vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Restauracija BUS-a

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: Restauracija BUS-a   Restauracija BUS-a Icon_minitimeSre 19 Sep - 11:48

Neko moje misljenje, na osnovu nekog mog skromnog iskustva da je BUS lakse restaurirati nego bubu.

Ono sto je mozda lakse kod bube je da mozes da razdvojis sasiju od skoljke. Ali generalno ako bus nije lupan, ne bi trebalo da ima vecih poteskoca za restauraciju. Sto se tice delova 99% repro metala moze da se kupi. Ono sto najcesce propada su sajtne i podovi. A to sve moze da se kupi i relativno lako se menja. Mislim da je tezi deo posla skinuti stare podove...Ja dosada nisam video ni jednu sasiju da je istrulila...

Ono sto je komplikovano je uraditi stranice busa, mislim nije komplikovano vec je potrebno znanje. Znanje da se to uradi a da se to kasnije ne primeti...

Sta mislite profesionalci ( dika, volk, etc..)
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: bus   Restauracija BUS-a Icon_minitimeSre 19 Sep - 12:36

Ja ne mislim nista odavno vec radim scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija BUS-a   Restauracija BUS-a Icon_minitimeSre 19 Sep - 12:44

Dusane pitanje ima logike, samo ja bih primetio da ga ti postavljas gledajuci na to iz sasvim drugog ugla nego sto je onaj u kome smo Toma i ja i bilo ko drugi ko u Srbiji radi Bus-a. Razlog za ovakvo moje misljenje je veoma prost ovde u Srbiji nemas bas ni jednog jedinog dela da kupis novog za Bus T1 a za Bubu su tu i Astor i Golas.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija BUS-a   Restauracija BUS-a Icon_minitimeSre 19 Sep - 13:35

pa cekaj, ako ti treba nesto za busa, kapiram da bi to moglo da se naruci preko astora? Ovde nordijske fabrike koje prave delove za bube, prave isto tako i za bus? Ako Astor narucuje za bubu sto im je problem da naruce i za busa. bilo koji deo za busa (osim stranica skoljke) je manji u odnosu na pod bubine sasije!

Ok, ja idem sa idejom da kupim sto kompletniji bus ( samba? ko je rekao samba?). Realno je ako ti fali nesto od sedista, kvaka i sl.. da ce to da te kosta vise nego komp[letan bus... Ali limarijski i mehanicki ne bi trebalo...

Vidis ja nisam imao pojma da ti delovi nemogu da se naruce preko astora? To vec pravi neke stvari komplikovanije...
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija BUS-a   Restauracija BUS-a Icon_minitimeSre 19 Sep - 13:35

@toma

vidim ja da se ti ponekad zaje*** pa svratis, nego sta je sa mojom sambom?
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija BUS-a   Restauracija BUS-a Icon_minitimeSre 19 Sep - 14:28

Ma Dusane ovde su ti pomalo mangupska posla, kazu trgovci ovako: "Hoces da narucis deo za Bus T1 e prvo mora da vidimo nabavnu cenu pa onda da vidimo koliko ce to da kosta pa onda da vidimo koliko treba vremena da to stigne jer znate transport, carina i sta ti ja sve znam. Pa znate to ce mozda da potraje malo duze mozda tri-cetiri meseca, neznamo" Sta znam mozda je za njih i ovo sto nam nabavljaju za Bube muka.

E a onda okrenes ladja i opljunes u ruke pa cekicice i steklice u ruke i krov na Typ-u 3 koji se samo od sunca malo izvitoperio neprekidno cukaras 10-12 sati da bi ga ispeglao a sta tek reci za masku od T1 kad jednom rukom moras da drzis apces a drugom da cukaras.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija BUS-a   Restauracija BUS-a Icon_minitimeSre 19 Sep - 14:43

pa mislim, ok, 3 meseca - 3 meseca...ali znaci moglo bi sa njim da se to izvede... Na kraju, broj buseva koji ce da se rade se povecava, skupite se, napravi te spisak sta vam treba, odete do astora, pitate a ako nece, brate u dogovoru se spakujete i dovucete to od nekud (madjarska?). Mislim troskovi moraju da se plate u svakom slucaju...podelite troskove i to je to...

Ja sam se malo odvoji od holandjana ( deca, jurnjava za boljim poslom i sl.) ali mi smo se skupili preko foruma, 80% ljudi se nikada nije ni videla, napravili listu, kontaktirali cb performance iz amerike, trazili ponudu. Narucili,podelili troskove i super. Izaslo nas za 20% jeftinije nego da smo to ovde kupili...

Evo ja sam voljam da pomognem od odavde ako mogu, na bilo koji nacin...

Pazi to sto kazes da uces po metalu da bi nesto ispeglao. Veruj mi da smo pokusali da izfabrikujemo neke stvari...tipa dzak sa peskom, lim i tuci dok ne dobijes zeljeni oblik...i na kraju smo uspeli ali 1% od profesionalca... kapiram da bi to ispalo kako treba, trebas da imas bar 5 godina iskustva sa cekicem u ruci... A pokusali smo isto tako da ispeglamo i nos ali nikada to nije moglo da se ispegla kako treba. previse bi tu gita trebalo...

A na busu su to velike povrsine, kapiram da bi jedino mogao da ga farbas u belu boju da bi sakrio taj rad. Zamisli da ga ofarbas u crnu, pa video bi najmanju nepravilnost na limariji...

Ali ok, hipoteticki, kada bi imao sve delove, dali je lakse raditi busa od bube?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Restauracija BUS-a Empty
PočaljiNaslov: Re: Restauracija BUS-a   Restauracija BUS-a Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Restauracija BUS-a
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zorkin Epoksi katran
» restauracija t1
» T1 restauracija...
» restauracija vw typ 22
» stara restauracija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUS :: Do 1967-
Skoči na: