vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Jedan je dovoljan

Ići dole 
+6
VWMacedonia
dechkotzar
KdF
buRago
GibaniTZa
Tomas Volk
10 posters
AutorPoruka
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 9:26

E ljudi,zanimljivo je za citanje to sto teoretisete javno.Ko bi kakav sat i sta bi sve ubudzili u bubu.Cisto mi pade na pamet da se prebrojimo.Zanima me koliko vas je spremno da bubu ostavi takvom kakva je.
Kad sam pazario svoju prvu jedan moj prijatelj me pitao kada je video da buba ima samo jedan sat ///Kako ovo moze da se vozi sa samo jednim satom????scratch scratch scratch Tri prekidaca:scratch: scratch scratch ?
Nije bio ljubitelj Lade vec obican covek.
Ja licno mislim da je taj sat sasvim dovoljan a buba sama po sebi takva kakva je ipak je savrsenstvo.
Moj stav je da treba imati obican auto za svaki dan a bubu ili bus kao drugo vozilo.Tako bi svako isao u korak sa tehnikom a voleo svog ljubimca bas takvog.
U poverenju Suspect mrzim samog sebe sto sam na ovalu dodao migavce:suspect: Vidim ih i nesto mi kaze da to tu ne pripada.
Ipak i pored ovoga svaki dan vozim bubu i nemam drugi auto.king king king
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 10:18

Ja ne bih nista vise stavljao u nenabudzeni auto, kakve su moje...

I sto kazes taj jedan sat je dovoljan, kada se pregreje upali se lampica za ulje ili se jednostavno ugasi motor zbog slabe pumpe, motor je dovoljno bucan da cujes obrtaje, napon kontrolises preko G lampice, pritisak ulja preko gore pomenute lampice za ulje i tako...

Lepo izgleda, ali je po nekoj logici nepotrebno...

Ni kod vecine novijih automobila iz ekonomske klase nema vise od jednog sata...Postoji samo vise signalnih lampica (Ford Ka, Toyota Yaris sa najnizim paketom opreme i sta ti ja znam...)
Nazad na vrh Ići dole
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 12:27

ja i da hocu da imam jedan sat nemogu insrumentalku je promenio prosli vlasnik sad ima tri sata kod volana i tri manja negde kod sredine instrumentalke
se pogubis pale
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 12:36

Ako se radi o restauraciji, mislim da nije ni potrebno raspravljati o tome sta se sve moze ugraditi, jer u tom slucaju sve je visak osim originalnih delova.

Na zalost, vecina nasih automobila nije restaurirana (cast jako retkim izuzetcima). Neki instrumenti su jako koristni, pod uslovom da vozac ume da ih iskoristi naravno. Pomocu voltmetra se na primer moze videti kada je napon previsok i moze se preduprediti kuvanje akumulatora, pregorevanje sijalica i slicno (sto lampica G ne pokazuje). Pomocu obrtomera se moze voziti ekonomicnije (turaza sto vise u podrucju najveceg obrtnog momenta). Pomocu termometra moze se na vreme promeniti rezim voznje, tako da se lampica ulja nikada ne upali zbog pregrevanja. I tako dalje i tako dalje... Znaci intrumenti nisu tu bas za ukras.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 12:42

kada ubacis novi motor koji te je kostao i nogu i ruku, veruj te mi da hocete da znate kada sanja lose a pogotovu kada mu je temperatura (ulja, glave) veca nego sto bi trebala da bude...

za par stotina evra se kupuje "sigurnost"...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 12:51

KdF ::
Pomocu obrtomera se moze voziti ekonomicnije (turaza sto vise u podrucju najveceg obrtnog momenta).

Znam da je ovo tako...(imam iskustva sa Skoda Octavia 1.9 TDI...vozecu na 1900rpm troshe 2.2l/100km), ali to znaci da 1200 buba treba voziti na 3800 obrtaima a ako se secam dobro kod 1300 (44KS) treba na 4100, a moja 1600-ka na 2800?

Eh kada bi imao obrtomer...znao bih sve...eto zato je potreban...KdF je u pravo..

Vozimo automobila tko su 30+ godina, mora postojano znati u kakvo stanje su svih elemenata automobila...struje, ulje, temperatura, obrtai...

Koliko ja znam, u tokom 70-ti ugradzivali su kompjuter u bubama, za kad idesh u servis proveravali su pritsak ulje, kompresija...znam da to su proverivali u Solun i mislim u Beograd...ali za vtoro nisam siguran...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 13:11

https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/TEHNIKA-c5/Motori-f10/Sa-1200-na-1600-t119-30.htm

Sto sam ja postavljao ove dijagrame? Na njima je sve lepo nacrtano... Kriva B oznacava obrtni momenat. Kod vecine motora sa obicnim usisom maksimum je negde oko 2000 o/min, dok je kod motora sa duplim usisom momenat relativno ravan u opsegu od 1500-3500 o/min.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 13:21

KdF ::
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/TEHNIKA-c5/Motori-f10/Sa-1200-na-1600-t119-30.htm

Sto sam ja postavljao ove dijagrame? Na njima je sve lepo nacrtano... Kriva B oznacava obrtni momenat. Kod vecine motora sa obicnim usisom maksimum je negde oko 2000 o/min, dok je kod motora sa duplim usisom momenat relativno ravan u opsegu od 1500-3500 o/min.

Hvala KDF...svaka cast! Samo treba mi obrtomer Smile sve je drugo OK Smile hehe
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 13:27

Ekonometar je na primer koristan instrument. Meri potpritisak u usisnoj grani, i pomocu toga moze da se vozi najekonomicnije, a pored toga moze da pokaze i eventualne neispravnosti na motoru...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimePon 16 Jul - 17:57

Meni stvarno sa ovim motorom nije potrebno nista vise...Slazem se sa Dusanom oko nabudzenih motora...

Inace, posle nekoliko hiljada kilometara, upoznas auto i znas gde mu je na skali obrtaja najprijatnije...Nesto cisto sumnjam da bih uz pomoc obrtaljke vise mogao smanjiti potrosnju od ove koju sada postizem...
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimeSre 18 Jul - 10:10

nesto mi sada pade na pamet. Pre par godina sam video jednu finu foru.. Lik je napravio malu kutijicu gde u kojoj su bila ugradjena 3 satica...pozadi je bio jedan siroka uticnica. Kablovi i senzori su ugradjeni i instalacija je provucena do ladice...

Kada ide na duze puteve utakne kutijicu....kada mu netreba, iskljuci je...
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 51
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimeČet 19 Jul - 17:30

Tomas Volk ::
E ljudi,zanimljivo je za citanje to sto teoretisete javno.Ko bi kakav sat i sta bi sve ubudzili u bubu.Cisto mi pade na pamet da se prebrojimo.Zanima me koliko vas je spremno da bubu ostavi takvom kakva je.
Kad sam pazario svoju prvu jedan moj prijatelj me pitao kada je video da buba ima samo jedan sat ///Kako ovo moze da se vozi sa samo jednim satom????scratch scratch scratch Tri prekidaca:scratch: scratch scratch ?
Nije bio ljubitelj Lade vec obican covek.
Ja licno mislim da je taj sat sasvim dovoljan a buba sama po sebi takva kakva je ipak je savrsenstvo.
Moj stav je da treba imati obican auto za svaki dan a bubu ili bus kao drugo vozilo.Tako bi svako isao u korak sa tehnikom a voleo svog ljubimca bas takvog.
U poverenju Suspect mrzim samog sebe sto sam na ovalu dodao migavce:suspect: Vidim ih i nesto mi kaze da to tu ne pripada.
Ipak i pored ovoga svaki dan vozim bubu i nemam drugi auto.king king king
U potpunosti se slazem sa tobom Tomo!!!cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimeSub 21 Jul - 18:19

Nazad na vrh Ići dole
Maja
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Maja


Broj poruka : 215
Godina : 42
Datum upisa : 10.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimeNed 22 Jul - 8:24

A možeš i birati dizajn koji ti više odgovara Wink

http://www.mamotorworks.com/acvw.html?frame=2.27.4557
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimeUto 24 Jul - 0:03

Tomas Volk ::
Zanima me koliko vas je spremno da bubu ostavi takvom kakva je.

evo ja. vraticu i felne koje su bile u originalnoj postavi, kad budem u prilici. necu nikakvu kopilad na mojoj bubi elephant

a, sto se 'vedeoisanja' table tice, stekao sam utisak da mi takav zahvat nije neophodan - nadam se da ce instrument tabla u originalnom izgledu ostati zanavek..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitimeUto 24 Jul - 13:58

ja isto tako nisam za radikalne promene u izgledu table. Ali prakticne stvari su uvek dobrodosle...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jedan je dovoljan Empty
PočaljiNaslov: Re: Jedan je dovoljan   Jedan je dovoljan Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jedan je dovoljan
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jos jedan N.J. T1
» jos jedan
» Cao i jos jedan
» Jos jedan Buggy
» Nasao sam (T) jedan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: