vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Atest na plinski uredjaj ...

Ići dole 
+11
VWMacedonia
bubamara
zvonkobt
pera
bubuleja
GibaniTZa
KdF
vlajko05
Slavko St
Mico
zverko
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeČet 13 Mar - 7:59

@Zverko

Ma čoveče, nema tu ništa sramota ovo ono, meni je jednostavno to skrnavljenje auta : da stavljam bojler iza sedišta, neka creva razvlačim po motoru, pravim autu čmar na limariji za ubacivanje gasa, dodajem neke jeftine prekidače na komandnu tablu...A sve probleme o kojima sam pričao sam video kod nekih naših drugara koji su imali plin u Bubi, ništa nisam izmislio...

Jedan od najlepših trenutaka u danu je kada sednem u Bubu i krenem na posao : okrenem ključ, dam gas, dok se otkravi pustim muziku i vežem se i krenem...Nema ništa da prebacujem na plin, na benzin, da jeem gomna i ostalo...Vozio sam par puta ćaletovog Audija koji je na plinu i mogu ti reći da su me te stvari prilično nervirale...

Što se tiče trajnosti motora, čuo sam da plin čuva ulje (ne prlja ga kao benzin) štedi karike i cilindre ali zato šteti glavama...Bar mi tako rekoše neki majstori...

Sve u svemu, ovo je samo moje mišljenje, a mišljenje je kao guzica - svako je ima...
Nazad na vrh Ići dole
zvonkobt
VW zaluđenik
VW zaluđenik
zvonkobt


Broj poruka : 159
Godina : 37
Lokacija : Bitola
Datum upisa : 17.12.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeČet 13 Mar - 20:51

i ja ne volim plin Evil or Very Mad

benzin si e benzin ,
od luk-oil i gasss
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw.com
pera
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pera


Broj poruka : 728
Godina : 65
Lokacija : Sopot
Datum upisa : 08.02.2008

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 14 Mar - 7:16

Moras da osetis miris benzina i sagorelog ulja da bi uzuvao u voznji,to je pravi osecaj zadovoljstva! affraid
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 14 Mar - 9:50

ja se pre svake voznje namazem uljem po licu ... i benzinom ispod pazuha .. da bi vise uzivao u voznji ... a i mlade stoperke to vole mlogo drunken
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 14 Mar - 9:51

ma dobro zezam se ja malo !!!! nemoj me ozbiljno shvatati Wink !
to se slazem za razvlacenje cevki itd. ... ali moje iskustvo sa gasom u bubi je vrlo pozitivno po pitanju ... to oko paljenja na benzin, pa prebacivalje na gas.... to su iskljucivo stvari odrzavanja i stelovanja gasnog uredjaja! a auto mi podjednako dobro pali, radi, vuce, hladi se ... sta god ... na gas kao i na benzin. i to za miris benzina, da slazem se !!!! ali mi se ne dopada miris para koje moram da odvajam kada placam isti ! tako da... zato vozim motor da bih osetio miris benzina YEAH Cool !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 14 Mar - 10:14

meni dodje da raspalim lika sto toci na pumpi stangom po glavi ... sve ocu da mu kazem daj brate podigni crevo da iscuri i to iz creva u moj bunar No

zato tocim na samoposluzivanju od nedavno lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
pera
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pera


Broj poruka : 728
Godina : 65
Lokacija : Sopot
Datum upisa : 08.02.2008

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 14 Mar - 11:09

To Zverko
Koji motor vozis?Ja vozim suzuki savage. affraid
Nazad na vrh Ići dole
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 14 Mar - 11:26

u bre! pa to makina! ja trenutno vozim MZ ETZ 250...ali planiram uskoro da uzmem KAWASAKI GPZ 550 .... YEAH !!!!! bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 14 Mar - 12:45

Oćeš da prodaješ MZ-a? Meni se to sviđa...Voleo bih motor...A i jeftinija je vožnja...
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sto se tice auto gasa i sonde...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeSub 22 Mar - 20:22

Sve sto ste rekli o auto gasu uglavnom NE stoji...Vozio sam bubu na NTG i bio prezadovoljan(oko 4 godine na motoru 1600 sa potrosnjom u lokalu oko 10 l a na otvorenom 7l)Sada vozim 1200 sa gasom i potrosnja u lokalu je oko 8 l bez pucanja,cimanja,itd.Gas samo trazi dobru struju tj.nove kablove,svecice,razvodnu ruku i kapu.Sto je ja mislim i 'normalno'.
Sonde mogu da nabavim sto iz italije sto domacu proizvodnju ekstremno dobrog kvaliteta.Za atest...mislim da radionica koja ih radi ima!??Provericu!
Sve koje interesuje mogu doci i pogledati kako je to kod mene odradjeno.
Pozdrav svima a Diki i Tomi posebno... Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeSub 22 Mar - 20:57

yeti ::
Sve sto ste rekli o auto gasu uglavnom NE stoji...Vozio sam bubu na NTG i bio prezadovoljan(oko 4 godine na motoru 1600 sa potrosnjom u lokalu oko 10 l a na otvorenom 7l)Sada vozim 1200 sa gasom i potrosnja u lokalu je oko 8 l bez pucanja,cimanja,itd.Gas samo trazi dobru struju tj.nove kablove,svecice,razvodnu ruku i kapu.Sto je ja mislim i 'normalno'.
Sonde mogu da nabavim sto iz italije sto domacu proizvodnju ekstremno dobrog kvaliteta.Za atest...mislim da radionica koja ih radi ima!??Provericu!
Sve koje interesuje mogu doci i pogledati kako je to kod mene odradjeno.
Pozdrav svima a Diki i Tomi posebno... Cool


Pozdrav Yeti cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeSub 22 Mar - 22:13

Sonde mogu da nabavim sto iz italije sto domacu proizvodnju ekstremno dobrog kvaliteta.Za atest...mislim da radionica koja ih radi ima!??Provericu

Po novom zakonu cev od plina mora biti najmanje 20cm od auspuha:confused: confused confused
POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeSub 22 Mar - 22:20

sve to stoji za sondu, i za auspuh i udaljenost, ali eto ja sam dva puta proveravao u atestnom zavodu i rekli su mi da sondu iskljucivo priznaju ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeNed 23 Mar - 3:42

Slavko St ::
Sonde mogu da nabavim sto iz italije sto domacu proizvodnju ekstremno dobrog kvaliteta.Za atest...mislim da radionica koja ih radi ima!??Provericu

Po novom zakonu cev od plina mora biti najmanje 20cm od auspuha:confused: confused confused
POZDRAV...


Po cijem novom zakonu kada je jos uvek na snazi zakon o saobracaju mislim iz 97-e.Zadnjih 5 godina atest je samo dobra volja ali i obaveza za pravna lica a masinski fakulteti atest tumace i sprovode po svom ''nahodjenju'' ili dogovoricemo se(ovo vam govorim iz iskustva dugog 4 god borbe sa mas.fakul. iz Nisa i Kg-a).Predlog novog zakona o saobracaju jos nisam video ai pitanje je dali ce TEHNICKA Vlada da uopste nesto usvaja.Nadam se da nece.
A murija mora da uzme negde pare narodu(mislim na kazne),ako se pobunis onda prodjes sa kaznom za pojas.'Ebiga SRBIJA je to brateee.
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeNed 23 Mar - 3:47

Nego Diko hocemo li da pravimo neki jaram za bubu.Cini mi se da si nesto radio negde sam video slike ali ubi me ako znam gde?Ovo verovatno nije za ovu temu ali racunam na protekciju i da admin Sleep pa mozda i prodje Wink Da se cujemo a?
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeNed 23 Mar - 7:34

Za sve zaiteresovane na onjem linku možete skinuti propis za ugradnju TNG uređaja (zvanični, koji je još uvek na snazi) i smernice za ugradnju date od strane AMSS-CMV...

http://www.buba-beograd.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34&func=view&id=6067&catid=25&limit=15&limitstart=15

Cool
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeNed 23 Mar - 7:59

yeti ::
Nego Diko hocemo li da pravimo neki jaram za bubu.Cini mi se da si nesto radio negde sam video slike ali ubi me ako znam gde?Ovo verovatno nije za ovu temu ali racunam na protekciju i da admin Sleep pa mozda i prodje Wink Da se cujemo a?

Znas moj telefon cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeSre 26 Mar - 3:26

evo nesto sto pije vodu,tj antifriz,na atestu koji se vrsi u Jagodini od strane MF Nis...Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Qrqr
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimeSre 26 Mar - 3:30

A ovo je sonda,kraca verzija,ali ne prolazi...Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 OpremaiSONDAzavazdusnjake
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
grisha
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 1
Godina : 42
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 12.05.2008

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePon 12 Maj - 23:44

dobro vece dobri ljudi! ja nemam bubu ali planiram da je imam pa me zanimaju neke stvari. cuo sam da bube trose po 14 l benzina pa i vise i da je ugradnja plina gotovo ne moguca, a vidim da vi ugradjujete plin. posto ja gledam komercijalnu stranu kao presudnu, odnosno isplativost, jer nisam neko ko zaradjuje puno, molio bih vas da mi napisete vasa iskustav sa potrosnjom ovg auta kao i neke preporuke za ugradnju plina. Very Happy ako te informacije postoje na forumu amo mi dajte link, hvala, Wink
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePet 16 Maj - 20:33

Sto se tice potrosnje, sve zavisi od kubikaze a pogotovo u kavom je stanju motor, tako da ti je kostatacija tacna.
Sto se tice preporuke za ugradnju plina, to moras sam da se potrudis, ono sto mogu da ti garantujem, da se isplati.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitimePon 14 Jul - 17:13

@yeti.

Pod koim uslovima i kojom brzinom si postizao potrosnju od 7l na otvorenom:confused: confused confused confused .Ima nas koi imamo motor od 1600 na plin i sa svim mogucim mazenjem i pazenjem ta cifra od 7l je nezamisliva.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Atest na plinski uredjaj ...   Atest na plinski uredjaj ... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Atest na plinski uredjaj ...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» ATEST
» PLIN-ATEST
» Plin, legalni atest?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: