vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Treba mi nephodan savet!!!

Ići dole 
+12
KdF
Deda
Jovan
srdjan2277
djcorto
dexit
bakir
takonaopako
Braca
savan
Boka bubilak
nidzo032
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
nidzo032
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 11
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.11.2009

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeUto 6 Apr - 22:41

Dragi i postovani ljubitelji Buba, zeleo bih da mi neko ko je nedavno uradio restauraciju Bube kaze koliki su okvirni troskovi ovog poduhvata. Poceo sam sa odvajanjem novca, pa mi je savet neophodan... Radi se o kompletnoj restauraciji od patosa, tunela, do limarije i farbanja!!! I naravno nekog majstora za preporuku... VELIKI POZDRAV!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Boka bubilak
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Boka bubilak


Broj poruka : 184
Godina : 53
Lokacija : Banja Luka
Datum upisa : 08.01.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeUto 6 Apr - 22:48

Sto vise odvojis to ce buba biti bolja Very Happy cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://bojan.gavric1996@gmail.com
savan
VW entuzijasta
VW entuzijasta
savan


Broj poruka : 121
Godina : 40
Lokacija : beograd
Datum upisa : 01.06.2009

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeSre 7 Apr - 1:15

Minimum 1000e...Al bukvalno minimum...
Ako hoces da ti auto iole lici na nesto...
E sad zavisi jos i koji kvalitet hoces,i kakvu sminku posle.... Question
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeSre 7 Apr - 9:12

Pa to o ceni ja jako rastegljiv pojam!
Zavisi od tvojih zelja i cene novih delova zatim kakvu farbu hoces cene su rastegljive od 30 do 95 E po setu a za farbu bube ti terba 3 seta.
Da ne nabrajam vise postoji vise majstora koji to mogu da ti odrade ali ih nemoj pozurivati jer ces se posle jako kajati.
Mene je restauracija kostala oko 2.500 E.(samo farbanje oko 900)
Za majstore mogu da ti preporucim Diku (ako ima vremena) i Nevena iz Smedereva.U nih sam apsolutno siguran jer posteno rade svoj posao.

Raspitaj se jos malo i dooooobro se smisli sta hoces tj.koliko para imas.
Jer ovde vredi pravilo "kolko para tolko muzike" ali muzika mora da bude lepa zar ne!
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 10:05

2500 eur do sad... 1303... 80 procenata sam radio...sve zavisi sta i koliko hoces... al nema lepse Very Happy Very Happy Very Happy
moram da dodam da sam na limariju potrosio samo 60 eur,i kupio jedno krilo,tako da....
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
bakir
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
bakir


Broj poruka : 324
Godina : 44
Lokacija : Bosna i Hervegovina Sarajevo
Datum upisa : 30.11.2009

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 11:21

da dovedem u iole ispravno stanju svoju 65 god bubu koja je stajala skoro 13 god bez vozanja (povremena paljenja) trebalo mi je oko 750EURA samo za dijelove
A spisak diojelova je dug + ruke majstor
a gdje je limarija farbanje zastita elktro instalacije
za temeljnu restauraciju negine oko 4000 do 5000Eura
ali detaljnu da se sve mjenja
Nazad na vrh Ići dole
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 12:07

Prvo: za bube posle 72. delovi su jeftiniji (citaj brazilski,meksicki a cak i turski)
Drugo za starije bube delovi su skuplji i do 3 pa cak i vise puta.

Primer novo krilo za bubu 76 je 3.500-4.500,00
a za bubu 65 je 11.500,00 do 13.000,00
bar je bilo ako sada nije nesto promenjeno (mislim navise)
Pa da dalje nenabrajam.

I opet kazem koliko "para tolko muzike" odnosno onoliko koliko mozes da ulozis
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 17:34

Braca ::
Primer novo krilo za bubu 76 je 3.500-4.500,00

5.000 - 6.000 je sada..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 17:59

... a da ne pominjemo buljave farove ...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 18:20

Buljavi farovi sa rozetnom su 2500 dindzi
Nazad na vrh Ići dole
srdjan2277
pridošlica
pridošlica
srdjan2277


Broj poruka : 14
Godina : 46
Lokacija : vojvodina
Datum upisa : 04.04.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 18:56

zavisi sta zelis da napravis od svoje bube i zavisi sta ocekujes posle od nje. zavisi od stanja u kojem se auto nalazi i sta si voljan da prvo odradis ili je mozda veci zahvat u pitanju (restauracija celog). ne postoji ono dzabe: "koliko para toliko i muzike"
Nazad na vrh Ići dole
srdjan2277
pridošlica
pridošlica
srdjan2277


Broj poruka : 14
Godina : 46
Lokacija : vojvodina
Datum upisa : 04.04.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 8 Apr - 19:11

bakir ::
da dovedem u iole ispravno stanju svoju 65 god bubu koja je stajala skoro 13 god bez vozanja (povremena paljenja) trebalo mi je oko 750EURA samo za dijelove
A spisak diojelova je dug + ruke majstor
a gdje je limarija farbanje zastita elktro instalacije
za temeljnu restauraciju negine oko 4000 do 5000Eura
ali detaljnu da se sve mjenja

ali po nekada ume i ta cifra da se predje Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 9 Apr - 14:43

...Da se nadovežem,iako sam u suštini saglasan sa prethodno iznetim...

Što je auto stariji (proizvodnja pre 1967 godine),delovi bivaju skuplji,shodno pređašnjim modifikacijama u limariji i motoru.Kada je reč o limariji modela VW bube proizvedenim posle 1968.godine (akcenat na modelima sa motorom 1200 i 1300),prosečna suma koju ćeš morati da izdvojiš za restauraciju kreće se između 1.000€ i 1.500€!

Namera da se autu vrati (održi) pređašnji originalni fabrički izgled,ili namera da mu se dâ moderniji izgled,više u sportskom stilu - košta,svaka na svoj način!
U mom slučaju,radio sam skoro u celosti sâm restauraciju limarije i motora bube 1300,uz dragocenu pomoć i savete dva prijatelja (model 1971,opisano na Forumu - tema - "VW 1971"),težeći da što više zadržim originalan izgled karoserije,i enterijera,i na kraju,računica je iznosila približno 1.400€ (lim,brusne ploče,iznajmljivanje VARSTROJ mig-mag aparata i CO2 boce,nova krila,novi podovi,novi tuneli,.....priprema i farbanje).
Vredelo se pomučiti,jer je zadovoljstvo nemerljivo.
Zavisi ŠTA želiš,KO ti i KAKO radi sav posao,i KOLIKO si novca i vremena spreman u sve to da uložiš!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 74
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 9 Apr - 16:03

Mislim da smo ga "dobro" zaplasili sa objasnjenjima i preracunima.
Shocked Shocked Shocked

Kerci sinko - restauriraj i na kraju saberi i kazi kostalo je.... ali vredi svaku paru


Srecno i napred u nove pobede!!! sunny sunny sunny
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
srdjan2277
pridošlica
pridošlica
srdjan2277


Broj poruka : 14
Godina : 46
Lokacija : vojvodina
Datum upisa : 04.04.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 9 Apr - 20:44

samo da dodam, nemoj da te "ubiju" sa ovim kao sto i meni rade moji prijatelji po pitanju moje bube,pogotovo sto je radim vec duzi niz godina (u mom slucaju,jer ce to biti auto koji ce se voziti samo kada se jede supa)
malo cu ih citirati:
"- jel gotova buba?"
"- jbt. uopste mi nisi jasan sa tim autom!!"
"- i ti ces to kao da vozis?"
"- ti kao da avion sklapas....."
ali... oprosteno im je, ipak oni to ne razumeju!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Deda
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 54
Lokacija : Bor
Datum upisa : 11.01.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 9 Apr - 21:05

Meni je ova tema jako znacajna iz vise razloga.
Moja buba i dalje stoji u garazi ( palio sam je pre neki da i uzivao u njenom ludom zvuku), i stojace dok se ne skupi lova za sledece:
sredjivanje limarije i farbanje, ali kompletno skidanje sasije , kao na slikama koje sam ovde video najvise kod majstor Dike...
-sredjivanje motora i ugradnja plina, motor necu da diram ovaj koji je u njemu, osim sto cu da teram majstora da ga pretrese komplet i da ga vrati kao siguran agregat koji ce moci bez problema da se vozi neko vreme bez ulaganja...
-gume nove, akumulator, svetla-farovi ..
-mozda sredjivanje elektrike i dodavanje nekih sitnica koje fale...
Svidja mi se i kako izgleda kad se urade sedista od eko koze, ali otom potom...

Definitivno cu morati da dobijem neku 6-icu na Lotou i bez pogadjanja oteram bubilaka u Mladenovac Razz
Kao sto vidite, majstore sam odabrao, samo jos oni da klimnu glavom kad budem imao lovu...
Pozdrav od Deke...

ps. mislim da bi mogao sa 1500 da izadjem na kraj???Samo mislim...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dedabor.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 9 Apr - 21:10

Supa?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 9 Apr - 21:13

Supa? ili Shupa? Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 9 Apr - 21:18

Teško da neko jede šupu (sem termita možda) Idea
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
srdjan2277
pridošlica
pridošlica
srdjan2277


Broj poruka : 14
Godina : 46
Lokacija : vojvodina
Datum upisa : 04.04.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeSub 10 Apr - 0:18

Из Википедије, слободне енциклопедије
Скочи на: навигација, претрага
Румунска супа од кропмира.

Супа је течно јело, које се справља прокувавањем састојака. Од састојака у супу се стављају месо и поврће. Месо може бити пилетина (било који део пилета) и јунетина или говедина (обично се стављају ребра или груди, ређе врат). Од телетине, као и од било ког другог меса, прави се углавном чорба. У супу се од поврћа ставља најпре корен од шаргарепе и першуна, и то може бити сасвим довољно. Може се ставити било које поврће, што га је више, то је супа укуснија. Такође, супа је укуснија, и квалитетнија ако се ставе и 2-3 врсте меса. У јунећу и говеђу супу, осим шаргарепе и першуна, ставља се и главица црног лука, препеченог на рингли.

Од зачина, осим соли, ставља се зачин Ц (био зачин), и по жељи бибер. Закувава се са резанцима, или кнедлама од гриза.
Nazad na vrh Ići dole
srdjan2277
pridošlica
pridošlica
srdjan2277


Broj poruka : 14
Godina : 46
Lokacija : vojvodina
Datum upisa : 04.04.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeSub 10 Apr - 0:19

admine, ispravi me ako nisam dobro pojasnio Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
semko89
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 10
Godina : 34
Lokacija : sarjevo
Datum upisa : 21.07.2011

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeČet 21 Jul - 1:15

moguli dobiiti jedan odgovor ..psoto ej razmak srafa na bubi 4x130 nemogu niejdne alu felge na nju dali aj mogu na dobosu izbusiti rupe i nabiti navoje nove sa razmakom od 4 x 100 dali ce to biti sigurno...unaprijed hvala
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba.ba
Carbon
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Carbon


Broj poruka : 235
Godina : 25
Lokacija : Rajvosa, Central Bosnia
Datum upisa : 01.01.2011

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimePet 22 Jul - 12:34

distanceri sa adapterima su takvi da ne zahtijevaju nikakve modifikacije, samo ih prisharafish i stavish tochak bom



Admine sorry na offu, samo pomazhem Basketball
Nazad na vrh Ići dole
http://carbon-vw.blogspot.com
Deda
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 54
Lokacija : Bor
Datum upisa : 11.01.2010

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeSub 12 Okt - 14:43

Interesuje me da li mogu na ove 15 coli da stavim isto 15 coli ali dimenzije 195 65 15 zimske, a da mi ne zakacinju nigde?
sada imam 155 55 15..
Deka Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dedabor.com/
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitimeSub 12 Okt - 23:09

mozes ali za zimu treba sto uza guma.. imas na bubanj  potoku  2 para kod nekog tipa,  145 R 15   po 20e kom.  nove ne montirane...

ovo moze biti zanimljivo i ostalim vlasnicima koji se zimi voze  bubom..  gume su prave zimske ne M+S


Poslednji izmenio draganavala dana Ned 13 Okt - 20:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://...
Sponsored content





Treba mi nephodan savet!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: Treba mi nephodan savet!!!   Treba mi nephodan savet!!! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Treba mi nephodan savet!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem ako se ugasi...
» savet
» Sta je bolje?
» Treba mi pomoc
» pokretanje motora posle par godina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: