vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kvalitet novih delova?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Student
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Student


Broj poruka : 80
Godina : 44
Lokacija : Budimpešta & Zrenjanin, na plaži
Datum upisa : 17.07.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeUto 17 Jul - 23:44

Zanima me kakav je kvalitet novih niklovanih delova ?
Treba da uzmem branike i pragove, pa da li da jurim neke stare i eventualno da ih ofarbam ili vredi uzimati nove ?
I vredi li uzimati nove blatobrane ili tražiti neke polovne ali dobre ?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/id/tazii
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 3:13

Polovni a dobri blatobrani tesko da postoje. Ipak, ako bi ih nasao, kvalitet originalnih je svakako bio bolji. U nedostatku drugih, ni novi nisu tako losi - makar nisu vareni, gitovani i peglani sto puta... Jedino su prilicno skupi.
Pragovi su uglavnom od prohroma tako da to nije problem.
Najveci je problem sa niklovanim/hromiranim delovima jer je kvalitet novih najcesce jako los - sto bi Nemci rekli "brzo-rdjajuci kvalitet", bar ono sto kod nas moze da se nadje. U to spadaju branici, ratkapne, izduvne cevi, rozetne farova... Koroziraju vec posle prve kise Sad


Poslednji izmenio dana Sre 18 Jul - 9:46, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 9:26

krpi svoje delove dokle mozes...pa tek onda prelazi na nove, novi delovi su OK, ali ni blizu starom kvalitetu..
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 9:48

Da, to generalno vazi sa skoro sve nove delove. Na zalost...
Medjutim, prema ceni se dobija i kvalitet. Originalni delovi se tesko nalaze (narocito kod nas) a kad se nadju mnogo su skuplji. Cak toliko da u nekim slucajevima tolika razlika u ceni uopste nije opravdana kvalitetom.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Student
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Student


Broj poruka : 80
Godina : 44
Lokacija : Budimpešta & Zrenjanin, na plaži
Datum upisa : 17.07.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 10:03

dechkotzar ::
krpi svoje delove dokle mozes...pa tek onda prelazi na nove, novi delovi su OK, ali ni blizu starom kvalitetu..

Ja sam svoje zadnje blatobrane odavno morao da bacim, uzeo sam druge polovne i kad sam skinuo farbu i git video sam da mogu i to baciti, vec je bilo vareno na vise mesta pa je puklo pored vara, jedino je git drzao da se ne vidi.
Pa zato pitam da li da se mucim sa polovnima ili su i novi dostojnog kvaliteta...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/id/tazii
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 10:26

Ja sam uzeo oba nova zadnja krila i jedno prednje. Ta zadnja su danska Klokkerholm i lim je prilicno debeo, oko 0.8mm sto je priblizno originalu. Kvalitet lima ko zna kakav je..
Prednje je Brazilsko IGP, lim je debeo nesto oko 0.65mm, sto je znatno tanje od originala.

Spoljni oblik krila odgovara sasvim, i krila mogu da se montiraju bez vecih prepravki (ponegde samo treba prosiriti rupe za srafljenje).

Ja sam generalno zadovoljan kvalitetom, sa obzirom na to da nemamo drugog izbora. Ako mozes, radije kupi Klokkerholm nego IGP. Pretpostavljam da ima jos proizvodjaca, koji prave bolje delove, ali ovo sam ja nasao pre godinu dana.
Ako se dobro zastiti, trajace... Prvobitno sam hteo da potpuno skinem fabricku crnu osnovnu farbu, ali se ispostavilo da ista odlicno drzi pa sam krila samo preprskao sa obe strane Feropoksom u dva sloja. Odozdo sam jos stavio dva sloja Body 950 pa onda jos dva sloja emajl farbe.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 13:55

U Zrenjaninu ima jedan stariji čovek koji radi Bube, mislim da kod njega ima delova. Ako ne znaš koje mogao bi da nađem njegov broj ili da ti bar objasnim gde stanuje. Za branike i pragove nije problem, u NSu se mogu naći dobri polovni, za blatobrane bi već morao da se raspitam...
I da, pozdrav i dobrodošao...
Nazad na vrh Ići dole
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 14:29

znas kako i to krpljenje se isplati samo ako ti krpis ta krila. Ako trebas da zavaris rupu na krilu, to nije strasno samo ako je to uradjeno kako treba... Ja sam i dalje za 10 zavarenih rupa nego novo krilo. Alo sto kaze kdf, ako nemas drugog izbora, kupi novo i zastiti ga sto bolje...i sluzice...mozda cak i kao staro.

Trend orginalnih delova ili NOS u evropi se totalno oteo kontroli. Cene orginalnih delova su nenormalne. Cene su toliko napumpane... red velicina, alo novo mekxicko krilo kosta 50 evra, orginalno krilo kost 300.. van pameti.
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 15:45

Pa to je donekle i razumljivo. Originalnih ili NOS delova je sve manje i manje, a prava restauracija podrazumeva samo ugradnju originalnih delova (ne jeftinih zamena).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 16:22

sad sam se setio ortak je skoro bio kod nekog dedice za delove za fica kombi
kaze da deda ima brdo delova za matora kola i da ima originalan patos za bubu dvadesetak godina mator stoji mu u garazi kaze mi drug da je ko nov

sad pitanje da li ima neki vremenski period na koliko propada patos ili ne uzeo bih sto kaze prost narod da mi se nadje scratch
Nazad na vrh Ići dole
buRago
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
buRago


Broj poruka : 525
Godina : 37
Lokacija : KRAGUJEVAC (dolina gladi)
Datum upisa : 18.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 16:23

ispravka patos je vise od dvadesetak godina mator
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 20:22

Nema nikakvog odredjenog perioda (ako mislis kao sto je na primer vek lonca auspuha 2-3 godine). To zavisi od mnogih faktora, narocito od zastite i uslova eksploatacije. Ako je dobro zasticen moze da traje i 30 i vise godina. Ali, ako se zastita ne obnavalja, vozi zimi, i na obuci unosi dosta vlage i soli u kola, pa se tepisi natope, ili auto prokisnjava, svakako da ce vek podova biti mnogo kraci.

Podovi uvek trule iznutra (odozgo) jer se ispod tepiha skuplja vlaga koja je kao sto znamo jako pogodna za razvoj korozije.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dechkotzar
dr. VW, spec. za Offtopic
dr. VW, spec. za Offtopic
dechkotzar


Broj poruka : 1197
Godina : 47
Lokacija : Beograd Dorcol / Haarlem NL
Datum upisa : 15.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 20:37

@burago...ako imas de da ih cuvas i fondove, kupi ih. Nece se bace.

@kdf ja sve mogu da razumem. znam da je NOS delova sve manje, ali principijalno gledano, jednostavno ja to ne bih platio. Kada sam ja uzeo EMPI GT volan (pre 7 godina) je to bilo $200 sada je preko $700..bezobrazluk!

Kada kupis to novo krilo i kada ga ofarbas i upasuje na auto, mislis da ce neko da provali da nije nos? Malo mi idu ne zivce ti likovi koji skupljaju te delove za dzabanu i posle ih zavaljuju za 10X vece cene..
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitimeSre 18 Jul - 20:45

Sve je to trziste... Svaka roba ima svog kupca, i svaka cena je u neku ruku opravdana - da nema kupaca, cene ne bi bile tako visoke.

Ja sam se nekoliko puta opekao sa jeftinim delovima, tako da sada kupujem najskuplje delove koje mogu da nadjem. Da li je to opravdano ili ne mogu da znam, ali sve sto je mene ja tako uradim, bar ne mogu sebi posle da prebacim kako nisam trebao da stedim... Prevashodno tu mislim na vazne delove (mehanika, motor, kocnice i slicno).
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





Kvalitet novih delova? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kvalitet novih delova?   Kvalitet novih delova? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kvalitet novih delova?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kvalitet novih delova
» pozdrav svima od novih clanova
» Kvalitet benzina i potrosnja goriva
» Prodavnice delova
» Ciscenje hromiranih delova???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: