vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Spustanje zadnjeg trapa na Bubi

Ići dole 
+12
Tomas Volk
popesky
strid
Doktor
vlajko05
KdF
Slavko St
Mico
bibin11
BORCE
milan
Dika
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Dec - 18:07

Bubu kume:D , onda bi doslo do izrazaja oni amortizeri sa oprugama:bounce: bounce bounce .

POZDRAV...


Poslednji izmenio Slavko St dana Sub 20 Dec - 8:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeČet 18 Dec - 19:47

To Dika and Slavko
Momci, gadna stvar je ta hidraulika scratch What a Face
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeSub 20 Dec - 2:18

Dika ::
popesky ::
nije mi jasno nesto ... zar amortizeri nemaju ulogu da sprece naglo vracanje prema gore tj. ljuljanje/odskakanje ??? torzije su te koje odredjuju koliko je "tvrdo"

Da amortizeri imaju bas tu ulogu da sprece preterano oscilovanje opruge (torzije).

Slavko: I ja nesto razmisljam da spustim od 5 do 7cm.

Sta da spustis kume?


pa dal je onda moguce da je veshanje tvrdje ... kako kazu ... ako jeste ... zbog cega ....



to slavko ... i jacu zasad da spustim sediste jedno 5-6 cm ..

a na prolece ...
spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Cd1ub4
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeSub 20 Dec - 7:36

Citat :
pa dal je onda moguce da je veshanje tvrdje ... kako kazu ... ako jeste ... zbog cega ....

Vesanje ne postaje tvrdje, jedino sto mu se skracuje hod pa pre udara u granicnike (gumene odbojnike).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeNed 21 Dec - 11:23

postoji i ova opcija za spustanje zadnjeg kraja bez vadjenja torzija.



http://www.thesamba.com/vw/classifieds/detail.php?id=595326

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 2043074

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 2144728
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeNed 21 Dec - 12:33

Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeNed 21 Dec - 17:41

Sta se ovde dobija, maksimalno spustanje i velika iskrivljenost zadnjih tockova:affraid: affraid affraid affraid affraid affraid affraid ..
POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeNed 21 Dec - 17:58

Poluosovine na krajevima imaju klizne zglobove koji omogujućavaju okretanje pri manjem odstupanju ugla između osa poluosovine i diferencijala. Međutim, ovakav zglob budući da je klizni, nije namenjen za stalni pogon u tom stanju, već kada je osa poluosovine u osi diferencijala, a to je kada je nagib zadnjih točkova oko nule. Stalan veliki negativan (ili pozitivan) nagib zadnjih točkova će verovatno rezultovati preranim istrošenjem ovih zglobova.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeNed 21 Dec - 20:45

Dika

Kume, koliko je ona plava buba spustena???????

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
Ppke
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 11
Godina : 47
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 19.10.2009

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: bas sam to hteo da pitam!   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimePon 19 Okt - 14:28

KdF ::
Poluosovine na krajevima imaju klizne zglobove koji omogujućavaju okretanje pri manjem odstupanju ugla između osa poluosovine i diferencijala. Međutim, ovakav zglob budući da je klizni, nije namenjen za stalni pogon u tom stanju, već kada je osa poluosovine u osi diferencijala, a to je kada je nagib zadnjih točkova oko nule. Stalan veliki negativan (ili pozitivan) nagib zadnjih točkova će verovatno rezultovati preranim istrošenjem ovih zglobova.

sad mi tockovi stoje otprilike kao na crtezu (dobro, preterujem ali ohoho su krivi). dobio sam objasnjenje da je uzrok tome sto je auto dugo bio bez motora. bilo kako bilo, spreman sam da se upustim u avanturu spustanja. e sad, da li da gadjam nula stepeni sa praznim autom, sa mnom i suvozacem, punim autom, ili da ostavim par stepeni nagiba? na sta bi eventualno jos trebalo da obratim paznju (da nesto ne use*em)? zanima me fabricko podesavanje

https://2img.net/r/ihimizer/i/ugaotorzije.jpg/

i da, jos nesto. da li postoji mogucnost da se torzija sama vrati sad kad je motor ponovo unutra i kad se redovno vozi? eventualno da se popnem na zadnji branik i da ljuljam ili tako nesto?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimePon 19 Okt - 20:00

Ako je jedini uzrok pozitivnom nagibu točkova to što su kola bila bez motora (u šta sumnjam) onda bi trebalo očekivati da će opruge leći posle nekog perioda vožnje. Inače, ako je neko podešavao opruge, to se neće desiti i treba ponovo podesiti opruge. One se podešavaju tako da se kola dignu na klocne, dakle opruge se rasterete, pa se podešava ugao koji si označio da desnoj slici (između horizontale i ramena tj. sablje). Ovaj ugao je određen fabrički i različit je za različita godišta i modele, za tvoj model bi trebao da iznosi 20°+50' (ali nisam siguran, to je podatak koji sam našao). Ovo se meri tako što se sablja oslobodi sa graničnika i skine se poklopac, da ne bude zabune.

Kada se motor stavi ili se auto digne dizalicom, točkovi neće dobiti normalan nagib sve dok se kola ne pomere par metara (zbog promene traga točkova).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
takonaopako
VW entuzijasta
VW entuzijasta
takonaopako


Broj poruka : 111
Godina : 39
Lokacija : opovo
Datum upisa : 28.06.2009

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimePon 24 Jan - 0:21

moze li neko preporuciti nekog mastora koji mi moze spustiti zadni trap,beograd pancevo ili okolina??????
i sta bi sve trebalo kupiti od delova za zamenu kada se radi taj poduhvat?
1303

hvala Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://grujic9@gmail.com
Garfild
pridošlica
pridošlica
Garfild


Broj poruka : 28
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 13.06.2011

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeNed 10 Jul - 14:27

nisam nasao temu o podizanju bube pa moram ovde da pisem izvinjavam se admin ekipi ako slucajno odem u off teme ali mene zapravo zanima kako dici bubu? moja je za mene previse nisko a i tockovi su previse iskrivljeni sto mi se ne svidja,pa bih voleo da tockove vratim u polozaj od 0 stepeni i bubu podignem za barem 5 cm.
Nazad na vrh Ići dole
http://blagoje-garf_bg_@hotmail.com
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitimeNed 10 Jul - 16:08

Garfild ::
nisam nasao temu o podizanju bube pa moram ovde da pisem izvinjavam se admin ekipi ako slucajno odem u off teme ali mene zapravo zanima kako dici bubu? moja je za mene previse nisko a i tockovi su previse iskrivljeni sto mi se ne svidja,pa bih voleo da tockove vratim u polozaj od 0 stepeni i bubu podignem za barem 5 cm.

Postupak spustanja je objasnjen! znaci suprotan smer rada i buba se dize!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Sponsored content





spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spustanje zadnjeg trapa na Bubi   spustanje zadnjeg dela - Spustanje zadnjeg trapa na Bubi - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Spustanje zadnjeg trapa na Bubi
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» dimenzije trapa
» Podizanje zadnjeg kraja bube
» izbijanje lezajeva prednjeg trapa
» Zamena kompletnog prednjeg trapa
» spustanje t2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: