vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Trza preko pola gasa

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
vpersic
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 20
Godina : 48
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.08.2007

Trza preko pola gasa Empty
PočaljiNaslov: Trza preko pola gasa   Trza preko pola gasa Icon_minitimeSre 7 Okt - 21:19

Tražim pomoć, da opet ne pišem evo linka sa BKZ
http://www.vwbuba.hr/forum/Itemid,0/page,viewtopic/t,5295/
Čačkao sam i oko smjese, vijak je od zavidnosti do kraja bio odrnut pola okreta i sad je 2 i opet isto. Da li ima netko neku ideju.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Trza preko pola gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza preko pola gasa   Trza preko pola gasa Icon_minitimeČet 8 Okt - 8:26

Ovo liči na zapušenu ili neodgovarajuću (premalenu) glavnu diznu za benzin, ili nizak nivo goriva u lončetu.

Na leru i nižem broju obrtaja benzin ide kroz ler diznu i ona je odgovorna za smešu. Podizanjem broja obrtaja benzin sve više protiče kroz glavnu diznu, i onda ona preuzima napajanje motora gorivom. Prema tome, problem bi mogao da leži negde kod glavne dizne za benzin. Možda je takođe u pitanju i previše nizak nivo benzina u lončetu karburatora (iglični ventil zaglavljuje ili nije dobro podešen, pumpa za benzin slaba, filter za gorivo zapušen i td.).

Što se struje tiče, moguće je da je oslabila opruga platina ili da je je ona plastična čaura teško pokretna na osovinici, pa se kontakti sporije zatvaraju - to takođe može da pravi problem na višim obrtajima.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vpersic
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 20
Godina : 48
Lokacija : Hrvatska
Datum upisa : 14.08.2007

Trza preko pola gasa Empty
PočaljiNaslov: trza   Trza preko pola gasa Icon_minitimeČet 8 Okt - 10:23

Benzina u lončetu ima, je kad sam skinuo poklopac je bi pun lonac ispod plovka.
Filter je čist, jer sam ga promjenio, a pumpa je stara a trebala bi bit ok, jer puni filter. Može bit ovo što govoriš da je oslabila opruga platina ili dizna.
One dvije ključ 8 sa desne strane su ok, jedino ne znam kanal do njih kuda ide.
Da li imate još koju ideju? Nisam ni ja pametan više
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Trza preko pola gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza preko pola gasa   Trza preko pola gasa Icon_minitimeČet 8 Okt - 10:47

Promeni platine pa probaj, to je bar lako. Ako je opruga slaba ili su platine teško pokretne (dešava se nekada da ona plastična čaura zaglavljuje na osovinici), pri većem broju obrtaja se platine kasnije zatvaraju, ugao zatvaranja (schlisswinkel) opada, time opada i struja kroz bobinu a varnica na svećicama slabi. Ovo se može videti pomoću uređaja za merenje ugla zatvaranja (ima ga na nekim stroboskopima) - ako mnogo opada pri povećanju broja obrtaja to nije dobro.

Što se benzina u lončetu tiče, nivo treba da bude oko 19 mm ispod gornje ivice - ne sme da bude puno lonče! Ako se dešava da benzin curi na osovinici leptira za gas kada se ugasi motor, to je znak da karburator preliva (plovak porozan, ili iglični ventil ne zatvara, ili pritisak pumpe prejak).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 39
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Trza preko pola gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza preko pola gasa   Trza preko pola gasa Icon_minitimeUto 13 Okt - 23:14

cini mi se da je ona "U" brizgaljka na vrhu karburatora zna da se zapusi i samo kaplje benzin, a potrebna je pri nizim obrtajima da bi motor poskocio... to se meni desilo, skini samo 5 gornjih srafa sa karburatora skini gornji deo karburatora i ona je tu pristupacna, trebalo bi rukom da se skine samo je zakreni u jednu stranu i povuci,.... najlakse ces je ocistiti kompresorom i duvaljkom...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Lijepi Dzoni
pridošlica
pridošlica
Lijepi Dzoni


Broj poruka : 11
Godina : 57
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 28.04.2010

Trza preko pola gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza preko pola gasa   Trza preko pola gasa Icon_minitimeSre 5 Maj - 11:28

Oprezno kad stavljate tu špric diznu(zakrivljena mala cjecvica u karburatoru),mora se dobro uvrnuti da ne bi ispala u toku voznje u ventile!.Ja sumnjam na pumpu na karburatoru,tj,otisla membrana,a nalazi se sa desne strane karburatora(kad se otvori hauba motora i gleda se u pravcu motora,sa desne strane!).Toj pumpi se moze prici tako da se skine skroz karburator,odvrnu se 4 sarafa i promijeni se membrana.Poslije ce imati i dobar mlaz špric dizne u karburator!Prilikom vracanja karburatora paziti da ta pumpa ne udara u dinamu(ko ima dinamu,kao ja recimo!)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.folcika.ba
Sponsored content





Trza preko pola gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza preko pola gasa   Trza preko pola gasa Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Trza preko pola gasa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pola auspuha toplo pola hladno
» Pripreme
» trza li trza
» merac kolicine gasa ...
» Atest na plinski uredjaj ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: