vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 ustrojen karburator!?

Ići dole 
+8
bubamara
yeti
adro15493
minja
Mico
popesky
KdF
iceaura
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 11 Maj - 11:30

otiso sam danas sa bubom kod majstora da mi pogleda platinska dugmad i karburator malo da nastela i da pregleda da nepoginem negde.

e sad reko mi je da je motor 1600 ab sto je dobro tako je reko, e sad reko je da je karburator ustrojen da je negde nesto prekinuto i smanjena kao potrosnja al to je srrraaaanj u sustini ( reko je to on )

e sad ljudi sta da radim sa tim karburatoreom kod koga da ga nosim da ga sredi ili citav motor da nosim da se to dotera sve u red da nemislim jedno 4-5 godina uopste nista oko motora.

kad stignem kuci slikacu karburator i de je ustrojen hehe pa moze malo komentara
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 11 Maj - 14:53

Postoje specijalizovani servisi za karburatore.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 11 Maj - 18:42

de se to nalazi?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 11 Maj - 18:49

Pa valjda ima neki i u Somboru? Možda zna Popesky...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 11 Maj - 19:24

ma jes ... na svakom chosku po jedan servis Sad

ja sam svoj stelao po KdF-ovom uputstvu i radi perfektno osim sto mi se gasi na semaforu ... al to sam naviko ...

@ ice
kod kog si to majstora bijo ?
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 11 Maj - 23:42

Kod matorog ciceu kod vojnih zgrada prema bezdanu. lik je lud reko mi danas da se nevozim brzo sa bubom da ce mi otpasi tocak.... a ja doso kuci otiso po komsu mi to po srpski uhvatili probali rukama otkinuti on nece van.. pa lepo seli i opalili prema teleckoj 140 xD
Nazad na vrh Ići dole
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 11 Maj - 23:46

@ice

menjaj majstora...
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeUto 12 Maj - 7:26

Ne preteruj sa brzinom, ipak je to star auto, i dok se detaljno ne pregleda nikad ne znaš u kakvom je zaista stanju.

Popesky, ako ti se stalno gasi na semaforu (i kad je topao) odvrni malo šraf za vazduh.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeUto 12 Maj - 10:46

sta se ustvari dobija odvrtanjem stafa za vazduh ... vise vazduha ili vise benzina?
i dali on utice samo na ler ili i na voznju ?

@ice
cuo sam za tog cicu da je dobar , al nisam bijo (mrzim majstore), nego ta tvoja voznja od 140 kmh ... moze da te sarani ...pogotovu sto ti je auto verovatno svuda truo... lezajevi nikad menjani itd ... a to sto dvojica cimate rukom nije nista u poredjenju sa silama koje deluju prilikom voznje (rupe, krivine, itd) pogotovu pri tim brzinama...

bubu je najlepse voziti 70 kmh po onako putu, i 90 po dobrom putu, to se lepo odrazi i na potrosnju, a mozes i muziku da slusas Basketball
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeUto 12 Maj - 11:44

E sad ni ja nisam ljubitelj brze voznje, da jesam nebi kupio bubu!
Nisam je ja vozio nego komsija i on je zeleo da proba da vidi koliko buba moze ici, a inace on me je vodio na mesto kod tog coveka da je kupim i uz pomoc njega sam je dobio za samo 400e a majstor taj iz sombora kad sam mu reko da sam je platio 400e reko je to je poklon.

Bilo bi glupo da sam mu reko e nemoj da vozis brzo i nemoj ovo ono.... izasli smo na dobar put onako moze se reci...a inace njemu najvise verujem za volanom vozio je covek i motore i napravio sa burazom trajka...i da neduzim to buba se nece vise voziti preko 100 mozda u pojedinim situacijama bas zbog toga sto je nisam kupio da ludujem u njoj vec da uzivam, mada mozd ai taj motor izvadim iz nje i prodam ga i kupim original za 1200J

to je motor 1600 ab ili ar nisam sad siguran posto se bas i nerazumem, e sad moze par komentarcica onako koliko da trazim za taj motor imali on kakvu vrednost Smile

Nisam znao da je buba zver sa motorom 1600 ab ili ar hehe 2 brzina 60 a treca ide do 100 xD dalje je sve do duzine puta za kratko vreme 130 a onda malo uspori sa ubrzavanjem do 140 garant ide preko 140. Mada je vise necemo tako voziti dok se nesredi ili je cak prodam pa kupim sa normalnim motorom.


Popesky hvala na savetima za brzu voznju ipak ste vi iskusniji sa bubama,znam i ja da ih netreba brzo voziti al eto ipak komsija je probo i to je to za njiu nema vise brzo, jedino ako neki kupac hoce da se uveri.

PozdeaVW i hvala jos jednom Popesky na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
minja
VW entuzijasta
VW entuzijasta
minja


Broj poruka : 62
Godina : 33
Lokacija : prijedor (Bh)
Datum upisa : 10.05.2009

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeUto 12 Maj - 11:49

nikad ti ne bi preporucio da tako vozis bubu jer buba ti je stara dama i sa njom treba polako,fino i lagano,tako su bar mene naucili stariji bubasi pozdrav Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://567erc@teol.net
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeUto 12 Maj - 11:53

ostavi tu mashinu ... pogotovu ako nije kubikaza upisana u saobracajnu

nego ice .. kad ce fotografije bube ??!?! What a Face

videli smo samo mashinu ... daj ostalo .... ovde smo svi ovisnici o fotkama ... i ne vadi se na ono ... los mi aparat itd ... oshini pa makas i sa mobilnim ... pa baci negde slike - u tvoje predstavljanje clanova npr.
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeUto 12 Maj - 12:31

Odvrtanjem šrafa dobija se masnija mešavina (više benzina). Ovim se reguliše mešavina na leru, ali donekle i na nižim brojevima obrtaja (npr. do 1500-2000). Posle toga nema uticaja. Tako utiče i na potrošnju - uglavnom u gradu, a na otvorenom malo ili ni malo.

Kad sam reko da odvrneš malo mislio sam vrlo malo (10-20° na primer) pa probaj ima li kakve razlike. Ako je suviše odvrnut šraf potrošnja će bezrazložno biti previsoka, mešavina prebogata i ništa dobro se neće dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeUto 12 Maj - 12:38

uh da zaboravio sam za slike opustio sam se bice danas uvce garant Smile
slikacu taman i karburator de je ustrojen xD pa da mi pojasnite kako to da resim. i jos neke stvarcice.

PozdraVW i hvala na savetima Smile
Nazad na vrh Ići dole
adro15493
VW zaluđenik
VW zaluđenik
adro15493


Broj poruka : 204
Godina : 37
Lokacija : Palić
Datum upisa : 25.08.2008

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeNed 17 Maj - 16:25

Motor nikako ne moze da bude 1600 AB. Ili je AB (1285 cm3, 32.4 kW) sa duplim usisom ili 1600 (1584) sa oznakom AF (33.8 kW/46KS), AS ili AJ (36.8 kW/50 KS). Kako je majstor utvrdio koji je motor u pitanju?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ftn.ns.ac.yu
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeNed 17 Maj - 16:50

Ili je neko na kućište motora 1300 montirao cilindre i glave sa 1600 ?

To što je kod bube moguće kombinovati delove od različitih motora je sa jedne strane dobro i zanimljivo, ali je sa druge strane to lako zloupotrebiti. Tako mi danas ratujemo sa raznim frankenštajn motorima i automobilima... pale
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
iceaura
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 39
Godina : 36
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.05.2009

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePon 18 Maj - 7:56

adro15493 ::
Motor nikako ne moze da bude 1600 AB. Ili je AB (1285 cm3, 32.4 kW) sa duplim usisom ili 1600 (1584) sa oznakom AF (33.8 kW/46KS), AS ili AJ (36.8 kW/50 KS). Kako je majstor utvrdio koji je motor u pitanju?

Evo ga nadam se da ces mi das resenje moje zagonetke motor je AR.
E a neki matori iz Sombora je gledo morot i reko je da je 1600AB, mada je to meni bilo cudno posto na njemu pise AR i to je okrenuto AR.
E sad dobio sam od jednog poznanika broj od Danijela iz Sombora, reko mi covek pogledati karburator (POCELA DA TROSI KAO MUTAVA) pa cu ga pitati i koji je motor sta se tu krije...Smile on je inace u nekom udruzenju bubasa e sad neznam kako se udruzenje zove al cu u skorije vreme saznati.

Pozdravljam
Buba mi nanela masovne probleme sa mozgom xD NEODUSTAJEMO
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePet 12 Jun - 18:41

Popesky ne pise se BIJO nego BIO! Malo skole nije na odmet Very Happy
Pozdrav lol!
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePet 12 Jun - 22:27

Guta ::
Popesky ne pise se BIJO nego BIO! Malo skole nije na odmet Very Happy
Pozdrav lol!

1. znam ja vrlo dobro kako se sta pise ... samo su me ucili da se pise kako se izgovara , i cita kako pise ... ali nigde ne kazu da se izgovara kako je napisano ... vec pricaj kako hoces ... veruj mi biJo sam tri puta na popravnom iz srBskog Iezika Suspect

2. nevidiJem kaKe to ima veze sa temom Question What a Face

3. ne pishe se "skole" vetj "škole" Very Happy

4. nije lepo se smejati neukom coveku study
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
yeti
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
yeti


Broj poruka : 716
Godina : 54
Lokacija : Jagodina/Hamburg
Datum upisa : 14.06.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimePet 12 Jun - 22:41

Brus Li ili...
Nazad na vrh Ići dole
http://vwcar.weebly.com
Gost
Gost




ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeSub 13 Jun - 12:23

Ma dobro, ne izgovora se ni BIJO ali nema veze!
Ima vremena . . . Nema razloga za ljutnju!
Pozdrav I1!
Nazad na vrh Ići dole
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeSub 13 Jun - 18:26

yeti ::
Brus Li ili...

sve je mogutje scratch affraid


@guta

nomej da mi se patljes u provipas milom te, ovo nije tema ni furom za gramitaku, vec za bube / kurbarotar
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
Gost
Gost




ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeSub 13 Jun - 22:15

Wrimbl tinkti dbaut! Vrek karbetaret sturing kijk asd
Nazad na vrh Ići dole
bubamara
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
bubamara


Broj poruka : 668
Godina : 57
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 15.11.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeNed 14 Jun - 0:20

yeti ::
Brus Li ili...

i to žešći primerak....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com/
bubamara
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
bubamara


Broj poruka : 668
Godina : 57
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 15.11.2007

ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitimeNed 14 Jun - 0:22

popesky ::
yeti ::
Brus Li ili...

sve je mogutje scratch affraid


@guta

nomej da mi se patljes u provipas milom te, ovo nije tema ni furom za gramitaku, vec za bube / kurbarotar

oka si mu roke !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com/
Sponsored content





ustrojen karburator!? Empty
PočaljiNaslov: Re: ustrojen karburator!?   ustrojen karburator!? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ustrojen karburator!?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» karburator ???
» Nov karburator
» karburator
» karburator
» Kondezuje karburator

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: