vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Nosaci motora i menjaca

Ići dole 
+2
Mico
shone
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 14:58

Ma ja samo ser..,zamenicu, nego dali je to vremenski dugo,za koliko se izvadi motor i zamene ti nosaci?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 15:12

Verziran majstor izvadi motor za pola sata, pa i manje.

Medjutim, realno je ocekivati da bi cela operacija mogla da potraje i ceo dan, jer se pri takvim radovima obicno nesto zakomplikuje...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 15:14

dobro - znaci centralni nosac je u pitanju!?
taj je komplikovan za zamenu posto, kao sto kdf rece, mora motor da se pomera - tesko mozes to da odradis ako nemas adekvatan prostor i znanje.. [bar ga ja za to nemam]

ako se secam ne traje mnogo - operacija se zavrsi za 1-2h..
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 15:22

Elem sada malo ja...

Motor sam izvadio za pola sata (za koliko ću ga vratiti je bolje pitanje)...Sa nosačima na kracima sam se jebavao jedno 45min, nije baš odvrnuti i zavrnuti, ima tu kod novijeg tipa (koji je na Bubama od '73) malo gimnastike...Dok sve sedne i dok se sve ispravi i namesti kako treba mora malo da se opsuje...

Onaj na njušci nisam menjao, ali koliko sam čitao po uputstvima, potrebno je odšrafiti stari, malo napregnuti motor-menjač na nazad ubaciti novi i zašrafiti...Lakše je njega zameniti nego ove iza...

Mislim da sam sva tri platio oko 20€, možda nešto preko...

Problem je vađenje i vraćanje motora, to najviše košta i najproblematičnije je, ovo ostalo je malo teža gimnastika, ali ništa spektakularno...
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 15:36

GibaniTZa ::
Mislim da sam sva tri platio oko 20€, možda nešto preko...

cekaj - koji su to nosaci u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 15:47

GibaniTZa ::
Citat :
ima tu kod novijeg tipa (koji je na Bubama od '73)

Znaci jos dodatnih zajebancija? affraid
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 15:53

Princip je isti, ali su sami nosaci drugaciji. I rekao bih, kao i sva novija resenja na Bubi, manje pouzdani i podlozniji crkavanju Shocked to je bas cudno - kako je vreme proticalo, kvalitet se u proseku polako srozavao, umesto da bude obrnuto.

Nikakve dodatne komplikacije nece nastati - naprosto se drugacije montiraju, to je sve.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
shone
VW entuzijasta
VW entuzijasta
shone


Broj poruka : 117
Godina : 50
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 16:04

Da se vratim na pocetak.Kako pouzdano da utvrdim da nosaci nevaljaju. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 20:10

Motor ne sme da klima, odnosno da ima mnogo zazora u nosacima kada pokusas da rukom mrdas motor. Ako je guma ispucala i odlepila se od metalnih delova nosaca, vreme je za zamenu. Nosaci stradaju kada ulje dugo curi preko njih - guma propada od ulja.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimePon 9 Jul - 22:04

dexit ::
GibaniTZa ::
Mislim da sam sva tri platio oko 20€, možda nešto preko...

cekaj - koji su to nosaci u pitanju?

Dva na kracima šasije, i onaj jedan kod njuške menjača...Ali nisam siguran...Da li je taj prednji bio 800din a ova dva oko 400, ili nešto slično ne znam...Najbolje pozvati Astor...Inače, ti i ja valjda imamo iste nosače...

to Shone

Legneš ispod kola, upreš rukom o glavu (i sa jedne i sa druge strane odradiš postupak) i ako vidiš da se motor mnogo pomera onda ne valja...Možeš isto da probaš i sa dizalicom. Staviš neku fosnu između dizalice i motora, i kreneš polako da dižeš, i onda ćeš videti na nosačima koliko su jaki i u kakvom su stanju...Radije bih ti preporučio prvu varijantu...

KdF ::
Princip je isti, ali su sami nosaci drugaciji. I rekao bih, kao i sva novija resenja na Bubi, manje pouzdani i podlozniji crkavanju Shocked to je bas cudno - kako je vreme proticalo, kvalitet se u proseku polako srozavao, umesto da bude obrnuto.

Nikakve dodatne komplikacije nece nastati - naprosto se drugacije montiraju, to je sve.

Ne znam kako je kod običnih, ali ovde dok pogodiš da sve rupe dođu na svoje mesto i da svaki šraf uhvati navoj moraćeš malo da se potrudiš...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimeUto 10 Jul - 8:11

Kod obicne je relativno prosto - iz bocnih nosaca vire po 2 brezona koji idu u rupe na zvonu, a sa druge strane se nosaci srafe na kolevku. Vrlo prosto i brzo, samo mora da se skidaju i motor i kolevka, a menjac mora da se podzida.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimeUto 10 Jul - 10:37

Pa i ovde je tako, samo što dok uglaviš svaki brezon i šraf u svaku rupu, treba kao što rekoh malo vremena...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimeUto 10 Jul - 14:29

Pa dobro, slozices se da to zavisi od onoga ko radi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitimeUto 10 Jul - 15:46

Delimično...Sada bih ga odradio mnogo brže i lakše, ali sam ubeđen da je stariji tip lakši za zamenu...

Pogledaj sliku novih nosača, izanaliziraj i prouči...Videćeš da se šrafovi kolevke drugačije šrafe i prave mnogo veći problem...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nosaci motora i menjaca - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nosaci motora i menjaca   Nosaci motora i menjaca - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Nosaci motora i menjaca
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Farbanje motora,limova oko motora i menjaca
» Mlati me rucica menjaca
» Nosaci branika
» Novi nosaci
» VW 1300 = 1972 = ULJE MENJACA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: