vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Molim za savjet...

Ići dole 
+5
Tomas Volk
nebkv
GibaniTZa
Dika
VWMacedonia
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeNed 1 Jul - 15:06

Hey momci! Konacno ...pronashao sam vam...Hvala na Mico Smile

Nego, cemu je problem...

Danas sam vozio jedna 1303J, 1300ccm3 motora...itd itd..

Kad sam davao gas...cuo se nekih cudnih zvuka iz menjacha...kao lim udira lim...tin tin tin tin....motor je cedilo ulje...i klatio se...znate kako...kad dash gas...lulao se...kao da su drzaci motora oslabjeni.

Motor ide van naravno ...ali toliko cedenje ulja nisam video:D cemu moze biti problem ja zaista ne znam, jer je nesho problem motora (vuceo je ...ali ne sa punom snagom...ali imate obzir da je 1303 i josh jedan putnik unutra...) ili su neki zapivki kartera pa tako da tece ulje...i to mi je cudno sa menjachem. Deshava se kad dodash gas...nesho udira u nesto...jer to cel menjach sje**n?

Molim za savjet...hitan:D

Pozdrav momci!
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 72
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeNed 1 Jul - 16:34

VWMacedonia ::
Hey momci! Konacno ...pronashao sam vam...Hvala na Mico Smile

Nego, cemu je problem...

Danas sam vozio jedna 1303J, 1300ccm3 motora...itd itd..

Kad sam davao gas...cuo se nekih cudnih zvuka iz menjacha...kao lim udira lim...tin tin tin tin....motor je cedilo ulje...i klatio se...znate kako...kad dash gas...lulao se...kao da su drzaci motora oslabjeni.

Motor ide van naravno ...ali toliko cedenje ulja nisam video:D cemu moze biti problem ja zaista ne znam, jer je nesho problem motora (vuceo je ...ali ne sa punom snagom...ali imate obzir da je 1303 i josh jedan putnik unutra...) ili su neki zapivki kartera pa tako da tece ulje...i to mi je cudno sa menjachem.
Deshava se kad dodash gas...nesho udira u nesto...jer to cel menjach sje**n?

Molim za savjet...hitan:D

Pozdrav momci!

Kad budes vadio motor obrati paznju na srafove koji drze motor lako moze da bude da su oni labavi a curenje ulja ti je sigurno semering a i verovatno da je motor pri kraju snage pa duva u karter, onda je normalnu da izbacuje ulje gde stigne.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeNed 1 Jul - 17:54

To što se trese motor i menjač pogledaj da nije do nosača menjača...Na mojoj 1303 je bio dotrajao desni kod motora i motor, pa i ceo auto se treso ko lud...

Znači, imaš tri nosača motora/menjača, jedan je na mestu gde se šasija grana i on može da bude uzrok težeg ubacivanja u brzinu i čudnih pojava sa menjačem, ova druga dva su bliže motoru i šrafe se za zvono menjača i za krak šasije i oni su najčešće uzrok vibriranja motora (meni je taj desni bio skroz pocepan)...

Lezi pod auto i probaj da podigneš motor (upri rukom u glavu motora), ako se pomera a auto stoji to znači da ti je sa te strane otišao nosač...Ako ti treba, imam ja jedan levi, polovan ali ok...Od '72 se razlikuju nosači menjača, svaki je poseban, pre su ta dva na kracima šasije bila ista...

A može još biti i da ti je kompresija nejednaka u cilindrima, da ti svećice i kablovi nisu kako treba pa ne opaljuje svaki cilindar...

Ispitaj problem oko menjača, u pitanju je 1303, njihovi menjači su retki i dosta skupi, mada lakši za zamenu nego menjači od obične Bube...

Test za menjač ti je slušanje na leru ( ne sme da se čuje neko šuštanje, zvrndanje ili sl.), ubaciš u brzinu i daš naglo gas (znači pri kretanju) - ako ispadne iz brzine ne valja, menjaš iz treće u drugu pri većem broju obrtaja i ne sme da se čuje krčanje (sinhroni), kada skrećeš ne sme da se čuje diferencijal itd itd...

Takođe kod 1303 proveri i kakvi su ti homokinetički zglobovi. Ima ih 4, jedan kod točka i jedan kod menjača sa svake strane...Vidi da li su manžetne cele, ako su pocepane može biti da su i zglobovi loši, i slušaj pri kretanju da li se čuje neko kliktanje i prelaženju preko rupa...Jedan košta od 30 do 50 €...

A motor ko motor, izgleda da je odslužio svoje, bilo bi dobro izmeriti kompresiju...
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1463
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeNed 1 Jul - 18:26

Takodje racunaj na mogucnost da se zamajac olabavio,i da bi uskoro mogao da se odvije.Kada je olabavljen stvara zvuk u odredjenim podrucijima obrtaja slican zveketu lima.Ja sam imao taj slucaj prosle godine na mojoj 1300.Majstor koji mi je predihtovao motor nije stegao zamajac,ja pre ugradnje nisam proverio,i tako sam ugradio motor.Vec od starta sam povremeno cuo nesto za sta sam mislio da je zveket limova u motorskom prostoru.Mislim da sam tako presao par stotina km,dosao sam i na skup u Mladenovac,i tek u povratku na nekih 20tak km od kuce poceli su problemi prilkom saltovanja,ali sam stigao,tj dovukao se.Sutradan sam skinuo motor i imao sam sta da vidim.Zamajac skoro odvijen.Mislim da sam morao preci jos kioji km da bi doslo do havarije.Takodje sam imao i sindrom curenja ulja,sto je i normalno,jer semering ne funkcionise u tako ekstremnim situacijama kako bi trebao.Oval 1953 koga trenutno radim je 1974 godine parkiran iz slicnog razloga.Vlasnik je te godine otisao na slavu kod suraka,i kada je trebao krenuti upalio je auto,nesto je zalupalo,ugasio je auto i s obzirom da su bila srecna vremena po njega se nije vise vracao.Kupio je novu ficu.Nakon 30 godina sam se pojavio ja i kupio ga.Kada sam skinuo motor sa ovala,zamajac je bio odvijen,i zvono menjaca je bilo izrisovano.Desava se
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Zamajac   Molim za savjet... Icon_minitimeNed 1 Jul - 18:36

Majku mu, sto te bube ne vole te zamajce pa ih odbacuju?scratch scratch scratch Suspect
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 2:39

Oki danas je bio dan 1303 Very Happy

Vozio sam josh jedna...ali ovaj put 1303 S!

I je u prilicnom dobro stanje...prva farba...87000km...

Probljemi su sledni...

Motor opet "lula", sa 2-ra brzina kreche do 80km/h Very Happy 1600ccm3 1303S naravno...disk kocnici...sve to fino ljepo

ALI kad ubacim u prvoj brzini...i pritisnem na gas...gushi se...otpustis malo iz gasa..pa pak dash ide ko luda...taj problem nema u vtoroj brzini...

Pretpostavljam da je nesto s karburatorom...ali sta...

I obrtai su vrlo niski...mora prvo proturazirati da se motor zgrejee pa da ne trokira u mestu...ler gasa mislim je rastelovan itd. Ali me interesirao za ovome sa 1-vom brzinom...
Kod ova bubica nije bilo nikakvih cudnih zvuka...sem to lulanje motora...pa je cela bubica lulala se kao prenabudzeni Ford Mustang Razz hehehehe
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 7:28

Izgleda da su kod tih 1303 slabe tačke nosači menjača...Lako se to menja samo što mora da se vadi motor...

A to što te muči je tipičan problem u vezi loše podešenog paljenja i/ili karburacije....Probaj da je zagreješ i da vidiš šta će da se dešava...Nije to strašno...


Poslednji izmenio dana Pon 2 Jul - 10:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 10:01

Thanx Gibanitza...Motor je sjajn...2 brzine 80km/h bio sam iznenadjen mochnosti..imao sam do sada iskustvo samo a 1200 i 1300 ali nikad nisam doziveo ovako mocnost Very Happy

Ima dobri vesti, danas uzmim ta Bubica, pa sutra dolaze fotke Smile
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 10:14

Drugar, koja ti je to po red? Treća? Alal ti vera...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 10:23

Jeste...treca Smile ali sretna Smile (nadam se !: )

Evo podatke za njoj

1303 S 29.12.1972 (Novogodisni podarok) Laughing Cool Laughing Laughing

1600ccm3 (1585ccm3 ako se ne varam) disk kocnica ispred, PRVA boja (pustit cu vama slika i to vrlo se poznava), nije bila nikakva anti-korozivna zastita Smile sve je u fabrickom tip-top stanje, nikakav sudar itd.

87000km!

E sad interesni dio za cjena.
Matori ( 85 godisni ex-opstinski funkcioner ) trazio je 3200 eura affraid ali malo "masaze", itd itd...spustio sam cjenu na 1000 eura Smile Nije moglo vishe...ali sam zadovoljan sa ovome...hehehehe mislim svaki ludak ne bi bilo Smile
Auto je registrovan do oktobar...sta posle ja zaista neznam...svih novca ode za auta ...je*** Laughing )

Al da ne hvalim nesta sta josh nemam...za nekih 8 saata vidicemo...slikat cu sa mobitela tako...sa svih nedostataka...i saljut cu ih na foruma...

Imao sam dugo vreme zeljba da vozem 1303-ce...TAS-ovke ne mi se svidzale...pa S-ka doshla je kao premija i je VRLO redak model u Makedoniji.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 10:35

Razumem te rođače...1303 je poseban merak...

Šta ćeš sa onom Sarajkom? I sa onom tvojom 1300?

Odosmo u off...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 10:38

Off topic: 1300-ku je prodana pred 3 godina...
1200-ku je prodana pred nekih 5 meseca (na mom rodnina - prvi bratuced) imao je merak za Buba i moljm te da ne idem kod drug da uzmim neki krsh...kupit cu tvoja...pa aj...dao sam i njoj...pa tako Smile
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 10:59

tako znaci.. jos watercooled golf I je ostao?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 11:39

Da...josh Watercooler je ostao...Ako ima netko zainteresovan...2000 eura i izvolite uzmite ga ...pa da sredim 1303-ku Smile

Molim za savjet... 13462
Molim za savjet... 13465
Molim za savjet... 13464
Molim za savjet... 13466
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 11:40

Divan auto, ali nema šanse da ga uvezemo ovamo...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 11:44

E to vidis mislim da ima netki dogovor uvoza...

Primer...Yugo ...kad uvezemo auta iz Nemacka...znate baraju Euro 3...vynil sedjala...abs...airbag-a...klima uredzaj...a vrlo dobro znamo da Yugo ne ih zadovoljava tih kriterijuma...a imah i novi u MKD ito ide kao alva Laughing Smile pa...mislam da ima neki sporazuam izmedzu SRB i MKD...za uvoz...znam da nemamo carine...ali za tih standarda nisam siguran...treba se to dobro ispita...
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 11:53

Sve što se uvozi mora da ima Euro3 standard motora, plaća se i carina i porez...To je kada su polovne stvari u pitanju...A ni meni nije jasno kako se novi Jugo uopšte prodaje...

offtopic opet...
Nazad na vrh Ići dole
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 16:29

VWMacedonia ::


ALI kad ubacim u prvoj brzini...i pritisnem na gas...gushi se...otpustis malo iz gasa..pa pak dash ide ko luda...taj problem nema u vtoroj brzini...

Pretpostavljam da je nesto s karburatorom...ali sta...


Ovo me vrlo interesira...sta je moglu biti moguci problem...?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimePon 2 Jul - 18:18

Ajnspric pumpa na primer - membrana losa (skorila se), ili zapusena ajnspric dizna. Ili lose podesena kolicina ubrizganog benzina.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeUto 3 Jul - 0:38

Tako mi je uradio Golf bili su dizne...ali ova uradi SAMO u prvoj brzini...u 2,3,4 to ne rade...kad pritisnes potpuno gas...samo u prvoj! Question
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeUto 3 Jul - 0:58

Lupam, da nije ler gas premal?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeUto 3 Jul - 6:44

A kako prima gas na leru, dok auto stoji?
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
VWMacedonia
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
VWMacedonia


Broj poruka : 333
Godina : 38
Lokacija : Bitolj,Makedonija
Datum upisa : 01.07.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeUto 3 Jul - 11:57

U ler...radi sasvim dobro. Dash gas i uposche ne se "gushi"...samo to uradi u prvoj brzini...

Primer ...vozish sa drugoj brzini...zapiras na krivinu da recimo...iz drugoj...stavas u prvoj...i pritisnes gas do daske...i mesto da uzmi naednas prvo se gushe...otpusti gas i ondak ponovo pritisni do daske zema kao luda Smile pa stavas drugoj pak do daske i rade savrseno...

Imao sam problem sa dizne na Golf...i to je radio u sekoj brzinoj...da ugushe kad pritisnes do daske kao i u ler...ali tu nije to slucaj...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeUto 3 Jul - 12:40

Cudno... Trebalo bi prekontrolisati sve sto se karburatora tice. Mozda je neki kanal unutra delimicno zapusen...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 47
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitimeUto 3 Jul - 13:40

...Makedonče,smori nas bre ovaj čiča...Daj neki drugi avatar umesto njega....
Molim za savjet... Vwpimpride9od
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
Sponsored content





Molim za savjet... Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim za savjet...   Molim za savjet... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Molim za savjet...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» HITNO TREBAM STRUCAN SAVJET :)
» Molim za brisanje
» Motor,molim vas za pomoc
» Molim za odgovor,
» Pomoc molim vas

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: