vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Motor

Ići dole 
+8
Tomas Volk
GibaniTZa
Doktor
nikson
Dika
KdF
markoniw
Slavko St
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 68
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Motor   Motor Icon_minitimePon 29 Okt - 16:05

Trazi se dobar motor od 1300 ili 1600.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimePon 29 Okt - 16:43

Nemam motor ,al evo bar saveta..
Solucija kupovine taus motora iz nemacke je po meni jedina pouzdana varijanta..( ako se zeli motor koji ne treba da se radi a da je dobar)

Svaka druga varijanta je u domenu lutrije ,al ipak predlazem, kupovinu cele bube ,za koju se moze "predpostaviti da je presla do 150.ooo " i da nije radjena (tj. otvaran motor) te da se testira (kompresija, zazori-luftovi ,zvuk motora, izduvni gasovi od strane poznavaoca ove price )

U ,svakom slucaju nek je sa srecom ,a zadatak je potezak ,to znaju sve bubadjije affraid
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimePon 29 Okt - 16:49

Pa cak i tada, kada sve te vrednosti odgovaraju (kompresija dobra, radilica nema aksijalnog zazora, ne dimi, ne trosi ulje) ne mora da znaci da je motor dobar odnosno da ce da traje jos dugo.

Sto se tice fabricki remontovanih motora, sumnjam da VW jos uvek to radi. Bojim se da to sada rade neke male firme a kvalitet takvih motora je upitan.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 68
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimePon 29 Okt - 18:00

To nije za mene vec za druga.
Sve je to tacno sto ste rekliali a ako si strpljiv moze se naci dobro i jeftino.
Ja sam skoro uzeo 1600 za 150e, na pocetku je trzio 350 i svaki put je smanjivao za 50. Uradjena totalna generalna, presao 6 - 7000km i stajao par meseci.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimePon 29 Okt - 19:04

Slavko St ::
To nije za mene vec za druga.
Sve je to tacno sto ste rekliali a ako si strpljiv moze se naci dobro i jeftino.
Ja sam skoro uzeo 1600 za 150e, na pocetku je trzio 350 i svaki put je smanjivao za 50. Uradjena totalna generalna, presao 6 - 7000km i stajao par meseci.

POZDRAV...

Slavko to je pun pogodak ili jos bolje dobitak na lutriji, jer generalna izadje oko 450-500eu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 68
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimePon 29 Okt - 19:23

@Dika.
To si u pravu i retkost je vratiti ulozene novce pogotovo na starim vozilima.
Pre nego sto sam uzeo taj motor, raspitao sam se kod strucnjaka za bubu koi ga poznaju i potvrdili da je uradjena totalna generalka. Pre nego sto sam ga ugradio prestelovao vetile, zamenio ulje, nov auspuh ofarbao limove. Neki dan sam ga testirao uz iriski venac:cheers: nisam verovao da je tolika razlika:lol!: .

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 50
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimePon 29 Okt - 20:45

Odlicno si prosao! lol!
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeUto 30 Okt - 21:53

RE: generalna za 400-500 e. ?????

Diko ,generacijo , pa gde to ima.. bounce valjda si mislio na " osvezenje motora "
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeUto 30 Okt - 22:01

TO:SlavkoSt
Nemoj da se ljutis , ali nije prirodno da je nesto sto je dobro bude i jeftino, i u vecini slucajeva bude na kraju mnogo ,mnogo, skuplje ..
Zato jos jednom dobro otvori oci i slusaj savete ...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeUto 30 Okt - 22:10

markoniw ::
RE: generalna za 400-500 e. ?????

Diko ,generacijo , pa gde to ima.. bounce valjda si mislio na " osvezenje motora "

Marko neznam koliko kosta u Bgd. ali ja sam u zadnje dve godine radio nekoliko punih generalki i toliko me je kostalo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeUto 30 Okt - 22:23

Mene je generalka prije 9 godina na 1200 motoru došla današnjih cca 600€, a naknadno sam još sređivao pumpu goriva, karburator, razvodnik, grijače, pa se onda lako popneš na 1000€... scratch, ali onda barem znaš što imaš... Cool

Netko je jednom dobro napisao da su male šanse da se kupui dobar polovan motor, do dobrog motora se dolazi ulaganjem - moj potpis na to ! cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeUto 30 Okt - 22:36

Slavko St ::
To nije za mene vec za druga.
Sve je to tacno sto ste rekliali a ako si strpljiv moze se naci dobro i jeftino.
Ja sam skoro uzeo 1600 za 150e, na pocetku je trzio 350 i svaki put je smanjivao za 50. Uradjena totalna generalna, presao 6 - 7000km i stajao par meseci.

POZDRAV...

Daj Bože da se još dugo voziš tim motorom, ali meni tu nešto debelo smrdi...Ima ovde ljudi koji su radili generalnu kod nekih "genijalaca" pa se na kraju sve završavalo ponovnim procesom posle 10 000 km...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Ja   Motor Icon_minitimeUto 30 Okt - 23:06

To Doc
Ja sam rekao to u vezi motora i ulaganja Very Happy
To Gibanitza
Prost je razlog sto motori valjaju do 10 000 km.Platis da ti se ugradi nov komplet klipova koji kosta 15-18 000 a oni uglavnom nameste nove karike na stare klipove i razlokane cilindre.To provereno moze da traje 5-6 000.Ja probao za sebe.
Sa novim kompletom zavisno jel Mahle,Kolbenshmidt ili Cofap to ide od 70 -150 000 km.Preferiram 1 i 3 opciju.2 moze da bude turska ili nemacka.Ja znam tako.
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 31 Okt - 10:37

generalna motora=1000eora...novi klipovi,košuljice,ventili,karike,banko ležaji,leteći ležaji,sređivanje glavi,dihtunzi....+ neke sitnice...+auspuf Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 31 Okt - 10:54

bubuleja ::
generalna motora=1000eora...novi klipovi,košuljice,ventili,karike,banko ležaji,leteći ležaji,sređivanje glavi,dihtunzi....+ neke sitnice...+auspuf Smile

Kompletni delovi za generalnu "1200" bez auspuha po jutrosnjim cenama i sa trnovanjem bloka, sredjivanjem glava (nove vodjice, bruseni ventili), uljem i lamelom u Bgd. iznose 450 eu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 31 Okt - 12:18

mnogo jeftino lol!
Nazad na vrh Ići dole
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 68
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 31 Okt - 18:47

@Markoniw.
Jeste, ako se brzopleto donose odluke.Sve sto sam dosad ulozio u bubu racunajuci i kupnju i sobzirom da je ovaj hobi i te kako skup i u kakvom je sad stanju, zaista nisam ulozio mnogo novaca, upravo zbog toga sto nisam bio brzoplet a i mozda me prati i sreca.
Bubu sam platio pre 4g u jako dobrom stanju za 500 maraka, prosle godine mi je ofarbana u inersreme ( predstavnistvo za skodu) uz dogovor da samo platim materijal. Gazda se predomislio i to mi nije naplatio (racun je bio 92000din ili tadasnjih 1200e. Pre mesec dana nasao sam alu felne sa gumama za 70e i kupio prednja sedista od golfa 2. za 50e a presvlacenje sam komperovao.Ina ce imam jos jedan hobi koi isto nije jeftin a to je satelitska antena i tu imam dosta skupih stvari koje sam jeftino uzeo.
Zvucu prepotentno ali zaista istinito.

@GiboniTZa

Kao sto sam vec rekao, sve sam proverio sta je ugradjeno i da je generalna radjena vise od godinu dana, kad se ima novaca tad su se uzimali delovi. Medjutim limalija je bila losa, nije mu se isplatilo raditi, motor je stajao u podrumu nekoliko meseci. Pocetna cena mu je bila 350 sto mi je bilo mnogo a i nije mi rebalo jer tadasnji od 1200 mi je bio u super stanju.
Svako sledece vidjenje cena je bila niza za 50e. Kad je sisao na 150, svatio sam da su mu jako trebali novci i verujuci sto smo jako blizu (1km) a pre isplate rekao ( nadam se da mi ne prodajes macku u dzaku).
Sobzirom da sam profi vozac vec 31, g da sam vozio autobus sa vazdusnim hladjenjem 20g i da nisam od onih koi se potpisuje na asvaltu, nadam se da ce saraniti komiskog juga koi je star nepune 2.g.

POZDRAV...












9
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 31 Okt - 23:22

RE: generalne na buba motorima , izgleda da sam ja imao posla sa hm, losim majstorima i losim prodavnicama (a i nisam mehanicar ) pa me je sve kostalo duplo i sa losim rezultatima izvrsenih radova Neutral

Narode, povlacim svoje savete u ovom domenu.. Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 31 Okt - 23:29

markoniw ::
RE: generalne na buba motorima , izgleda da sam ja imao posla sa hm, losim majstorima i losim prodavnicama (a i nisam mehanicar ) pa me je sve kostalo duplo i sa losim rezultatima izvrsenih radova Neutral

Narode, povlacim svoje savete u ovom domenu.. Embarassed

Marko ne mozes da prihvatas na sebe krivicu zbog drugih, bar tebi mora da bude jasno da je trista ljudi tristapedeset cudi, a jos u ovoj nasoj sredini gde se skoro na svakog gleda ko na jagnje za klanje. Video si cene delova, to su novi delovi iz "one" nase prodavnice u Sarajevskoj, o ceni rada ne bih da pricam jer majstoru ostaje da rasklopi, opere i sklopi, a stelovanje pa tu bar nebi trebalo da bude neke silne nauke Svaba sve napisao pa cak i nacrtao, ispostuje se to i eto motora koji prede ko mace cat cat cat
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
David mehanicar
pridošlica
pridošlica
David mehanicar


Broj poruka : 17
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.09.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeSre 31 Okt - 23:42

Pa ako je majstoru to da "samo rasklopi, opere i sastavi" zasto li uopste postoje majstori i koja ja budala jos izmislila skolovanje za tu struku, zasto onda jednostavno nije svako svoj majstor? Mislim da nije lepu pljuvati po tudjem radu!
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeČet 1 Nov - 0:08

Majstori postoje za nove i komplikovane automobile koji zahtevaju posebno znanje i alate, a u našoj priči su za ljude koji nemaju dve blage o tehnici ili za one koji nemaju gde i kada da se sami bakću sa tim...

Ako budem radio generalnu na mom autu radiću je sam sa prijateljima koji imaju iskustva u tome a nisu majstori, konsultovaću literaturu i tutorial video...Uzgred, gledao sam celu priču rađenja generalne na Bubi - za to nije potrebno extra školovanje, samo odgovarajući delovi, fabričke vrednosti i alati...

Inače, Davide, i sam sam neki majstor samo u domenu struje i računara, i to kako majstor ume da nasere o svojoj struci ne ume niko...Niko nije pljuvao tuđ rad, već je samo realno prikazano potrebno znanje za odrađivanje nekog zahvata...Ja se ne stidim da kažem da je moguće izdresirati majmuna da sklopi računar i da instalira Windows XP...Uostalom, u današnje doba interneta i lako dostupnih informacija svako može da bude pametan...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeČet 1 Nov - 7:02

David mehanicar ::
Pa ako je majstoru to da "samo rasklopi, opere i sastavi" zasto li uopste postoje majstori i koja ja budala jos izmislila skolovanje za tu struku, zasto onda jednostavno nije svako svoj majstor? Mislim da nije lepu pljuvati po tudjem radu!

Davide nisam pljuvao po nicijem radu a posebno ne bih pljuvao po radu koji mene i moju porodicu hrani hlebom, jer i ja imam automehanicarsku radnju.
U prilog mojem vidjenju sklapanja i rasklapanja evo par cinjenica: drugi obrusi radilicu, drugi trnuje blok, delovi novi a uputstvo za sklapanje motora VW obnarodovao ko zna kada i dostupno svima.
I evo jos jedno iskustvo: Cile iz Smedereva (clan je ovog foruma ali ga u zadnje vreme nesto nema, momak pa juri za suknjama) je po profesiji drvomodelar sa nekih 2-3 godine radnog iskustva, decko koji je samo znao da sipa gorivo i prekontrolise nivo ulja bar po sopstvenom priznanju, uzeo decko radnu knjigu motora i sam uradio motor i to veoma uspesno, i da bude jos veci stos knjiga je na nemackom a on ni da bekne nemacki, samo na osnovu slika.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeČet 1 Nov - 7:47

Sve to stoji, ali se ipak mora priznati da neko ko je uradio generalnu na 100 motora ima vise iskustva od onoga ko je uradio na jednom motoru. Knjigu moze svako da procita i da primeni savete, ali ni jedna knjiga ne moze da obuhvati sve situacije koje mogu da se pojave (i na koje pravilno moze da reaguje neko ko ima iskustva) ili da prenese ogromne kolicine informacija koje se sticu samo iskustvom.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeČet 1 Nov - 8:22

Iskustvo, ok, stoji...Ali cenim da je bitnija logika koja se stiče vremenom nego bubanje svih situacija napamet, a ta logika ne mora da se stekne samo ponavljanjem jednog određenog zahvata...

I ono gde prava majstorska radionica ima prednost nad nama amaterima je gomila alata, specijalnih naprava koje posao čine lakšim...
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitimeČet 1 Nov - 9:36

malo prostora malo vremena i naravno strpljenje....toliko je potrebno da postaneš sam svoji majstor na bubi...buba je jednostavan autić...prije 10 godina nisam znao zamijeniti ulje na bubi...danas skinem motor promjenim lamelu preštelam ventile i sve to u jedno popodne laganini....

mehaničari oni stari koji imaju puno iskustva i znanja...kapa dolje treba učiti od vas I love you
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Motor Empty
PočaljiNaslov: Re: Motor   Motor Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Motor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» motor
» motor typ122
» Sa 1200 na 1600
» Astor prodavnica auto delova u Sarajevskoj
» Motor '49

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Potražnja-
Skoči na: