vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Temperatura ulja, po ko zna koji put

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeNed 19 Avg - 23:29

Interesuje me da li neko ima termometar za ulje na D motoru (1200) i koliko se krece najveca temperatura ulja.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 11:16

za mineralna ulja ne bi trebalo da predje nekih 120 stepeni celzijusa , jer je to otprilike granica hemijske stabilnosti , znad toga ide intenzivna oksidacija ulja , i stvaraju se smolasti talozi , i ulje gubi svoje karakteristike , ovo je teoretski , ja nemam termometar na motoru , ali ono sto sam citao po netu , amerikacni koji stavljaju "dipstick sender" pominju oko 100 stepeni , oni sa davacima u uljnoj magistrali pominju 110 ( kad ga handre po autoputu ide im i do 120 ) bem li ga , sto te to interesuje Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 11:32

Pa eto, zanima me koliko me laze onaj termodavac na racvi gde je senzor za pritisak. Naime, ja po pritisku ulja vidim da temperatura varira - na autoputu pri vrtoglavoj brzini od 90 km/h kad smo stali na rampi, pritisak na leru je prilicno opao. To znaci da je temperatura ulja bila visoka. Kad sam posle usao u grad, pritisak na leru je porastao, znaci ulje se oladilo. Sve to vreme termometar na racvi mi pokazuje oko 85°C sto znaci da je to temperatura kucista motora a ne ulja. Ova temperatura je jako stabilna i uopste ne varira, ocigledno da ne prenosi verno temperaturu ulja. Moracu da pokusam da stavim senzor na drugo mesto, pa da vidim sta ce da kaze tamo...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 11:41

ne znam da li se secas ali na ex-TGB sam slao slike gde se postavlja davac, busi se magistrala , vod koji ide od pumpe do hladnjaka , jer bi tu trebalo da je najveca temp. koja moze da se izmeri ( najveca je u lezajevima al cik je ti izmeri Very Happy Wink ) sd cu nadjem slike pa ce da vidis , al za tu intervenciju moras da rasturas kuciste , pa koliko ti je to isplativo Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 11:54

@kdf, ako ti je konstantno na 85, definitivno nije ok. Meni temperatura varira od 90 do 120, u zavisnosti od voznje i spoljnje temperature...
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 12:13

a koji davac koristis , dip stick ili Question
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 12:20

dipstick
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 13:54

Neki tvrde da i taj dipstik davac laze u smislu da pokazuje vecu temperaturu od realne, jer navodno ulje vrelo curi i sliva se odozgo a onda se dok opet ne dodje do lezajeva oladi...

Bilo kako bilo, ulje nema istu temperaturu na svim mestima u motoru. Ocigledno da ja na racvi merim temperaturu kucista a ne ulja.

Ma necu da rasturam nista, mislio sam da probam na primer da ugradim senzor u onaj sraf kod regulatora protoka kroz hladnjak... Videcu.

120 je dosta visoka temperatura, da li si proveravao nekako taj termometar pre montaze?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 14:10

pa mislim da sam ga proveravao sa kuvanom vodom...ili sam planirao...Nikada ga nevozim na 120.. Ako ga vozim po toplom danu, oko 25 stepeni, sa ovorenim krovom, oko 120km...onda hoce da ga nabaci na 120 stepeni ali u glavnom mi je temperatura izmedju 100 i 110..
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 14:14

A koji ti motor imas, 1600 sa ubrizgavanjem bese?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitimeUto 21 Avg - 14:19

aha.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Temperatura ulja, po ko zna koji put Empty
PočaljiNaslov: Re: Temperatura ulja, po ko zna koji put   Temperatura ulja, po ko zna koji put Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Temperatura ulja, po ko zna koji put
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koji filter?
» temperatura
» Merac temperatura motora
» koji je ovo motor!!!
» Ulja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: