vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 el zna neko koji je ovo motor

Ići dole 
+2
KdF
vlajko05
6 posters
AutorPoruka
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeČet 9 Avg - 17:55

Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeČet 9 Avg - 18:21

Meni ovo lici na obican motor sa dva karburatora, razvodnik je sa beskontaktnim elektronskim paljenjem. S tim sto je izvode za grejanje iskoristio za usisavanje predgrejanog vazduha (protiv zamrzavanja karburatora).

Jedino su mi drzac alternatora i alternator malo neobicni, cini mi se...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeČet 9 Avg - 18:21

Nesto bas zajebano affraid
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeČet 9 Avg - 21:05

to je noviji meksicki motor,sa dva karburatora i sa elektronskim ubrizgavanjem. Sve ostalo je standardno... ali to moze da radi jako lepo...


Poslednji izmenio dana Pet 10 Avg - 9:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeČet 9 Avg - 22:16

Izgleda da je nastupila sezona farbanja i udisanja otrovnih isparenja... Shocked

Kako bre brate moze motor da ima i karburator i elektronsko ubrizgavanje? Koliko ja na slici vidim u pitanju su karburatori (vidi se grejac autmoatskog sauga na desnoj strani, ako je to to) a ne ubrizgavanje. Ako gresim onda je ubrizgavanje a ne karburatori - ali i jedno i drugo ne mere biti!
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeČet 9 Avg - 23:44

nemoj Slobo da si na kraj srca , zbunio se covek , verovatno je hteo reci ELEKTRONSKO PALJENJE a ne UBRIZGAVANJE , sve sto ste rekli ( 2x karb. , el. paljenje ) sam odma snimio , nego nme zanima da li je ovo budzitis ili se prodavalo kao fabricko resenje ( i koju su oznaku imli ti motori ) sve je ovo cisto informativno Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 8:27

Bilo kako bilo, ovo izgleda kao da je fabricko resenje, ali mi se cini da nije jer koliko ja vidim grejanja nema... Osim ako nije za trziste gde je stalno toplo?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 8:34

Aman Slobo, pa šta će ti u Meksiku grejanje? Pa tamo su Bube masovno proizvodili u beloj boji da bi unutra bilo što niža temperatura ( zna se da bela odbija svo svetlo-temperaturu)...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 8:50

A jel? Nemam pojma, nisam znao je u Meksiq tako toplo... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 9:56

uff mozak, prsti i oci vise nesljakaju zajedno... pola sam pojeo, sto slova sto reci...

e ovako. Htedoh da kazem elektronsko paljenje i ubrizgavanje.

Karburator i ubrizgavanje nemoze zajedno ali kada se budzi, onda moze tj mora. Nesto mora da kontrolise vazduh...Predpostavljam da postoje x varijanti. Iskreno nisam probao ni jednu, pricam cisto o onome sto sam video i sto sam planirao da ubacim na svoj motor...

Evo kako izgleda jedna varijanta:

el zna neko koji je ovo motor 7055
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 9:59

doduse ono na slici mi izgleda kao neka domaca varijanta koja koristi horizontalne webere...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 10:38

Pa, jedino ako bi neko ko budzi umesto kucista leptira za gas ostavio ceo karburator kome su svi ostali delovi nefunkcionalni, ali ne znam zasto bi to neko uopste radio, kada moze da se iskoristi kuciste leptira gasa od nekog drugog motora. Osim toga, u kucistu mora da se nalazi i senzor protoka vazduha, i jos kojesta.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 11:29

pa to sto ja i ti nerazumemo neznaci da nemoze i da nepostoji.. Laughing

Ono sto znam je da postoji centralna jedinica koja sve to kontrlosie pomocu par "senzora" ( senzor na leptiru senzor za merenje temperatur na glavi motorai)i obrtomera. I to je to..
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 13:14

A sta ta centralna jedinica uopste kontrolise? Koliko ima brizgaljki? Da se ne radi tu slucajno o single-point ubrizgavanju, ili onome sto neki zovu "elektronski karburator"?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 13:27

ima cetiri brizgaljke...a kompjuter kontrolise puls i kolicinu goriva, kod nekih verzija postoje dva potenciometra sa kojima mozes da radis fine tuning a kod nekih prikacis lap top i zezas se... doduse ovi skuplji imaju sve moguce senzore i izgledaju malo durugacije...
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 14:10

Obrni-okreni izgleda mnogo mocno... nego zanima me ona remenica na alternatoru; koliko vidim izgleda kao mini ventilator... Negde na forumu smo vec polemisali o tome da li to radi ili ne a evo vidim je opet... Izgleda da vredi...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimePet 10 Avg - 22:40

Taj ventilator na kaisniku alternatora kod drugih automobila sluzi za hladjenje samog alternatora. Kod Bube je hladjenje alternatora odnosno diname reseno pomocu same turbine, jer ona jedan deo vazduha usisava kroz telo diname (alternatora) i tako hladi. Kako ovaj ventilator takodje usisava vazduh kroz alterantor ali u suprotnom smeru, trebalo bi nekako zatvoriti kanale za ulaz vazduha ispod turbine i otvoriti neke druge jer bi inace vazduh slabo strujao (na oba kraja bi po jedan ventilator pokusavao da ga izvuce) i onda se nista dobro ne bi postiglo. Prema tome, ne treba dodavati nista sto nije originalno, jer moze nesto da se poremeti.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeSub 11 Avg - 17:40

e sad vako malko se kasno ukljucih al nemari

Slobo u pravu si za to da karburatori i ubrizgavanje goriva NE IDU zajedno, naime ovosto je Dechotzar postovao je "home made" ubrizgavanje , radi se o time da je za ovo iskorisceno kuciste karuratora ( koje je prazno i ima funkciju jedino nosaca leptira ) mada neki danas vec sami liju cevke tj. throttle body koje samo podsecaju na karb. , ostatak sistema funkcionise kao primitivno ubrizgavanje sa samo jednim ciljem izvuci sto vise snage iz motora ( otud oni otenciometri ) i nemaju krivu realnog karburatora vec stalno drze bogatu smesu ( za razliku od savremenih fabrickih resenja ) jedinopri uzgrevanju motora je dodatno jos obogate 9 ko da si povukao saug ) , nemaju protokomer kakav se danas koristi ( hot wire ili hot film ) vec kolicinu goriva koju je potrebo ubrizgati odredjuju na osnovu polozaja leptira,i podpritiska u usisnoj grani, broja obrtaja i temperature ulja, ovi sistemi imaju i lambda sondu , i mogu da se nasteluju da jako lepo rade i da daju vise snage od karburatura koji su uzeti kao osnova.

A sto se tice elektronskog karburatora on stvarno postoji firma Pierburg je imala takav pokusaj , posto su nekada davno bili jedni od jacih proizvodjaca karb. kad je pocela cela ova zavrzlama ok ekologije pokusali su da naprave arburator koji je imao malu elektronsku jedinicu koja je kontrolisala recimo polozaj leptira ( imao je step motor na leptiru ) uticala na sastav smese ( imala je i lambda sondu ) i tako kojekakve jos gluposti ali to nije zazivelo ( inace karb. je Pierburg EcoTronic i bio je ugradjivan na golfa mkII 16. GTI ) tako da i to postoji

a sto se onog bentilatora na alternatoru tice , na mexico bubi mog ujke ( 1600 ACD ) ima ga fabricki ugradjenog, a ja na mojoj ( 1200 D ) kad sam skinuo kuciste ventilatora i odvojio alt.-ventilator od njega inisam nigde video da ima proreze za hladjenje istog , tako da ne verujem da bi mu skodilo da se to stavi mada nikad nisam primetio da se alt. nesto preterano zagrejao ( doduse najveci potrosaci su mi svetla i CD tjuner )
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeSub 11 Avg - 17:51

da zaboravih , moram malo i da se hvalim , naime na netu se moze kupiti centralna upravljacka jedinica za ubrizgavanje goriva na bazi motorolinog mikro kontrolera MC68332 ( sad je ovo svec zastarelo i ima novi koji ima motorolin power PC procesor na 366 MHz i pored ubrizgavanja ima i mogucnost kontrolisanja paljenja tj. programirano ubrizgavanje i paljenje ), ovo se prodae kao DIY ( do it yourself ) kit , i ako uspem da izbunarim sve sto mi treba ( jer oni prodaju samo "kompjuter" ) nadam se da ce mi to biti diplomski rad ( naravno sve ce to da se pakuje na type 4 Twisted Evil)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeSub 11 Avg - 21:10

ovo sto je dechkotzar postavio nije home varijanta nego nesto sto je napravio CBPerformance.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeSub 11 Avg - 22:43

Vlajo, ne znam koje sve senzore zahteva taj sistem ali koliko mi je poznato, fabricki sistemi zahtevaju mnogo senzora. Tu se osim nabavke istih, javlja jos veci problem oko njihove ugradnje.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeNed 12 Avg - 0:22

ma znam da je to CB vidjao sam to vec na naetu , nisam mislio Home made u smislu budzitis nego da to nije ono sto se koristi na velikoserijskim motorima koji moraju da zadovolje zakonske norme o emisiji izduvnih gasova itd. itd. , radi to ekstra znam

a sto se tice senzora glavni su senzori za protok vazduha ( ili je hot wire protokomer tj. maseni ili je zapreminski protokomer koji mora da ima korekciju za koju je zaduzen MAP senzor iliti manifold absolute preassure senzor - senzor podpritiska u usisnom kolektoru ) senzor temp. motora ( koji ce dati sliku termickog stanja motora ) davac br. obrtaja ( nesto sto ce reprezentovati opterecenje motora , obicno je to kombinacija br. obrtaja i polozaja leptira ili podpritisak u usisnoj grani) ostalo su davaci pomocu kojih se proverava rad glavnh i koriguje rad istih , sad ovo je teorija , a jedan pametan covek je rekao :'' u teoriji nema razlike izmedju teorije i prakse u praksi to nije uvek tako" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeNed 12 Avg - 11:24

Nego, pitam se da li merenje tog protokomera sa usijanom zicom zavisi od spoljne temperature usisanog vazduha, i ako zavisi kako se to koriguje? Ili su te varijacije spoljne temperature od 20-ak stepeni zanemarljive u odnosu na visoku temperaturu usijane zice (mozda oko 700-900 stepeni) pa je ta greska neznatna?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeNed 12 Avg - 12:26

zavisi ali ima korekciju, uvek ima senzor temp. pored vlakna , sve to radi u povratnoj spregi , imam ot negde, ako te bas detaljno zanima da ti posaljem ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitimeNed 12 Avg - 15:06

Salji ako nadjes.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





el zna neko koji je ovo motor Empty
PočaljiNaslov: Re: el zna neko koji je ovo motor   el zna neko koji je ovo motor Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
el zna neko koji je ovo motor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» koji je ovo motor!!!
» Koji filter?
» Koji je model?
» Koji alternator?
» Temperatura ulja, po ko zna koji put

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: