vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Sredjivanje splita novembar 1949

Ići dole 
+59
Carbon
Bug-ren
bubac
Jovan
lepibajloni
Ata Krebs
Srki Split
Vanja
mimi westfalia
Lasto
axy
wendol
igorA
pocetnik
Pepi
bili
bubamara
nebojša
Ivan luft
iron
kosta
Slavko St
yeti
cacak
djordje 1200j
Milosk
bibin11
emil_MK
mavs
Nemanja Nikolić
AC ACA
Dika
Klemen Klemen
pavle
Rakas Boris
milan
Admin
strid
mema
zikale
vlaja
bubuleja
GibaniTZa
nebkv
dexit
Braca
jovca
popesky
igorsnegi
pera
Ivan V
vlajko05
nikson
KdF
Doktor
becavw
toxic
Bugman
Tomas Volk
63 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Sledeći
AutorPoruka
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeNed 2 Nov - 14:39

@Toma
Kada smo veckod boje,znam da ima dosta do farbanja,ali sam radoznao,u kakvu boju ces da je farbas?U originalnu?
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Gost
Gost




Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeNed 2 Nov - 19:28

...ja nesumnjam u to da ce biti kvalitetno odradjena... napred Tomo!!! Very Happy cheers Very Happy drunken Very Happy cheers bom
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeNed 2 Nov - 21:36

To Igor
Uvek u originalnu boju.Po sertifikatu to je L41 crna.Nije moj izbor al princip je princip Very Happy
To Duduk
Ja uvek sumnjam (dok se ne pokaze suprotno) What a Face
Nazad na vrh Ići dole
mema
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
mema


Broj poruka : 322
Godina : 34
Lokacija : BiH
Datum upisa : 30.09.2008

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeNed 2 Nov - 21:58

Ma da orginalna je super
Nazad na vrh Ići dole
http://www.folcika.ba
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeNed 2 Nov - 23:08

Crna je ekstra za to godište...

Mislim da je limarijski u boljem stanju od bivše moje Bele kada sam je uzeo...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeNed 2 Nov - 23:15

Kada me bube nisu zanimale bila je prica da neko u SD Palanci ima bubu koju cuva u hangaru na aerodromu vise od 25 godina.
Pricalo se to o ovoj bubi.
Upoznao sam vlasnika pre tri godine i tada sam uradio prenos vlasnistva.
Pitao ga jel to tacno i cica (80 godina pilot u penziji) se nasmejao.
Kaze da je bubu kupio od kolege pilota iz BG i da je bila raspadnuta.
Eto kako moze da se sve izvrne Very Happy
Tacno je da je stajala od 1983 ali pod vedrim nebom
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimePon 3 Nov - 17:28

ovo je lepo pale

tomo ja bi ipak peskario veci deo, zasto bi da ostavljas da se mucis kasnije? nekako je kad se ispeskari sve lepo crno na belo, opet to je tvoj projekat scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimePon 3 Nov - 21:30

To Jovca
Ne zelim da mi projekat pojede iznutra pesak koji je navukao vlagu iz vazduha.
Pisao sam o tome ovde.Sve sto je jednoslojno nosim na peskarenje a ostalo kutijasto mehanicki cistim ja.
Beca je svedok da smo dobili ponudu u KG za celu karoseriju 2,5 do 3 radna sata po 40 EUR za peskarenje.
Najmanji mi je problem da to platim ali se tako stvar ne resava na pravi nacin.
Na kraju cu ja kao i uvek njima platiti 5 felni po 3,5 EUR,4 blatobrana po 10 EUR ,dva vezna lima 10 i jos koji komad za transplantaciju.Sve skupa 100 EUR.
Na taj iznos bi me i cela karoserija kostala 100 pa bi ceo trosak po tvome bio 200.
Ima dobar razlog zasto ne peskariti karoseriju,volim da bacam pare ali ne za ovo.
Na kraju i tako secem sve sto je nagrizeno korozijom a ostalo sto je sada prekriveno bojom je sasvim sigurno i zdravo.
Sama karoserija je u principu gomila kutijastih ukrucenja ,stubica,duplih limova koji su idealni da se napune peskom i vlagom.
Steta sto Grka iz Lazarevca nije korisnik ovog foruma da ti isprica za njegov slucaj.
Desilo se da mu se tunel koji je bio zdrav posle peskarenja bukvalno razjeda iznutra.
Kod mog splita i tako idu novi tuneli.
Ipak i ja cenim peskarene delove ali pod uslovom da iz njih ne istresas pesak What a Face
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeUto 4 Nov - 0:43

shvatam poentu. ja sam usisivacem vadio pesak posle peskarenja, vec sam slutio na tako nesto.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeUto 4 Nov - 7:42

Necu da vas demoralisem.Po teoriji pesak ulazi u sve kanale i rupe.Suv je prilikom peskarenja i ako se odmah ukloni onda je u redu.
Ako se ostavi unutra a uvek neki procenat ostane ,pokupi vlagu.
Voda na golom limu odnosno kiseonik iz nje napravi koroziju.Kada voda ispari korozija krene da se razviju jednim tempom.
U slucaju da je korozija na mestima gde pesak drzi vlagu prakticno je to pojava bez prestanka.
U prvom slucaju to ide sporije a u drugom je to idealno zariste i korozija buja.
Necu da mracim.Ipak ja se licno bolje osecam ako nema peska.
Na otvorenim mestima je pesak zakon jer cisti bolje od svega.
Izbije koroziju iz nagrizenih rupa ali da se ne zavaravamo ne sa 100 %.
Uvek ponesto ostane sto dalje korodira.Razvoj dalje korozije je ne sprecen vec usporen najvise sto moze.
Samo se postavlja uslov da nas dok traje ljudski vek sto kasnije pocne da muci opet isti problem What a Face
Ne da se pravim pametan vec samo hocu da objasnim zasto cu radije da se mucim no da platim 100-120 EUR.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeUto 4 Nov - 8:17

A radi li kod nas neko sa nekim drugim abrazivnim materijalom, koji ne zadržava vlagu (npr. ljuske od oraha ili šta se već koristi) ?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeUto 4 Nov - 14:47

Sem sto sam cuo za peskarenje suvim ledom za drugo neznam.
Citao sam u nekadasnjem casopisu Oldtajmer clanak o materijalima za peskarenje.Imalo ih je dosta navedenih kao i to kad se koji i za sta primenjuje.To je teorija a u praksi svi govore samo o kvarcnom pesku.Verujem da je taj clanak samo prepisan i preveden od nekog stranog autora.
Trebalo bi naci nekoga ko se specijalizovao za ovaj posao.
Nas narod uglavnom da ocisti povrsinu a za drugo nema veze.Prema ovome su se i postavile firme.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeUto 4 Nov - 15:30

Čuo sam da se "peskira" i ljuspicama od oraha, plastičnim granulama, suvim ledom....
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeUto 4 Nov - 17:07

DuDuk ::
...ljudi u sustini moze da se "peskira"svime i svacim sto izlazi usled velikog pritiska i voda moze biti abraziv, vodom pod velikim pritiskom se seku celicne ploce... nemojte molim vas sa ljuskama...ko zna gde ce se zavrsiti ,mislim da je to neko za ljuske od oraha odvalio toliku glupost a ostao ziv da je to strasno,porazavajuce je sto vi tt prenosite ... Suspect Suspect Suspect

Duduk druze najvise se radi sa ljuskama od oraha i to su naravno samlevene ljuske u prah kao presak. To isto vazi da plastiku samlevenu u prah. radi se i sodom bikarbonon. To se zove Media blasting a peskiranje je send blasting. Media su razliciti materijali a kao sto kazes moze biti bilo sta. Razlka je u povrsini koja ostaje nakon procesa. posle peska imas povrsinu lima kao povrsina cipsa a posle ostalih glatku kao ogledalo. Pesak je znatno agresivniji i zato ga treba mnogo manje
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeUto 4 Nov - 17:25

Ja glasam za plastiku Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeSre 5 Nov - 0:03

ja mislim da sve sto je velicine zrna peska ... bilo to staklo, orah, dud, pesak, plastika, salvete, ako se zadrzi na zavucenim mestima skuplja vlagu, to je jednostavno efekat sundjera ... nesto tvrdo+vazduh izmedju+vlaga=vlazan sundjer .... mada sve to sto se zadrzi sigurno ima isti efekat kao i prasina - koja se naravno zavuce na sva nemoguca mesta, samo sto prasina obrazuje BLATO ...

zakljucak peskarijo / ne peskarijo ... korozija ce da te stigne ...

zato bolje da se povede racuna da to bude sto kvalitetnija korozija -- jel tako toxic ?
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeSre 5 Nov - 23:08

E pa zato ja i gotivim ratlook
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeČet 6 Nov - 7:14

ma retluk je zakon! kupujem jednu 67-micu trenutno za 300 evra rat look do neba hahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeČet 6 Nov - 7:54

To Ogi
Kad smo vec kod toga ja na ovim prostorima i nisam video nesto sto ima retluk potencijal.
Ili su previse truli ili farbani a ja to zamisljam sa prvom bojom izgorelom od sunca i bez nekog varenja.Eventualno sa zamenom blatobrana i hauba.
Takvog definitivno nema a da sve uradim pa da pravim efekat korozije nisam video da u svetu ljudi rade.
Ipak cu to jednam da pokusam,cim naidjem.
Ovo mu ispade off
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 73
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeČet 6 Nov - 11:28

Tomo , pa to je bar lako Smile
kupis lepo brazilsku limariju , ostavish malo napolju
i imash odmah bez muke ne efekat nego PRAVU koroziju pig pig
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeČet 6 Nov - 12:34

To Strid
Problem je sto limarija u 90% slucajeva ne odgovara ovoj za stare modele Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimeČet 6 Nov - 13:27

to toma:
obečajem staviti slike uskoro pa će da polemiziramo,,,,hohoho...poz
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin



Broj poruka : 247
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimePon 10 Nov - 21:06

Ocekivao sam dacete sami da se vratite na temu, pa posto niste, imate priliku da diskusiju koja nije vezana za Split iz 1949 nastavite u DuDuk-ovom ćošetu.
Nazad na vrh Ići dole
http://vhs-mladenovac.forumotion.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimePon 10 Nov - 22:23

Jes brate pretjerali ste sa rat look-om!
I meni je to super ali ,nije to za ovaj auto! albino
Nazad na vrh Ići dole
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitimePon 10 Nov - 23:46

pevise je on rat-look, njemu treba restauracija

tomo kako ide sredjivanje i pokrivanje garaze? moracu da te upozorim na promaju ako radis nesto oko splita, ja sam se tako prehladio, pa nekoliko dana u krevet.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Sponsored content





Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sredjivanje splita novembar 1949   Sredjivanje splita novembar 1949 - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sredjivanje splita novembar 1949
Nazad na vrh 
Strana 5 od 34Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 34  Sledeći
 Similar topics
-
» Oval faltdah novembar 1956
» Restauracija barndoor panela novembar 1950
» zadnja hauba pre 1949
» delovi za bubu iz 1949 godine
» sredjivanje T2b panel

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: Do 1957-
Skoči na: