vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 trza li trza

Ići dole 
+10
bubuleja
nikson
igorsnegi
Ivan V
Doktor
Braca
VWMacedonia
Mico
KdF
slow Bo
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: trza li trza   trza li trza Icon_minitimeČet 4 Okt - 22:30

eto,imam problem.odnedavno je buba pocela da trza,onako,sitno ali stalno.kod majstora sam bio dva puta,sve covjek pregleda,drugi put bila kod njega preko vikenda,kaze nije do mehanike nista.
nesto je on radio oko struje,mijenjao osigurace,otkud znam,i buba bila ok dva dana.onda opet poce trzuckati.tako stalno.motor i na leru cudno radi,kao isprekidano,kao da variraju obrtaji.
mislio sam ja nju kod elektricara,da mi kompletne instalacije odradi,promjeni.
hoce li to biti rjesenje?
a,da!ona G lampica nekada pocne da tinja,ne skontam razlog.
prije sam vam pisao kako je znao da samo odjednom nece ni da zavergla,iako ima struje.upalim ga na guranje i onda danima ok pa opet isto i tako dalje.e,to se vise ne desava.
sredio sam je ko bombonu,sve sam uradio,mucim se oko nje skoro godinu dana a jos se ne navozah ko covjek.pomazite,braco!!
izvinite za ovu dugu poruku ali sve se bojim da sta ne zaboravim
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimeČet 4 Okt - 22:43

Opisi malo detaljnije kako trza, pri kom broju obrtaja...
Treba otkriti uzrok tog trzanja, ne znam na osnovu cega je zakljuceno da je u pitanju struja.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 1:02

Moguće je da su kablovi. Meni je tako trzali i Kadett suza i Z 128. Jel' trza kad naglo dodaš gas?
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 1:03

Moguće je da su kablovi. Meni je tako trzali i Kadett suza i Z 128. Jel' trza kad naglo dodaš gas?
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 2:44

Izgleda da su kablovi. Moja josh taka trza...na vrlo niski obratima...primer 1000-1200...malo kad dodam gasa...ako dodam puno...nema nikakvih trzanja...

Danas mi pominala registracija...tako da...sad neam auto...a ni novac Sad tako da ..sada samo pali cu joj ...rad u mestu...
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 10:55

Mislim da je kodenzator na razvodniku
Meni se to desilo i to samo sto sam kupio nov(bez potrebe hteo da zamenim stari)
Nekati elektricar promeni kondenzator i bice sve ok.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 11:20

bilo bi dobro kontrolirati platine i zazor, svjećice i zazor i taj famozni kondenzator...i po potrebi zamjeniti ako treba...
Ja platine i svjećice mjenjam cca svakih 10000 - 15000 km i za sad mi se to pokazalo kao ok interval... Razz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 12:03

I platine hoceju da z..... pogotovo ako su ti uvalili "BOSH-Turkey" a ne "BOSH" ove prve pravi turska mala privreda i totalno su fush uopste ih netreba koristiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 13:01

Da, Bosch je počeo gubiti na kvaliteti, nažalos, iako moram priznati da sa Bosch svjećicama "made in India" u 10000 km nisam imao nikakvih problema... jocolor
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 13:25

Mislim (siguran sam u to) da je nesto vezano za razvodnik, paljenje. zato trza jer nema varnice pa ni paljenja. a posto cas ima cas nema vezano je za razvodnik, kapu, ruku, platine i/ili sve zajedno.
ja sam imao isti problem i resio sam ga tek kad sam zamenio razvodnik i ovo ostalo sve novo. kondenzator, vakum, platine, kapa, ruka
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 15:27

Ivan V ::
Mislim (siguran sam u to) da je nesto vezano za razvodnik, paljenje. zato trza jer nema varnice pa ni paljenja. a posto cas ima cas nema vezano je za razvodnik, kapu, ruku, platine i/ili sve zajedno.
ja sam imao isti problem i resio sam ga tek kad sam zamenio razvodnik i ovo ostalo sve novo. kondenzator, vakum, platine, kapa, ruka

Slazem se sa tobom Ivane mada kao sto je gore pomenuto,trteba videti i kablove.Praktican savet za kablove:Otvoriti poklopac motora kada je mtrvi mrak i videti ako svetluca neka varnica iz kabla,nisu dobri kablovi!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 17:34

U razvodniku postoji jedna bakarna pletenica koja povezuje kuciste razvodnika sa plocom na kojoj stoje platine. Ova zica daje platinama masu. Ako je ona losa - prekinuta, ili gubi kontakt, to moze da pravi probleme ali ponekad i ne mora. Ja bi kontrolisao ovu zicu.

Inace, u toku rada motora vakumski regulator stalno pomera plocu platina pa se ta zica stalno presavija, i normalno je da ce posle nekog vremena da pukne.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 50
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 17:41

Meni se slican fenomen desio na fordu fiesti i pratio me neko vrijeme.
Majstori slijegali ramenima,ja sam na kraju skapirao da mi karburator vuce negdje fals vazduh sto se odrazava na rad motora na malom broju obrtaja.Motor mi posrtao gasio se na leru,trzao kad idem polako i sl!
Pogledaj takodje i karburator.
Na vecim brojevima obrtaja je radio ok!
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 19:01

Samo da se uključim malo na temu trzanja...moje iskustvo prije par godina, 6 mjeseci nisam uspio otkriti što je mojem 1300. promjenio sam karburator znači stavio drugi, drugi razvodnik, štelao paljenje 100 puta ništa...kablovi,svječice znači sve...da ne duljim nakon više neprospavanih noći jedno jutro sam promjenio čok na karburatoru i to je bilo to nemoj me pitati zašto i kako samo znam da je buba ponovno poletila....sretno
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 20:36

Razvodnik je mogući izvor problema...ja sam nekad imao originalni Bosch razvodnik sa vakuumom i počelo mi se dešavati da se paljenje jako brzo raštima, a imao sam i cukanje motora kojemu nisam znao uzrok...
Dešavalo mi se da se vozim i motor odjednom izgubi snagu i trza, a u leru radi ok.
Otišao sam do majstora i sa stroboskopom smo gledali što se dešava...paljenje bi se raštimalo nakon samo par minuta turiranja u leru...

To sam sredio zamjenom razvodnika sa Bosch 009, međutim, dosta mi je porasla potrošnja zbog nedostatka vakuma, pa sam pred par mjeseci nabavio razvodnik sa vakumom i to od aircooled.net poznat kao SVDA razvodnik.
Motor već radi malo ljepše i potrošnja je pala...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 73
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePet 5 Okt - 22:20

jel su ti SVDA poslali ili ti ga je neko doneo
pitam jer ga odvno merkam jer za 009 nalecem na potpuno suprotna misljenja
- pogotovu sada kad je bosh prestao da ga proizvodi i stvar u svoje ruke preuzeli kinezi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimeSub 6 Okt - 14:06

uh!!kablovi,svjecice,platine,razvodna kapa,pumpa,lamela,to sam stavio novo.
juce sam vozio bubu,nije nesto posebno trzala ali mi ona lampica stalno tinja.
ja bubu nisam vozio prije ove tako da i ne znam kako bi ona trebala da ide ali mi se cini da moze bolje.
nakon prvog sastavljanja bube vozio sam je nekih 400 km a onda vozio kod majstora da je dotegne.To je bilo odlicno!!isla je ko zmaj,lijep zvuk bio,bas sam bio odusevljen.
Vec drugi dan je pocela po svome,losije vuce a i zvuk je bezze.
ide opet u ponedeljak kod majstora pa cemo sve ispocetka.
majstor je spominjao kondenzator a i ja cu ga sad podsjetiti i na razvodnik.
Nazad na vrh Ići dole
black mamba
pridošlica
pridošlica
black mamba


Broj poruka : 23
Godina : 47
Lokacija : Beograd, Brestač
Datum upisa : 10.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimeNed 7 Okt - 19:50

Druze moj koliko verujes tom majstoru?

Cuo sam pricu od lika koji je svake dve nedelje isao kod majstora ne bi li mu resio slican problem. Na kraju se ispostavilo da je u pitanju jedan sraf ( cini mi se razvoodnika ) koji je on samo pritegao rukom. Tako je nesretni covek uzivao u voznji dok se paljenje ne bi rastelovolo od vibracija.

Svaki put ( od 3 ) je dao po 1000 din. dok nije provalio o cemu se radi.

Uzmi subler, ispitnu lampu ( glinaricu ), diskove imas i polako. To ce ti ustedeti i vreme i novac.

U karajnjem slucaju gledaj sta majstor radi.

Imaj na umu da vozis auto star preko 30 godina. Steceno iskustvo ce ti sigurno dobro doci. Nikad ne znas kada ces morati nesto slicno odraditi.

Skini gornj poklopac karburatora. Odvrni dizne i produvaj kompresorom ( pumpa za bicikl isto dobro dodje ). Isto tako kanale kroz karburator dobro produvaj. Bilo bi dobro da skines karburator sa grane i doni deo isto tako produvas i isperes lonce.

Sledeca stvar je da podesih polozaj leptira ( obavezno na hladnom motoru ) tako da tek dodiruje zid karburatora ( o tome je vec dosta pisano https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/Motori-f10/VW1300-1972-KARBURATOR-t432-15.htm ) Bilo bi dobro da njegovu osovinu podmazes ne bi li se lako kretala. Dobro obrisi leptir. Mozes da ga ismirglas nekom finijom smirglom. Samo oprezno i polako.

Nakon toga podesi zazor platina, ismirglaj vrh razvodnog palca ( korodira i teze baca varnicu ) i nasteluj paljenje ( polozaj razvodnika tako da se ubali lampica kada je zazor na remenici tik ispred ivice na bloku motora. Pri tome polozaj palca mora biti kao da baca na 1. klip( vec je pisano o tome ) Dobro zategni razbodnik ( kljuc 10 ) Ako ne moze da se zategne nego je oblaznut moras menjati selnu.

Nakon toga si usedeo gomulu vremena voznje kod majstora, cekanja da zavrsi, kako ce da zavrsi.... Pare su manja stavka.

Mogu da tvrdim da je ovo resenje za 98% bilo kakvih problema sa radom motora. Ili bar treba odraditi gore pomenuti proces pa onda kupovati i menjati sve ostalo.

Aj' sad.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mi.dzaba.com
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePon 8 Okt - 18:47

strid ::
jel su ti SVDA poslali ili ti ga je neko doneo
pitam jer ga odvno merkam jer za 009 nalecem na potpuno suprotna misljenja
- pogotovu sada kad je bosh prestao da ga proizvodi i stvar u svoje ruke preuzeli kinezi

Poslali su mi na kućnu adresu, sve me došlo 200€ sa carinom i poštarinom. Računaj na to da je to zapravo Bosch 034 (za motor 1600) serija razvodnka koja je "made in Mexico", ne brazil i da je kvaliteta vrlo dobra. Dodaj na to još i da je razvodnik prerađen da zna raditi sa vakuum signalom iz karburatora sa 1200 motora (Solex 30-Pict 3) !
Na Hoffman-Speedsteru imaš isti takav razvodnik za 200€ bez carine, poštarine i nije modificiran za rad sa karburatorm sa 1200 motora, pa ko voli...

Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan...očekujem da će potrošnja još pasti kad servisiram karburator, što mi se u ovom trenutku baš i neda raditi... Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 73
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePon 8 Okt - 20:51

ajde jedan savet - naravno ako ga imas Laughing
sta mislis da bi vredelo staviti kao razvodnik u varijanti 2 dellorta 36 (1600, ostrija bregasta) scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePon 8 Okt - 22:49

Mallory sa optical pickupom i vakuumom !

link: http://www.aircooled.net/new-bin/viewproductdetail.php?keyword2=IGD0003&cartid=1003200791401418

ili također ac.net SVDA optimiziran da radi sa vakuum portom sa Dell'Orto karburatora - mislim da i serijski vakuum razvodnik može, ali ovaj sa ac.neta radi sigurno
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimeUto 9 Okt - 18:38

black mamba

super je to sve zvucalo,druze,ali ja vecinu toga ne bih znao uraditi.Mogu pokusati ali se bojim da sta ne uprskam.
ovih dana auto nije trzao ali nije da bas nesto ekstar vuce.
majstor je ok,danas sam bas bio sa Danijelom(maestral)pa sam mu bas o tome pricao.majstor mi zadnja dva puta nije nista naplatio jer je prije toga radio dotezanja pa nema sta opet da naplacuje.tako da ne vjerujem da me on levati,pa naplacivao bi onda.
Kao sto rekoh,stalno mi tinja ona lampica za struju pa kontam da nije sta sa tim problem.
Nazad na vrh Ići dole
bodeja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
bodeja


Broj poruka : 78
Godina : 53
Lokacija : Nis
Datum upisa : 08.09.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimeNed 14 Okt - 23:43

Nisam siguran, ali kada je meni tinjala G lampica nije mi bio u redu regler koji se nalazi u altenatoru. Cak sam sa vremena na vreme dobijao jacu struju, brisaci hteli da odpadnu od lomatanja levo - desno. Takodje nije htela i meni da zavergla kada je zagrejana. Cak se i ne cuje ono cak-cak, nista, samo tisina, a G lampa ze zagusi. kad pokusam da zaverglam. Palio sam ga na gurku dok nisam poludeo. Tada je bio u pitanju neki "automat" u anlaseru. Majstor ocistio i sada je sve ok. Mada mi nije trzao....Mozda su ti se skupila vise kvarova odjednom?? I to se desava. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.gmail.com
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePon 15 Okt - 11:11

Stvarno se ne razumem u motore...
Ali nama se isti problem javlja kada je benzin los i jos ako se iz rezervoara istruni prljavstina.
Cudan problem koji je resila promena filtera.
Nas benzin svakako nije dobar i to hoce da gusi motor.
Verujem i nadam se da je kod tebe neki tako bezazlen problem.
VW-mama.
cherry
Nazad na vrh Ići dole
slow Bo
VW entuzijasta
VW entuzijasta
slow Bo


Broj poruka : 115
Datum upisa : 05.06.2007

trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitimePon 15 Okt - 20:00

nedavno smo i cistili filter i bio je pun svega iako sam ga prije montiranja prao svim zivim.ocisticu filter jos jednom,za svaki slucaj.sada mi manje trza ali stalno tinja G lampica a malo i slabije vuce.mislim,moze se voziti ali nije to to.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





trza li trza Empty
PočaljiNaslov: Re: trza li trza   trza li trza Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
trza li trza
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Trza preko pola gasa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: