vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 pitanje

Ići dole 
+3
KdF
ed72
mikamoto
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

pitanje Empty
PočaljiNaslov: pitanje   pitanje Icon_minitimeČet 7 Dec - 18:38

Drugari,ima li buba 1200 j , 1975 god. identifikacionu plocicu i ako je ima gde se nalazi? Srdacan pozdrav i hvala svima
Nazad na vrh Ići dole
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Buba sarajka   pitanje Icon_minitimeČet 7 Dec - 20:43

Pozdrav iz Sarajeva!
Naravno da svaka buba, proizvedena bilo gdje, ima svoju identifikacijsku pločicu koja u pravilu stoji ispod rezervne gume pričvršćena na školjku sa dvije male nitne.
Na slici, koju sam "posudio"od Dikine Novosađanke se vidi gdje taj šild stoji. Ja sam na bubi koju sad vozim, jedva oprao katran i bitumen koji je prethodni vlasnik bio nanio na kompletan prostor oko rezervne gume a samim tim je bio prekrio i ovaj fabrički šild koji puno govori o vozilu.pitanje Shield10

Ova dva linka će ti pomoći da dešifruješ svako slovo, broj i znak na samom šildu:
https://www.thesamba.com/vw/archives/info/id.php
https://www.vwheritage.com/blog/2015/09/12/how-to-decipher-your-vw-beetle-engine-and-chassis-numbers/

Broj šasije se nalazi ispod zadnjeg sjedišta utisnut na centralnom tunelu dok se broj motora nalazi na bloku ispod nosača diname. (vidi sliku ispod!)
pitanje Ayildi10


Sretno!
Nazad na vrh Ići dole
mikamoto
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 24
Godina : 57
Lokacija : smederevska palanka
Datum upisa : 17.12.2016

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeČet 7 Dec - 23:20

Hvala puno na veoma iscrpnom odgovoru. Za brojeve sam znao, ali plocicu nisam mogao naci, jedinosam video jednu elipsastu zanitovanu plocicu duzine oko 60mm pored samog zabravnika haube i ona ima (istisnute brojeve) 3 cifre, povlaku i jos 4 cifre, u uglu se vidi istisnuta petokraka i to je to.Hvala u svakom slucaju. Pozz
P.S. To je ovako 324-6113
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimePet 8 Dec - 8:41

Položaj i oblik osnovne pločice i dodatnih pločica tokom godina se menjao.

Koliko ja znam, sarajevske bube nisu imale tu malu pločicu pored brave, inače na toj pločici nalazi se šifra boje i pomoću brojeva se može preračunati tačan dan proizvodnje. Moja bivša 1300 71. je imala tu pločicu.

pitanje T3prod10

Evo rasporeda pločice i nalepnica sa 1200J avgust 76. (model za 77.) na kojoj ništa nije menjano ili rađeno.

pitanje P7120810

PS: Rust is not a crime.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
dr.restaurator
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 36
Lokacija : krković
Datum upisa : 01.05.2017

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeUto 12 Dec - 17:57

pozdrav
pošto sam se već odavno registrira na forum,a nisam ništa pisa,već samo čitam  Very Happy (čak nisam siguran jesam li se i predstavio,ako nisam javite)

prije 7-8 mjeseci sam posat vlasnik jedne bube 1200J 1976g koja nije baš u bajnom stanju al vozi se i prolazi tehnički
i rađeno je prije mene nešto po njoj,čak je farbana jednom cijela al ne znam točno kad

vidim da član Bili istu takvu čak i boja

pa me zanima da li bi mi moga poslikati tu pločicu i ovu s kodom boje (može i na pm ili mail)
jer kako rekoh rađeno je svašta nešto,točnije krpana je kroz godine pa ne znam kako je šta bilo,a u planu mi je dovesti u prvobitno stanje
sad skupljam šta fali i rješavam u hodu neke stvari dok ne bude prilike da se kompletna uradi

ovo je moja pločica
pitanje DSC05720

a ovo je taj prostor oko gume
pitanje DSC05725
Nazad na vrh Ići dole
http://simebilic@gmail.com
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeUto 12 Dec - 21:29

Drug,
na Bilijevoj bubi u gornjem postu se dobro vidi očuvana naljepnica na kojoj je kod a to je Okeanik-plava L57H. U Njemačkoj su uglavnom farbani kombiji ovom bojom dok je u Sarajevu (TASu) svaka peta buba farbana upravo ovom bojom (Bilo bi interesantno istražiti što je to tako?). Vozao sam jednu ovakvu i nije loša boja kada se navikneš na nju. Trenutno vozim L91Z.

Nadam se da će ti koristiti ovaj odgovor. Usput, zastupnik sam originalnih boja na bubama. U Sarajevu je jako malo takvih jer su svi odjednom postali bolji dizajneri i inženjeri od kreatora ovih čuda.

Sretno!
Nazad na vrh Ići dole
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeUto 12 Dec - 21:33

Bili je svoju jako dobro sredio i tu se vidi sva ljepota ove boje. Više možeš pokledati na nj linku ispod:

https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t4689p25-1976-vw-1200j
Nazad na vrh Ići dole
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 8:42

ed72 ::
U Sarajevu je jako malo takvih jer su svi odjednom postali bolji dizajneri i inženjeri od kreatora ovih čuda.

I ne samo u Sarajevu... i ja sam krenuo putem neoriginalne boje.

Za neke od ređih original boja iz 60tih (npr tirkiz) je skoro nemoguće naći ostatak - pragove, gumene podove, presvlake, oblogu prtljažnika - koji odgovaraju, jer su i oni u nijansama zelene!

Tako da... nije lako bubu vratiti u origigi u celini, ako se na to ide, a boja je bila neka od ređih.

Pohvalno je što se kod tebe mogu nabaviti originalne boje, to je bitna informacija! Imaš li L87 u nekom obliku?
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 10:43

Da kažem i ja koju...

Boja je, korišćena na bubi, T2 i golfu 76-79. Jako retka kod nas. Oceanic blue, L57H.

Moja je 1172027703 (prva reg. 27.8.1976.), a od dr.restauratora 1172027740. Verovatno isti dan napravljene...

Svi delovi moje bube su sa fabričkom farbom, nije čak ni ispolirana, jedino je na par mesta zafarbana bojom koju sam umešao po kodu. Inače tu je bio mali problem, jer kad se umeša po katalogu, boja nije potpuno ista, pa je dorađena dodatnim umešavanjem i dobijena je skoooroooo ista nijansa.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 10:55

Zasto je svaka peta farbana u plavo odgovor verovatno lezi u poslovnoj politici proizvodjaca
Evo ja na primer cesto vidjam ove kompozicije sa Fiatima 500.Rade se u svim nijansama ali od serije do serije isporuke uvek je neka nijansa od koje je samo po jedan primerak na vagonu
Kada su radjene Dijane na primer 70tih nije se bas mogla birati boja jer su ih farbali komplet u jednu nijansu jedno odredjeno vreme,pa se onda prelazilo na drugu posle nekog vremena,pa na trecu...
Kada kupujes dobijao si onu koja je u tom trenutku aktuelna u proizvodnji Smile
Nazad na vrh Ići dole
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 13:17

Pozdrav,

DJCORTO:
mislim da je danas najmanji problem napraviti boju po želji. Za vaš lak iz šesdesetih kao i bilo koje druge godine svaki ozbiljan trgovac sa bojama i lakovima će je kompjuterski izmiješati pema šifri. Na linku ispod imate sve moguće šifre izveden iz bilo kojeg proizvodjača:
http://paintref.com/cgi-bin/colorcodedisplay.cgi?code=L87&manuf=Volkswagen&rows=50

Što se tiče gumenih prekrivača pragova, patosica i itisonskih obloga i one se mogu naći ali su cijene paprene. Kod Tasovke je to jednostavno jer je imala siromašniju opremu i od same Špar bube tako da je sve sivo crno. (O ovome sam nekad pisao)

Meni jednostavno bude teško gledati neke boje na bubi koje proizvodjač nikad nije koristio ali o ukusima se ne raspravlja.

BILI:
Ti si jako dobro pogodio boju. To što je došlo do odstupanja nove boje u odnosu na boju nanesenu prije 40tak godina je upravo zbog izloženosti zubu vremena tj. kiša, oluja, snijegova, mećava a najviše sunca jer su UV zraci nemilosrdni. Boja se može pogoditi možda prvih pet-šest godina ako je auto barem razumno održavano a sve kasnije je to vrlo teško.

NEBKV:
Postoji dosta teorija zašto je upravo oceanic-plava L57H najviše korištena za TASove bube. Meni najviše leži ona od lakirera koji je radio u TASovoj lakirnici od '73.- '76. a kojeg sam slučajno upoznao kada sam radio svoju bubu u jesen 2016. On naime kaže da su dobijali već pigmentiranu boju iz Njemačke u velikim pakovanjima i da kada bi se jedna boja ubacila u spremnik koristila bi se do kraja a najviše je bilo upravo ove gore pomenute okeansko-plave. Otkrio mi je još jednu pikanteriju a to je da su lakireri svaku bubu pojedinačno svojeručno potpisali kada bi je ofarbali. Meni je to zvučalo malo čudno a onda je on otišao do desnih vrata moje bube i pokazao potpis nekog Adema (on se sjeća i prezimena) i kaže da ga se odlično sjeća te da su zajedno radili. Inače moja buba je proizvedena 28. 04. 1976. godine. Slika desnih vrata u prilogu. Čovjek koji mi je ovo ispričao zove se Velija i sad se bavi preprodajom boja i lakova.

Dobro se sjećam osamedestih godina koje pominješ kada je stari uplatio oker Ladu a na naše zapremaštenje došao sa crvenom pred kuću. U sarajevskim auto-kućama trgovci i dan danas nastoje da "uvale" vozila koja su na stanju sa opremom i njima raspoloživim bojama! Very Happy

Sretno svima!
Nazad na vrh Ići dole
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 13:20


Ostadoh dužan sliku vrata. Sorry!

pitanje Adem10
pitanje Adem10
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 14:01

Boja na mojoj bubi je ista i spolja i iznutra, odnosno sunce je nije pojelo. Drugo po prodavnicama boja retko imaju kataloge za starija vozila. Tamo gde sam mešao su na dobrom glasu. Treće u katalogu obično postoji pet varijacija jedne nijanse baš zbog ovoga što si napisao. Od svih kataloga koje imaju, samo u jednom su našli L57H, u tom katalogu na kartončiću je skroz druga nijansa od one koja je na bubi, ne malo tamnija, ne svetlija, nego nekako da kažem zelenija. Umešali su tu boju, i onda u nekoliko iteracija, dodavanjem određenih nijansi dobili ovu nijansu.

Drugo, ne bih se složio da je ovo najčešća boja. Mislim da je za sarajevske najčešća bela, pa onda podjedanko ostale, žuta, narandžasta, crvena, plava, zelena. Ne znam da li je bila još neka.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 14:59

Kada sam pravio farbu za golfa (LA6B), i Glasurit i Spies&Hecker su imali samo jednu nijansu i bila je tačna iako je auto stajao svih 30 i više godina napolju. A poslednji put kad su mi napravili Challenger, imali su 4-5 varijacija i ona standardna naravno nije bila sasvim ista kao original...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
ed72
VW entuzijasta
VW entuzijasta
ed72


Broj poruka : 92
Godina : 51
Lokacija : Sarajevo
Datum upisa : 29.09.2015

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSre 13 Dec - 21:33

Bili, tvoja buba je odličan primjerak očuvane bube. Ja sam svoju kupio od prvog vlasnika koji je nastojao maksimalno čuvati bubu ali je boja jednostavno oksidirala i bilo je nemoguće ofarbati je parcijalno. Boje oksidiraju nakon izvjesnog vremena i teško je kasnije uskladiti da se ne primijeti razlika na prelazima.

Naravno da postoje varijacije koda ali ponekad i ugao svjetla a i sama podloga (u samom prodajnom salonu) znaju zavarati.

Kad kažem da je Oceanik-blue najčešća, odnosno svaka peta, mislim da su u TASu i imali samo nekih pet šest boja. Ja kad sam vozio svoju plavu, mislio sam da su sve Sarajke upravo ove plave boje. Složiću se da je najviše bijele jer je navodno rađena u tri nijanse i to: Atlas-bijela L91Z, Slonova kost L80E i pastelna bijela L90E. To mi je rekao ovaj farbar Velija.

Hvala na ispravkama!
Nazad na vrh Ići dole
dr.restaurator
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 36
Lokacija : krković
Datum upisa : 01.05.2017

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSub 16 Dec - 21:11

hvala ekipa
ne znam od kud da počnem

bilijevu bubu sam vidija tu na forumu i nekoliko puta pročava temu,ali one prve slike su male pa se dobro ne vidi,a pošto sam se "nedavno" pridružija forumu,a ja ne vidim datume(tj. godinu) kad je šta objavljeno mislija sam da nije aktualno

tamo u njegovoj temi sam naša da je Oceanic blue L57H boja,al di god pogledam nije to ta boja

ja sam želio crvenu bubu Laughing ,al kad je ispala prilika za ovu svidila mi se pravo i sad mi je draže da nije crvena

iako je ova buba za mene katastrofa (jer sam picajzla pa mora imati svaki detalj),i nakon šta sam prije 10-tak godina kupija jedan motor pa 5 godina skuplja dijelove,reka sam nikad više nekompletno, buba mi se zavukla pod kožu i sad nema nazat

samo šta je ovo Tas pa nema toliko po netu ko za ostale,imam milijon pitanja jer oko mene skoro da i nema buba Sad
prednji sicevi nisu bubini,al sam na jednom mistu naša neke loše siceve (tapecirunzi) al će biti bolji nego ovi sad jer je neprirodan položaj sidenja. problem je šta su sicevi sa bube iz 75,vodilice i nosači mi izgledaju isto,pa ne znam pašu li?

nema dijela koji nije diran  Evil or Very Mad
čiča od koga sam kupija je zaradija penziju kao varilac,a jedno vrime je radija i kao fino mehaničar za neke strojeve,ima 84 godine i još vari,tako da ima svega  Rolling Eyes

pitanje Fotografija1466
pitanje Fotografija1468
pitanje Fotografija1470

i broj motora(koliko sam pročija izgleda da je proizveden kad i buba,pa je vjerojatno matching number)
pitanje Fotografija1452

i pitanje
od kud nabavljate dijelove? kakav je Paruzzi (cijene dostave)
ili za ekipu iz Hrvatske ili Bosne točnije Banja Luke (tamo studiram) pa di got sam pita nema ništa


Poslednji izmenio dr.restaurator dana Ned 17 Dec - 19:07, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://simebilic@gmail.com
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeNed 17 Dec - 11:01

dr.restaurator ::
od kud nabavljate dijelove? kakav je Paruzzi (cijene dostave)

Odasvuda... Šta nema u radnji, ili šta nije dovoljno dobro, stizalo je ili od Wolfsburgwest ili od Paruzzija.

Paruzzi je vrlo efikasan. Kad završiš narudžbu, a pre plaćanja, odmah ti daju i cenu transporta. Cena zavisi od težine i dimenzija. Šalju DHLom ili UPSom, tako da nije baš jeftino, ali je brzo. Onda sve zavisi od carine i špeditera... Moja poslednja pošiljka se umalo vratila jer je špediter bio neefikasan, prethodna je stigla za pet dana (dva od Holandije do Srbije i tri kod špeditera).
Nazad na vrh Ići dole
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeNed 17 Dec - 11:10

ed72 ::
Meni jednostavno bude teško gledati neke boje na bubi koje proizvodjač nikad nije koristio ali o ukusima se ne raspravlja.

O, da... ima ih zaista koje bodu oči!!! Ja se nadam da nisam preterao sa mojom zelenom Very Happy Jedina približna originalna boja iz 66 je bila Java green, koja mi je previše zelena!

Inače, moja je originalno (kad sam je kupio) bila L 568 (37) sea sand sa crnim enterijerom, mada krštenica iz Wolfsburga kaže drugačije... što verovatno znači da je školjka jednom menjana, jer ne verujem da su im podaci pogrešni.

Nebitno sad, posle skoro 52 godine, nekolicine lupanja i dvaput rađene limarije sa odvajanjem školjke od šasije... Very Happy

Kako je to bilo onda, za US (pošto je link sa Sambe): https://www.thesamba.com/vw/archives/lit/66_bugcolors/inside.jpg
Nazad na vrh Ići dole
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimePon 18 Dec - 9:17

dr.restaurator ::

bilijevu bubu sam vidija tu na forumu i nekoliko puta pročava temu,ali one prve slike su male pa se dobro ne vidi,a pošto sam se "nedavno" pridružija forumu,a ja ne vidim datume(tj. godinu) kad je šta objavljeno mislija sam da nije aktualno

tamo u njegovoj temi sam naša da je Oceanic blue L57H boja,al di god pogledam nije to ta boja

Kada klikneš na te male sličice otvore se veće.

I na mojoj, svašta nešto je bilo budženo i "popravljeno". Na svu sreću sve je bilo tako da se uz malo truda moglo vratiti na originalno stanje.

Tvoja buba jeste L57H, jedino je moguće da kada je farbana, da je malo promenjena nijansa.

Moj motor je 1395256, kao i šasija broj blizu tvog.

Sedišta su ista za 75 i 76...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimePon 18 Dec - 19:56

[quote="djcorto"]
ed72 ::

Inače, moja je originalno (kad sam je kupio) bila L 568 (37) sea sand sa crnim enterijerom, mada krštenica iz Wolfsburga kaže drugačije... što verovatno znači da je školjka jednom menjana, jer ne verujem da su im podaci pogrešni.
Moguce da je menjana skoljka ali ne mora da znaci.Pratim razne teme na the samba i cesto nailazim na zalbe kako se podaci iz sertifikata ne slazu sa postojecim stanjem auta
A u dosta slucajeva u pitanju su potpuno orginalni odlicno ili solidno ocuvani auti pa sigurno nije u pitanju neka zamena zbog havarije ili prepravka
I ja sam imao slican slucaj sa sertifikatom za T1
Nazad na vrh Ići dole
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeUto 19 Dec - 13:16

nebkv ::
djcorto ::
ed72 ::

Inače, moja je originalno (kad sam je kupio) bila L 568 (37) sea sand sa crnim enterijerom, mada krštenica iz Wolfsburga kaže drugačije... što verovatno znači da je školjka jednom menjana, jer ne verujem da su im podaci pogrešni.
Moguce da je menjana skoljka ali ne mora da znaci.Pratim razne teme na the samba i cesto nailazim na zalbe kako se podaci iz sertifikata ne slazu sa postojecim stanjem auta
A u dosta slucajeva u pitanju su potpuno orginalni odlicno ili solidno ocuvani auti pa sigurno nije u pitanju neka zamena zbog havarije ili prepravka
I ja sam imao slican slucaj sa sertifikatom za T1

Da, meni je sve delovalo originalno (jedan od razloga zašto je kupljena) i bilo mi je čudno da je po krštenici jedna boja, a zaista drugo. Sve drugo se slagalo.
Nazad na vrh Ići dole
dr.restaurator
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 36
Lokacija : krković
Datum upisa : 01.05.2017

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSub 30 Dec - 18:50

bili
ove novije slike su velike dok dok one prve kad si je tek kupija su male
da izgleda da su blizu brojevi
a i iste su vjerojatno
samo šta je tvoja u puno boljem stanju

šta se tiče boje,sigurno je L57H samo na kojoj got ton karti pogledam ne odgovara
najsličnija je boji L51C Miami blue
ova je već jednom farbana i krpljena ali oko motora tj firewall je u original boji pa kad sam opra od naslaga masti vidi se dobro
pitanje DSC06341

pitanje DSC06342
inače prominija sam ovu utičnicu zadijagnostiku jer je ovoj otpa poklopac
pitanje DSC06371

nabavija sam siceve,nisu baš bajni al virujem da ih mogu srediti kad budem ima vrimena
jedva sam ih izvadija i slomija sam one plastične klizače šta dođu na krajeve nogu
pitanje DSC06345

pitanje DSC06346
buba donator siceva i još nekih sitnica
pitanje Fotografija2060

djcorto
moram provjeriti al mislim da se i ne isplati onda s Paruzzija,ispadne skuplja pita od tepsije Very Happy
samo kod njih mi je dobro šta piše i proizvođač djelova,dok kod drugih je uglavnom samo A i B kvaliteta

i imam problem
neznam šta ode fali il šta nije u redu,grijači i auspuh se ne poklapaju baš
auspuh je minjan nekad davno to mi je reka ovaj čiča kod kojeg sam kupija
pitanje DSC06336

pitanje DSC06337

pitanje DSC06340

i drugi problem
razbija sam štop svitlo (doduše ne ja,al nebitno)
razbijen je i nosač,znači komplet
sad ne znam šta da radim,ne mogu nigdi nabaviti ovaj model bez rikverc svitla,ni novo ni polovno(ima razlike u šrafima koji ga frže za blatobran)
pa ako ko zna di da tražim nek se javi
pitanje DSC06335

Nazad na vrh Ići dole
http://simebilic@gmail.com
djcorto
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djcorto


Broj poruka : 583
Godina : 62
Lokacija : Dubai
Datum upisa : 14.02.2010

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeNed 31 Dec - 7:12

dr.restaurator ::
moram provjeriti al mislim da se i ne isplati onda s Paruzzija,ispadne skuplja pita od tepsije  Very Happy
samo kod njih mi je dobro šta piše i proizvođač djelova,dok kod drugih je uglavnom samo A i B kvaliteta

Pa sad...

Vidiš, ako uzimaš delove sa raznih strana, onda se pitanje uklapanja uvek postavlja. Paruzzi je dobar odnos cene i kvaliteta. Mnogo bolji kvalitet je BBT, ali su i cene proporcionalno više. Kaeferland ima slične cene Paruzziju, i sličan kvalitet. Imaš i od VWa direktno da nabaviš delove, ne pitaj pošto Smile Transport i carina u EU zemljama su drugačija priča ako naručuješ za Srbiju (mislim da onda nemaš povraćaj PDVa?).

Sređivati bubu je postao vrlo skup sport, jerbo su nabiflane cene, i to je to... Kupuj trule pa skidaj delove koji ti trebaju Smile

U Beogradu delove ima Astor, u Pančevu Sistem B, iz uvoza većinom nabavljaju JP, koji cenovno odgovara kupovnoj (ne)moći... s tim što je kvalitet onakav kakav je. Uzmeš na primer brazilske branike, i posle prve kiše cvetaju. A onda, pošalješ branike na hromiranje, i čovek nestane... opet na primer.

Ukratko, ako ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji. Ionako se ovo ne radi da se zaradi, jer nije isplativo u balkanskom okruženju, nego zato što hoćeš. Ako uložiš nekoliko hiljada evra u bubu, i planiraš da je prodaš a da ne izgubiš, to možeš samo u Evropi.
Nazad na vrh Ići dole
dr.restaurator
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 4
Godina : 36
Lokacija : krković
Datum upisa : 01.05.2017

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeČet 11 Jan - 13:05

djcorto
znam ja to i jasno mi je sve
al pitam jer tu ima vas koji se već godinama "bakćete" s tim pa imate informacije iz prve ruke

ovo za djelove iz vw-a znam jer sam svojevremeno radio u vw servisu baš na prodaju dijelova(pa mogu doći i naručiti šta mi triba,ili javim kolegi koji me naslijedio)
pa bi mogao danima pričati o djelovima(org. i zamjenskim)
al kao što rekoh s bubama nemam baš nekog iskustva

od nekih 5-6 stvari koje sam tražio od vw samo sam jednu uspija dobiti i to nakon 3 tjedna,a inače je dana za dan
pitanje DSC06029
Nazad na vrh Ići dole
http://simebilic@gmail.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitimeSub 3 Feb - 22:27

ed72 ::

Ostadoh dužan sliku vrata. Sorry!

pitanje Adem10
pitanje Adem10
Nesto slicno sam i ja pronasao na jednom VW Corrado kog sam rasturao Smile
pitanje DSC05138

ed72 likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





pitanje Empty
PočaljiNaslov: Re: pitanje   pitanje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
pitanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Pitanje
» 2 karburatora = vise snage??
» pitanje???
» pitanje
» pitanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: