vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Motor

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Motor Empty
PočaljiNaslov: Motor   Motor Icon_minitimeSre 16 Nov - 12:52

Jedno pitanje za sve vas koji dobro poznajete vw program,prvo da vam se zahvalim na svemu stoste mi da sad pomogli,muci me jedno,da li moze neki drugi motor iz vw-ovog,programa da se postavi na bubin menjac,prvenstveno sam mislio na motor od golfa 1,benzinac,da li mora da se rade neke krupnije prepravke zvona menjaca ili jednostavno moze da se postavi,laik sam u vezi toga,pa zato trazim vase misljenje.Pozdravw.Ivan
Nazad na vrh Ići dole
mario3007
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 34
Godina : 44
Lokacija : ZG
Datum upisa : 26.07.2011

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 16 Nov - 18:36

kupi golfa i ne razbijaj glavu.
buba je takva kakva je, posebna, s boxer motorom i ne bi je trebalo dirati.
naravno, postoji ubacivanje motora typ 4 npr.od kombija u bubu uz neke preinake
i to je super.
nemoj, molim te, redni vodom hlađen motor u bubu stavljati, no to je samo moje skromno misljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mario.hr
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeČet 17 Nov - 9:17

misljenja su obicno podeljenja oko svega i svacega ali mislim da cemo se ovde jednoglasno sloziti da to i ne pokusavas.
buba je buba i to treba da ostane...
moze se ugraditi uz dosta prepravki i muke ali odmah da razjasnimo nista posebno se ne dobija. prvo malo je dobrih pomenutih motora, a njegova generalna je skuplja i od bubine i od dizel modela. ako se i ugradi necete dobiti ni na performansama ni na potrosnji( poznato je da 1,1 i 1,3 trose skoro koliko i 1,6)
ako je TN gas razlog ugradnje pomenutog motora i to nije opravdanje jer mnogo kolega vozi svoje vazdusare na gas i vecina ima potrebne ateste...
onda imate i problem oko papirologije i atesta..
ukoliko su performanse razlog... mnogo je jednostavnije i jeftinije postojeci bubin motor poboljsati i pojacati ili po potrebi zameniti menjac i dobiti odredjena karakteristike..

ovo je onako uopsteno a ako nam izneses svoje razloge moses dobiti i mnogo preciznijih uputstava pa sam odluci sta i kako dalje pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
http://...
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeČet 17 Nov - 20:53

Golf sa 1300 (GF) motorom je trošio od prilike kao buba 1200, a sa 1100 motorom je bio znatno ekonomičniji (potrošnja sigurno do litar manja). Doduše bilo je više varijanti 1100 motora pa je i potrošnja varirala zavisno od toga. Ugradnja međutim bi bila prilično komplikovana jer je skopčana ne samo sa izradom adapterske ploče, koja bi morala da dođe između motora i menjača, već i sa problemom smeštaja hladnjaka a verovatno ne bi ni hauba mogla da se zatvori pa bi i tu morala da se pravi neka prepravka.

Golfov motor najbolje je da ostane u golfu, a bubin u bubi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Grk
pridošlica
pridošlica
Grk


Broj poruka : 27
Godina : 41
Lokacija : Leposavic
Datum upisa : 15.03.2011

Motor Empty
PočaljiNaslov: motor   Motor Icon_minitimePet 18 Nov - 15:06

draganavala ::
misljenja su obicno podeljenja oko svega i svacega ali mislim da cemo se ovde jednoglasno sloziti da to i ne pokusavas.
buba je buba i to treba da ostane...
moze se ugraditi uz dosta prepravki i muke ali odmah da razjasnimo nista posebno se ne dobija. prvo malo je dobrih pomenutih motora, a njegova generalna je skuplja i od bubine i od dizel modela. ako se i ugradi necete dobiti ni na performansama ni na potrosnji( poznato je da 1,1 i 1,3 trose skoro koliko i 1,6)
ako je TN gas razlog ugradnje pomenutog motora i to nije opravdanje jer mnogo kolega vozi svoje vazdusare na gas i vecina ima potrebne ateste...
onda imate i problem oko papirologije i atesta..
ukoliko su performanse razlog... mnogo je jednostavnije i jeftinije postojeci bubin motor poboljsati i pojacati ili po potrebi zameniti menjac i dobiti odredjena karakteristike..

ovo je onako uopsteno a ako nam izneses svoje razloge moses dobiti i mnogo preciznijih uputstava pa sam odluci sta i kako dalje pozdrav!
,Hvala za odgovore,tako sam i mislio,ali i bolje je nesto da saznam vise od vas,i jos jedno,imam ponudu,motor od je od kombija,bar ja tako mislim,sa dva karburatora 2.0,hladjen vazduhom,cena mu je 200 eura,da li taj motor se ugradjuje na bubin menjac bez nekih prepravki i dalije to ta cena,ili mogu jeftinije da prodjem,za motor kaze da je radio,
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSub 19 Nov - 19:34

u zavisnosti od tipa zamajca koji je trenutno na motoru zavisi da li se menjac moze bez prepravki ugraditi, ali postoji par drugih problema:
mora se na autu preraditi motorni prostor ovaj motor je malo duzi i siri od bubinog;
pojavljuje se problem hladjenja jer na 2,0 motoru turbina u sklopu remenice i nema mesta da se bez prepravki ugradi a i kad se ugradi mora se napraviti par usmerivaca da ne bi topli vazduh ponovo usisavala turbina i tako doslo do pregrejavanje motora..
auspuh je novi problem jer za serijski nema mesta i mnogo je nisko postavljen za bubine dimenzije.
garancija tipa 'radio je' nista ti ne znaci.... svi su motori nekad radili samo sto su u medjuvremenu neki 'odradili svoje' a generalna za taj motor je 30-40% skuplja od bubinog
cena od 200e je je niska i za bubin i za bilo koji drugi motor u dobrom stanju

okreni, obrni opet dodjosmo na isto -popravi svoj i vozi se to je naj jeftinije i naj pouzdanije resenje
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Sponsored content





Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Motor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Motor 30 ks
» Motor 2.0 T2 i T3
» Sa 1200 na 1600
» motor 2.0
» T1 panel 1964

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: