vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Sve ove godine...

Ići dole 
+12
Slavko St
Arsa
strid
bubuleja
GibaniTZa
pera
toxic
igorsnegi
markoniw
Braca
Dika
Taribo
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Arsa
VW zaluđenik
VW zaluđenik



Broj poruka : 186
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 01.08.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeSub 6 Sep - 23:50

Dobrodosao, moj savet ti je da radis i skupljas pare polako a da stalno dosadjujes ovde na forumu ljudima da ti nadju dobru bubu jer ovde ima najvise ljudi sa najvise informacija i kontakata o bubama u Srbiji a i sire!
Znaci neko sa foruma vidi nesto interesantno, pogledaju za tebe, ti dodjes, das pare i znas da si kupio nesto dobro, e sad dal' imas volje da to posle sredis do maksimuma ili tako da vozis, to je na tebi a u sustini vise ti treba volje i ljubavi nego para!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.forumotion.com
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 3:29

Arso prozdrav i tebi i hvala na savetu... Znam da su volja i ljubav bitni faktori a kad smo kod toga tu nema mesta za debatu... Istinski mi se svidja taj auto a kad bude jedan moj, nastojacu da ga dovedom do savrsenstva bas zato sto je moj... Sad je samo pitanje sta je savrsenstvo (maximum)... Bar je moje misljenje ( a kako je rekao GibaniTZa "( a mišljenje je kao dupe - svako ga ima )" lol! lol! lol! lol! da spoljasnost bude onakva kakva stoji bubi to jest bez dodatnih budzenja a da enterijer bude nesto posebno... Bar je meni to trip... I jos nesto... Cenim da ipak i pare igraju veliku ulogu zato sto ipak sam moram da ih sakupim... Ne zelim da uzimam od svojih ni 10inu dinara jer cu znati da sam je sam kupio a to trenutno pa i na duze staze daje poseban osecaj celoj prici Very Happy ... Opet to je samo moje misljenje... Jos jednom hvala na savetu...
Nazad na vrh Ići dole
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 6:36

Dobro dosao.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 13:49

re : izbor ( kupovina ) bube , i moje je misljenje da solidnu bubu ne mozes da vozis ispod 800 - 1200 e .. a o restauraciji je tesko govoriti jer zavisi od mnogo faktora - zelja ( moze da dostigne i vise hiljada e )

licno bi pre kupio bubu koja nije mnogo radjena ( i limarija i mehanika ) te da je u solidnom stanju u startu ..a ovo mogu da procene samo dobri poznavaoci buba te ti savetujem da slobodno zatrazis pomoc nekog od nas kod " gledanja " bube

u principu su sve bube dobre ( godista i tipovi ) ali ja licno bih isao na " nemicu " sa motorom 1200 ( 1300 ) kojoj do sada nikada nije radjen patos a ni otvaran motor sto podrazumeva predjenih do 150000 km ( + - ) .. ovo su retke prilike ali uz malo strplenja ( sajtovi , oglasi .. ) moze da te spasi mnogo muka u kasnijim desavanjima
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 14:03

A kada gledam koja bi cena bila ok za "nemicu" i koliko bi posle kostalo sredjivanje patosa, limarije, farbanje i sredjivanje motora?
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 18:02

Naci bubu koja nikada nije udarana, ili kojoj nikada nije popravljana limarija ili remontovan motor, je jako tesko. Ako je motor remontovan to nije strasno, jer motor uvek moze ponovo da se remontuje (sem ako kuciste nije na granici istrosenja, ali cak i tada ima leka).
Ako je limarija popravljana, to je vec nesto tezi slucaj jer je tada, osim sto je najverovatnije limarija radjena lose, najcesce prisutan nedostak raznih sitnica, koje je se tesko nabavljaju ili su skupe.

Prava restauracija je redovno dugotrajna i skupa, ali ipak nije neophodna da bi auto mogao da se koristi. Sve to moze da se uradi i jeftinije i brze, ali ipak kvalitetno, i da se auto osposobi za upotrebu, ali da se pri tome ipak ne narusi originalnost.

Sve zavisi ko sta hoce da dobije - oldtajmera za izlozbe, auto za svakodnevnu upotrebu ili nesto trece...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Mico
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
Mico


Broj poruka : 628
Godina : 50
Lokacija : Zemun polje
Datum upisa : 03.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 18:04

@KdF,

svaka ti zlatna cheers
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 18:24

elem, moja preporuka bi bila :
- " nemica "

- godiste 1966 do 1976
- motori 1200 , 1300
- bez havarije ( prihvatljiva samo sitna " cukanja " , cesanja .. )
- originalni patos ( prihvatljiva sitna " krpljenja " maks . cca 10% povrsine )
- motor neotvaran do 150 000 km ( bez " lufta " u radilici )
- po mogucnosti redovno odrzavan i pozeljno maks drugi vlasnik
- nikako sveze ofarban pa ponudjen za prodaju
- tapacirunzi originalni i u odlicnom stanju ( sedista , nebo , oplate )
- pozeljno da je bio garaziran

ponavljam , gornji uslovi su "teski" i podrazumevaju srecu , strpljenje , vreme ..

sto se tice cene krecu se od 800 do 1300 e u proseku

ps : ne preporucujem kupovinu bube kojoj je neophodna totalna restauracija odnosno zamena ( patosa , tunela , donjih rubova vrata , .. ) uz generalnu ( ili osvezenje ) motora te inervencija na trapu , kocnicama , vesanju .. a koje mogu da se nadju do 500 e
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 19:25

Hvala... Znaci posto ja iskreno nemam pojma kako i sta sa motorom, i drugim dubljim stvarima ja cu kad budem naleteo na neku ponudu izneti ovde pa ko bude imao vremena nek da neko svoje misljenje... Mislim da je tako najbolje....
Nazad na vrh Ići dole
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 19:47

ujedno info , posto si u beogradu , 4 oktobra cemo mi ( buba-beograd ) organizovati susret gde ce se okupiti ( nadam se ) dosta buba i fanova te ti preporucujem da dodjes .. vredece ti .. a detalje oko susreta ces naci na nasem sajtu i ovde naravno

ps : prati pazljivo sve savete dike , kdf-a , tome , vlajka i ostalih na ovim stranicama ( temama raznim ) .. vrede vrlo .. cheers a izbor i odluka na kraju je ipak samo tvoja
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimeNed 7 Sep - 21:28

Naravno da cu savete starijih i iskusnijih rado prihvatiti posto sam opet ponavljam potpuni laik u ovoj prici... Hvala jos jednom...
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 1:18

Nasao sam preko http://www.buba-beograd.com jednu koja bi mozda bila ok a i cena je 880e... Voleo bi da cujem vase misljenje...
Link je sledeci : http://www.buba-beograd.com/index.php?option=com_marketplace&page=show_ad&catid=2&adid=65&Itemid=39
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 7:42

Još jedna sitnica. Kako se kod bube krila šrafe za karoseriju, ja bih ipak izbegavao kola kod kojih su kederi zafarbani, odnosno kod kojih kod poslednjeg farbanja krila nisu skidana. To bi moglo da znači da će biti velikih problema pri skidanju krila (zapekli i otkinuti šrafovi i matice i slicno) ili da su lukovi na karoseriji gde naležu krila truli. U retkim slučajevima krila su mestimično cak zavarena za karoseriju jer je limara mrzelo da se petlja oko šrafova...

Sve ovo se naravno može popraviti, ali zahteva vreme i novac...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 8:35

Taribo ::
Nasao sam preko http://www.buba-beograd.com jednu koja bi mozda bila ok a i cena je 880e... Voleo bi da cujem vase misljenje...
Link je sledeci : http://www.buba-beograd.com/index.php?option=com_marketplace&page=sow_ad&catid=2&adid=65&Itemid=39

Vrlo malo se može videti iz ovih fotografija...Po mom mišljenju ne bih rekao da vredi toliko....
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 10:19

Jako je teško tačno odrediti realnu cenu jednog polovnog automobila. Mislim da je to pre svega stvar dogovora kupca i prodavca. Realna cena će biti ona koju je kupac spreman da plati...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
Milosk
VW zaluđenik
VW zaluđenik
Milosk


Broj poruka : 186
Godina : 37
Lokacija : Bačka Palanka
Datum upisa : 02.07.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 11:56

nije nesto ova sto si dao link
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 12:10

Ok... hvala
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 12:12

ona narančasta ti se isplati skupit pare i imaš dobru bubu na duže vreme
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 12:27

koja narandzasta?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 13:37

pa ona prva u nizu...bar je meni naranča ako tebi nije onda neznam... lol!
Nazad na vrh Ići dole
dexit
dr. VW
dr. VW
dexit


Broj poruka : 1446
Godina : 46
Lokacija : belgrad[e]
Datum upisa : 02.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 13:57

qq oggy, pa to je crvena - kalibracija monitora pod hitno! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.diekaefermaschine.blogspot.com
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 14:33

Uf... Ipak je to mnogo para... A i dok skupim tu cifru vec ce se prodati....
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 14:43

E ljudi upravo sam pricao sa izvesnim Bozom ( preko telefona je izgledao kao sasvim dobr covek)... Posto nema slike na oglasu a covek nema komp rekao mi je da se uskoro nadjemo pa bi da vas pitam ako neko moze sa mnom... Cena je 1000e i rekao je da ju je sredjivao za sebe ali ima izvezne probleme pa je mora prodati... Uzgred on je u Rakovici ( MILOSEV KONAK) pa posto ja ne bi znao sta je i kako tu sredjivano bilo bi dobro da neko od iskusnijih podje sa mnom... Mislim ako bi neko imao vremena u toku nedelje...
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitimePon 8 Sep - 15:50

Rado bih ti pomogao, ali sam nažalost ove nedelje u gužvi...Pošalji mi broj telefona na pm pa ću ti javiti ako budem video da imam lufta negde...

Inače na ovim foto oglasima iz nekog razloga svi vole da grunu jedno 40% veću cenu...Moj savet ti je da više bistriš halo oglase...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sve ove godine... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve ove godine...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» VHS Mladenovac 2013
» VW 1303 S 1972 godine! :)
» delovi za bubu iz 1949 godine
» Glasurit formule za VW vozila - DO i OD 1967.godine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Predstavljanje članova-
Skoči na: