vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Kubelwagen
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 12
Godina : 38
Lokacija : Valpovo
Datum upisa : 28.01.2018

Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama Empty
PočaljiNaslov: Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama   Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama Icon_minitimeNed 4 Mar - 17:05

S ovakvim problemom se do sada još nisam sreo.

Motor upali i napravi par ciklusa pa crkne i neće više upalit makar alnasovao do sutra. Prekinem kontakt i ostavim ga da odstoji neko vrijeme. Tada opet upali pa crkne... Odšarafim sve svijećice i vratim ih na kabele te stavim da dodiruju masu, dam kontakt pa ključem okrećem dinamo (tako i radilicu) da vidim ima li iskre. Naravno, po prvom davanju kontakta iskra je prisutna, ali kako okrećem dalje i dalje struje više nema...

Nervozan skidam kapu razvodnika i provjeravam platinsku dugmad - sve u redu! Uzimam kontrolnu lampu, spajam štipaljku na bobinu (-) a lampu na masu i doživljavam ŠOK! Lampa svijetli kad su kontakti na platinama rastavljeni, a kad se kontakti spoje - lampa se gasi!

Da li je to normalno iako mi je jasno da je kapa razvodnika skinjena??? Sad više ništa ne znam, totalno sam u banani!

Btw, stavio sam drugu bobinu i kondenzator ali je opet isto.

Šta se tu događa, zna li itko?
Nazad na vrh Ići dole
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2018/01/15/pre-40-godina-pro
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama Empty
PočaljiNaslov: Re: Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama   Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama Icon_minitimeNed 4 Mar - 20:01

Ako je lampa spojena paralelno platinama, dakle jedan kraj na masu a drugi na kontakt 1 bobine, onda je normalno. Kada se konktakti spoje struja umesto kroz lampu ide kroz kontakte platina pa ona ne svetli. Kada se kontakti rastave, struja ide iz bobine kroz lampu i ona svetli. Sve to nema veze sa tim ima li razvodne kape na razvodniku ili ne. Kroz razvodnu kapu ide visoki napon i on ne utiče na ponašanje platina i bobine, to jest primarnog kola sistema za paljenje.

U situaciji kada nema varnice na svećicama, proveri da li struja dolazi do bobine - jedan kraj lampe na kontkat 15 ili + bobine, drugi na masu. Lampa mora da svetli dok god je dat kontakt. Ako ne svetli onda ne dolazi struja od kontakt brave.

Proveri da li su kontakti platina čisti i da li je zazor 0,4 mm.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
 
Poremećaj struje, nestanak iskre na svječicama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem oko struje!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: