vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 1200 j

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




1200 j Empty
PočaljiNaslov: 1200 j   1200 j Icon_minitimeNed 25 Nov - 15:08

sad ne znam da li sam pogodio topic,ali nov sam u svemu ovome,a zaljubih se u bubu strasno,pa me zanima sve u vezi nje,ako bi mogao neko od kolega da mi ukaze na njene probleme,sta najcesce propada,koliko para za generalku treba priblizno,i tako...unapred hvala! What a Face
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimeNed 25 Nov - 17:58

Najcesce ne propada nista, to je jedan izdrzljiv, dugotrajan i pouzdan automobil. Wink
Posle 30-40 godina, zavisno od uslova eksploatacije i odrzavanja, sve moze da ne valja - od karoserije i sasije preko motora i menjaca do elektricne instalacije... Na zalost, upravo izdrzljivost i sposobnost tog automobila da ide i u poluispravnom stanju cesto je zloupotrebljavana od strane korisnika i tako se nekad desi da se pokvare sklopovi koji su u normalnoj eksploataciji prakticno neunistivi.
Bilo kako bilo, kompletna genaralna popravka motora ne bi trebalo da kosta vise od 400e (samo delovi i masinska obrada). Sredjivanje limarije i farbanje je obicno mnogo skuplje.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePon 26 Nov - 0:29

hvala na odgovoru,kdf....limariju i farbu mi radi buraz tako da je to free.....e sad,motor radi,pali iz prve,ali osetno trosi ulje,a ja bi hteo da bude tip top,jer zelim da putujem sa njim,znaci da bi neka polu generalka bila oko 200 e??a tacno je da je bivsi vlasnik unistio,vozio je gde je stigao a ni dinara nije ulozeno,planiram da to promenim i da joj vratim stari sjaj....koji zasluzuje.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePon 26 Nov - 7:46

Varijanta sa polu-generalnom, iliti osvežavanjem košta do 200€...Problem sa tim je što će plodovi tog rada trajati nekih 10 000km ( a što se tiče problema sa potrošnjom ulja, možda ni toliko)...Fabrički je takav zahtev preporučivan na svakih 100 000km, da bi motor ostao u dobrom stanju.

Pre svega proveri da li imaš aksijalni zazor u radilici. Uzmeš onaj kaišnik radilice (onaj donji - gornji je na alternatoru) i cimaš ga napred nazad (u uzdužnoj osi vozila). Tu ne sme da ima lufta ( dozvoljeno je ispod 0.7mm)...

Onda, ako odradiš zamenu karika a cilindri su ti ovalni, nisi napravio neki posao...Treba proveriti i gde troši ulje - da li zbog istrošenosti karika (plavi dim) ili ti negde curi...

Moj savet je, pošto želiš da putuješ, ako ikako možeš da odradiš ful generalnu (računaj da će te, ako je dobro odrađena, služiti dosta dugo ta mašina)...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePon 26 Nov - 8:10

Dozvoljeni aksijalni zazor radilice je 0.07-0.14 mm. "Polu-generalna" ili osvezenje motora obicno podrazumeva zamenu karika i letecih lezajeva i sredjivanje glava (eventulana promena vodjica i ventila). Ovo je opravdano samo ako istrosenja klipova i cilindara u dozvoljenim granicama (najveci dozvoljeni zazor izmedji klipa i cilindra 0.2mm). Ovo moze da se ustanovi odgovarajucim mernim instrumentima.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimeUto 27 Nov - 0:16

hvala na zaista dobrim odgovorima,bar pomalo sklapam kockice i romboide....sad,da ne bi smarao sa novim topicom,sta tacno kazem majstoru kad odem na polu general,sta da menja?lezajeve,karike,klipove..... confused
mozda je nekom glupo sto ovo pitam,ali jbg,im the new guy....
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimeUto 27 Nov - 6:38

Ako je masjtor dobar, znace i sam sta treba da radi. Uopsteno govoreci, prvo bi trebalo izmeriti pritisak kompresije i aksijalni i radijalni zazor radilice (kod zamajca - ako je motor skinut) pa onda ici dalje. Kada se skinu glave i cilindri, izmere se zazori klipova u cilindrima i zazori karika, pa se onda odlucuje dalje...

Osvezavanje motora obicno podrazumeva promenu karika, letecih lezajeva i eventulano vodjica ventila ako su istrosene, i promenu izduvnih ventila i brusenje usisnih, i doterivanje siceva. Sve to, naravno, ako je potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Gost
Gost




1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePet 18 Jan - 19:59

zna li mozda ko cenu za stopove?komplet zadnje farove....
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePet 18 Jan - 20:09

drac tha mf ::
zna li mozda ko cenu za stopove?komplet zadnje farove....

Pozovi Astor i pitaj.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Gost
Gost




1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePet 18 Jan - 21:03

zagubih broj... Embarassed .........
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePet 18 Jan - 21:26

Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Gost
Gost




1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitimePet 18 Jan - 21:29

hvala!zivi bili! bounce bounce bounce
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





1200 j Empty
PočaljiNaslov: Re: 1200 j   1200 j Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
1200 j
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» 1200
» nsu 1200
» 1200
» 1200
» Vw 1200

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: