vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Prvi auto BUBA

Ići dole 
+6
igorsnegi
gazda
Ivan V
GibaniTZa
bibin11
Vanja
10 posters
AutorPoruka
Vanja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Vanja


Broj poruka : 116
Godina : 33
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.02.2009

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeUto 24 Feb - 21:04

Pozdrav svima na forumu. Ja sam novi clan i stari ljubitelj bube. Nedavno sam napunio 18 godina i posto sam polozio vozacki ispit zeleo bih da kupim bubu. Ona bi mi sluzila da odem na krace relacije. Inace zivim u Nisu i te krace relacije su do 10-tak kilometara dnevno. Molim vas stare i iskusne poznavaoce ovog prelepog auta da mi odgovorite na nekoliko pitanja. Zeleo bih model 1303, pa je pitanje koji motor da trazim i koliko bi to otprilike trosilo u benzinu za gradsku voznju? Vredi li stavljati plin? Sta biste mi generalno predlozili kao pocetniku u voznji za prvi auto. Unapred hvala na svim odgovorima. confused
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
bibin11
dr. VW
dr. VW
bibin11


Broj poruka : 992
Godina : 49
Lokacija : Arandjelovac
Datum upisa : 23.11.2008

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 2:55

sve sto te interesuje,a i vise od toga,idi u "ovo gore" TRAZI
ukucaj sebi bitnu temu i...
ima sve kao na dlanu
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/forum.htm
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 11:03

Pozdrav Vanja!

Buba je odličan prvi auto - naučiš da voziš pravi auto bez ikakvog serva, upoznaš se sa osnovnim pojmovima mehanike, prilično pouzdan, jak, trpi svašta od neukog vozača...

Pre kupovine procunjaj po forumu i pročitaj obavezno ovu temu:

https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/ostalo-f14/sta-gledati-pri-kupovini-bube-t9.htm?highlight=gledati

Što se 1303ke tiče, po mom mišljenju jedna od najboljih Buba... Zadržala sve dobro od standardne uz gomilu poboljšanja (bolje vešanje, menjač, enterijer)... Ono na šta treba posebno obratiti pažnju je stanje limarije u prednjem delu gde se kači trap i stanje menjača jer su ti delovi dosta retki i time skuplji za zamenu...

Što se godišta tiče, najlakše za održavanje su one iz '73 i '74 (novije imaju letvu volana koju je jako teško naći). Što se motora tiče, imao sam 1300 AR mašinu koja je bila sasvim ok ( više snage od 1200, dobar obrtni moment ravnomerno raspoređen, a manja potrošnja od 1600)...
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 13:03

GibaniTZa ::
Pozdrav Vanja!

Buba je odličan prvi auto - naučiš da voziš pravi auto bez ikakvog serva, upoznaš se sa osnovnim pojmovima mehanike, prilično pouzdan, jak, trpi svašta od neukog vozača...

Pre kupovine procunjaj po forumu i pročitaj obavezno ovu temu:

https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/ostalo-f14/sta-gledati-pri-kupovini-bube-t9.htm?highlight=gledati

Što se 1303ke tiče, po mom mišljenju jedna od najboljih Buba... Zadržala sve dobro od standardne uz gomilu poboljšanja (bolje vešanje, menjač, enterijer)... Ono na šta treba posebno obratiti pažnju je stanje limarije u prednjem delu gde se kači trap i stanje menjača jer su ti delovi dosta retki i time skuplji za zamenu...

Što se godišta tiče, najlakše za održavanje su one iz '73 i '74 (novije imaju letvu volana koju je jako teško naći). Što se motora tiče, imao sam 1300 AR mašinu koja je bila sasvim ok ( više snage od 1200, dobar obrtni moment ravnomerno raspoređen, a manja potrošnja od 1600)...

Gibo zaboravices ovo ako se uskoro nevratis. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 13:09

Samo se Buba pamti i ne zaboravlja pirat
Nazad na vrh Ići dole
gazda
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
gazda


Broj poruka : 514
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 13:15

lol! lol! lol!
Ako si mu rekao Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 51
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 18:40

GibaniTZa ::
Samo se Buba pamti i ne zaboravlja pirat

Slazem se sa tobom Gibo,moj prvi automobil je bila Buba.Jednom Buba i uvek Buba Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 19:07

ima arsa na prodaju 1303 i tu je u nisu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vanja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Vanja


Broj poruka : 116
Godina : 33
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.02.2009

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 20:08

Citam i citam i zabole me glava. Pomagajte ljudi, ipak je to moj prvenac. Znam da ste svi iskusniji od mene , ali ja ne bih hteo da me neko izradi zato sto sam mlad i zelen, pa mi mnogo znace vasa misljenja. Vec sam okrenuo nekoliko telefona i svasta se nudi. Od krsa za 400 evra do baba roge za 2000. Milane, hvala na informaciji, vec sam poslao pm Arsi ui cekam da mi odgovori. Pozdrav i nastavite da me savetujete sve dok se ne uvalim u neku bubu pa cu posle da se i ja zalim na cene za farbanje i popravke itd........ Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 21:48

Čuj, budi realan sa očekivanjima, to je auto star preko 30 godina i prešao pitaj Boga koliko i imao ne zna se vlasnika... I što je najbitnije popravljali su ga "odlični" majstori po vasceloj Srbijici...

Znači koliko god da paziš provući će se nešto, neka tačka rđe, neki kvar, neki detalj...
Nazad na vrh Ići dole
milan
dr. VW
dr. VW
milan


Broj poruka : 1572
Godina : 41
Lokacija : pozarevac
Datum upisa : 28.02.2008

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 22:05

najbolje je da je odradis sam komplet i onda znas na cemu si.
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 42
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeSre 25 Feb - 22:35

Kupi najgoru krsinu na koju naletis, dobro pregledaj sasiju da nije kriva, i jaram truo, i da je neki naucnik nije pojacao varovima jer pitanje koliko oni safovi drze, e kad nadjes takvu ukruti karoseriju, odvi srafove, sagledaj sliku, na papir i olovku zapisi delove limarije koji su ti potrebni, zamoli ove cike sa foruma da pomognu da nabavis, a dok ne stigne limarija, odstrani ono sto je trulo (naravno uz nadzor majstora) pa fiberku u sake i celicnu cetku i cisti koroziju, veruj da je cifra velika, ali ako si vredan i volis bubu mozes je znacajno umanjiti.

mislim da ce tako tvoja prva buba biti dugo tvoja buba, ili spremi dva para cipela i kreni u potragu za dobrom i jeftinom bubom, ali to tesko biva, zato mis u sake i pogledaj kako se sredjuje buba, bar toga ovde ima u izobilju...


NEMA BUBE DOK JE SAM NE NAPRAVIS!!!!
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeČet 26 Feb - 8:23

Čekaj bre Đole, gde odma ko ovi naši majstori dečku savetuješ da radi operaciju na otvorenom srcu zbog kijavice...

Vanja, koliko bi ti novaca imao za celu priču? Ono što mogu da te posavetujem je da se ne ograničavaš samo na 1303ke, gledaj sve Bube jer ne tražiš auto za skupove i izložbe već da se voziš i što je najbitnije da naučiš da voziš (neki delovi limarije poput krila i haube za 1302/1303 mogu biti veoma skupi)...
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 42
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeČet 26 Feb - 12:17

I bre gibo sto si neki, pa zasto da se decko malo ne poigra sa svojom bubicom, kome je to jos tesko palo?
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeČet 26 Feb - 12:28

Ma ne kažem to, nego neka je izvoza prvo, nek se se malo srode, zavole i tako to, pa onda kada im se veza popne na zreliji nivo onda mogu da postanu intimni lol!

Znaš koliko zamena ulja, štelovanja paljenja, platina i ventila treba da se obavi pre nego što dohvati limariju i generalno sređivanje...
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 42
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeČet 26 Feb - 13:14

da, potpuno si u pravu, ipak je to njegov prvi auto, zamisli da je negde cukne tek sredjenu...

ali ja sam moju pravo na visi nivo, bilo nam je prvi put, ali nije bilo tesko, malo predigre(varenja utega) i tako sam joj lako i bezbolno skinuo... karoseriju... Cool Cool Cool
Nazad na vrh Ići dole
Vanja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Vanja


Broj poruka : 116
Godina : 33
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.02.2009

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeČet 26 Feb - 19:07

Ne znam sta da kazem. Evo novih obavestenja. Isao sam danas sa ocem da gledamo jednu bubu. Inace i moji su negde devedesetih bili zaludjenici i imali su narandzastu 1303. Valjda sam ludost pokupio od njih pa sad i ja hocu 1303.Isli smo u Pirot i gledali auto. Ne znam. Poslusao sam vase savete osim onog sa magnetom(Srafcigerom). Kada se startuje ide pozadi plavicasti dim No. Motor se gasi ako se ne da gas odmah. Ispod ima dosta rdje, mada pali iz prve. Vrata se kaze moj stari ne zatvaraju kao na njegovoj bubi vec "nekako"tesko. Ne znam sta mu to znaci ali vidim da mu se to nije dopalo. Ne znam sta da kazem vise od tome. Covek mi trazi 900 evra i ne zeli da popusti, kaze ostavice je deci ako je ne proda, pa se nesto mislim neka je ostavi, bas. Ja nisam bio spreman da dam vise od 700-750 jer mislim da, po onome sto ste svi vi pisali na ovom forumu, ova buba i ne vredi vise. Dajte mi jos neki savet, kako da nadjem auto scratch, please. Pozdrav svim forumasima. lol!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeČet 26 Feb - 20:33

Zaobidji je i trazi dalje.Nemoj da zuris bounce
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimeČet 26 Feb - 22:53

Plav dim na auspuhu je posledica potrošnje ulja, što znači da je motor u lošem stanju.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimePet 27 Feb - 9:17

Ne žuri, ne žuri i ne žuri... I ne zaljubljuj se u auto na prvi pogled! Tako se ja zajebah dva puta...

Dobro je što imaš ćaleta koji zna nešto (ili dosta) o Bubama... Vodi ga sa sobom uvek... A auto traži po oglasima, raspituj se... Ne znam kakva je ponuda u Nišu...
Nazad na vrh Ići dole
Vanja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Vanja


Broj poruka : 116
Godina : 33
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.02.2009

Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitimePet 24 Apr - 12:39

E pa, dragi forumasi, imam lepe vesti! bounce bounce bounce
Napokon sam i ja vlasnik prelepe Volkswagen Bube!
Hteo bih svima da se zahvalim na pomoci, posebno Gibi na odlicnim i iskrenim savetima. Slike sam okacio u galeriji, vozila clanova. lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Sponsored content





Prvi auto BUBA Empty
PočaljiNaslov: Re: Prvi auto BUBA   Prvi auto BUBA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prvi auto BUBA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KOJI AUTO KAD NEBI POSTOJALA BUBA ILI KOMBE
» Prvi dolazak
» Nas klub,prvi na kosovu
» Nas klub,prvi na kosovu
» Pozdrav iz Ptuja-SLO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: BUBA :: od 1967-
Skoči na: