vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 problem na mom motoru

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 15:58

e imam od skoro jedan problema sa mojim motorim (1600 FI)... situacija je sledeca:

- realno ga nisam stelovao 2 godine, a presao je, pitaj boga koliko ( samo relacija NL-SER-NL je oko 4000km)..
Problem: Upalim auto bez ikakvih problema, krenem polako i kada motor stigne do nekih 2000 obrtaja krene da stuca.
Jako cudan osecaj, kao da nema benzina ili kao da nema struje. Ako pritisnem papucicu gasa do daske, nema problema,
znaci samo se desava na polovini gasa (2k rpm).. U jednom trenutku sam vozio auto na auto putu i negde oko stotke
je samo krenuo da usporava, kao da si odsekao struju...kada sam otpustio gas odmah je nastavio...

E sada posto na njemu nisam nista radio otkada mi se cerka rodila ( preko 2 godine) imam povecu listu stvari koja je
sumnjiva na to automobilu.

-osnovno stelovanje motora, kablovi ne sede bas najbolje na svecicama, ventile treba nastelovati i treba nastelovati
palenje, sajla kvacila treba da se menja jer je totalno istegnuta, kvacilo mi hvata na vrhu, filter za gorivo nisam
menjao zadnjih 5 godina, i elektricna pumpa za gorivo koja se nalazi ispod rezervoara izgleda sumnjivo i nisam siguran
dali gubi kontakt ili ne..
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 16:17

E juce me zove jedan od dvojice vozaca (Tim) koji su vozili moju bubu za beograd i kao treba mu kabrio, udaje mu se sveca..

Sinoc smo zalegli ispod bube i nastelovali ventile,koji su izgledali dosta dobro, zamenili svecice koje su isto tako izgledale
jako dobro, zamenili filter za vazduh, nastelovali palenje uz pomoc stroboskopa, ubacili jedan od onih aditiva za ciscenje injectora...

Auto ide osetljivo bolje ali i dalje isti sindrom! Ja sam tu digao ruke...mlada i maldozenja ce morati da voze punim gasom!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 19:11

Kad se sajla istegne, kvacilo vata nisko a ne visoko. Ako vata visoko, odnosno sve vislje i vislje, to je znak da se lamela trosi.

Sto se tog cudnog ponasanja tice, nisam strucnjak za EFI ali mi to lici na neku zavrzlamu oko nekog senzora - na primer protokomera, ili senzora polozaja leptira gasa... Nemam pojma, ali mislim da je nesto sa tom elektronikom.

Sad da imas onaj auto-osciloskop, cas posla bi otkrio gde je kvar - ovako, mozes ili da nagadjas ili da odes kod nekoga ko to radi...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 20:59

pa sta moze da mi pokaze auto-osciloskop...ako treba odma ce da ga kupimo..
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 21:58

Merenjem oscilograma u raznim tackama, i naravno ako znas sta sta znaci, mozes da otkrijes vecinu kvarova - lambda sonda, razni senzori i davaci (termosenzori, protokomer, senzor polozaja leptira gasa i slicno) i sve ostale skalamerije koje rade za racunar koji kontrolise rad motora imaju neke signale koje mu daju. Merenjem i posmatranjem oblika tih signala moze da se zakljuci sta nije u redu. Naravno da za ovo treba i dosta iskustva i znanja, a ne samo oprema. Osim ovoga, ne bi bilo lose da imas interfejs preko koga mozes da povezes racunar na dzek za dijagnostiku (ako ga tvoj auto ima a pretpostavljam da ima), i to moze da kaze stosta. Ne znam koliko je ovo isplativo imati, ako se ne bavis profesionalno time.

Koji je sistem ubrizgavanja goriva na tvom motoru?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 22:45

vweovao iline moj auto nemataj dzek. Po pitanju senzora, lambda senzor nema,...

L Jetronic od boscha
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 22:49

L-Jetronic: The L is short for Luft, the German word for air. Air flow into the engine is measured by an air-flow sensor with a movable vane to indicate the engine load.....L-Jetronic was often called Air-Flow Controlled (AFC) injection to further separate it from the pressure-controlled D-Jetronic.
Nazad na vrh Ići dole
brbora
dr. VW
dr. VW
brbora


Broj poruka : 232
Godina : 66
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.09.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 23:13

Ajde i ja nesto da preporucim ..

1. Filter goriva = zamena na nov
2. Pumpa goriva = da li zuji ===cuje li se =nesme da se cuje ...!!!
3. Lamdu i da ima = nema veze sa ovim slucajem
4. Dizne ako su lose = zaprljane ......na leru se oseti sitno podrhtavanje pa i na svim obrtajima se oseti kao da ne vuce
5. Bobina = ona zna vrlo cudno da se ponasa = ona bude ugradjena u razvodnik ili negde kod motora ... ali to mozes ili preko uredjaja da znas ili je zameni sa nekim kolegom pa vidi ...
6. komutator hmmmm on kad ne radi onda ne radi motor

Uffff ala sam ga ispametovao .....
Tipujem na tacku 5.
Nazad na vrh Ići dole
http://forum.mazdabg.com/
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeČet 4 Okt - 23:48

hm, mora cu malo da zalegnem ispod automobila ali se nesto nema vremena...

Mora cu prvo da produvam sve cevi za benzin (kruzni tok) a onda da zamenim filter, pa onda da proveriima dali mi radi onaj reulator pritiska (konstantan pritisak je jako vazan za FI - mozda u tom grmu lezi zec)...

Sto se tice bobine, onaj je relativno nova, mozda 2-3 godine


problem na mom motoru Flmth_coil

doduse imam staru bobinu, koja je ispravna, mogao bih da je probam...
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimePet 5 Okt - 0:01

Da sam na tvom mestu ja bih to poklonio meni i rešio bih sve probleme...Nije bre taj auto za vaš standard tamo, vidiš da se kvari...

Šalu na stranu, zar nemate tamo nekog stručnjaka za takve stvari? Nisam siguran koliko je pametno tako neuk čačkati oko toga...Koliko se sećam imao si neku knjigu o L-jetronic-u?Možda tu piše nešto...

Ima u Muir-ovoj knjizi to lepo objašnjeno, koliko mi se čini, mogu sutra popodne da ti pogledam (sada ne vidim niš')...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimePet 5 Okt - 6:46

Mora da postoji senzor (poetnciometar ili sta vec) polozaja leptira gasa. Mozda samo mora da se ocisti...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
brbora
dr. VW
dr. VW
brbora


Broj poruka : 232
Godina : 66
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.09.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimePet 5 Okt - 8:20

Potenciometar polozaja gasa (TPS) se ne cisti i ne popravlja , to je zaliven uredjaj u plastiku .....
On se steluje .. za to treba volt ili om metar....
Akoje on neispravan kod ler gasa skacu obrtaju gore dole ....
Da ... mogu da budu prekidi ... ali na svim obrtajima uglavnom ...
Sto se tice ciscenja ... cisti se THROTTLE BODY (usisno telo = kao karburatot) gde su montirani razni senzori , federi , otvori ..
Nazad na vrh Ići dole
http://forum.mazdabg.com/
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimePet 5 Okt - 22:58

u pravu si brbora. Cim stigne auto i cim nahvatam malo vremena skacem na njega. Realno retko postoje majstori koji stvarno znaju sta rade sa Fi. Ima isto tako da njuskaju kao i ja a satnica kuca li kuca...

Prvo cu ja pa ako bas nebude islo...

Imam i ja knigu gde je opisano kako se proveravaju svi el. delovi...

ali treba mi malo vremena, nego sam hteo malo da razmisljamo zajedno i da vidim u kom pravcu da krenem...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimePet 5 Okt - 23:25

Kreni u pravcu tradicionalnog karburatorskog motora, taj sa elektronikom baci (samo mi reci gde si ga bacio)!
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeSub 6 Okt - 9:57

tongue
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitimeSub 6 Okt - 11:42

to kdf uzeo si mi riječ sa tastature!

ma pusti brate elektroniku za neki drugi put,uzivaj u karburatorima kao svi ostali he he
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem na mom motoru Empty
PočaljiNaslov: Re: problem na mom motoru   problem na mom motoru Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
problem na mom motoru
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Neizleciv problem / knedla u motoru
» brojevi na motoru
» Buka u motoru
» buka u motoru
» bregasta na industrijskom motoru?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: