vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 grejanje kabine

Ići dole 
+15
djordje 1200j
bubuleja
popesky
Braca
Slavko St
Tomas Volk
pavle
GibaniTZa
Arsa
milan
AC ACA
vlajko05
KdF
markoniw
bibin11
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeNed 25 Jan - 22:10

bubuleja ::
jedini problem smrdljivog grijenja je što kad izađeš iz bube ljudi jednostavno beže od tebe i smrada na tebi...al nije ni to toliko loše,,,,

evo jucer kupio dva nova grijača pa ču da montiram uskoro pa da vidim kako je...120 evra komad affraid

I ja imam smrdljivo grijanje,da li je to neizbjezno kod bube?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimePon 26 Jan - 7:32

Naravno da nije - grejanje smrdi samo kada je negde progoreo auspuh ili grejač, pa izduvni gasovi malo ulaze u kabinu Idea
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimePon 26 Jan - 11:28

KdF ::
Naravno da nije - grejanje smrdi samo kada je negde progoreo auspuh ili grejač, pa izduvni gasovi malo ulaze u kabinu Idea

ili kad motor pušta ulje pa kaplje po grijačima...pa smrdi po zagorenom ulju..

to nikson..kupi nove grijače.. moj savjet....stari se mogu popravljati ali novo je novo cheers
Nazad na vrh Ići dole
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeUto 1 Sep - 14:48

...Ja sam tokom generalne restauracije svoje bube,posvetio detaljnu pažnju grejanju,i čišćenju grejača...Zamenio sam obe čelične sajle za regulaciju grejanja,i postavi trostruko upletenu čeličnu žicu,koja ima mnogo veću efikasnost otvaranja i zatvaranja,pročistio one kanale kroz koje prolaze,i podmazao ih dobro,i temeljno osposobio dovod toplog vazduha u tunele i kabinu!Radi pefektno!Probao sam par puta!Prži!Radijatore sam detaljno oprao od naslaga sagorelog ulja,i prefarbao ih farbom za visoke temperature!Smrduckalo je samo malo na početku,a sad uopšte nema smrada!

Veliku pažnju sam posvetio i dovodu toplog vazduha na šoferku,usmerivši topao vazduh kroz kombinaciju creva i plastične cevi,kroz stub vrata,koja podnosi visoku temperaturu,pre nego što sam zavario školjku za šasiju!(Slika se vidi među ostalim slikama koje sam postavio).Oba ta creva sam spojio na cevku ispod haube,na kojoj sam napravio po izvod na svakoj strani,gde sam nakalemio potom onaj trostruki izvod za topao vazduh,i sve sam potom termičkim crevima spojio na predviđena mesta!Odlično funkcioniše!Sada je udar vazduha usmeren,i vrlo efikasno se podešava klapnicama!Zamagljenost stakala nestaje u trenu!Naravno,uvek se koristim otvaranjem leptir stakala,iako pozadi imam one polumesečaste ventilacione otvore,koji mi bitno olakšavaju ventilaciju,kada je grejanje u pitanju...

Ja sam ipak samo za originalno fabričko rešenje,uz par praktičnih modifikacija!
Nikakve budževine me ne privlače...
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeSre 2 Sep - 8:28

Zavario školjku za šasiju?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeSre 2 Sep - 9:22

@KdF - Dobro,da budem precizniji! Smile Nisam se dobro izrazio!Varovi su samo na dodirnim tačkama školjke sa tunelima - odozgo,tuneli su uredno zašrafljeni za svaku stranu poda,odozdo,kroz predviđene rupe,a naravno da nisam zavario i bukvalno školjku za šasiju,u celosti!Vareno je samo na onim mestima gde su prethodno i fabrički bili tačkasti varovi,i gde sam prethodno te varove morao eliminisati,da bih školjku odvojio od šasije!Sve kako je propisano!U potpunosti sam ispoštovao svaki šraf-spoj,postavljanje dihtunga između tunela i podova,na spojnim mestima!Dakle - gde je bio fabrički var nekada,tu je sada i novi var!Sve ostalo je spajano šrafovima,kako i dolikuje!

Dakle - alles ist in ordnung! Cool
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeSre 2 Sep - 19:39

Nikada, nikada sasija nije varena za skoljku, ni fabricki Exclamation Exclamation Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Lasto
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Lasto


Broj poruka : 162
Godina : 47
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 08.06.2009

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeSre 2 Sep - 21:00

toliko i ja znam da je sve na šarafe.


grejanje je kod mene radilo super, doduše samo pozadi (odspojio sam creva za napred, jer sam u sred zime shvatio da nešto ne funkcioniše, posle ih nikada nisam spojio, mada su svi delovi tu), ali to je bilo i više nego dovoljno i na -15C , malo je bilo problema sa šoferkom što je u to vreme bilo rešeno nekim sprejom.

grejače sam kupio polovne, pošto sam bio neiskusan (18g), pa reko ako kupim polovne to znači samo da nisu novi, ali trt. Kada sam ih raspertlovao, gori od mojih duva sa svih strana. Tada sam sredio sva četiri. Dva su vremenom, verovatno bačena, pošto ih nema nigde.

pitanje:da li topao vaduh struji direktno samo kroz tunel ili unutar tunela postoji još jedna cev, pošto sam unutar tunela na mestu spajanja sa crevom grejanja (doduše pre 10 godina) opipao da u tunelu kao da ima još jedna cev (materijal cevi me je podsećao na mesing, vrlo tanak).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/sapuni/infosajt
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeČet 3 Sep - 8:07

Naravno da unutar tunela ima jos jedna cev.Zato i treba bezati od majstora koji bi da stave kutiju umesto orginalnih tunela.

Jovane,
ajde slikaj gde si vario,ako ti nije tesko.Mozda mi tebe ne razumemo u potpunosti
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeČet 3 Sep - 9:30

...Ispadoh ja lud i neupućen... Rolling Eyes

Ovako,pojasniću još jednom...Ne mislim BUKVALNO za šasiju,već se varovi odnose na GORNJE strane tunela,i bočne strane tunela spolja!

Pre skidanja školjke,detaljno sam zagledao bubu,dakle nisam lud da tvrdim nešto što nije bilo,ili što nisam video!Školjka (limarija bube) bila je delom varovima pričvršćena za gornju stranu tunela,ispod zadnjeg sedišta!Tu je bio jak fabrički var,prekriven zaštitnom masom!Stubovi vrata napred,i dodirne tačke sa gornjom stranom tunela nazad,takođe su varene fabrički,i ja sam tu takođe kasnije zavario tunele za školjku odozgo!

Dakle,školjka i tuneli su sada jedno,a tuneli su šrafovima odozdo prišrafljeni za strane poda,dok je školjka sa 4 šrafa (2 levo i 2 desno) spojena sa podom(zadnji deo poda),na onim okomitim stranama,iznad kojih se nalaze elipsasti uvodnici toplog vazduha u kabinu!
Na ovoj slici se vide ta predviđena mesta,pre nego što sam zavrnuo štafove!
grejanje kabine - Page 2 01190013


Morao sam brusilicom iseći sve fabričke varove da bih mogao razdvojiti školjku od tunela i podova,kao i svi ostali pre mene,koji su to činili,i ne vidim gde nisam jasan?
grejanje kabine - Page 2 05170011

Ja zaista ne razumem šta tu nije jasno?Pri tome se mora imati u vidu da su ti unutrašnji delovi blatobrana uvek izjedeni rđom i truli,posle prosečno 25-30 godina starosti bube,i naravno da sam ih morao iseći,i tu zavariti novi lim.Strane podova zavario sam,kao što svi vare pri restauraciji,za one donje ivice glavnog tunela,široke oko 1,5cm,gde je i fabrički bio var,celom dužinom (tačkasto,na svakih 2cm).

grejanje kabine - Page 2 06210010
grejanje kabine - Page 2 06210011
Kupio sam kompletne strane poda (levu i desnu).Radio sam sve kako je radio i onaj tip na BugMeVideo!

grejanje kabine - Page 2 01010010
grejanje kabine - Page 2 01010011
grejanje kabine - Page 2 01090010
grejanje kabine - Page 2 01090011
grejanje kabine - Page 2 01080010
grejanje kabine - Page 2 01100010
grejanje kabine - Page 2 B10
grejanje kabine - Page 2 01040010
grejanje kabine - Page 2 01100011
grejanje kabine - Page 2 01100012
grejanje kabine - Page 2 05170010
grejanje kabine - Page 2 01190010
grejanje kabine - Page 2 01190011
grejanje kabine - Page 2 01010012
grejanje kabine - Page 2 01190012
grejanje kabine - Page 2 01040011


Svi varovi su detaljno i pažljivo kasnije izbrušeni,pređeni i zaštićeni smesom BODY 999.Trudio sam se da što bolje sve odradim,imajući u vidu činjenicu da sam 90% posla radio SAM,da nisam imao adekvatne dizalice,ne računajući klasičnu dvotonku,pa sam morao na samom kraju,iskoristiti debelu granu orasa,jak španer,i čekrk,da bih sve izveo kako valja,u čemu sam i uspeo,uz pomoć tasta.Bilo je muke,ali se dalo izvesti!Bilo je i nama smešno,ali nismo imali izbora!To je baš rađeno negde u ovo vreme,prošle godine...
grejanje kabine - Page 2 01090012

Dakle,nisam vario BUKVALNO za šasiju,već samo na fabrički predviđena mesta za to!Gde je bio var nekad,i sada je!I to je to!Buba je uspešno resturirana,i ponovo je vozim!

Ako ni sad nisam jasan,onda više nemam komentar...


Poslednji izmenio Jovan dana Čet 3 Sep - 9:52, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeČet 3 Sep - 9:51

Pod šasijom se podrazumevaju podovi i centralni tunel. U stvari, strogo posmatrano, podovi ne spadaju u šasiju, ali ako kola podelimo na ta dva dela - karoseriju i šasiju, onda bi podovi morali da svrstamo u šasiju. Bočni tuneli (pragovi, sajtne) spadaju u karoseriju. Prema tome nesporazum je terminološke prirode, sve je urađeno po propisu.


Poslednji izmenio KdF dana Čet 3 Sep - 10:55, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeČet 3 Sep - 9:55

@KdF - Da,nisam se adekvatno izrazio,i napravih nepotrebnu konfuziju!Izvin'te zbog toga!Ubuduće ću detaljnije obraditi pažnju na opis! Cool

Uglavnom,nadam se da ste me sad svi razumeli!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 48
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitimeČet 3 Sep - 22:31

nekada kad nemas reci-crtas,a u ovom slucaju slike govore bolje od reci
odlicno ti ovo!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
Sponsored content





grejanje kabine - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: grejanje kabine   grejanje kabine - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
grejanje kabine
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» grejanje kabine
» Ko je ovde Mr.T1?
» Grejanje
» Grejanje motora
» plastika za grejanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: