vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 curi mi maslo!

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
zoki-mk
pridošlica
pridošlica
zoki-mk


Broj poruka : 14
Godina : 46
Lokacija : demir hisar.r.macedonia
Datum upisa : 08.11.2007

curi mi maslo! Empty
PočaljiNaslov: curi mi maslo!   curi mi maslo! Icon_minitimeSre 25 Jun - 17:08

znaci:evo bas danas sam primetio da mi curi maslo.nasao sam nekoliko kapi ispod kola kad sam danas isao na posao.kleknuo sam ispod kola i vidio sam da curi u sredini kola.nisam otisao na kanal da vidim gde ali evo danas nadam se da ce mi neko reci oko ovog problema da bi ja sutra otisao na kanal i popravio.jeli neki dikton u pitanje ili nesto drugo?
ocekujem vase mislenje
pozdrav iz makedonije
Nazad na vrh Ići dole
http://buba-makedonija.forumsland.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

curi mi maslo! Empty
PočaljiNaslov: Re: curi mi maslo!   curi mi maslo! Icon_minitimeSre 25 Jun - 19:15

Ako curi na samoj sredini motora, na onom poklopcu sita ("filtera") za ulje, najverovatnije da treba skinuti taj poklopac, zameniti dihtunge (dva ista) i proveriti da li brezoni (srafovi) stoje cvrsto u kucistu motora. Desava se da usled prestezanja propadne navoj u kucistu, i onda matice koje drze poklopac ne mogu da se stegnu kako treba pa tu curi.

Ako kaplje samo dok motor radi, moguce je da je semering radilice potrosen i da tu ulje curi.
Takodje se desava da curi na suc-rorama (zastitne cevi sipki podizaca ventila). Ako tu curi, ili su dihtunzi propali ili su cevi istrulile. U oba slucaja mora da se skine motor da bi se ovo resilo, sem ako se nabave one dvodelne suc-rore sa federom.

Jos je moguce da je zaglavio regulator pritiska ulja pa da je probila neka od gumica na hladnjaku za ulje. U tom slucaju se ulje obicno pojavljuje i gore na motoru, oko kucista turbine.

Ulje moze da curi i na kaisniku radilice, ako je navoj za vracanje ulja prljav ili motor dosta duva. Takodje moze da procuri i na davacu pritiska ulja.

Naravno, desava se i da curi na poklopcima (deklovima) glava, ali to vec nije na kucistu i ulje se tada uglavnom sliva po radijatorima (grejacima)...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

curi mi maslo! Empty
PočaljiNaslov: Re: curi mi maslo!   curi mi maslo! Icon_minitimeČet 26 Jun - 0:28

Ma prijatelju, koliko ti curi? Koliko god da je motor dobar mora koju kapljicu da pišne...Ako su to dve tri kapi kada auto stoji neko vreme (recimo pola sata, sat) onda i nije toliko strašno,...Ali ako ide kap za kap onda je to problem...
Nazad na vrh Ići dole
zoki-mk
pridošlica
pridošlica
zoki-mk


Broj poruka : 14
Godina : 46
Lokacija : demir hisar.r.macedonia
Datum upisa : 08.11.2007

curi mi maslo! Empty
PočaljiNaslov: Re: curi mi maslo!   curi mi maslo! Icon_minitimeNed 29 Jun - 18:09

danas sam video da nije maslo od motora nego je maslo od menjaca.tragovi masla ima na onu gumicu na poluosovini i verojatno ona je pokidana.vidim da ima nekoliko nitni koji se trebaju odvrteti da bi se ona menjala.
jel ima neko sto je imao vakav problem i kako ga resiti.novu gumicu ili ovu staru zalepiti?
Nazad na vrh Ići dole
http://buba-makedonija.forumsland.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

curi mi maslo! Empty
PočaljiNaslov: Re: curi mi maslo!   curi mi maslo! Icon_minitimeNed 29 Jun - 21:15

Ne pomaze tu lepljenje, treba obavezno staviti novu gumu (manzetnu). Sto kvalitetniju, naravno, jer ima i jako losih koje traju 6 meseci pa se raspadnu... Promena je jednostavna, uz manzetnu se obicno dobiju i svi srafovi sa maticama i sajbnama i dve selne. Posle izmene obavezno treba doliti ulje u menjac.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Sponsored content





curi mi maslo! Empty
PočaljiNaslov: Re: curi mi maslo!   curi mi maslo! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
curi mi maslo!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Curi ulje!
» Curi ulje
» Curi gorivo !!!
» curi ulje
» Curi mi ulje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: