vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico

Ići dole 
+12
AC ACA
adro15493
nj
Iva Kitanovic
bubuleja
momcha
draganavala
bili
VW KAFER
nebkv
Klemen Klemen
amet
16 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimePon 17 Dec - 11:36

ima li neka razlika proizvodsvo ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
Klemen Klemen
dr. VW
dr. VW
Klemen Klemen


Broj poruka : 1012
Lokacija : Ljubljana, Slovenija
Datum upisa : 04.06.2007

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 19 Dec - 14:48

Ja mislim, da najviše u kvaliteti lima...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.hroscklub.com
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 19 Dec - 14:52

a motor
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 19 Dec - 17:00

Naravno da ima jer su sve navedene zemlje proizvodile razlicite modele,pitanje je onako uopsteno pa je tesko odgovoriti na njega
Trebali bi se ogranicili na primer na model 1200 proizvodjen od 1970-1975,ili 1300 u nekom slicnom vremenskom okviru mada ja nisam siguran da li je tada bilo tih modela u Meksiku ili su bili iskljucivo 1.5 i 1.6
Nazad na vrh Ići dole
VW KAFER
pridošlica
pridošlica
VW KAFER


Broj poruka : 15
Godina : 30
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 04.05.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 19 Dec - 18:07

Mexico Bube, su se proizvodile sa 1200 i 1300 motorima a imalo je i 1600 ali to su kasniji modeli od 1990 pa do 2003 su bili 1600i
Tas-ove Bube su imale mnogo siromasniju opremu. Unutra nisu bile istapacirane, nisu imale poklopac kasete, imale su metalnu tablu, kederi oko prozora su bili bez ukrasnih lajsni...
Nemacke, Bube, ako govorimo o modelima 1300 od 1969-1973 su imale mnogo bolju opremu, bile su istapacirane unutra imale su tapaciranu tablu (1969-1970) ne svaka! ventilaciju kabine. Proizvodile su se sa motorima 1300 AB i AR blok dupli usis i 1500 obican usis. Nemacka, buba, 1500 '69-70-to, je imala napred diskove. To je to sto ja znam Wink
Nazad na vrh Ići dole
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 20 Dec - 8:25

a sta mislite za 1300 f motor.....so obicna grana ne dupla. 1968 germanska
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
bili
VW zaluđenik
VW zaluđenik
bili


Broj poruka : 239
Godina : 47
Lokacija : Neusatz
Datum upisa : 15.11.2008

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 20 Dec - 9:24

Kao što je nebkv rekao pitanje je jako široko i ne može se lako odgovoriti. Razlike su velike cak i između dve modelne godine. Tako recimo TAS-ovka 74 ima poklopac kasete, a 75-76 nema...

Svako od nas preferira neki model, odnosno najviše voli neki model, i naravno onda se kune da je to najbolji model bube.

Meni lično je naj naj buba Jubi model proizveden u Meksiku '85-86. Kako je do ovog modela teško doći zadovoljio sam se sa 1300 71 jer posle Jubi modela meni su sledeće na lisiti 1300 '68-72 koje mnogi smatraju za najbolje bube.

Dosta ljudi se rukovodi onom što starije to bolje.

Što se motora tiče većina se slaže da je 1200 D blok najtrajniji (ne najbolji), dok recimo 1300 AB spada u manje izdržljive. Opet ovo zavisi i od načina vožnje, održavanja,... tako da je moj AB u izvanrednom stanju bez i malo lufta (doduse prešao je samo 80.000 km).

Šta sam hteo da kažem. Ne znam ni sam.

Uglavnom nije bitno šta drugi misle važno je šta ti misliš, hoćeš, želiš, jer ne radiš nešto zbog drugih nego zbog sebe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.021.rs
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 27 Dec - 13:23

a kako motor... koji motor je najlepsi imate neki material citano
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
VW KAFER
pridošlica
pridošlica
VW KAFER


Broj poruka : 15
Godina : 30
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 04.05.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 27 Dec - 21:27

Kao sto je rekao Bili, 1200 su najtrajniji samim tim i najbolji po meni. Inace ja u Bubi imam 1600 AD blok, ali 1200 je Bubina, dusa. Razz Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 27 Dec - 21:42

VW KAFER ::
Mexico Bube, su se proizvodile sa 1200 i 1300 motorima a imalo je i 1600 ali to su kasniji modeli od 1990 pa do 2003 su bili 1600i
Tas-ove Bube su imale mnogo siromasniju opremu. Unutra nisu bile istapacirane, nisu imale poklopac kasete, imale su metalnu tablu, kederi oko prozora su bili bez ukrasnih lajsni...
Nemacke, Bube, ako govorimo o modelima 1300 od 1969-1973 su imale mnogo bolju opremu, bile su istapacirane unutra imale su tapaciranu tablu (1969-1970) ne svaka! ventilaciju kabine. Proizvodile su se sa motorima 1300 AB i AR blok dupli usis i 1500 obican usis. Nemacka, buba, 1500 '69-70-to, je imala napred diskove. To je to sto ja znam Wink

nisu sve tasovke bile kako kazes bez opreme!! 1300 je imala sve sto i nemacke, pa i lajsnu u kederu stakla.. a nemacki model 1200 je isto bez ikakve opreme kao sto su neke tasovke, uzmi 1303j nema razlike od nemacke 1303 cak su imale lepsu bravicu na kaseti... tapaciranu tablu su imale 1302 i retko koja od 1300
i zato nemojte da jeobavezno: tudje -sladje .. uvek je bilo: koliko para toliko muzike ......a nasem drugu Ametu je izgleda dosadno u zivotu pa svakih par dana neko neozbiljno pitanje na koje je zapravo tesko dati konkretan odgovor


Nazad na vrh Ići dole
http://...
VW KAFER
pridošlica
pridošlica
VW KAFER


Broj poruka : 15
Godina : 30
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 04.05.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 27 Dec - 22:56

Glupo je vise raspravljati! Buba je Buba nebitno da li je Tasovka, Nemacka, ili Mexicka. Bitno je da je Buba Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
momcha
VW zaluđenik
VW zaluđenik



Broj poruka : 176
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 22.08.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimePet 28 Dec - 0:39

draganavala ::
.....a nasem drugu Ametu je izgleda dosadno u zivotu pa svakih par dana neko neozbiljno pitanje na koje je zapravo tesko dati konkretan odgovor



Samo sam cekao ko ce da konstatuje ovako nesto, ja sam prvo mislio da nas zajebava, a onda sam shvatio da je u stvari ozbiljan. Razumem decka, verovatno nema koga da pita....
Nazad na vrh Ići dole
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimePet 28 Dec - 8:28

momcha ::
draganavala ::
.....a nasem drugu Ametu je izgleda dosadno u zivotu pa svakih par dana neko neozbiljno pitanje na koje je zapravo tesko dati konkretan odgovor



Samo sam cekao ko ce da konstatuje ovako nesto, ja sam prvo mislio da nas zajebava, a onda sam shvatio da je u stvari ozbiljan. Razumem decka, verovatno nema koga da pita....

se izvinjavam ljudi ...... ali ja nikad ne se zajebavam jel to je najlos stvar,,,, zasto ako se zajebavas mora neki de se custuvje loso... samo sam pitao jel sam voleo da znam jer ja volim znanjenje i bube.....
sada jas i moji drugi smo kupili 5 buba i ima jedan mexicicki jas germanski i drugi imat o tas .... za to sam pitao jel ovdje, ne znam ko da pitam, i nema ni dobro mehanicari ....
se izvinjavam jako sta sam bio dosadan ,ozbilno..
ja sam mislio da je forum za tako nesto da ucime jedan od drug, da pomagame da se druzime i da se volimo mozda, jer u ovaj forum ima sekakvi naci i veri aloi cilj je ist da se druzzimo.... izvinjavam se ako ste mislili da se zajebavam .... rekao sam nikad ne se zajebavam u zivot, to naj vise mrzim. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimePet 28 Dec - 10:27

pozdrav i tebi Amete i slobodno pitaj i dalje..
cesto se po forumima srecu lazni profili i ljudi koji na taj nacin sebi prave zabavu a ljudima dobre volje trose vreme i energiju smarajuci kojekakvim glupostima... ne tvrdim da je to i ovde slucaj ali par pitanja su iz oblasti koja se na neki nacin moze smatrati 'azbukom' vw bube pa sam iz tog razloga pomislio da se iza ovog profila krije neko kome je dosadno najblaze receno!! clown
Nazad na vrh Ići dole
http://...
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimePet 28 Dec - 10:34

VW KAFER ::
Glupo je vise raspravljati! Buba je Buba nebitno da li je Tasovka, Nemacka, ili Mexicka. Bitno je da je Buba Very Happy

postovani kolega sa foruma mi ne raspravljamo vec komentarisemo, ti o necemu sto si tu i tamo video i procitao po forumima cesto od isto tako edukovanih sagovornika , a ja pisem o necemu cime se bavim oko 20god. stoga nemas razloga da se ljutis ako ti se odgovor ili komentar ne dopada.. nije zlonameran vec samo mala opaska na neiskustvo i neinformisanost.. nista licno ..pozzz Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://...
VW KAFER
pridošlica
pridošlica
VW KAFER


Broj poruka : 15
Godina : 30
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 04.05.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimePet 28 Dec - 14:10

Ja se ne ljutim, samo kazem. Cenim to sto se bavis tim poslom 20 godina. Wink Isto prihvatam svaku ispravku i kritiku dobronamernu! tako da ne vidim razlog sto bi se ljutio? Very Happy pozz svima!!!
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeNed 30 Dec - 8:47

za ameta: najbolji motori su najjednostavniji motori, a to je u vw buba slučaju 1200 motor...vozit češ se sporo ali češ se voziti...1300 f blok je isto dobar motor(vozio sam ga 8 god) ali nakon par sitnih kvarova i on mi je počeo dizati živac Laughing
vozio sam i 1500..kažu najbolji motor koji je izašao iz tvornice..najviše snage za potrošnju itd..meni je bio stvarno dobar ali nakon polugeneralke i stvarno je letila ta buba oko 145km/h ..ali opet potrošnja preko 10 l....gradske vožnje..tako da i taj je oke...1600 isto vozio i nebi ga više vozio nikad jer puno pije(mislim benzina), a nedaje baš toliko puno više od 1500 motora. 1300 ab je sličan kao i 1600..performanse mislim.
Uglavnom moja preporuka u vezi motora je da pokušaš nači staru pumpu vatrogasnu 1200 sa malo sati i miran si barem 10 godina, ako nemožeš nači pumpu 1200 motori od 1966 pa do negdje 1969 su ti najbolji izbor..za jaču struju možda da staviš alternator ali i nemoraš..

razmisli jednu stvar ...preko 15 godina proizvodili su samo 1200 motore a onda su radi zahtjeva tržišta počeli naravno da unaprijeđuju svoju paletu motora pa je tako 1966 izašao 1300 1967 1500 1971 1300 ab i 1600 motor.....

zaključak....1200 je zakon!!

a što se tiće razlika između tasovki njemačkih ili mexičkih ima ih jako puno vjerojatno bi se mogla napisati i skripta od 10-tak stranica.. Very Happy
Najbolja buba je ona koja vozi i koja te služi ali naravno moraš ju tu i tamo na servis odvesti...

lp
Nazad na vrh Ići dole
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 2 Jan - 11:52

bubuleja ::
za ameta: najbolji motori su najjednostavniji motori, a to je u vw buba slučaju 1200 motor...vozit češ se sporo ali češ se voziti...1300 f blok je isto dobar motor(vozio sam ga 8 god) ali nakon par sitnih kvarova i on mi je počeo dizati živac Laughing
vozio sam i 1500..kažu najbolji motor koji je izašao iz tvornice..najviše snage za potrošnju itd..meni je bio stvarno dobar ali nakon polugeneralke i stvarno je letila ta buba oko 145km/h ..ali opet potrošnja preko 10 l....gradske vožnje..tako da i taj je oke...1600 isto vozio i nebi ga više vozio nikad jer puno pije(mislim benzina), a nedaje baš toliko puno više od 1500 motora. 1300 ab je sličan kao i 1600..performanse mislim.
Uglavnom moja preporuka u vezi motora je da pokušaš nači staru pumpu vatrogasnu 1200 sa malo sati i miran si barem 10 godina, ako nemožeš nači pumpu 1200 motori od 1966 pa do negdje 1969 su ti najbolji izbor..za jaču struju možda da staviš alternator ali i nemoraš..

razmisli jednu stvar ...preko 15 godina proizvodili su samo 1200 motore a onda su radi zahtjeva tržišta počeli naravno da unaprijeđuju svoju paletu motora pa je tako 1966 izašao 1300 1967 1500 1971 1300 ab i 1600 motor.....

zaključak....1200 je zakon!!

a što se tiće razlika između tasovki njemačkih ili mexičkih ima ih jako puno vjerojatno bi se mogla napisati i skripta od 10-tak stranica.. Very Happy
Najbolja buba je ona koja vozi i koja te služi ali naravno moraš ju tu i tamo na servis odvesti...

lp
bravo iskren odgovor.....
ja sam pitao jel imam jedan drug i me moli za zamena da mu dam 1968 1300 germanska F motor za 1200 tas 1976god sta mislis
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 2 Jan - 14:05

[quote="amet"]
bubuleja ::
1968 1300 germanska F motor za 1200 tas 1976god sta mislis

mislim da i jedan i drugi imate dobre motore i da nebi bilo problema u slučaju zamjene po tebe a i po drugara..pod uvijetom da su motori oba u sličnom stanju....ja bi na tvom mjestu zadržao 1300F ne troši puno više od 1200 trajan je a i ima neki konj više Wink
Nazad na vrh Ići dole
amet
VW entuzijasta
VW entuzijasta
amet


Broj poruka : 141
Godina : 43
Lokacija : tetovo
Datum upisa : 04.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 2 Jan - 15:17

[quote="bubuleja"]
amet ::
bubuleja ::
1968 1300 germanska F motor za 1200 tas 1976god sta mislis

mislim da i jedan i drugi imate dobre motore i da nebi bilo problema u slučaju zamjene po tebe a i po drugara..pod uvijetom da su motori oba u sličnom stanju....ja bi na tvom mjestu zadržao 1300F ne troši puno više od 1200 trajan je a i ima neki konj više Wink
moj 1300 ima samo 35000 km pominato a njeno 1200j samo 48000..... ja ne hocu ali on hoce zaradi izgleda u 1300 je 10 postari i sve u rosfaj a 1200 nisa taj izgled epa sta sad ne znam ni ja ..... samo ovaj 12ooj sta sam uzeo ima jako miris u kabini i me bolet oci ne znam sta je
Nazad na vrh Ići dole
http://gusic.tripod.com/kuran_bos/
Iva Kitanovic
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Iva Kitanovic


Broj poruka : 52
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 22.08.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 2 Jan - 15:45

[quote="amet"]
bubuleja ::
amet ::
bubuleja ::
1968 1300 germanska F motor za 1200 tas 1976god sta mislis

mislim da i jedan i drugi imate dobre motore i da nebi bilo problema u slučaju zamjene po tebe a i po drugara..pod uvijetom da su motori oba u sličnom stanju....ja bi na tvom mjestu zadržao 1300F ne troši puno više od 1200 trajan je a i ima neki konj više Wink
moj 1300 ima samo 35000 km pominato a njeno 1200j samo 48000..... ja ne hocu ali on hoce zaradi izgleda u 1300 je 10 postari i sve u rosfaj a 1200 nisa taj izgled epa sta sad ne znam ni ja ..... samo ovaj 12ooj sta sam uzeo ima jako miris u kabini i me bolet oci ne znam sta je
Proveri auspuh, guske i sva creva za grejanje.
Nazad na vrh Ići dole
nj
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nj


Broj poruka : 373
Godina : 52
Lokacija : N. Beograd
Datum upisa : 04.01.2012

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 2 Jan - 20:50

U mojoj bubi 1300, prva serija F motora (od avgusta 1965), kod mene zadnjih pet godina, prezivela sve!
Nazad na vrh Ići dole
draganavala
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
draganavala


Broj poruka : 478
Godina : 52
Lokacija : Avala
Datum upisa : 19.09.2011

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeSre 2 Jan - 21:57

nasa narodna kaze : svaki ciga svog konja hvali!!
e tako i ja, nikad ne bih dao 1300 za 1200 taman i da je nov kakve pumpe kakve budalastine motor koji stoji 20-30 god i za to vreme ima 10-20 radnih sati kad se stavi u konstantan pogon vrlo brzo bice u slicnom stanju kao i onaj sto je radio svaki dan svih 20 god.a mozda i gori.. no to je je citav zanat i vecini deluje nestvarno ali je tako..

... a sto se potrosnje i performansi tice vrlo sam zadovoljan motorom koji sam vozio 2 god. sam ga slozio i odlicno me sluzio 1700cc istina nikad nisam isao do krajnje brzine da vidim 'koliko moze' i 160tak je bilo sasvim dovoljno! za to vreme obisao sve skupove u srbijii par u ex YU, na kraju odvezao se do D oko 19h puta od toga 16h neprekidne voznje . sa 'njihovim' benzinom prosek ispod 9 pri brzini 100-110km/h a kod nas je bilo 10-11 po gradu islo i do 15l kad padne potezanje po semaforima.. sve u svemu nikad ga ne bih menjao nizasta manje cc zbog osecaja kad krenes u brdo- ne strahujes da ce te sleper oduvati sa puta ili ce ti neko mahati iz golfa i opela Very Happy
sto se tice potrosnje ovo je bio auto za uzivanje i tu se obicno za cenu ne pita da je jedini auto u kuci mozda bi se vodio ekonomicnoscu istog ovako su performanse bile u prvom planu...
Nazad na vrh Ići dole
http://...
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 3 Jan - 0:00

Zadnjih godina ko god da je prodavao neki motor koji je sluzio kao radna masina reklamirao ga kao primerak koji je radio 10-20 sati.U stvarnosti daj boze da je i jedan u takvom stanju
Komsija kupovao motor za Jugica,svakom po prici odradjena generalna pre 5 hiljada i prodaje ga za 100-150e scratch
Kao da su svi ti prodavci telepatski povezani Smile
Nazad na vrh Ići dole
adro15493
VW zaluđenik
VW zaluđenik
adro15493


Broj poruka : 204
Godina : 37
Lokacija : Palić
Datum upisa : 25.08.2008

sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitimeČet 3 Jan - 0:24

Ja sam letos rastavio industrijski motor, tj poskidao glave i cilindre, ali se ispostavilo da nije bilo potrebe jer unutra sve izgledalo kao novo, na cilindrima se videlo honovanje. Oprao sam delove, prebrisao i vratio kako je bilo. Takodje sam bio kod coveka u Backoj Topoli (slikao sam kod njega viljuskar ako se secate) koji ima tri motora od vatrogasne pumpe, kada ih je rastavio na jednom motoru , na jednom cilindru je bilo korozije, ostalo je sve bilo ok.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ftn.ns.ac.yu
Sponsored content





sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Empty
PočaljiNaslov: Re: sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico   sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
sta je vw buba razlika germanska, tas i mexico
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Buba MEXICO 1996.
» Kederi i stakla Mexico VS Europe
» meksikanci na sambi
» Razlika izmedju TAS-ovke i Nemice
» razlika izmedju diname i alternatora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: