vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 BUBA-BUBI

Ići dole 
+9
shone
GibaniTZa
vwomoljica
KdF
markoniw
Dika
dechkotzar
vlajko05
BUBI
13 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 17:40

Vidim plasticni filter za benzin - ako se ne varam... Ovde je dosta pisano o tome, odnosno protiv plasticnog filtera - ja bi ga zamenio metalnim.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 18:06

Bio je metalni do skoro,pa smo prilikom nekog zagusenja karburatora ili sl,menjali na brzinu.Tek sad pocinjemo motorom da se bavimo.Bilo je vazno da ga skroz limarijski sredimo...tako.Ako nesto ne znam pitacu-imam poverenja u tvoje znanje.Jedino sto su mi ponekad tvoji predlozi skupi.Probaj da nalazis i varijante na temu.Znam da Buba to moze.
PozzzVW.Hvala. Smile
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 18:12

Nikada ne sumnjaj u KdF Exclamation Exclamation Exclamation

Kada ga god nisam poslušao više me je koštalo nego ta skuplja varijanta...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 20:16

Pa, postoji neka poslovica koja kaze "nisam bogat da kupujem jeftine stvari". Nekada je to tako, nekada nije. Ako originalni VW deo kosta 10 puta vise od neoriginalnog i loseg, to ne mora da znaci da ce i da traje 10 puta duze. Ali zato moze da znaci da cu posle mesec dana ponovo morati da skidam motor, jer sam pri kupovini prvog (loseg) dela ustedeo 500 dinara. Prosudite sami...

Ako kupim losu benzinsku pumpu, lako cu je zameniti kada crkne. Ako kupim los semering radilice koji kosta 130 dinara, kada on opet procuri moracu da skidam motor da bi ga zamenio. Doduse, on moze i da traje 10 godina, ali moze i da procuri vrlo brzo - to se sa jeftinim delovima nikada ne zna.

Ista prica vazi za limariju - ako koristim katransku zastitu koja ce da traje 2 godine, pa se korozija podvuce i pocne da truli, koliko ce me vise kostati ponovna zamena ili krpljenje podova? Pri tome sam ustedeo recimo 1000 dinara jer sam kupio jeftiniju zastitu...

Svako treba sam da odluci sta da kupi i kako da radi. Naravno da su pare uvek problem... Vecina mojih saveta su zasnovani na mom iskustvu. Do sada sam naucio da kada kupim nesto jeftino, u velikom broju slucajeva ubrzo zatim moram da ponovo kupujem isti taj deo. Na zalost kvalitet delova kod nas je los, ali nemamo izbora.

Sto se materijala tice, ima neka izreka koja kaze "ne pravi se pita od g***". Mislim da je tu sve receno...

Katranska zastita, kada je vec naneta, neka stoji dok ne pocne da otpada. Svakako treba cesce kontrolisati stanje limarije, ali to vazi za bilo koju zastitu. Onda je treba potpuno odstraniti, pre ponovnog zasticivanja.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 20:22

[quote]nisam bogat da kupujem jeftine stvari".

Stara jevrejska poslovica,i mogu vam reci da ima smisla sa kupovinom sam sam isprobao Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 21:25

e moj druze to je bilo nekada da je kvalitet bio skup...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Lova   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 22:10

Moje razmisljanje (drzim ga se gotovo uvek) je da ako se da malo love nema mesta da se covek necemu nada a da za vise date love sanse postoje da na kraju ispadne OK What a Face
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 23:12

Moze se i tako reci. Sto se odnosa cene i kvaliteta tice, ipak mislim da i danas vazi da su skuplje stvari i bolje. Naravno, tu ne racunam dranje za originalne delove jer je to cista ucena.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Skupo   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeSub 4 Avg - 23:48

To KdF
e tu se bas ne slazemo u potpunosti.Ja mislim da prava stvar nikada nije skupa.Opet sto se tice originalnih NOS ili used delova za ove stare modele kojima se ja bavim ja to razumem.Samo je cena srazmerna malom broju preostalih komada.Nije to cudo po meni.Znas ono ponuda i potraznja.
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeNed 5 Avg - 0:23

Evo ,i ja da malo dosolim.,Potpuno se slazem sa KdF-ovim opservacijama. ,a sa pola veka zivota definitivno iskusio da (malo se ponavljam) nije prirodno u zivotu da ono sto je dobro bude i jeftino Idea

Naravno da sam se u zivotu pravio pametan,te kupovao jeftinije delove,budjio,kombinovo,sluso svestrane strucnjake i na kraju sve debelo platio sto parama sto zivcima Crying or Very sad
Ima jos jedna: Ako neznas sta je dobro,kupi skupo...
P A Z N J A: "ovi prostori netrpe prirodne zakone" pa mozda i ovo sto sam napisao nema mnogo smisla ,al mi je bar lakse kad podelim muku sa istomisljenicima Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeNed 5 Avg - 8:24

Nije ni meni cudno sto su ti NOS delovi tako skupi, trziste odredjuje cenu. Ima ih smisla kupovati samo za neku pravu restauraciju, gde ce se vrednost ugradjenih delova preneti na vozilo u celini.

Interesantno je da Autokomerc ima nesto originalnih delova (bar tako stoji na automarket.co.yu) ali su cene paprene. Originalni branik kosta oko 18.000, slicna cena je za haubu motora.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeNed 5 Avg - 10:05

E,decaci! king king king
Sve to jeste tako,i moj tata je tako radio i govorio...sa sve poslovicama i zivotnim istinama.
Ali sada je,nekima od nas,ta istina drugacija.
Nisam ni bizMismen,niti imam dovoljno primanja da bi se potpuno upustila u sredjivanje ljubimca.Imam 2 com. dece i vise volim njima to kvalitetno.
Verujem da cu u vremenu ,pomalo,raditi i na boljim delovima i hemijama za auto...sada,dobro je i da postoji manje skupa varijanta,inace ne bi uopste imala auto.
Ja moram u ovom slucaju da se oslonim na onu koja nije toliko popularna-bolje ista nego nista.
Drago mi je da se trudite i date mi dobra resenja,u svakom sl. cu upamtiti i imati siguran izvor informacija...pa polako.
Moja Bubidza je zadovoljna sto je pristojno stavljena u vozno stanje,inace je 10 god.trulila u garazi.
Jel?
Pa KdF,tvoji su saveti neizmerni,sigurno ih imam u vidu...a i ostalih nema sta.
flower
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeNed 5 Avg - 12:38

BUBI- Sve sa svojim iskustvom,godinama, pamecu ..(narodnim "poskocicama") radim isto sto i ti a cela mudrost jeste iscupati iz zivota DOVOLJNO da se zabavis i da porodica netrpi.
Zato samo napred ,nek ti se buba kotrlja ,da se druzimo, cheers
Nazad na vrh Ići dole
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimePon 6 Avg - 13:44

ja se uvek setim kad rasturim auto i kad je buba sva u delovima pridje mi cale pogleda me i kaze "MOZ da gledas kolko oces sad nema nazad"
Nazad na vrh Ići dole
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimePon 6 Avg - 15:24

Al,kad stignes napred,mlogo je lepo!Taj ugodjaj samo Buba moz da da.
Evo vec sad kad ga provozamo,okrecu se po gradu.Iako nije 1. klasa.Buba je Buba. queen
Nazad na vrh Ići dole
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimePon 6 Avg - 16:24

buba u bilo kakvom stanju uvek ima neki svoj smek
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimePon 6 Avg - 18:02

BUBI ::
Gotova je.
Sad je stigla pre 1/2h.
Slikam je u nedelju.
@vlajko05
To ti je body 999 pa preko body 992.Prska se preko vara.
To je sve sto sam uspela da saznam.
lol!

Bubi danas je ponedeljak a od fotki nista Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimePon 6 Avg - 19:11

bubi zuji po kraju! nema se vremena za drugare!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimePon 6 Avg - 22:20

Ili kafenise po komsiluku ili glanca Bubu Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimePon 6 Avg - 22:53

Ma jok,stigli mi klinci pa ne postizavam.
Juce smo se vozali,al padala kisa,nije za fotkanje.A ovaj moj dilber doso od Dr.pre pola sata.Sad njemu budze neku Bubidzu pa ne mogu da je ufatim,onako da bude lepa i osuncana.Aj,prvi lepsi dani-moze? Laughing
A,svraticu ja jos tu do vas...samo kad su klinci kod kuce nema saje da bude ko ovih dana... bounce
PozzzzVW-kiss,kiss VW mama farao
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Avg - 0:05

BUBI queen
Oce li cela porodica u bubu pa za sabac (da te odma uknjizimo ko prvu damu kluba...) Ja cu licno lobirati pa app Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Avg - 14:15

Nazalost...18.8. idemo na odmor.
Ako bude u septembru neki BB-club sakupljanje,vrlo verovatno.
Eto...
Al,hvala u svakom slucaju radujem se skorom upoznavanju.
king
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Avg - 19:18

Kako Bubi mislis da ides na odmor dok ne pregledamo auto Sad Sad Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Avg - 19:40

Dragi Diko.pa kolko negde procitah i ti isto ides na odmor tih dana?Ili sam u gresci?
Bice...Valjda ga ufatim za slikanje...Evo vec pada vece a jos je kod Dr.M.
Sad njemu nesto rade...nikad kraja.Nocu i nije bas vidljiva.Sigurno budu fotke,a za licno vidjanje ima dana.
Ako si u Mladenovcu 18.8 mi krecemo ujutro...pa ako moze kafica,videces nas.
PozzzVW.
Aj,sad da vidimo sta se desava oko kluba,mozda oni naprave susret?
VW mama.
Cao king
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitimeUto 7 Avg - 20:01

BUBI ::
Dragi Diko.pa kolko negde procitah i ti isto ides na odmor tih dana?Ili sam u gresci?
Bice...Valjda ga ufatim za slikanje...Evo vec pada vece a jos je kod Dr.M.
Sad njemu nesto rade...nikad kraja.Nocu i nije bas vidljiva.Sigurno budu fotke,a za licno vidjanje ima dana.
Ako si u Mladenovcu 18.8 mi krecemo ujutro...pa ako moze kafica,videces nas.
PozzzVW.
Aj,sad da vidimo sta se desava oko kluba,mozda oni naprave susret?
VW mama.
Cao king

Bubi 18.VIII do 15h sam u Mladenovcu a potom krecem za Sabac jer dok me goni vazdusno hladjen motor ni jedan skup u Srbiji nece proci bez moje ekipe i mene. Ukoliko nemas moj tel. javicu ti na pp i da znas ne svratite li na kafu zavrsavamo kontakt za vijek vjekova (ovo se naravno salim) ali potrudite se da svratite na kafu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Sponsored content





BUBA-BUBI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: BUBA-BUBI   BUBA-BUBI - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
BUBA-BUBI
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Plin u Bubi
» Lonac Na Bubi
» vodenjak u bubi
» BUBI-mama
» stranicni oluk na bubi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: Galerija :: Vozila članova-
Skoči na: