vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 TEST

Ići dole 
+8
malimilan
Bole
bibin11
Lasto
adro15493
KdF
Bugman
djordje 1200j
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

TEST - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEST   TEST - Page 2 Icon_minitimeNed 24 Jan - 18:04

djordje da li je vitex bolji od wurtha ? bice mi potrebno sredstvo protiv korozije veoma brzo, tako da moram da se odlucim za sto bolje?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
djordje 1200j
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
djordje 1200j


Broj poruka : 664
Godina : 41
Lokacija : gornji milanovac
Datum upisa : 25.10.2008

TEST - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEST   TEST - Page 2 Icon_minitimeNed 24 Jan - 21:26

jovca ::
djordje da li je vitex bolji od wurtha ? bice mi potrebno sredstvo protiv korozije veoma brzo, tako da moram da se odlucim za sto bolje?

Sve je to furda...

koroziju treba cistiti sto bolje mozes, a wurth ti ne daje nikakvu pismenu garanciju, nego cisti koliko god mozes, peskari sta mozes, ja wurth smatram kao umirivanje savesti, vitex se duze odrzao na koroziji bez pucanja, ali ni wurth se nije lose pokazao tamo gde je ulozeno vise truda da se korozija skine, mazao sam ga i na kompletno peskarene povrsine gde je jako dobro odreagovao i odrzao se, a imao sam i pehova, nekji moj zakljucak, odnosno zakljucak jednog zaista iskusnog farbara, da se na wurth nabaci voshprimer, pa epoksi zbog vezivanja gita, , o njemu ti mogu svasta pricati, ali kad sam Tomu pitao sta misli o tome, samo je rekao zar bih to stavio na moj split da to nije dobro, posto jako cenim njegovo misljene, sta vise da kazem osim da treba cistiti koliko god se moze ...

Viteks nikako neteba koristiti na mestima gde se faba, jer je na sintetickoj osnovi(tako pise na kutiji) ustvari uljana baza, ali imam neke komade metala(nosac vinove loze), koje sam mazao njim pre cetiri godine i jos nema tragova korozije cak ni na varovima, jer je jako gust i zatvorio je sve pore, a pre dve godine sam farbao korozirala mesta na stojadinu(91) uglavnom unutar krila , i jos uvek nije se podiglo, naravno celicnom cetkom(rucnom) sam ocistio koroziju i mislim da cu ga koristiti na mestima gde bi se ubrizgavao vosak, kdf je vec govorio o zasticivanju unutrasnjosti gredica tunela bojama i odatle mi ideja za to...

preneo sam ti moja iskustva a ti salusaj sve pa ucini kako zakljucis da je najbolje...
ili nadji kako je Toma radio split pa to kopiraj na svojoj i sigurno neces pogresiti...
Nazad na vrh Ići dole
Bole
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 18
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.08.2008

TEST - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEST   TEST - Page 2 Icon_minitimePon 8 Feb - 21:46

djordje 1200j ::
da se na wurth nabaci voshprimer, pa epoksi zbog vezivanja gita

odprilike tako i ja radim. Obicno stavim epoxy prajmer preko wurtha. Voshprimer sprecava poliestrski git da se dobro veze za njega, epoxy se lepo vezuje za poliesterski git. Rdju gledam da maksimalno skinem gde je to god moguce, samo da ostanu tackice koje premazem wurthom. Tamo gde nije pristupacno za uklanjanje rdje, samo premazem wurthom pa epoxy. Naravno epoxy u 2 sloja. Taj Wurth mu mozda dodje kao ono: niti steti niti pomaze, ali ga stavljam da ga potrosim posto je skup kako krv, kada sam ga vec kupio. A i ko zna da li mu je istekao rok trajanja i pre nego sto sam ga uzeo. Rolling Eyes
Voshprimer koji imam se susi za 15 min izmedju 2 premaza, i spreman je da prihvati sledeci sloj neke druge boje vec za 60 min. Jako ubrzava proceduru, ali nije da se na njega nanosi poliesterski git. Sa njim pokrivam male povrsine koje se jave kada se usled smirglanja pojavi go lim pa da ne gubim vreme. Ali opet preferiram epoxy prajmer da ide na go lim, jer je mnogo bolji sto se tice zastite od rdje.
Premazao sam neke korodirale povrsine ispod kola sa Duginim Antirostom, slikao ih pa cu na prolece da ih ponovo slikam i okacim ovde. Pa da vidimo kao se poneo Antirost preko zime. Inace preko njega nisam nista nanosio ostavio sam ga tako da upija vlagu cisto kako eksperiment. Na kasno prolece sve cu to da dobro uklonim i premazem epoxijem, nekom poliuretanskom farbom i preko voskom ili katranom.
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
Sponsored content





TEST - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: TEST   TEST - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
TEST
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» kalup by pikec!
» 1200,1972
» VW 1300 Automatik-Test
» Test - VW 1302 S i Alfa Romeo 1300 GTA Junior

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Limarija-
Skoči na: