , pa kad razmislim da se nesto menja lele svecice su mi totalno ne pristupacne
ili ja nisam navikao na sve to , imao sam stojadina , reno 5 sam radio ja sam , imao sam tristaca, peglicu , sad imam ford fiestu , ali ovo mi je zadalo malo razmisljanja kako sta da se skine.
U svakom slucaju dopada mi se to sto je sav na sarafe i sto se sve skida i sto mu se vrata i sad zatvaraju na 20 cm guranja ,
sutra se nadam da cu to sve da odradim i da postavim sliku ,
reci mi kolko bi stajala generalka motora?
a sto se tice pranja , opracu ja njega dole samo tako , bit ce svaki saraf skinut i svi delovi koji se daju rastaviti rastavljeni i ocisceni.

a za viljamovku , a sto nebi mogla . lol!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimePon 16 Avg - 8:03

Pa potrebno je malo vežbe valjda. Čini mi se da je 101 neuporedivo teži za rad i nepristupačniji od bube.

Što se generalne tiče, sve zavisi šta je potrebno raditi. Ako su na primer potrošeni cilindri i ako je neophodno trnovanje, mislim da svi potrebni delovi koštaju ispod 1000 e, uključujući i mašinsku obradu. Cilindri su često dobri pa ih nije neophodno menjati, a ako radilica nije dobila aksijalni zazor onda možda čak nije potrebno ni trnovanje što mnogo smanjuje troškove. Tada je dovoljno samo osvežiti motor (karike, leteći ležajevi, izduvni ventili, eventualno vođice i td.) što je znatno jeftinijie.

Ne razumem koju si to gumu sekao? Ako misliš na onaj šraf što drži anlaser do njega se dolazi najlakše gedorom sa dugačkim nastavkom, sa strane menjača.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitimePon 16 Avg - 9:19

evo me , ustao ujutro rano oko pola 7 i otisao u garage da vidim ja ta dva skrivena srafa. seo popio kavu ness sa mlekom i prionuo na razmisljanje , i svatio sam da jedino mogu da se nalaze iz ona dva srafa koja drze menjac . i vidi cuda tamo su , odvrtio srafove i izvadio motor , mamicu mu , pa nece on mene jebafati.
evo slikica,
Gumu sam iseko onu oko kompletnog motora sto ide , to da nisam odseko nikad ja ovo nebi skinuo .
No bitno je da je doli.
Moj buduci trike  - Page 2 S6300471

sad ce rakijica , imam sad samo jabuku , jbg voce je voce .
lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moj buduci trike  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj buduci trike
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Old timer i buduci buggy
» vw trike
» Trike VW na prodaju...
» delovi za trike
» VW trike na prodaju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: