vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 2 karburatora = vise snage??

Ići dole 
+10
mrmut
kosta
Admin
Dika
bakir
vlajko05
Braca
Doktor
KdF
grof_nula
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
mrmut
VW zaluđenik
VW zaluđenik
mrmut


Broj poruka : 194
Godina : 38
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 22.09.2010

2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: 2 karburatora = vise snage??   2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Icon_minitimeNed 24 Apr - 19:10

Jas imam dva motori AB1.3(44ks) i CT1.6(50KS)-Rasturen do stav
Znam kako ide 1.6 no zanm kako ide 1.3 so 2-karburatori od fico.
Onda 1.3 e pobrz
Sega ke go pravam so turbo no za toa ke ima nova tema so sliki
Zapocnav na ovaa nesto sitno

https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t3048-1600-turbo

Za kocnici sum spremen so predni od 911 2.7(targa)dvokmipni i so takvi diskovi , no i za toa ke ima moja tema nabrzo
Da se vratima 2 karburatori se 2 i nema sto da se bega ama na 1.6 std. masina so nekoj pogolemi dizni ke bide samo perenje cilindri vo takov slucaj ke si pobara bregasta , klackalki , pomal kompresionen prostor(8,5:1 , 9:1 9,5:1) , lesen zamaec i.t.n......
E za ova trebaat okolu 300-600evra sam da go sklopis motorot, a cenata zavisi i od proizvodite , a za std.dovaolni se 34solex od T2 kako gornata slika i so 4vo1 izduv imate nesto poveke od 60KS i 100Nm i e pobrzo od (Peugeot 106 Rally , Suzuki Swivt gti , golf 1 1.8 gti i.t.n) ova e dovolno da std motor
Nazad na vrh Ići dole
http://probike.mk
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: 2 karburatora = vise snage??   2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Icon_minitimePet 26 Apr - 22:55

Dobro vece svima. Listajuci postove o temi dva karburatora vise snage dodjoh na ideju da zatrazim savet od vrsnih poznavalaca ovih nasih ljubimaca. Da podsetim samo kratkim rezimeom, planirao sam da izvucem snagu iz klasicnog 1200 motora i to je odradjeno,ali na zalost ispod ocekivanja sa rezultatima. Od prepravki je uradjeno sledece: stavljeni su klipovi sa sfericnim celom, na glave u komp. prostoru su navareneplocice zapremine oko 2 cm3, sa kolbensmitovim karikama i odlicnim cilindrima(kompresija 9,5) bregasta prepravljena da otvara ranije samo usisne ventile sa istim liftingom, izduvni bregovi nisu dirani, na zalost ventili su ostali isti, svi portovi polirani i prosireni(mozda previse),izduv 2u2 sa protocnim loncima, cevi 36mm. Paljenje od Golfa gti, zamajac olaksan i balansiran.Protocni K&N filteri. U prvoj izvedbi imao je 2 karburatora Mikuni od honde CBR 900(motori su mi posao) sa grlom 36mm, medjutim brzina usisnog gasa nije mogla da savlada otpor membrana i otvori glavnu diznu( 136 ), kad sam prepravio oprugu prepunjavao ga je gorivom na manjim obrtajima i osecao se nedostatak akceleratorske pumpice... Sve sam to skinuo i uzeo dva karburatora od juga 45 ponovo praveci poluzni sistem,sauh usisne grane. Da bih dobio dobro sagorevanje*boja svecice-cokolada) morao sam da rajbujem dizne do 1,6mm. Bez obzira na sve to, vrlo malo se dobilo. Ne rekoh ugradjena je elektricna pumpa 0,3-0,5 bara.Auto lepo pali hladan, vruc, mirno radi, kad se turira na leru ubija kako prima gas.Nabavio sam karburator Solex 31-5,razmisljam da vratim standardnu usisnu granu praveci reducire zbog prosirenih portova na glavama i da kazem sebi da motor 1200 je to sto jeste. Slike i kompletnu pricu o ostalim modifikacijama pripremam.Jos jedna stvar gume su 215/40/17 pa mu mozda i to pravi problem. Imam drugi auto, tako da je ovo ljubimac, o potrosnji ne razmisljam kad bi bilo rezultata. Interesuje me vase misljenje po ovom pitanju,jer sticem utisak da je ovo nemoguca misija. Veliki pozdrav iz Smed. Palanke
Nazad na vrh Ići dole
mario3007
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 34
Godina : 44
Lokacija : ZG
Datum upisa : 26.07.2011

2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: 2 karburatora = vise snage??   2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Icon_minitimeSub 27 Apr - 18:44

E, sad, ja volim čitati ovakve stvari jer volim kad ljudi kod kuće rade modifikacije od onog čega imaju.
Ja sam slagao, tj. slažem sebi nekoliko motora, ali nikako da uhvatim vremena da to privedem kraju. Pišem ovo kao da znamo o čem se radi. Konzultirao sam dosta ljudi i puno, puno literature... Dakle, pumpa, dizne na karbovina (Bob Tomlinson je napisao sjajnu knjigu), portanje glava...
Ono što ja mislim da je 1200 motor tvornički napravljen tako kako je i kao takav je najbolji bubin motor. On po meni nije za prepravke ovog gore tipa, ali bila je jedna super tema na Hr buba forumu pod naslovom: "kako naturpijati 1200 motor". Treba pretražiti, a i sugerirao bih skandinavski vw aircooled forum, mislim da je švedski, ali nisam siguran, oni su radili neka čuda s 1200 motorom...
Osobno mislim da 1200 motor treba biti onakav kakav je, a1300 nadalje treba koristiti za prerade.
Evo jednog zgodnog sajta da ga refresham, mada ga možda i znate.
https://johnmaherracing.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.mario.hr
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: 2 karburatora = vise snage??   2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Icon_minitimeUto 10 Dec - 22:53

Evo posle duzeg vremena da se javim i kazem dokle sam stigao, Buba se vozi i registrovana je doduse uz dosta muke, ubedjivanja i poznanstava. Zadovoljan sam postignutim sto potvrdjuje i divljenje posmatraca gde se pojavim, No ovo je tema o 2 karburatora, pa cemo o tome.Trenutno ima dva karba od Fice (grlo 28) pali i radi perfektno sa zadovoljavajucom potrosnjom, u svim rezimima je ok. Ne znam koliko sam KS dobio, ali stajem na crtu novijim automobilima. Jos uvek je stedim jer je posle pakovanja presla manje od 2000. Sve modifikacije na motoru su kao u tekstu gore, sem sto sam vratio standardnu bregastu, jer su majstori iz svedske preterali saprepravkom tako da usisne ventile drzi otvorene skoro 300 stepeni(kazu da je za tuning ovog motora max. 280. Ja i nisam imao nameru da pravim F1, ali mi je bas glupo da me na semaforu oduva neka korsa,, klio.... Motor se dobro ponasa, na temperaturi ulja od 80 st. i rpm oko 2000 pritisak ulja mu je oko 2 bara sto je sasvim ok, bar kako pise u knjigama. Motor vise necu dirati sem sto bi uskoro trebao da uradim stelung ventila i zamenu ulja, sada ga malo i vozim, a slobodno vreme koristim za dovrsavanje estetskih detalja i grejanja kabine(koliko da ne magli sajbna) inace ovaj auto i nisam pravio za zimu i svakodnevnu upotrebu. Potrudicu se da u bacim fotke, ali to je na ovom forumu malo komlikovano. Za sada toliko i pozdravljam sve clanove foruma
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: 2 karburatora = vise snage??   2 karburatora = vise snage?? - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
2 karburatora = vise snage??
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» prakticni saveti za povecanje snage motora 1300 i 1600
» 2 karburatora u bubu,cena??
» Podesavanje na brzinski karburatora.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: