vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Problem ako se ugasi...

Ići dole 
+7
vwomoljica
strid
igorsnegi
dexit
KdF
GibaniTZa
[F]aca
11 posters
AutorPoruka
[F]aca
pridošlica
pridošlica
[F]aca


Broj poruka : 42
Godina : 36
Lokacija : Lion
Datum upisa : 02.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeNed 24 Jun - 17:00

Znaci ovako, posle nekih 20 minuta voznje (manje vise), ako mi se iz nekog razloga desi da se ugasi auto (retko al desava se), ili ako ga sam ugasim, posle vise nece da se upali. Vergla al ne daje vise nikakvu pretenziju da se upali. E sad, motor je zagrejan, kapiram da se tu negde krije razlog. Al evo to mi se bash juce desilo, i uspeo sam da ga upalim na gurku, odnosno pustio ga nizbrdo i upalio. Zanima me zasto hoce da pali na gurku a ne na kljuc kad je zagrejana? U cemu je problem..
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeNed 24 Jun - 18:00

Jel vergla kada se zagreje?

Neće da upali zato što je ne pališ pravilno...Kada je vruć motor klepiš gas do daske, verglaš dok se ne upali (obično ne nešto dugo) i kada se upali polako otpustiš gas i radi ko singerica...

Kada je sve to vrelo, posebno po ovakvim dnevnim temperaturama čorba isparava iz nekih delova karburatora a i pumpa hoće da pravi probleme...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 6:44

Skoro svi VW motori (pa cak i sa vodenim hladjenjem) bolje pale ladni nego topli. Zasto je to tako ne znam, ali tako je.
Ako nece da vergla kada je topao problem je u anlaseru, bravi ili nekom delu elektro-instalacije. Ako vergla a nece da upali, probaj kao sto je navedeno - sa punim gasom. Ako ni tada nece, problem moze biti na primer slaba ili prljava pumpa za benzin koja ne moze da proguta cep benzinske pare koji se stvorio unutra kada je motor stajao.
Ako nema varnice ili je slaba, prbolem moze biti na primer i bobina...

Pre svega treba razgraniciti sta nedostaje u tom trenutku - benzin ili varnica.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 7:32

Ma vrti mu se motor...Kaže da neće ni sa patos gasom da mu upali...Sveće nove, kablovi novi, platine nove - bobina stara....

Pumpa mu deluje kao da je nova, ali i to ćemo videti...

Rekoh, može da se proba sa lađenjem pumpe sa malo vode...Ako sa tim proradi znači da je definitivno problem u pumpi...

A nije mi jasno kako toplota može da utiče na varnicu koju baca bobina? Ona je locirana daleko od izvora zagrevanja....
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 8:45

pozadi nista nije daleko od izvora zagrevanja Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 8:47

Bobina se greje sama od sebe dok motor radi, jer je struja oko 3A kroz nju. 3*12=36W, ako radi sa DC oko 60% to bu dodje oko 22W. To je dosta velika disipacija, i malo po malo bobina se zagreje.

Ako ne verujes ostavi auto na kontaktu 5 minuta pa pipni bobinu - ako su platine bile zatvorene, bobina ce biti vruca.

Sta se unutra desava nemam pojma - na primer, mozda se neki namotaji spoje kad se zagreje, i onda oslabi varnica - na guranje pali i sa slabijom varnicom ali kada verglas em je napon akumulatora 9V em je jos i varnica slabija i onda tesko pali. Ili nikako...

Osim hladjenja pumpe, ja bi probao i sa hladnjem bobine. Naravno odvojeno, da bi se ustanovilo sta je problem.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 17:49

GibaniTZa ::
Ma vrti mu se motor...Kaže da neće ni sa patos gasom da mu upali...Sveće nove, kablovi novi, platine nove - bobina stara....

Pumpa mu deluje kao da je nova, ali i to ćemo videti...

Rekoh, može da se proba sa lađenjem pumpe sa malo vode...Ako sa tim proradi znači da je definitivno problem u pumpi...

A nije mi jasno kako toplota može da utiče na varnicu koju baca bobina? Ona je locirana daleko od izvora zagrevanja....
Imao sam slican problem,kada sam zamenio pumpu za benzin,bila je druga prica!Do duse,stavio sam polovnu ali je dobra tako da sada motor radi kako treba!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 73
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 22:49

cisto iz licne prakse Crying or Very sad
ako plovak nije nastelovan kako treba po ovim blagim vrucinama taman toliko prelije kad se ugasi motor da prakticno motor presisa
na gurku hoce a na verglanje ni na trikove
biser 2 - genije od majstora mi je izbacio bakelitnu podlosku ispod pumpe (doduse na renou) i jadna pumpa nije crkla ali je nabijala ko zna koliki pritisak
biser 3 - drugaru se to desavalo (isto ne na bubi) zato sto mu je iberlauf rezervoara bio zapusen i vec u rezervoaru se po vrucini stvarao preveliki pritisak sto se prenosilo dalje i pravilo probleme
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
[F]aca
pridošlica
pridošlica
[F]aca


Broj poruka : 42
Godina : 36
Lokacija : Lion
Datum upisa : 02.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 23:18

Najverovatnije cu onda da menjam pumpu i saljem karburator u servis da ga srede, opet mi se oseca benzin u ulju... Uh... vreme je da trazim posao...
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 73
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 25 Jun - 23:48

koliko ja znam benzin u ulje moze da dospe samo kroz pumpu
iskusniji ce to verovatno da potvrde - a mozda i gresim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeUto 26 Jun - 0:08

Benzin u ulje može da dospe i ako karburator preliva...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeUto 26 Jun - 4:51

Ili ako je sagorevanje lose. Ili ako je smesa na leru podesena suvise masno, ili ako saug ne vraca. Miris benzina u ulju je redovna pojava ako je u pitanju samo gradska voznja, jer u tim uslovima motor uvek radi sa masnijom smesom. Opasno je ako nivo ulja raste, tada dolazi do opasnog razredjenja ulja.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vwomoljica
VW zaluđenik
VW zaluđenik
vwomoljica


Broj poruka : 178
Godina : 41
Lokacija : omoljica
Datum upisa : 05.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeUto 26 Jun - 18:38

GibaniTZa ::
Benzin u ulje može da dospe i ako karburator preliva...

Kuda zvota ti?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sranje-tesko.co.sr
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeUto 26 Jun - 19:18

Kroz usisnu granu u cilindre a onda pored klipova u kuciste motora.
Ako je mesavina prebogata, ne moze sav benzin da sagori, tako da mali deo kondenzuje i prolazi pored klipova.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Miso
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Miso


Broj poruka : 183
Godina : 42
Lokacija : Kozarska Dubica RS BIH
Datum upisa : 18.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeUto 26 Jun - 19:50

care ocisti ti rezervar jer je to staro a svi znamo da nije stalno pun pa korozija i zastopa imao sam taj problem pa sam skinuo rezervar i ona pumpica sto vuce iz rezervara produzi je za 3 ili 5 cm tako da ce talog ici dolje a ne na filter ja to dok nisam uradio mijenjao sam filter svakih 7 dana i tesko palila sada radi kao beba pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeUto 26 Jun - 22:08

Miso ::
care ocisti ti rezervar jer je to staro a svi znamo da nije stalno pun pa korozija i zastopa imao sam taj problem pa sam skinuo rezervar i ona pumpica sto vuce iz rezervara produzi je za 3 ili 5 cm tako da ce talog ici dolje a ne na filter ja to dok nisam uradio mijenjao sam filter svakih 7 dana i tesko palila sada radi kao beba pozdrav cheers

Jel Meksikanka Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
cybertel
VW zaluđenik
VW zaluđenik
cybertel


Broj poruka : 156
Godina : 47
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 18.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePet 6 Jul - 1:20

strid ::
koliko ja znam benzin u ulje moze da dospe samo kroz pumpu
iskusniji ce to verovatno da potvrde - a mozda i gresim

benzin u ulje da te ispravim hoce da dospe ako karburator preliva,pa nesagoreli benzin puni uljni prostor kroz cilindre,to je poznata stvar kod svih vw,mislim da decko ima problem oko nekoliko stvari koje istovremeno prave fantomski kvar

1) koja je toplotna vrednost svecica(trebala bi da bude sto veca za vazdusnjake)

2) ac-benzinsku pumpu obavezno proveri

3) definitivno proveri doziranje karburatora u loncetu,kao i iglicu plovka

4) problem mogu biti i platine

5) proveri bobinu dali je 12v,da se ne desi da je neko stavio 6v od stare bube

6) kada ti se desi da se ugasi pa nece da pali,dovedi direktan plus na bobinu,pa onda probaj,moze da se desi da te zeza bosch brava Wink
Nazad na vrh Ići dole
cybertel
VW zaluđenik
VW zaluđenik
cybertel


Broj poruka : 156
Godina : 47
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 18.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePet 6 Jul - 1:23

Dika ::
Miso ::
care ocisti ti rezervar jer je to staro a svi znamo da nije stalno pun pa korozija i zastopa imao sam taj problem pa sam skinuo rezervar i ona pumpica sto vuce iz rezervara produzi je za 3 ili 5 cm tako da ce talog ici dolje a ne na filter ja to dok nisam uradio mijenjao sam filter svakih 7 dana i tesko palila sada radi kao beba pozdrav cheers

Jel Meksikanka Question Question Question

Poslusaj obavezno cika Dikin savet,u svakom slucaju ne moze da skodi,a ako ne skodi onda koristi!! Wink
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePet 6 Jul - 7:52

cybertel ::

1) koja je toplotna vrednost svecica(trebala bi da bude sto veca za vazdusnjake)

Question
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePet 6 Jul - 9:32

Sta svi polemizirate...


To je tipicni problem Bubama...i tu i u SAD i u Evropi...

Kad to se vam desi...otvorite poklopac motora...ostavite se malo ohladi 30-tak sekunda...probajte opet...upalit ce...

Keep It (Air)Cool!
Nazad na vrh Ići dole
Miso
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Miso


Broj poruka : 183
Godina : 42
Lokacija : Kozarska Dubica RS BIH
Datum upisa : 18.06.2007

Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitimePon 9 Jul - 23:46

[quote="Dika"]
Miso ::
care ocisti ti rezervar jer je to staro a svi znamo da nije stalno pun pa korozija i zastopa imao sam taj problem pa sam skinuo rezervar i ona pumpica sto vuce iz rezervara produzi je za 3 ili 5 cm tako da ce talog ici dolje a ne na filter ja to dok nisam uradio mijenjao sam filter svakih 7 dana i tesko palila sada radi kao beba pozdrav cheers

Jel Meksikanka Question Question Question[/quote Nije cika Dika njemica je
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: savet   Problem ako se ugasi... Icon_minitimeSub 4 Avg - 23:05

reko bi ti da najbolje ocistis sam karburator a ne bez veze dajes servisima raznim uzet ce ti pare za dzabe
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem ako se ugasi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem ako se ugasi...   Problem ako se ugasi... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem ako se ugasi...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem!!
» problem
» Problem!
» Ler gas - problem
» Problem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: