vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Zwitter

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Zwitter   Zwitter Icon_minitimeSub 2 Jun - 12:53

U prilici sam da kupim VW Bubu iz 1952 takozvani "ZWITTER" sunny pa me zanima da li limarija za Bube posle 59 odgovara za nju, mislim na krila, patos,prednju i zadnju haubu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Re: Zwitter   Zwitter Icon_minitimeSub 2 Jun - 14:10

Valjalo bi pogledati razne kataloge koji se mogu naći na internetu, oni uglavnom resavaju većinu nedoumica...

Moji favoriti su www.csp-shop.de , aircooled.net , www.kaeferland-shop.de i tako dalje i tako blize...

Neki delovi su isti, dok se drugi razlikuju...Hauba (zadnja) je drugacija od '58 , od '60 se u Evropi koriste zmigavci umesto iskacucih semafora (u Americi od '55), pa se prema tome i krila malo razlikuju, razlikuje se kacenje zadnjih svetala (od '56 su za 5cm vise postavljeni), podovi su isti od '52 do '72...

U principu malo brusilice i varenja moze da sredi te probleme...E sada, to je moje misljenje, i nemam bas iskustva oko tih starijih modela, ovo je ono sto sam nasao u literaturi, ali gledajući po katalozima većina navedenih delova je ista za modele do '67...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Prepravke   Zwitter Icon_minitimeSub 2 Jun - 20:27

Namamljen na forum provokativnim pitanjem?
1.Pod odgovara uz izmenu nosaca za sediste.
2.Krila odgovaraju uz prepravke za stop lampe,migavce (nema ih).
3.Prednja hauba odgovara do modela 59.Mladje je veoma izvodjivo prepraviti.
4.Zadnja hauba je identicna sa W reljefom do avgusta 1957.
Preskocio sam nesto?
O detaljima mozemo telefonom ili ako dodjes sa Zokijem iz America ujutro kod mene.
Pozdrav,
Toma
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Re: Zwitter   Zwitter Icon_minitimePon 4 Jun - 13:06

Sto se tice osnovnih delova to je to,s tim sto patos pre 55 pored nosaca ima jos par "kozmetickih" razlika u odnosu na post55 kakav se moze naci u prodaji.Inace od ostatka karoserije velika razlika kod buba pre i posle 60 se javlja u delu gde je smesten rezervni tocak,od maske pa sve do rezeorvara.Takodje je i "rep" razlicit
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Re: Zwitter   Zwitter Icon_minitimePon 4 Jun - 13:10

Narvano ne smemo zaboraviti i "grbava vrata".Vozacka i suvozacka vrata kod modela pre 55 su znacajno razlicita u odnosu na modele posle 55.Spolja se najlakse prepoznaju po grbi koja ide celim obodom tapacira.Potpuno je razlicita brava u vratima,kao i bravica na stubicu karoserije
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Re: Zwitter   Zwitter Icon_minitimePon 4 Jun - 17:33

Zaboravili smo i tunele.Tuneli kod bube 1952 se razlikuju od ovih koji se mogu naci u prodaji po sistemu za vodjenje toplog vazduha unutar njih,i samom izlazu kod nogu vozaca i suvozaca.Dakle ako bi se nabavio tunel u golasu na primer,treba raspunktovati dno,izvaditi vodecu cev jer ona 1952 nije postojala vec se vazduh slobodno rasprostirao tunelom,zavariti otvor pokraj nogu,jedno 30cm visoksije razbusiti rupu precnika 4 ili 5cm i uvariti uvodnu cev u onom delu tunela ispod zadnjeg sedista duzine jedno 20tak cm.Govorim uopsteno,jer trenutno upravo krecem u tu operaciju pa preciznije podatke mogu izneti po potrebi.Na zalost slomio sam punkt burgiju pa sam na prisilnom cekanju do stizanja nove narucene Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Burgija   Zwitter Icon_minitimePon 4 Jun - 17:38

Pa nece valjda da te jedna burgija ukoci?
E setio sam se?Zasto nemas avatar?
Ja moj prodajem,dosadio mi.
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Re: Zwitter   Zwitter Icon_minitimePon 4 Jun - 17:44

Pa da sta se desava sa razmenom,eto ovo pisem zbog drugih s obzirom da vlasnik(potencijalni?) cvitera ovo sve vec dobro zna.Nadam se da se razumemo Wink
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Vlasnik   Zwitter Icon_minitimePon 4 Jun - 17:49

Cviter je moj i samo moj.
Salu na stranu dogovorena je razmena.Ja Diki kamioncic i avatar i paketu a on meni tog cvitera.Zadovoljan odgovorom.
Ako neko ima slicicu sa vise korozije neka mi je posalje za novi avatar.U poverenju to sa avatara upravo sam krenuo da izrestauriram al me Dika prekinuo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zwitter Empty
PočaljiNaslov: Re: Zwitter   Zwitter Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zwitter
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zwitter
» Zwitter vs Brezelfenster
» zwitter 53 export

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: