vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Restauracija (kako sam poceo sa ovim)

Ići dole 
+6
Bugman
buRago
BUBI
dexit
vlajko05
Tomas Volk
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimePon 30 Jul - 23:20

Pre 6 ili 7 godina (tada sa 3 godine iskustva sa bubama) sam nasao primer ovog belgijanca i restauraciju njegove 1948 bube u slikama.
Resio sam da i ja to pokusam i verujte uspelo mi je.
Koga ne mrzi nek ode i pogleda na
www.kabriolett.com/stvw/index.htm
rubrika je On going restorations,klik na 1948 i ne zaboravite sve je u tri seta slika.
Godinama je to moje omiljeno mesto na netu.
Cuda su moguca.Very Happy Very Happy Very Happy
Kod nas ljudi kazu da je buba moguca za sredjivanje ako ima malo korozije.
Ponosni vlasnici onda kazu kako su je sredili a meni je sve to smesno u odnosu na ovo sto je ovaj belgijanac uradio.Sada sam i ja to u stanju a verujem da ce biti i mnogi od vas:bball: Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimePon 30 Jul - 23:44

u bre pa jel imalo nesto na ovim bubama da nije trulex, Sizifov posao u pravom smislu te reci ja prosto ne mogu da verujem da od ovoga moze da se napraqvi nesto sto ce da traje duze od godinu dana Suspect
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 0:40

evo tomo, mali poklon za tebe sa 'rarest of the rare':

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) VW-Pin

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Rest   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 8:38

To Dexit
Hvala ti
To Vlajko
Trajnost ti dodje ista radio najmanju intervenciju na limariji ili ceo auto.
Ako se uradi lose pa i trajace malo a nikako nije u interesu da sve rasklopis uradis lose i da te sve to uskoro ponovo ceka.
Radi se doduse o starim primercima pa zato sva muka i ima smisla.Kod njih nema biranja,jednostavno su manje vise svi u ovakvom stanju.Pa ako hoces takav auto....alien alien alien
Nazad na vrh Ići dole
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 13:00

Nasa ljubimica za koji dan izlazi iz garaze...nadam se da cu uspeti da postavim slicice,pre i posle.
S obzirom da su investicije jako,jako male,puno ljubavi i rada ucinili su svoje.
Moracu da se obratim adminu ili vec ko je raspolozen da mi objasni kako da postavim male slicice.Ja totalno to ne znam ,pa ko je voljan da mi kaze step baj step,ja cu biti VW zahvalna.
JeeeedVWaaaaa cekam-obozaVWam je,mame mi!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Rest 1   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 13:28

Moje iskustvo kaze da ako hoces dobro uradjen auto onda sto vise u sopstvenoj reziji a placati samo ono sto mora.Uvek ovo drugo zataji a nikada covek samom sebi ne uradi lose.
To je jedini nacin da se sa skromnim ulaganjima dodje do neceg prihvatljivog u odnosu kavlitet i cena.
Ja sam isao iz projekta u projekat i trudio se da sa svakim sledecim ulozim jos vise novca.Pomak je po meni ocigledan tako da ipak novac je vazan.
Na stranu muke i zivci i ovo sto Vlajko rece.To se izdrzi ako covek ima cilj.Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
BUBI
VW zaluđenik
VW zaluđenik
BUBI


Broj poruka : 274
Lokacija : PA
Datum upisa : 18.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 13:32

Jeste,kad imas kintu,
a kad seces usi krpis dupe...pa ispadne dobro i kvalitetno-to je Bubica queen

Naravno da mogu gurnula bi mnooogooo vise kinte,al kad uspes sa malo da uradis mnogo to je ljubav...jel? jocolor
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Rest 3   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 13:38

To Bubi
Da,to je zivot:cry:
Nazad na vrh Ići dole
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 17:08

to je zivot da, al opet vozimo i dalje bube Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 21:20

pare su na prvom mestu, kad imas pare sve je moguce , za kes ce ti drugi uraditi i bolje nego ti sam. ali ako radis sam treba zivaca ko ne znam , ali kad sve zavrsis uzivanje u necemu sto si napravio sa svojih deset prstiju ne moz' nistada ti zameni , nije isto kad kupis i kad sam napravis
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Pare   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 22:31

Provereno u Srbiji i za rodjene pare se ne dobija rezultat kao svojerucno.
Kljuc je u trajanju radova.Cak i za veliku lovu bi onaj ko se ovoga prihvati vremenom popustio na racun kvaliteta.Ponavljam samo za svoju dusu.
Tacno je da je zadovoljstvo nevidjeno kad stavis potpis ispod dela.
Na zapadu je kako vidim moguca i ova kod nas nemoguca varijanta a znam za primere da za veliku lovu ljudi dobiju pola ili manje od ocekivanog.
U neku ruku nema obrasca vec bi se reklo da treba i novca i srece za onoga ko ima ovo prvo.
Tako ja to vidim.
Zasuces rukave i dole korozija. Mad Mad
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 31 Jul - 23:56

sanjam dan kad cu biti sposoban [+ nesto prostora, novca, vremena] kad cu moci sam zapoceti akciju zvanu restauracija na nekoj izgubljenoj bubi u prostoru i vremenu.

zaista, dok je nama takvih ljudi kao sto si ti tomo, mislim da ce uvek biti onih, ako nista drugo, koji ce sanjati o tome.. a ko sanja..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Razlika   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeSre 1 Avg - 9:47

To Dexit
Neka bude da je san vazan.
Kod mene je pobedila Idea jer kao da sam znao da ja to moram da probam, pa kako ispadne.Ima tu muke i znoja ali i zabave.
Sad znam da je tesko da ljudima objasnim sta je tu zabava scratch ali bitno da je izvodljivo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 8 Jul - 19:04

Evo finog linka,vide se stvari iz korena.
Znam da ce malo ljudi da se upusti u ovakvu avanturu Very Happy
http://picasaweb.google.com/50split/50VWBugRestoration
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 8 Jul - 20:54

Tomas Volk ::
Evo finog linka,vide se stvari iz korena.
Znam da ce malo ljudi da se upusti u ovakvu avanturu Very Happy
http://picasaweb.google.com/50split/50VWBugRestoration

Shocked ovaj covek je lud Shocked
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 8 Jul - 22:21

Insane in the brain clown
Jel i ja What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeUto 8 Jul - 22:49

Ovo ce da bude neki sobni primerak kada se zavrsi What a Face

@ Volk
saznao sam ko je nekada po Milanovcu vozio plavo-beli panel koji sam vise puta pominjao...
i treba da odem da mu "ocistim dvoriste" Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeSre 9 Jul - 9:25

Sta reci o ovakvom radu?

Opste je poznato da je izmedju genija i ludaka vrlo tanka nit.
I ovde je to primer.Pa on je za vecunu limarije pravio alate da bidobio kao original. Interesuje me koliko muje vremena trebalo za sve ovo.


A voleo bi de je vidim ofarbanu i sklopljenu.

(I posle svega ovog nadjes nekog levaka od farbara i zna se - ubijes njega ili sebe)
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeSre 9 Jul - 9:28

Ovako uradjen automobil moze dugo da traje samo u sobi ili izlozbenom salonu, ili da se vozi iskljucivo po suvom i toplom vremenu. Pretpostavljam da je zato i pravljen.
Pretpostavljam da bi u svakodnevnoj upotrebi poceo da korozira relativno brzo, posle nekoliko godina...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeSre 9 Jul - 15:31

KdF ::
Ovako uradjen automobil moze dugo da traje samo u sobi ili izlozbenom salonu, ili da se vozi iskljucivo po suvom i toplom vremenu. Pretpostavljam da je zato i pravljen.
Pretpostavljam da bi u svakodnevnoj upotrebi poceo da korozira relativno brzo, posle nekoliko godina...

a na osnovu cega si ovo zakljucio,

sve sto je zamenjeno je prefarbano epoxy prajmerom ( to je nesto izmedju osnovne boje i spric gita koliko su uspeli da mi objasne prezenteri Lechler-a ) svako novi deo limarije je zavaren argonski ( TIG postupkom da budemo tehnicki precizni ) sva mesta pre punktovanja su preprskana aluminijumskom bojom, ako se ne varam ( to je neko specijalno cudo od boje ima je kod Wurtha, provodi struju a istovremeno je i zastita kao boja ) po meni ovo je vrhunac u restauraciji, auto bez ikakvog gita izgleda perfektno, mogu samo da zamislim kako ce da izgleda posle farbanja
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeSre 9 Jul - 23:04

Ja na slikama nesto ne videh da je koriscena ta specijalna boja pre punktovanja, ali ako jeste to je onda druga stvar. Bilo kako bilo, bojim se da je ipak zastita ta koja je kriticna. Neko ko ulozi ovoliko truda i rada (verovatno se ne radi o desetinama nego o stotinama radnih sati) na zalost ipak nema uslove da tako kvalitetno zastiti karoseriju kao sto to ima fabrika, niti moze da nabavi tako kvalitetne zastitne premaze kao sto to moze fabrika. Pa opet, kada se sve to uradi u fabrickim uslovima (potapanje cele karoserije, elektroforeza, cinkovanje ili galvanizacija, materijali koji ne mogu da se kupe u slobodnoj prodaji i td.) auto ipak pocne da korozira posle nekoliko godina.

Prava je steta sto karoserije ne prave od prohroma Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeSre 9 Jul - 23:22

na jednom sajtu se vec duze vremena (da ne kazem par godina ) prodaje buba sa t4 moorom od 200 i kusur konja , gomilom porsche-ovih delova isl. cena je ludacka 40 000 e( mada mislim da je vlasnika kostala znatno vise jer je stvarno uradjena fenomenalno ) i u oglasu pise da je cela karoserija cinkovana , ja verujem da od toga ne postoji bolja zastita , ali ne verujem da igde u Srbiji postoji tolika kada , da moze da se potopi cela karoserija , a i da postoji ili taj ne bi zeleo da se zeza sa bubom ili bi lupio cenu koja je van svake pameti na zalost Sad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeSre 9 Jul - 23:27

kad se malo zadubis vidi se da je povrsina pre punktovanja preprskana srebrnom bojom ( razlikuje se od obrusenog metala koji se takodje ovde vidi )

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) DSC00658
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeČet 10 Jul - 7:56

Slobo ne gavraniši, leba ti...

No, čuo sam da u Prokuplju ili tako negde južno ima lik koji radi cinkovanje i ima neke nenormalne kade, a sada nisam siguran ni od koga sam to čuo, ali bi u svakom slučaju bilo bi zanimljivo saznati koliko to sve može da košta ako se ispostavi da taj čovek stvarno to radi...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitimeČet 10 Jul - 7:59

Meni se ucinilo da nije premazivao tom bojom, na ovoj slici mi tako izgleda

Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Dsc00755

Verovatno je ovo namesteno radi probe, pre varenja, pa zato nema te farbe...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija (kako sam poceo sa ovim)   Restauracija (kako sam poceo sa ovim) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Restauracija (kako sam poceo sa ovim)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Nevidjeno na ovim prostorima
» Sta se desilo sa ovim busevima?
» Zorkin Epoksi katran
» Kako ce cam izgledati T1
» motor

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: