vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Preporuka za dobrog limara

Ići dole 
+14
bubamara
strid
Doktor
vlajko05
dexit
popesky
Ivan V
Braca
nikson
dechkotzar
Dika
GibaniTZa
KdF
Cufta
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeNed 30 Sep - 19:40

Covek je to radio 10-ak dana, i svaki dan sam visio tamo. Dakle, nije mogao da uradi nista sto ja nisam video. Nista nije natezao, samo je isekao stari tunel, i uglavio novi... Pri tome je doduse krpio i stub A (gde su sarke), i unutrasnji deo prednjeg kosa, i onaj cetvrtasti deo ispod bocnog prozora, pa su ti delovi olaksali da stavi novi tunel. Vario je autogeno a nesto je i hartletovao, i nesto je i punktovao. Uprkos tome sto mnogi smatraju da autogeni varovi brzo oksidiraju, ja sam se uverio u suprotno - varovi koje je on napravio autogenim aparatom i posle vise od 10 godina nisu poceli da koroziraju! Doduse ja sam to odma posle varenja dobro ocistio i ofarbao osnovnom farbom, zastitom i lak farbom.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeNed 30 Sep - 23:26

Ima li neko sliku kako izgledaju ti famozni tuneli.
Ya sta su bitni,i koliko ih je tesko promjeniti? scratch
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 6:44

Ono sto su kod drugih kola sajtne i podsajtne zajedno, kod Bube se to zove tunel i menja se kao ceo sklop (a moze i da se krpi, naravno). Kroz to prolazi cev za grejanje kabine.
Preporuka za dobrog limara - Page 2 Detail_421
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 10:30

Da, da upravo zbog tih istih problema smo Vlako i ja odlucili da sredjujemonasu "lepoku" pa kad smo krenuli da razmisljamo sta je svrsishodnije dosli smo do zakljucka da je mnogo mnogo bolje odraditi sve kako Gospod Bog zapoveda. Traje dosta dugo ali je odradjeno do perfekcije.Doduse sreca je sto je majstor Peca prekoputa nase kuce i sto se i on "zapalio" da je sredi kako treba.
Ako naletis na neku budalu od limara zavarice ti to i sve ce isgledati na oko odlicno ali nece dugo trajati(u principu nikad neociste trulez vec vare preko njega) pa kad posle takvog dundjera krenes u ozbiljnu rekonstrukciju shatis da je kreten zavari patos za karoseriju i ko zna sta sve jos.

Zato dobro razmisli sta ces a posebno kako odraditi.

Neznam dali si gledao disk "bugdemo" tamo se dosta dobro vidi kako se menjaju tuneli i delovi patosa bez skidanja cele karoserije(dize se samo jedan deo) Mozda nebi bilo na odmet da kad pronadjes majstora limara pokazes kako je to odradio covek Inace gotovo sve delove limarije mozes da nadjes ko "Golasa" u Krnjaci i naravno kod "Astora" u Sarajevskoj.
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 13:42

@braca

de bre da pokaze nesto nasem majstoru! Ima da te otera u 3 materine i da ti kaze da ti je bolje da ga radis sam ako znas bolje od njega... No
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 14:07

Potpuno si u pravu Malo sam se zaneo!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 14:12

Sto, nisu svi limari isti. Ima ih koji oce da prihvate savet, ali zato nema onoga koji nece nesto na brzinu da za*ere pa da zamaze sto debljim slojem zastite da se ne vidi kakav je uzas napravio!
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 14:26

Ma jeste ali pre toga ti pricaju pricu kao da treba Ajfelov toranj da zavare!!!

Imao sam ja majstora za "BUBU" Vita glavonja. Odlican majstor ali je poceo da zaboravlja stvari mislim srafove da zavrce do kraja ali je zato imao pricu kao da je popravio "spej shatl" a ne obicnu staru bubu
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 15:14

Laughing pa ti su najbolje, bar se nasmejes za pare koje tu uzme iz dzepa!
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 19:35

Meni je moj limar rekao da će da pogleda filmić ali da mu ne pada na pamet to da radi...Kaže da ćemo na kraju obojica plakati...

Ako budu odobrili u firmi neki dodatak možda uzmem neki aparat za varenje, 20k i kusur dinara nije mnogo...Baš bih voleo to da probam...

Nego, kakve veze ima ako su patos i tuneli zavareni? Malo će više da radi brusili i to je to, ne?
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 19:46

pa uopste nemora da se zavari tunel za patos...
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 19:48

dechkotzar ::
pa uopste nemora da se zavari tunel za patos...

Ne mora, ali kod mene na Beloj jesu...Koliko kontam tu samo opletem brusilicom i gotovo?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 21:22

GibaniTZa ::
dechkotzar ::
pa uopste nemora da se zavari tunel za patos...

Ne mora, ali kod mene na Beloj jesu...Koliko kontam tu samo opletem brusilicom i gotovo?

Mislim nije moje da se petljam . Rolling Eyes ali najezim se kad cujem zavareni tuneli za patos. affraid Ipak je to jace od mene. Shocked Shocked U sustini (izmedju ostalog) zato i volim bubu jer se odvaja skojka od sasije. Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 21:41

@giba

pa kapiram da nebi trebalo da bude komplikovano ako znas gde je zavareno... No

@ ivan, ja se jezim krpeza preko trulezi!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 21:43

Na ogromnom procentu Buba je pod zavaren za tunele, jer je limarija radjena vise puta a dovoljno je da to jedan "limar" uradi i gotovo je. Sledeci to sigurno nece ispravljati... Nista nepopravljivo - to je bio slucaj i kod mog auta, a sada vise nije.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimePon 1 Okt - 22:11

Citat :
@ ivan, ja se jezim krpeza preko trulezi!

Mad Mad Mad Mad Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 0:31

ja se vise ne jezim .... kod mene je sve zavareno, sto je ikada imalo sharaf... osim farova.... i inutrasnjosti... nadam se da nisu i tockovi zavareni (kilometar sajla takodje bila zavarena) ... tako da ne brinem... sve je super i odlicno, i nista ne shkripi po bubi.... bem im sunce limarsko varilacko bom bom bom
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 9:43

Ej narode a kako odes kod nekog drugog ovaj okrene "Ma koji je ovo dundjer radio vidi sta ti je naoravio pa znas li ti sta ja sad moram da uradim" Na mom starom "kecu" 80-tih su se izivljavali limari i na kraju sam ga oterao na piajcu i prodao prvom koji je naisao.

U ovoj zemlji Srbiji nemozes da se oslonis ni na jednog majstora vec je princip uci i radi sam.
Sledeca kupovina kod mene je dobar aparta za varenje.A onda ......
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 10:40

@braca,

u pravu si...ali treba imati malosmisla za to, dzaba ti alat ako imas dve leve ruke..
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 10:45

Sve se nauci, samo ako covek ima volje. Onaj ko ima vise smisla samo nauci brze i sa manje truda, i mozda ima malo bolje rezultate. Nije to umetnost, to je zanat.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 10:48

@kdf

pa neznam dali si u pravu, verovatno da.

Apropo price kad se hoce moze se sve...

Neznam dali je neko prosao kroz sve one VolksWorld-ove koje ste skidali sa neta, ali u jednom od njih ima clanak o linku koji je uradio celu restauraciju sam. prvi put u zivotu i bez ikakvog iskustva. Ono sto je bilo naj interesantnije je da lik ima samo jednu ruku! Neutral
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 10:54

Dobro, nisam mislio na te ekstremne slucajeve bas.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 11:15

lik je kralj!
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 12:25

Sto se mastorluka tice sta mislis na koga je Vlajko

Na ujaka nije sto posto
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitimeUto 2 Okt - 13:04

@braca

e bre nemoj ta srpska posla! Na koga je? "pa nije sigurno na zeninu familiju!"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Preporuka za dobrog limara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Preporuka za dobrog limara   Preporuka za dobrog limara - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Preporuka za dobrog limara
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» trazenje limara
» Messenger
» PREPORUKA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: