vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Zastavin karburator na bubici

Ići dole 
+2
Aca
NikolaTesla
6 posters
AutorPoruka
NikolaTesla
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : Nis
Datum upisa : 20.09.2008

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 13:53

Pozdrav za sve! Kao sto vidite nov sam, ali vec duze vreme pratim ovaj itekako kvaliteta forum. Svaka cast na znanju i ljubavi prema legendarnom automobilu!
Hocu da "osvezim" motor kako vi to zovete, jer mi trosi poprilicno ulja, a i izgubio je snagu. Pre 10-ak meseci sam obradio ventile, promenio lamelu i jos ponesto i od tad mi se povecala potrosnja ulja. Nisam bio zadovoljan majstorom, ali 'ebi ga. Sad hocu da promenim karike i sta sve treba (videce se kad se otvori motor) i hocu da ugradim zastavin karburator i rucni sauh. Nije to moja ideja vec jednog lika iz Nisa koga sam upoznao i koji kaze da to zna da radi. Pokazao mi je i lika kojem je to uradio i kaze da oko 8 l trosi u gradu sto je extra. Potreban je nov karburator, nova sajla za gas koja je duza od sadasnje, izlije se novi drzac za karburator koji se stavi na postojecu granu i tako... Valjda sam ga ovako razumeo Laughing
Sta mislite o celoj stvari?
Iskren pozdrav iz Nis bre lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.meraklije.com
Aca
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Aca


Broj poruka : 92
Godina : 37
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2008

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 15:13

Sto se tice karburatora osim sajle za gas bice ti potrebna i sajla za sauh, koja ide od vozaca (negde na dohvat ruke) pa pozadi do karburatora, moze da se desi da te cesto ta sajla zeza jer je velike duzine a napravljena je od celicne zice.Osim ako resenje tog problema ne bude da uvek kad palis auto otvoris haubu pa rucno povuces sauh.Bubin karburator radi solidno kad je sve ok.Zasto ne razmislis o kupovini originalnog karburatora?Nosac karburatora ne mora da se lije, potrebno je napraviti prelaznu plocu, koja je obicno debljine 15 - 20 mm.Buse se upustene rupe koje odgovaraju bubinom karburatoru, preko njih stezes plocu za usisnu granu i druge dve rupe u koje se zaviju dva brezona i koji odgovaraju zastavinom karburatoru.Zastavin karburator ima vodeno grejanjen karburatora, u aluminijumskom delu gde je leptir za gas imas dve cevcice gde se dovodi voda sa kucista termostata(jedno crevo) i drugo iz vodenog kanala na usisnoj grani, tako da ce te mozda i to zezati kad je hladnije.I pazi ako ti kupujes karburator da ti u prodavnici ne daju za Yugo 45, jer su kod njega dizne manje, pa ces imati malih problema pri promeni rezima voznje, odnosno kad stisnes gas, i da ne bude za stari tip zastave jer takav nema cevcicu za vakum koju koristis za vakum pumpu na razvodniku.Prodavac ce ti reci da je za svaki zastavin auto isti, spolja je tako ali kad se otvori vidi se da nije.Zastavin karburator sam ugradio na vw kombi T3 2.0 sa vodenim hladjenjem i nece da ide preko 150km/h, Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad, a potrosnja je zadovoljavajuca....
Nazad na vrh Ići dole
http://vw-vhs-mladenovic.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 15:55

Mada su neki ugradjivali taj karburator na bubu, ne bih to preporučio zbog drugačije smeše. VW motor zahteva nešto bogatiju smešu od zastavinih vodom hlađenih motora, što u krajnjem slučaju može negativno da utiče na trajnost motora. Delovi kompresionog prostora se delimično hlade i benzinom koji isparava na zagrejanim delovima (pečurke ventila, čelo klipa, svećica i td.). Ako je smeša suviše siromašna možda će se pregrevati delovi kompresinog prostora što može da izazove detonacije koje su jako štetne po motor u celini. U nekim ekstermnim slučajevima ovo čak može da prouzrokuje i zaribavanje klipa u cilindru.
Naravno, bogatstvo smeše može se regulisati izmenom glavne dizne u karburatoru, ali sam mišljenja da je fabrika tokom dugih eksperimenata odredila optimalnu smešu za taj motor i da se ugradnjom drugog karburatora neće dobiti bolji rezultat u odnosu na originalni ispravan karburator.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 21:20

re : ugradnja ne originalnog karburatora ..

- predpostavljam da je razlog pomenute intervencije , ekonomskog karaktera ( manja potrosnja - jeftinija voznja )

- moj savet je , ugradnja plina ... a sve ostalo u domenu : sto ne platis na mostu
platices na cupriji ..

ps : kdf 100 % u pravu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
NikolaTesla
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : Nis
Datum upisa : 20.09.2008

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 22:30

Hvala na savetima,zanimljivi su...
Meni ovaj karburator nije los, ali imam poprilicnu potrosnju, nesto preko 10 l u kombinovanoj voznji. Sigurno je to i zbog loseg stanja motora i kad to napravim bice bolje, ali ne znam koliko bolje. Sta mislite, kolika potrosnja je normalna za sredjen motor bube 1200? Ona je '74. god.
Mislim da bi imalo smisla da cujemo sto vise misljenja.
Pozdrav za sve i jos jednom hvala!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.meraklije.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 22:40

Meni je potrošnja na otvorenom 6-8 litara zavisno od uslova i prosečne brzine. Potrošnja u gradu nikada nije ispod 10, a zimi ume da dostigne i 14 litara. Doduše moja relacija u gradu je oko 4-5km i motor je nezagrejan, ima dosta semafora i prilična je gužva.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 22:42

misljenje moje malankosti
nisam za takve varijante
'68 neotvaran motor
ali sredjen karburator kod vrhunskog profesionalca , laka noga na gasu , na otvorenom oko 7 l
u gradu What a Face What a Face , chik nek mi neko kaze kad se u spicu saobtacaja zakuca na Slaviji (Bgd) ili sl. koliko troshi Suspect Suspect
po meni gradska voznja je postala nemerljiva kategorija Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 22:54

Gradsku potrošnju bi bilo bolje meriti po radnom satu nego na sto kilometara.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
pavle
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pavle


Broj poruka : 701
Datum upisa : 01.07.2007

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 23:29

Ne smem ni da kažem koliko moj Špar troši na otvorenom, ali da špara-špara... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeSub 20 Sep - 23:43

...jebi ga rodjace iskreno to nije nikakva potrosnja, uzmimo u obzir kvalitet benzina kod nas i oktansku vrednost, to je mala potrosnja, imam komshiju koji vozi juga sa dvogrlim WeBeR karburatorom 32/34... TROSI 14l na otvorenom 10l... e to je potrosnja !!!


pale pale pale i ponovo nije ugradio plin !!! j..bi ga nece bez corbe da se kotrlja!!! drunken drunken drunken
Nazad na vrh Ići dole
Aca
VW entuzijasta
VW entuzijasta
Aca


Broj poruka : 92
Godina : 37
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 08.09.2008

Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitimeNed 21 Sep - 0:34

Jos jedan od problema sa tim karburatorom bice vakum koji se koristi za vakum pumpu na razvodniku za podesavanje predpaljenja motora, jer se kod vw kanal busi da bude ispod leptira za gas dok se kod keca busi da bude iznad leptira za gas, tako da radi kontra.
Nazad na vrh Ići dole
http://vw-vhs-mladenovic.com
Sponsored content





Zastavin karburator na bubici Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastavin karburator na bubici   Zastavin karburator na bubici Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zastavin karburator na bubici
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» karburator
» Dupli karburator...
» Nov karburator
» karburator
» ustrojen karburator!?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Motori-
Skoči na: