vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Moj buduci trike

Ići dole 
+18
Boka bubilak
dejanovski
asd.milan
xstream
TeroristaMkGromovi
KdF
takonaopako
Zoka Kokan
Bugman
milan
toxic
Croqy
strid
pavle
dr-milos
Braca
AC ACA
popesky
22 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimePon 16 Avg - 12:13

evo krecem na menjac , vreme pretoplo , znojim se , ali radovi se nastavljaju.Posle dorucka i odradjenih bracnih duznosti polazimo na bubu hahaha
zena je na godisnjem pa se prave cesce stanke za odmor hahaha
jedna rakijica , jabuka domaca i nazad na posao.
dobro bi dosao savet kako skinuti menjac ali idem ja u istrazivanje pa se cujemo kasnije.
cheers
Nazad na vrh Ići dole
TeroristaMkGromovi
VW entuzijasta
VW entuzijasta
TeroristaMkGromovi


Broj poruka : 87
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.09.2009

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 17 Avg - 0:03

Oyeyeye ::
evo krecem na menjac , vreme pretoplo , znojim se , ali radovi se nastavljaju.Posle dorucka i odradjenih bracnih duznosti polazimo na bubu hahaha
zena je na godisnjem pa se prave cesce stanke za odmor hahaha
jedna rakijica , jabuka domaca i nazad na posao.
dobro bi dosao savet kako skinuti menjac ali idem ja u istrazivanje pa se cujemo kasnije.
cheers

Pozdrav Oyeyeye!

Drago mi je da vidim da ima jos zaljubljenika za trajk!

Evo par stranica da ti olaksa muke!

secenje centralnog stuba:
http://trikerdon.50megs.com/zeca3.htm

kocioni sistem
http://trikerdon.50megs.com/yankechbrakeconv.htm

evo malo i ovoga
http://trikerdon.50megs.com/transaxle.htm

karburatori
http://trikerdon.50megs.com/carburetors.htm

razno o motoru
http://trikerdon.50megs.com/engines.htm

Varenje vrata viljuske na ram
http://trikerdon.50megs.com/necktoframe.htm

Nadam se da ce ti ovo malo olaksati muke! Smile

Vidim da si u subotici, meni je trajk trenutno u subotici, naravno jos je u fazi izrade ali........... naravno to ali znaci da se vozi! Smile
inace savet: Slike sto uslikas prilikom rasturanja bube i kad pocns da prepravljas cuvaj, trebace ti na Masincu kao dokaz!
............

Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 17 Avg - 8:11

Menjač se obično skida zajedno sa kompletnim zadnjim mostom, dakle sa poluosovinama i dobošima. Prvo treba rastaviti vezu konzole birača brzina kroz prozorčić na šasiji ispod zadnjeg sedišta, na središnjem tunelu šasije. Onda treba osloboditi sajlu kvačila i pletenicu za masu koja spaja menjač sa karoserijom. Skinuti amortizere, sajle ručne i cevi za kočnice. Odšrafiti po 3 šrafa koji drže krajeve poluosovina za uzdužna ramena (sablje). Na kraju odšrafiti nosače menjača (nazad se može skinuti cela prečka sa krakova šasije - viljuške) a napred postoji samo jedan menjač na spoju krakova šasije.

Menjač je sada slobodan i može se skinuti zajedno sa poluosovinama i dobošima. Nema potrebe skidati poluosovine sa menjača (sem u slučaju neke popravke).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 17 Avg - 8:51

Dobro jutro i hvala vam na podrsci i savetima , dobro su dosli.
evo kava popijena i idem sad u nove pobede , mislim u garage.Very Happy

Javicu se na poluvremenu utakmice Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 17 Avg - 16:48

evo me danas sam nazvao experta za bube i objasnio mi je sta treba da se uradi da bi se karoserija odvojila . Treba fleks veliki i udari po njemu jer je cela buba zavarena za sasiju , jebo je majstor koji je zavario.
sad cu kur imati prikolicu za nju. teo sam od prednjice da napravim jednu lepu prikolicu za stvari kad negde putujem, i za pecaroski pribor . aaaaaaaaaaaaaaaaa majstore da mi te je upoznati.
idem da fleksam.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 17 Avg - 16:49

Oyeyeye ::
evo me danas sam nazvao experta za bube i objasnio mi je sta treba da se uradi da bi se karoserija odvojila . Treba fleks veliki i udari na posao jer je cela buba zavarena za sasiju , jebo je majstor koji je zavario.
sad cu kur imati prikolicu za nju. teo sam od prednjice da napravim jednu lepu prikolicu za stvari kad negde putujem, i za pecaroski pribor . aaaaaaaaaaaaaaaaa majstore da mi te je upoznati.
idem da fleksam.
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 18 Avg - 8:35

Pa rekoh ti ja da mi se cini da je zavarena.
Da sam na tvom mestu pre bih sekao podove nego skoljku.
I to odvajao je kod centralnog tunela a posle kada je okrenes na bok lepo sve odvojiti ono sto je "majstor" zavario.

Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 18 Avg - 9:02

Moj buduci trike  - Page 3 S6300560

Poceo je svinjokolj Very Happy mislim pocinju malo , ali samo malo ozbiljniji radovi , sad nema vise ocu necu , seca je na pomolu . Very Happy
Lim je debeo , nemac ga pravio mamicu mu , veliki fleks ga jedva nosi .ja mislim da ima 1,6 mm ako ne i vise .
evo kava se pijucka i razmislja se o daljnjim potezima.
rana zarasta polako na nozi ali ok , sve ce biti ok.

Moj buduci trike  - Page 3 S6300562
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 18 Avg - 17:51

Trebao si prvo da zavaris cev od stuba do stuba i dijagonalno da ti se nelomi!Nema sta drzi skoljku kad sve to iseces!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 18 Avg - 20:56

Razmisljao sam o tome ali kad sam hteo variti svatio sam da ce mi sve to smetati oko secenja posto je trula na delovima gde ce biti varovi pa fleks nece dohvatiti redovno ali bolje kasnije da se igram svakako ide seca svugde , i lakse mi je da se kasnije mucim nego sad , i problem je sto je kompletno zavarena za sasiju sunce im jebem , da nije onda bi ja to zavario . jbg idem izgleda tezim putem, to mi je sto mi je .
Ali hvala drago mi je kokane da si uz mene Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 18 Avg - 21:31

Naravno da sam uz tebe!Samo guraj napred!Neznam koje kamenje koristis za secenje ali ja koristim milmetarski,mozes koristiti malu brusilicu posto ga neoseca i super sece!Nemoj smo probijati lim skroz i dugo ce ti traje!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 18 Avg - 22:48

Uzeo sam veliki fleks i veliki list za njega onaj deblji , slovenacki je , plave boje , ali sa time je teze raditi , uzecu sutra mali fleks , imam speed flex list on je made in E.U jebem li ga ko ga pravi , nije los , sa njime stalno radim , kineski su malo jeftiniji ali savetujem svima da ih ne kupuju jer se lako lome. cisto sam kupio jedan da ga atestiram.
ako uzmem mali flex i sve sa njim odradim onda cu moci da zavarim ono sto si mi rekao . imacu prostora za rad jer je truo bas tamo gde ne treba da je .
samo da ja odvojim karoseriju od sasije onda ce meni svanuti novi dan , lakse ce da mi bude napraviti nacrte . Sutra ako uspijem dobro bi bilo da je odvojim.
evo rakijica donela tetka dedinu dzanariku staru 5 godina , Loznica ( Jarebice) Very Happy dobra je uf , lol!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeČet 19 Avg - 8:08

Na žalost ogroman broj buba ima tu posledice popravke limarije - da je pod zavaren za karoseriju. Limarima je izgleda tako bilo lakše da popravljaju, umesto da odvajaju šasiju od karoserije. Samo bube koje su popravljane po propisu ili kojima nije nikada popravaljana limarija nemaju tu nesreću, ali to je izgleda prilično retko.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeČet 19 Avg - 9:01

Zalosno ali to je u svim bransama tako , svi govore to ce popraviti ovaj ili onaj , posle zidara kazu to ce izvici farbar sa gletovanjem , ili keramicar sa plocicama , limar kaze to ce netko drugi da resi i jbg tako se to prebacuje sa kolena na koleno , zalosno ali se naplati rad , ko ce da naplati taj visak rada od drugih sto nebi trebo da se desi , niko.
No dobro tu je sto je , bitno je da se odvoji , jedan list kosta 75 dinara ( poskupilo je ) Very Happy otici ce sigurno 15 komada jer je lim debeo i pojesce listove a bice i duplih rezova .
Ma bitno je da se posao zavrsi onako kako treba najteze je popravljati za drugima i sad samo da se to odvoji da moze da se napreduje za ubuduce . jedva cekam da ga vidim samo sa sasijom.
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeČet 19 Avg - 21:36

Nece ti otici toliko sigurno ako budes sekao kako treba!Nemoj probijati lim pa seci i videces!Ja sam kupio 2 metabove i jos ovu drzgu nisam namestio!Sto se tice majstpora tu se nema sta recei!Samo mogu reci da pravi majstor nikad nije skup!Evo na mojoj 1303 su majstori zavarili sasiju i skoljku pa ja nisam hteo nista dirati!Ispraviosam sve sto su isfuserili sa armaturnom trakom krpom i smolom a pod cu kad bude trebalo!ovih dana sam poceo restauraciju moje 1200j ali ona nije zavarena i ide sve po ps-u!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimePet 20 Avg - 0:15

evo usao sam prije pola sata unutra i jebavo sam se do sad uz male stanke za rucak. sporo ide jer ne znas sta radis i onda odnese ti vreme razmisljanje.
iseko sam je skroz ali sa profesorom i pomocnikom profesora , pokazacu vam mog profesora i pomocnika , nasao sam ih danas .
Da nije njihnebi ja ono iseko sa fleksom .
Ovako jedan list za lim od 150 mm traje do kucista fleksa znaci jedno 100 mm lista na nekih 35-40 cm , nisam merio i daj drugi , pa sam stukao dva komada i reko sebi idi po pomoc , setio sam se da je pokojni cale imao sekac od dizelke lokomotive od ventila , sekac je pravo cudo , naostrio sam ga da se moze brijati sa njime i kad sam zavrsio isti je bio i kao kada sam poceo , celik samo takav i iseko sam komplet podove za nekih 30 minuta , jedino sam trazio pomoc od komsije kad sam sekao krov da mi se list od fleksa nebi zalepio na stub od tezine krova .
Zadovoljan sam danasnjim radom i ima se jedno pitanjce koje cu postaviti kasnije posli slika koje cu staviti sad.

ovo je danasnji dan rada. Trulezi ne mogu da vam opisem kolko ima , i nasao sam saraf na 15 kljuc , popizdio sam , nisam ga mogao odvrtiti i morao sam odseci nosac dezni koji drzi karoseriju kod amortizera , ali nije problem svakako tamo ide fleka od 2 mm lima .
sve sto mogu da spasem sa bube su 4 blatobrana i dvoja vrata , ostalo na zalost mora da se sece sve stubovi , jojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj nasao sam u desnom stubu kod vrata u njemu , zamislite u stubu borove iglice . Kako su dospele tamo verujem kroz rupe koje je bilo na njemu ,Buba je kao mlada kad se nasminka , lepa dok je ne odvedes u krevet , a tamo kad skine sminku leleleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeleeeeeee

Moj buduci trike  - Page 3 S6300589a

Moj buduci trike  - Page 3 S6300572

ovaj cekic i sekac su profesor i pomocnik ,

broj 4 sam morao iseci nisam mogao saraf da odvrtim,
1 i 2 zanima me da li je zavareno i da li smem da ga odsecem jer moram broj 3 da postavim u vodoravan polozaj , to ce biti konstrukcija od cevi na cega ce se variti nosac i postolje za noge.

pokusacu skicirati na papir i slikati , stampac mi je zacepljen , a platio sam 18 evra da se napuni ketridz i samo sam jedan dokument odstampao i evo nece vise da radi , valjda ga pune sa obicnim tusem , mamicu im .

sutra ide novi dan , radni dan, hehe
laka vam noc prijatelji i vidimo se sutra . Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 24 Avg - 13:05

I sta bi ?

Od petka nikakav izvestaj sta je radjeno tj.uradjeno !

A vidim da si se dooooobro olenjio ili ti je neka "dunja" pomutila poslove

Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
xstream
dr. VW
dr. VW
xstream


Broj poruka : 860
Godina : 52
Lokacija : pula
Datum upisa : 07.04.2010

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 24 Avg - 22:18

kako stavljaš slike na forum?
Nazad na vrh Ići dole
asd.milan
pridošlica
pridošlica
asd.milan


Broj poruka : 18
Godina : 47
Lokacija : batajnica
Datum upisa : 22.10.2009

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeUto 24 Avg - 22:52

prodajes li kuku za bubu.samo tako nastavi .pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 25 Avg - 1:17

Braca ::
I sta bi ?

Od petka nikakav izvestaj sta je radjeno tj.uradjeno !

A vidim da si se dooooobro olenjio ili ti je neka "dunja" pomutila poslove

Radio sam samo slabije imao sam drugih obaveza pored toga a i imao sam goste.
danas cu postaviti jos slika , mada kuburim sa jednim kljucem pa cu morati da ga negde pozajmim.
Problem mi zadaju sarafi koji se tesko popustaju .ali snalazim se. lol!
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 25 Avg - 8:45

To kada se tesko odsrafljuju sarafi - jedan stari majstor u mom bivsem kraju je uvek govorio "ma popišaj ih"

Nisam to shvatao kao savet vec kao salu dok mi njegov pomocnik nije kazao da probam pa cu videti rezultat.

Prema tome recept imas pa probaj.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 25 Avg - 9:29

Braca ::
To kada se tesko odsrafljuju sarafi - jedan stari majstor u mom bivsem kraju je uvek govorio "ma popišaj ih"

Nisam to shvatao kao savet vec kao salu dok mi njegov pomocnik nije kazao da probam pa cu videti rezultat.

Prema tome recept imas pa probaj.

hvala ti na pametnom i dobrom savetu , samo moracu to da radim kada nema nikoga u radioni jer bojim se da oni posmatraci dobiju kompleks Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 25 Avg - 18:02

evo svi sarafi odsrafljeni i napravljen veliki zajeb , sad je problem kod ( mislim da je ) poluosovina , kako skinuti ona dva velika sarafa na glavcini , posto sam skinuo sa amortizera i onih srafova. sad mi se tocak okrece kad ocu da ga odvrtim a nemam gde da ih fiksiram .
Moj buduci trike  - Page 3 S6300632

sad me zanima da ne vracam sve to nazad jer one dve stangle ili kako da ih nazovem sto sam izvadio iz one cevi evo slike neznam kako se zove to je sad jebeno vratiti tacno nazad jer je bilo napregnuto , jedva je izaslo napolje sa zekicem.
Moj buduci trike  - Page 3 S6300637

i kako da rastavim te polu osovime , da ih izvadim napolje , odsarafio sam sve sarafe okolo i nije se dalo izvuci napolje .

Moj buduci trike  - Page 3 S6300634
Nazad na vrh Ići dole
Zoka Kokan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Zoka Kokan


Broj poruka : 144
Godina : 57
Lokacija : selo Americ Mladenovac
Datum upisa : 23.03.2010

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 25 Avg - 22:38

Naravno nisi obelezio torzije kako su stajale na kojim zubu!Jedan zub nosi oko 45 milimetara spustanja ili dizanja trapa!Bice tu malo problema ponovo ih ustelovati!Ja sam na mojoj sarajki dvaput skidao kad sam menjao posto je bila pukla!Naravno nemoj pogresiti levu na desnu ili obratno ima slovo udareno u celo!Ispod te plastike ima zeger osigurac na poluosovini zato ti nije htela izaci!
Nazad na vrh Ići dole
http://telenormail.rs
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitimeSre 25 Avg - 23:14

pronjuskaj malopo ovom sajtu Suspect Suspect
verovatno uspes da nadjes nesto sto ce da ti pomogne Laughing Laughing

http://1800vw.bizhosting.com/0.tran.case.sa.htm
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Sponsored content





Moj buduci trike  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj buduci trike    Moj buduci trike  - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj buduci trike
Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Old timer i buduci buggy
» vw trike
» Trike VW na prodaju...
» delovi za trike
» VW trike na prodaju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: