vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 trazenje limara

Ići dole 
+2
yeti
srkimi78
6 posters
AutorPoruka
srkimi78
pridošlica
pridošlica
srkimi78


Broj poruka : 31
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.04.2009

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimeČet 3 Sep - 1:14

Da li znate nekog ko moze dobro da odradi limariju(patos, stubovi vrata ,sajtne i tuneli...) na mom notchbacku, ima slika na forumu,auto je ispeskaren i zasticen. Auto se nalazi kod limara medjutim nikako da krene sa radovima sve ima neke druge obaveze mada ja mislim da ga mrzi da uopste ulazi u tu pricu lakse mu je da odradi neki auto za dan dva i da uzme lovu na brzinu bez mnogo muke. Mene vec izdaje strpljenje jer sam isplanirao da limarija bude gotova do kraja godine a on kako je krenuo ko zna.Sada trazim rezervnu varijantu da ne bih gubio vreme posle u trazenju .Inace on hoce da mi umesto tunela stavi kutijasti profil i da on glumi tunel za grejanj scratch Question Ja zelim da se sasija i skoljka srafe a ne da budu zavarene kao sto su bile kada sam uzeo auto. Odprilike to je to pa sad pomazite Smile
Nazad na vrh Ići dole
srkimi78
pridošlica
pridošlica
srkimi78


Broj poruka : 31
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.04.2009

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimeČet 3 Sep - 17:03

Niko nesto da predlozi? confused
Nazad na vrh Ići dole
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimeČet 3 Sep - 18:06

Polako naci ce se vec neko Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimeČet 3 Sep - 21:10

iz mog malog ali veoma zivopisnog iskustava(sto se tice limarijskih poslova) mogu ti preporuciti da se malo izvezbas sa aparatom pa krpi do mile volje, ili da ti uradi neko od forumasa, jer obicnom limaru dati da radi bubu(nije buba, al' dobro), pa odrace te od kinte, a zakrpice ko dupetom, ipak mogu oni i lakse da dodju do novca nego da rade bubu nekom zaludjeniku...
tesko je naci normalnog limara...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimeČet 3 Sep - 22:16

Farbara još i nekako, al limara jako teško.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
srkimi78
pridošlica
pridošlica
srkimi78


Broj poruka : 31
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.04.2009

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimeČet 3 Sep - 22:17

To sto mi ti predlazes ja sam i planirao da radim, znaci kupim aparat i vezbam, medjutim dodjemo do stavke garaze ili prostora gde to raditi.Kada bih imao mesto gde to mogu da radim ne bih razmisljao ni sekunde, ovako sam prinudjen da mi neko radi limariju.
Nazad na vrh Ići dole
Lasto
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Lasto


Broj poruka : 162
Godina : 47
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 08.06.2009

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimeČet 3 Sep - 23:35

sve je to ok sam raditi i nije problem, problem je u alatu i prostoru, stvarno je glupo ulagati u altat  toliki novac (skuplji alat nego reparacija) da bi se jedna buba okrpila, šta posle sa tim silnim alatom bar da rađa neku kamatu. 

Mislim da treba pronaći drugačije rešenje za alat, ili pokušati pozajmiti (vrlo teško), iznajmiti (to još niko ne radi), ili pronaći voljnog majstora (najčešće penzionera) da se zajedno sa njim radi ili da ove ljude na forumu koji imaju taj složeniji (skuplji alat) i znanje kontaktirati i dogovoriti posao ili ispomoć ili šta već, zato se zove dogovor.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/sapuni/infosajt
srkimi78
pridošlica
pridošlica
srkimi78


Broj poruka : 31
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 11.04.2009

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimePet 4 Sep - 0:15

Slazem se sa tobom Lasto najbolje je naci ko zeli to da radi i ko ume, meni je najveci problem mesto pa posto to ne mogu da resim moram da dam da mi neko radi
Nazad na vrh Ići dole
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimePet 4 Sep - 8:09

Lasto ::
sve je to ok sam raditi i nije problem, problem je u alatu i prostoru, stvarno je glupo ulagati u altat  toliki novac (skuplji alat nego reparacija) da bi se jedna buba okrpila, šta posle sa tim silnim alatom bar da rađa neku kamatu. 

Mislim da treba pronaći drugačije rešenje za alat, ili pokušati pozajmiti (vrlo teško), iznajmiti (to još niko ne radi), ili pronaći voljnog majstora (najčešće penzionera) da se zajedno sa njim radi ili da ove ljude na forumu koji imaju taj složeniji (skuplji alat) i znanje kontaktirati i dogovoriti posao ili ispomoć ili šta već, zato se zove dogovor.


sta mislis da ti od alata treba?

obzirom da aparat mozes kupiti za dvadesetak hiljda, brusilicu za pet, i nekoliko cekica za hiljadu, apkant presu imas bilo gde kod gradjevinskih limara i sve kad saberes nije vise nego rad na bubi, barem po mojim iskustvima, mene je ono krpacenje kostalo 550e...
Nazad na vrh Ići dole
Jovan
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Jovan


Broj poruka : 182
Godina : 46
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 04.06.2007

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimePet 4 Sep - 8:58

...Uhhhh,veruj mi,jako dobro razumem tvoju muku!... Rolling Eyes

Ja sam sve to prošao,naslušao se loših majstorskih izgovora,laži....Niko neće da radi toliko obiman posao,jer im se ne isplati,a ako i prihvate,traže nenormalno veliku cenu za to!...Zato sam na kraju bio primoran da pozajmim CO2 aparat,(platio sam čoveku 50€),kupim tablu lima,izvežbam se ukratko vareći par limova,a posle je sve krenulo samo od sebe!Ko ima šlifa za to,brzo mu uđe u krv,i varenje postane pesma!Ja i sada jasno u glavi čujem taj zvuk varenja,sagorevanja žice,šuštanje CO2 na dizni,i osetim taj miris...Koristio sam slovenački VARSTROJ,koji je izuzetan aparat!

Bilo je to zasigurno jedno ogromno iskustvo za mene (mehaničarsko-limarsko-varilačko).Naučih nešto korisno u životu!Kada sam završio,dva majstora su mi u oči rekla da sam posao odradio odlično,imajući u vidu činjenicu da sam u sve to krenuo kao potpuni amater.Bilo je muke i znoja,ne mogu da kažem da nije,ali je vredelo.Što se tiče krojenja,sečenja i oblikovanja lima...sve to sam radio isključivo ručno,uz pomoć brusilice,stolarskog stola,i onog oblog šusterskog čekića!To je zahtevalo dosta truda,ali sam uspeo!Dakle,bitna je jaka volja,predanost i čvrsta rešenost da u tome uspeš!

Ćale mi je ustupio svoju garažu i prostor ispred nje,kada je to vreme zahtevalo,a veliki deo posla odradio sam na travnjaku.Dakle,ako nešto čvrsto rešiš da uradiš,izgovori padaju u vodu,i činiš sve da što pre sebi obezbediš uslove za rad!Kao što vidiš iz mog skromnog primera,MOGUĆE je,i to veoma!

Zato batali te majstore,spremi se psihički i teoretski,zasuči rukave,i kreni SAM da radiš to!To je jedini način da 100% budeš siguran da će posao biti adekvatno odrađen,bez fušerenja,kako to većina majstora obično odradi,i onda opauči astronomsku cenu za to...Naša posla!

Želim ti puno uspeha u radu!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/
Lasto
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Lasto


Broj poruka : 162
Godina : 47
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 08.06.2009

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimePet 4 Sep - 10:19

djordje 1200j

verovatno posmatraš iz ugla nekoga ko već ima veliku garažu i osnovni alat, pa je nedostajao aparat za varenje i brusilica. A potrebno je malo više od toga brusilica (mala i velika), šrafcigeri, bušilica pristojne burgije, radni sto, stege, ugaonici, dizalica (čekrk), dizalica za automobil (pneumatska), komplet ključeva vilastih, okastih, gedore, veliki ključevi 27,36, više vrsta čekića, makaza za lim, testera i čega još ne, jer se sve što nedostaje pokaže prilikom rada.

neophodno opremiti kompletnu radionicu za taj posao, ukoliko se ne opremi, više vremena će provesti tražeći ono što treba od alata nego radeći, a to zna biti vrlo frustrirajuće.
A da ne spomenem adekvatan prostor za rad, jer kada se to sve razmontira treba to negde lepo i složiti, kako bi se lako i namontiralo, da bude zaštićeno od vremenskih uslova i od ljudi.

kada sam ja pre 15 godina sređivao automobil, svaki dan sam bio kod limara-farbara od ujutro do uveče i združio se sa njim 7-8 dana.

primer: živiš u stanu, nemaš garažu, nemaš rođake na selu, znači primoran si kod majstora.

 off: (on je u "garaži" bolje reći kokošinjcu ali pod krovom, imao fijat topolino iz 1938 bez i jedne flekice, zeleni dvosed vojni i nije znao da to vredi išta i hteo je da ga prepravlja, ubedio sam ga da ništa ne dira i da čeka, posle sam načuo da je prodao nekom talijanu za 12000e).
moj ti je savet nađi nekog ili mlađeg limara početnika ili limara u penziji (negde van Beograda, manjem mestu, da nekažem selu) dogovori se sa njim pa polako, može to biti vrlo brzo gotovo ako se radi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.wix.com/sapuni/infosajt
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitimePet 4 Sep - 20:29

@Lasto

mozes videti da veci deo poslova obavljam u jako skucenom prostoru ili pod otvorenim nebom, pola od ovih stvari koje si nabrojao nemam ali se borim, iznajmljujem peskaru i snalazim se, sve se moze, naravno za stan ti moram priznati da si u pravu a za ostalo ne... pogledaj slike moje bube i bice ti jasno cime radim, cak nemam veliku brusilicu...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





trazenje limara Empty
PočaljiNaslov: Re: trazenje limara   trazenje limara Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
trazenje limara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Preporuka za dobrog limara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: