vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Sve ove godine...

Ići dole 
+12
Slavko St
Arsa
strid
bubuleja
GibaniTZa
pera
toxic
igorsnegi
markoniw
Braca
Dika
Taribo
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 16:15

Pozdrav... zovem se Srdjan i imam 20 god. Studiranje i stvaranje muzike je ono sto mi danas oduzima vreme... Priznajem do pre godinu dana nisam zeleo da imam kola... Ziveo sam na Dorcolu i moji prijatelju su posedovali automobile pa sam oduvek zeleo samo da se zavalim na suvozacevo sediste i budem zaduzen za muziku:)... E sad... Preselio sam se pre god. dana i shvatio da je ipak vreme da polazem i nabavim neka kola... Pogadjajte sta se dalje desava... Zavoleo sam setnju:), posto pare za kola nemam... i tako pre jedno mesec dana obratio sam paznju na bubu... Prijatelj je se istripovao i rekao da sam ja covek bas za takav auto.... Mali auto, ima smek, nije za izivljavanje... Od tog trenutka ne mogu da se otarasim tog tripa... Treba da pocnem da radim zato sto imam neverovatnu zelju da uzmem jednu i da je postujem... I pored silnog sputavanja nekih ljudi iz moje okoline kad je u pitanju kupovina tog vozila moja zelja svakog dana munjevto raste.... Nadam se da nisam udavio... Pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 16:18

PozdraVW cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Braca
dr. VW
dr. VW
Braca


Broj poruka : 1035
Godina : 75
Lokacija : BGD-Pašino brdo
Datum upisa : 14.08.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 16:26

Wozdra !!

Nisi se istripovao (mazno te cuveni virus takozvani BUBITIS)

Kad ti se on useli tesko ga se resavas i jakodugo traje.

Kupuj i neslusaj okolinu, neces se pokajati.

cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://b92.net
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 16:41

pozdrav i dobrodosao jer na pravom si mestu za ovu tvoju ideju .. Very Happy

ps : inace se u beogradu skupljamo u kafeu kran na savskom pristanistu svakog prvog cetvrtka u mesecu u 20 h ( tojest danas ) .. pa mozes uzivo da vidis fanove i cujes price Cool
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 17:27

Cao Srdjane i dobrodosao na pravo mesto gde se Buba voli!Ovde ces sve saznati sto se tice Bube!Tu smo svi da ti pomognemo koliko znamo i umemo a ti raspali po pitanjima i sve sto te zanima o Bubi! lol! lol! lol! Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
toxic
dr. VW
dr. VW
toxic


Broj poruka : 1065
Godina : 52
Lokacija : Friedrichdorf-NG
Datum upisa : 20.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 18:11

zivwio ti nama 100 godina cheers

takvwe vwolimo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.classic99.hr
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 19:01

Jos po nesto.... Moram da priznam ne znam mnogo toga o bubi... Znam ono sto svaki laik zna a to je ono sto sam opisao u prvoj poruci.... E ono sto me zanima jeste losa strana... Svaki auto ih ima ali cenim (onako laicki) da buba nije toliki problem... Argument za to jeste sto je i dan danas postovana u velikoj meri... Moje konkretno pitanje jeste : U kolikom sam problemu ako znam samo tocak da promenim?
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 19:03

Zaboravio sam da pitam a vi to sigurno znate.... Koliko kosta skromno ocuvana buba? To jest da je u voznom stanju i da joj vazniji delovi nisu u potpunosti ruinirani???
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 19:16

Taribo ::
Jos po nesto.... Moram da priznam ne znam mnogo toga o bubi... Znam ono sto svaki laik zna a to je ono sto sam opisao u prvoj poruci.... E ono sto me zanima jeste losa strana... Svaki auto ih ima ali cenim (onako laicki) da buba nije toliki problem... Argument za to jeste sto je i dan danas postovana u velikoj meri... Moje konkretno pitanje jeste : U kolikom sam problemu ako znam samo tocak da promenim?

Na Tvoje konkretno pitanje konkretno kontra pitanje: A koliko vozaca zna da promeni tocak?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 19:25

Pa moje misljenje je da to znaju svi.... Problem je sto ja ne znam vise od toga...
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 19:58

Taribo ::
Pa moje misljenje je da to znaju svi.... Problem je sto ja ne znam vise od toga...

To uopste nije problem.Prekontrolises nivo ulja.Bubu upalis,sipas gorivo i vozis.Za sve ostalo postavis pitanje na forumu i ljudi ce da ti odgovore.Uz put,mozes nesto i da study .Imas net,polako,jedno po jedno! lol! Po pitanju cene solidno sredjene Bube,razlika je od do...Bubu imas za 100 Eura a imas je i za 5000.Znaci,koliko para,toliko muzike. lol! Ja licno sam za varijantu da uzmem Bubu u losijem stanju i da je sredjujem jer znam sta je uradjeno.E sada ti vidi... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 20:27

Ok... Hvala na odgovoru... Kao sto rekoh ja sam laik za automobile tako da nemam tvoj skill da uradim nesto na kolima... Kome i gde bi mogao da se obratim za takvu vrstu pomoci.... Ja bi hteo da radim 2 meseca i kupim bubu do 400 evra... Vise od toga se nema... Znam da bi u startu morao da je sredjujem.... Samo je pitanje koliko?
Nazad na vrh Ići dole
pera
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
pera


Broj poruka : 728
Godina : 65
Lokacija : Sopot
Datum upisa : 08.02.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeČet 4 Sep - 21:55

Pozdravw i od mene,nacice se vec nesto.
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 8:05

Pozdrav i dobrodošao...

Pošto sam ja ovde jedini oboleli od hronične verbalne dijareje sada ću svašta da ti napišem :

Pre svega, Buba je genijalan auto za ljude koji vole da mućnu svojom glavom - koji cene nešto više od praktičnosti na prvu loptu (sigurno ti govore "pusti Bubu, uzmi juga"). Elem, auto je fenomenalnog izgleda, pruža odličan osećaj u vožnji, veoma je robustan i izdržljiv, jedinstven zbog svoje istorije, jeftin za nabavku i održavanje, jednostavna mehanički pa većinu stvari može i sam vlasnik da odradi itd itd...Sa druge strane problemi su: jako malo vlasnika je te automobile održavalo kako treba pa su mnoge zbog toga dosta propatile i u prilično su lošem stanju, potrošnja je retko kada ispod 9l po gradu (zimi ide i do 12-13l, zavisno od raznih faktora može i više), limari i farbari ih izbegavaju (znači tražiš neku u što boljem limarijskom stanju) kao i mnogi mehaničari (budi spreman da kupiš alat, izbistriš neku literaturu, inače vožnja Bube može da se pretvori u loše iskustvo)...

Što se kupovine tiče, bolje razmisli da radiš tri ili četri meseca jer će ti biti potrebno oko 500-600€ da se uz mukotrpno traženje pazari solidna Buba i računaj tu još trošak od nekih 100-200€ na razne sitnice...Možeš proći jeftinije, možeš proći i skuplje...

Da, ako znaš da promeniš točak naučićeš i da promeniš ulje, da našteluješ paljenje i tako dalje, kod Bube to ide sve jedno za drugim (zašto dati nekom majstoru da ti menja ulje i uzme 500din kada možeš to sam da odradiš za nekih pola sata i još da se zezaš usput)...Ono na šta bih ti skrenuo pažnju kao mladom vozaču je da uračunaš tu i troškove održavanja i potencijalnih kvarova...Ako hoćeš da imaš auto treba ti i siguran izvor prihoda...

Sve što te zanima pitaj...
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 11:03

Hvala ti na ovom odgovoru.... vala skoro sve si mi objasnio.... Kapiram ja da ce trebati uz bubu dosta posla meni je samo cim da mi bude verna.... Da nema nekih ispada (da stane na sred mosta)... I lepo si rekao "da se usput i zezas"... I to je razlog zasto zelim da je posedujem... Obradovalo me je to sto si rekao da nije komplikovana pa da i sam mogu da naucim... Zato sto to stvarno zelim... Jos jednom hvala...
Nazad na vrh Ići dole
igorsnegi
dr. VW
dr. VW
igorsnegi


Broj poruka : 1246
Godina : 50
Lokacija : Beograd-Visnjicka Banja,Obrenovac,Koceljeva
Datum upisa : 05.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 12:45

GibaniTZa ::
Pozdrav i dobrodošao...

Pošto sam ja ovde jedini oboleli od hronične verbalne dijareje sada ću svašta da ti napišem :

Pre svega, Buba je genijalan auto za ljude koji vole da mućnu svojom glavom - koji cene nešto više od praktičnosti na prvu loptu (sigurno ti govore "pusti Bubu, uzmi juga"). Elem, auto je fenomenalnog izgleda, pruža odličan osećaj u vožnji, veoma je robustan i izdržljiv, jedinstven zbog svoje istorije, jeftin za nabavku i održavanje, jednostavna mehanički pa većinu stvari može i sam vlasnik da odradi itd itd...Sa druge strane problemi su: jako malo vlasnika je te automobile održavalo kako treba pa su mnoge zbog toga dosta propatile i u prilično su lošem stanju, potrošnja je retko kada ispod 9l po gradu (zimi ide i do 12-13l, zavisno od raznih faktora može i više), limari i farbari ih izbegavaju (znači tražiš neku u što boljem limarijskom stanju) kao i mnogi mehaničari (budi spreman da kupiš alat, izbistriš neku literaturu, inače vožnja Bube može da se pretvori u loše iskustvo)...

Što se kupovine tiče, bolje razmisli da radiš tri ili četri meseca jer će ti biti potrebno oko 500-600€ da se uz mukotrpno traženje pazari solidna Buba i računaj tu još trošak od nekih 100-200€ na razne sitnice...Možeš proći jeftinije, možeš proći i skuplje...

Da, ako znaš da promeniš točak naučićeš i da promeniš ulje, da našteluješ paljenje i tako dalje, kod Bube to ide sve jedno za drugim (zašto dati nekom majstoru da ti menja ulje i uzme 500din kada možeš to sam da odradiš za nekih pola sata i još da se zezaš usput)...Ono na šta bih ti skrenuo pažnju kao mladom vozaču je da uračunaš tu i troškove održavanja i potencijalnih kvarova...Ako hoćeš da imaš auto treba ti i siguran izvor prihoda...

Sve što te zanima pitaj...

E lepo si to sastavio...Svaka cast!!! lol! lol! lol! E neka si mu rekao!!! lol! lol! lol!
Odlicno si rekao!!! lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
https://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/profile.forum
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 13:03

pozdrav i od mene srđane... cheers

i još jedna stvar ovaj forum je zbilja pravo mjesto za sve odgovore u vezi tih malih simpatičnih automobila zato pitaj šta god treba.. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 17:16

Hvala... Da znate da hocu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 18:04

E ljudi imam jedno opste pitanje, a nisam siguran u koji topik da ga stavim... Istrazujuci malo ovaj forum ukapirao sam da ovde ljudi zapocinju razne projekte na bubi ( uzmu je, pa iz niceg naprave svasta, pa onda sledi prodaja)... E sad me zanima da li oni to rade profesionalno pa time zaradjuju za hleb ili iz ljubavi.... Citajuci vase odgovore koliko mi para treba da kupim bubu koja je u startu dobra malo sam se smorio jer ipak, zbog faxa ne mogu toliko da radim da bi zaradio toliku svotu novca... E sad... Ako to rade iz ljubavi voleo bi da uzmem neku bubu i uz njihovu pomoc poradim na njoj jer bi time i naucio skoro sve stvari koje bi bile potrebne da bi je i sam odrzavao.....
Nazad na vrh Ići dole
strid
dr. VW
dr. VW
strid


Broj poruka : 1592
Godina : 72
Lokacija : Grocka
Datum upisa : 20.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 18:53

moje skromno misljenje
uzmi bubu koja se kotrlja
onda je lepo vozis Laughing
usput vidis sta joj sve ne valja Suspect
onda pocnes da skupljas informacije i delove i kad skupis sve to (tacnije vecinu , niked ne mozes sve) krenes u pravu akciju bounce bounce bounce
i onda znas sta vozis Razz Razz
Nazad na vrh Ići dole
http://www.studio3dworld.com
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimePet 5 Sep - 19:18

Pa ovako... pokusao sam nesto da isplaniram... Fax mi pocinje u oktobru... Pa da bi se uklopio u raspored krecem sa poslom polovinom ili krajem istog meseca... Radio bi do kraja decembra i skupio sa sve rodbinom i prijateljima oko 600,700e... e sad... vi verovatno poznajete i pored topika ponude sta jos ima pa bi mi znacilo kada bi mi javili ako iskrsne neka solidna buba za te pare... Verovatno bi je uzeo u januaru da bi mogao da je sredjujem do maja, juna... I jos nesto... Da li postoji cabrio buba za te pare... Ako da koliko ju je tesko naci, a ako ne da li to moze da se uradi na normalnoj bubi?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeSub 6 Sep - 1:19

..dobro dosao cheers cheers cheers Gde si ziveo na dorcolu ?
Nazad na vrh Ići dole
GibaniTZa
dr. VW
dr. VW
GibaniTZa


Broj poruka : 1972
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeSub 6 Sep - 8:04

Kod kabrio Buba je po mom mišljenju ( a mišljenje je kao dupe - svako ga ima ) situacija sledeća: Il si nindža il si mindža...Znači (oprostite na francuskom), ili se uzima fabrički kabriolet (pravio ih je Karman) koji košta od 5-6k€ pa naviše ili se ne uzima nešto što je neko pravio jer to retko kada ispadne da valja ( ulazi voda, trule patosi itd itd)...Tako da drži se ti obične Bube sa krovom...

Što se tiče potrage naći će se nešto, ako nešto čujem vidim javiću ti, ali pre svega moraš sam da cunjaš i tražiš...
Nazad na vrh Ići dole
Taribo
pridošlica
pridošlica
Taribo


Broj poruka : 18
Godina : 35
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 04.09.2008

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeSub 6 Sep - 11:43

Vazi... Hvala ti... Inace ziveo sam na keju... Isao u Baruh... A pre godinu sam se preselio na NBG....
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitimeSub 6 Sep - 12:54

za početak mislim da bi ti bilo najbolje da tražiš bubu između 68-76...mislim na godište po mogućnosti motor 1.2....koji je najpouzdaniji..

pripazi na kolone i podove kod limarije(da nisu truli) a ostalo za 500-600 eura kako bude....pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sve ove godine... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve ove godine...   Sve ove godine... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve ove godine...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» VHS Mladenovac 2013
» VW 1303 S 1972 godine! :)
» delovi za bubu iz 1949 godine
» Glasurit formule za VW vozila - DO i OD 1967.godine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Predstavljanje članova-
Skoči na: