vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Samo da vas obavestim

Ići dole 
+23
strid
jovca
becavw
buRago
markoniw
Doktor
Admin
Maestral
Braca
nikson
marco
toxic
VWMacedonia
madjo
igorsnegi
dechkotzar
Mico
KdF
Dika
dexit
GibaniTZa
Tomas Volk
vlajko05
27 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeSub 7 Jul - 22:08

E ovako secate se da sam pisao o komplet limariji koju radim, e pa doslo vreme za update , naime svi radovi na karoseriji su gotovi , sve izmenjano i zavareno , upravo sam zavrsio farbanje u epoksi osnovnu , ( sad dodjoh iz garaze drunken drunken drunken ) i u utorak sredu ide na farbanje , sve sto je uradjeno je uslikano i bice postovano ( kad tad Very Happy ) ostaje jos da se sredi patos ( obe stranice menjam ) i da se to sve zastiti ( prvo epoksi pa ondak akril a odozdo body ) toliko od mene slike uskoro ( samo da se malko potrudim da i to cudo od postavljanja slikka savladam ) podzraVW svima Very Happy lol! drunken
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Kolege   Samo da vas obavestim Icon_minitimeSub 7 Jul - 22:15

Super za limariju:D Very Happy Very Happy a sto se slika tice tu sam istog raspolozenja kao i ti
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeSub 7 Jul - 23:09

Da vam kažem da je komša to odradio perfektno, baš kao i oni Holanđani što ne znaju šta će sa sobom...

Samo, nadam se komšo da si malo duhom bolji, jer onda kada sam te video izgledao si kao da su ti sve ladje potonule...

BUBAC ĆE TI BITI ZAJEBAN Exclamation Exclamation Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeSub 7 Jul - 23:36

ma kaki klonuo duhom U TOP FORMI SAM e da si me samo video kako baratam sa pistoljem za farbanje , nije da sam klonuo nego sam vise umoran od svega i jedva cekam malo da odem na odmor a kad se vratim bubac se sklapa i bice cuda

P.S. ubacjem slike cim stignem
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 0:07

sad

Samo da vas obavestim 18717594781
Samo da vas obavestim 18717594649
Samo da vas obavestim 18717594626
Samo da vas obavestim 18717594626
Samo da vas obavestim 18717594646
Samo da vas obavestim 18717594655
Samo da vas obavestim 18717594481
Samo da vas obavestim 18717594484

i nekada davno

Samo da vas obavestim 18717594548
Samo da vas obavestim 18717594593
Samo da vas obavestim 1871759459
Samo da vas obavestim 18717594483
Samo da vas obavestim 18717594452


p.s. izvinjavam se sto sam puno slika od jednom i sto su slike malko slabijeg kvaliteta ( slikano mobilnim telefonom )
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 0:15

uskoro i slike gde je sve u epoksi osnovnoj Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 3:09

sva prava vlajo - samo napred! bice to lepa [standard] buba Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 6:20

Uvek se pocinje sa manjim zahvatima da bi se kasnije preslo i na ozbiljnije restauracije. Ovo sto se vidi na fotkama deluje kao ozbiljan rad, bravo Vlajko cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 9:25

hvala hvala trudili smo se Laughing cheers , ali ja sam samo cistio zasticivao rasturao i sl. onaj pravi majstorski rad krojenje i zavarivanje je odradio majstor Peca moj komsija jer ja nisam bas 100% siguran da bi to uradio kako treba , inace sad cu da uslikam kako sve to izgleda u epoksi osnovnoj, bicete u toku Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Jedan vise   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 9:59

E sad nas ima jedan vise.Uslov je da majstor Peca sedi sa strane a ti slobodno pokusaj da to sam uradis.Tako sam i ja.Placao,molio,uzimali mi lovu i lagali.Sve to moze uz malo volje,vremena i veoma malo para.
Ja te podrzavam.Bice to auto.
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 14:33

ma majstor Peca je car od coveka i oce da me nauci da to sam radim ali ima stvari koje jednostavno dok ne vidis i ne zajeb** jedno pet puta ne mozes da naucis , a ja sam dosao do toga da sam izmerim i isecem potrebno parce lima i da mu dam neku osnovnu formu , a onda dodje Peca i to malo cuk cuk pec pec i gotovo parce ( ja pokusavao al moram jos leba da jedem ) inace kad zavrsim ovaj auto jedino jos sto dolazi u obzir da se radi je ili Ghia ili Porsche ( ja bi 356 Very Happy ) za ovako nesto obicno necu imati zivaca 100% ( mada nikad se ne zna do sad sam hteo jedno 15 puta da je prodam ciganima u staro gvojze ) zivi bili pa videli, a moram malo i da vas razocaram auto nece biti restauriran, dugo sam se lomip i na kraju prelmio pravim od njega Sportwagen ide u bordo metalik dobija TYPE 4 motor ( malkice modifikovan ali i dalje daily driver ) bice tu i KdF-u oniljenih diskova ( napred sigurno mozda i pozadi ) i tako ali polako to je jos na papiru , jos nekih godinu dana ce biti na standardu a onda Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 15:45

Neki će me pogrešnorazumeti, ali s obzirom da je to J model, mislim da će auto mnogo veću vrednost imati kao sportwagen-germanlook...

A sada Komšo, pošto vidim da si dobio "diplomu", očekivaću te kao stručnog saradnika u nekom mom budućem projektu...Želja mi je 1303 (ili neka od pre '67), T4 motor, adekvatni diskovi, gume...Pokazao si da je mnogo toga moguće...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Razocaran   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 16:03

Ja necu biti razocaran kako god da uradis tu bubu.Ne vrti se sve oko originalnosti.Ja sam samo tako resio da radim jer vidim da u svetu to ima poklonika a ovde sa razumnim investiranjem dobijas neuporedivu vrednost.
Kod mladjih modela je moguce skrsiti cudo para u motor,ogibljenje,kocnice i sminkanje a da onda takav auto vredi taman koliko rasklopljen u delove.
Samo nastavi, ne bih da destruktivno uticem.
Ja sam do pre sedam godina razmisljao da uradim za svoju dusu sport verziju i to i uspeo.Zlo je da kad uradis sve shvatis da se pored tebe parkirao neko ko je uradio puno bolje ali i dao puno vise para.
Ovako je u ovom sto ja radim ograniceno ulaganje.Sve i da imam jos para neznam sta bi dalje radio kad je auto gotov.
Samo nastavi:bball: Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 18:33

Evo i epoksi je gotov
Samo da vas obavestim 18812315449
Samo da vas obavestim 18812315421
Samo da vas obavestim 18812315480
Samo da vas obavestim 18812315419
Samo da vas obavestim 18812315321
Samo da vas obavestim 18812315317
Samo da vas obavestim 18812315347
Samo da vas obavestim 18812315382
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 18:45

Lepo, lepo...

Sta je sa nosacima zadnjih branika?

Sta ste od delova limarije pravili i od kog lima, a sta je ugradjeno od kupovnih delova?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Traka   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 18:45

Ta tvoja karoserija sigurno da je bila u top formi kad je sisla sa trake.Od tog trenutka ona je propadala a sad je evidentno da si sa ovim zahvatima uradio sve sto je moguce.Dobro delo / tako ja to nazivam.Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimeNed 8 Jul - 19:40

@KdF sve je radjeno od 1 mm lima kupljenog u jeep-u znaci verovatno hladno valjani , kupljeni su novi tuneli , oba patosa komplet ( meksicki su IGP ) , jedan tunel iz Golasa je proizveden u Hrvatskoj verovali ili ne a drugi je mexico iz astora , nisu losi na oko mada mi se cini da je hrvatski od debljeg lima ali je mala privreda pa onaj meksicki deluje kvalitetnije ( on je otpresak a ovaj drugi je secen pa zavaren govorim o gornjem delu tunela , gde se srafi prag ne podsajtna ) i kupio sam ukrucenja koja idu pozadi , stoje na kraju ili pocetku praga ali odozdo , malo je tesko za objasniti , sve je pun var i sve varove cu da premazem bodijem 999 da ih lepo udihtujem za svaki slucaj , a nosaci su skinuti jer je ispod njih bio truleks lim pa ce da se zavare sutra , kda se boja osusui i onda jos to da zafarbam i da popravim na par mesta zastitnu boju , pa sve to onda ide u crni akril ( sve sto se nevidi spolja ) a preko akrila body 930 ( bitumen ) ili body 950 (plastobit a preko njega neka emajl boja ) videcemo

@ Tomas Volk kad je cale pre 10 godina uzeo ovu bubu ona je presla 51000 km imala prvu boju i nijednu noc nije provela van garaze , vrlo slicno kao i Misina Golden Bug s tim sto je ovaj auto ozen svaki dan i isla je do Herceg Novog i nazad svake godine od kad je kupljena , sad ima 96000 km. na cajgeru ( motor osvezen na 90 000 km. ) i nadam se da ce preci jos puno srecnih kilometara ( inace zbog njenog dobrog stanja i pre ovoga ja sam se lomio oko budzenja iste ali moram to je jace od mene ) za sad dok jos ne sredim motor ( type 4 ) i ne nabavim jos neke stvari koje su mi u planu bice vraceno sve staro ali jednog dana VRUM VRUM VRUUUUUM i kez od uva do uva Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 49
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 7:10

Sto bi rekli momci iz Beogradskog sindikata Alal vera, Alal vera cheers
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 7:54

Body 950 sam probao i utrosio ga dosta, i mogu da kazem da nije los. Ima sigurno i boljih. 930 ne bi preporucio jer je na bazi bitumena, a taj materijal kao sto je poznato nije trajan.
Na sajtu www.hbbody.com pise da Body 950 moze da se farba, ali prethodno mora da se primeni podloga "Plastofix (#340)".
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 8:30

Ja sam za podove išao feropoks (maestral), b930, pa uljana crna farba...Limar mi se kleo da će to da traje dosta dugo...

Koliko znam i Toma koristi 930?

950 sam stavljao na tunele...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 8:58

Ja radije ne bi 930. Jeste jeftiniji, ali to govori i da je losiji.
U jednoj prodavnici su mi nudili neku 3M zastitu koja je bila malo skuplja od 950, a prodavac je tvrdio da je mnogo kvalitetnija. Sta je istina ne znam, ali ipak pretpostvaljam da su 3M kvalitetniji proizvodi.

I 930 i 950 su u stvari zastite od udara kamencica. Njih bi tako i trebalo koristiti, znaci na kosevima i unutrasnjim stranama krila. Delove koji nisu izlozeni udarima kamencica nema mnogo smisla zasticivati ovim. Predebeli nanosi raznih zastita mogu samo da stete jer pucaju, ispod se uvlaci vlaga i eto korozije.


Poslednji izmenio dana Pon 9 Jul - 9:06, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 9:01

e pa mene recimo zanim a nesto tako tipa 3M radije bito nego body mada
i 950 drzi ( na mojoj je vec bio 950 i prefarban obicnom emajl belom i
jedva sam ga skinou ) ali bi ipak nesto kvalitetnije bas kao taj 3M
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: materijali   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 10:19

Ja sam se bazirao na one materijale koji mi odgovaraju dzepu,blizu su i zadovoljavaju moj kriterijum.Muka mi je od vrhunskih farbara koji pocnu da kenjaju kako sam promasio materijale,kako je to jeftino i bezveze.Uglavnom sve to drzi i imam samo pozitivno iskustvo.
Glavni fazon za 930 je da moji auti ne vide zimu pa nema ni pucanja.Leti se taj materijal razgreje i vrsi svoju funkciju.950 sam koristio dok sam bio u fazonu da imam ofarban deo a koji se vidi i ipak bi trebao da bude zasticen.Tzv. fabricki izgled.Shvatio sam kasnije da auti sluze za voznju i uzivanje a ne za muzej i od toga odustao.999 korisim da ga nanesem na varove i mesta gde je fabricki bil punktovan spoj.Dobije se izgled kao nekada gde je lim preko lima fabricki.Uglavnom nije auto za show ali mogu sa njim i sa puta u njivu i sasvim sam siguran da je dole sve novo i bezbedno.Vec ko maze preko trulezi i korozije to otpada sigurno.
Sigurno i da ko ulozi vise para u tu stvar sigurniji je.Meni je ovo sasvim OK kako radim.Nisam samozadovoljan vec vidim da mi je bezveze bacanje vecih para.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 13:04

Taj 3M su mi nudili oni kod plavog mosta sto prodaju Glasurit. Konzerve su iste ko za Body 950, a cena je mozda 10-15% veca. Za kvalitet ne znam, ali je ovaj tvrdio da je mnogo bolji od 950.

Meni je zastita vazna jer auto vozim u svim uslovima - i zimi, i kad bacaju so i tako dalje.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitimePon 9 Jul - 19:09

Slobo ko prstom u d... htedoh reci u oko i ja sam za 3M variantu jer
nameravam da vozim avto svaki dan , hvala za info , bas tamo nameravam
i boju da uzmem pa cu onda videti sta nude Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Sponsored content





Samo da vas obavestim Empty
PočaljiNaslov: Re: Samo da vas obavestim   Samo da vas obavestim Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Samo da vas obavestim
Nazad na vrh 
Strana 1 od 10Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» najbolja seria vw
» samo Vas gledam
» samo zamena
» Stiglo novo meso

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: