vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Kako ugraditi pop-out prozore

Ići dole 
+8
Bugman
popesky
becavw
zverko
simon vw411
vlajko05
Doktor
Tomas Volk
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 17:04

Smatram da je zanimljivo da ovo iskustvo podelim sa vama.
Svoje pop-out prozore za split sam skinuo i prodao.
Danas sam imao sasvim drugaciju situaciju.Trebalo je da obnovim i namestim pop-out prozore na Becinu bubu 1960.
Covek je nabavio nove kedere i navlake za sarke,polovan par po-out prozora kod naseg drugara Zokija iz KS.
Sve je tu a redosled je ovakav:
Prislonio sam prozor sa novim kederom na sebi tako da naleze od prilike pravilno.Nije jednostavno privuci ga na svoje mesto jer je keder nov i prakticno odbija prozor od auta.
Na sarki na stubicu se obelezi gornja rupa ali uz uslov da je prozor na pravilnoj visini.
Skine se sarka koja ima 5 rupa za vezu,obelezi se tih 5 rupa i probusi burgijom precnika 4,5mm.
Treba dobro zapeti i dovesti prozor tako da se poklope rupe,zatim podvuci plocicu u koju se srafe 5 malih srafcica.Dobro stegnuti a zatim jako pritisnuti prozor ka unutra u zadnjem delu.Mehanizam za zatvaranje treba da stoji u polozaju za zatvoreno,prozor je pritisnut ka unutra i onda obeleziti kroz rupe na mehanizmu za zatvaranje 4 rupe.Kad se rupe izbuse mehanizam dovesti u polozaj za otvoren prozor,zasrafiti mehanizam i onda zatvoriti prozor.
Mozda ovo nekoga i bude zanimalo.
Posto sam ovo montirao nabacio sam sa unutrasnje strane beli keder koga treba odseci na potrebnu duzinu ali tako da ga bude svuda po obodu izuzev na delu hromirane navlake za sarku.
Posto buba nije imala ove prozore moralo se petljati ovako.
Ovi pop-out prozori su za modele od 1956-1964 ali isti rad je i za one posle 1964.
Ovo je moralo da se uradi pre instalacije neba pa je potrebno opet skinuti beli keder i prozore,instalirati nebo i onda ovo vratiti nazad.
Jednostavno je a cak je izvodljivo uz vece mucenje da se ovo izvede i bez asistiranja bilo koga.
Malo mi je pomogao VW TRENDS iz aprila 1998 i prilog kako obnoviti pop-out prozore.
Evo i malo slika a nadam se da je lako povezati sa tekstom Very Happy
Kako ugraditi pop-out prozore 20080312image0005hu3

Kako ugraditi pop-out prozore 20080312image0001rf4

Kako ugraditi pop-out prozore 20080312image0002wv8

Kako ugraditi pop-out prozore 20080312image0003hj7

Kako ugraditi pop-out prozore 20080312image0004fg3
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 18:50

Krasno ! Shocked Cool

Jedva čekam da ja to isto složim na svoju, ali glupo mi je sad to raditi prije generalnog sređivanja limarije...zato šećer na kraju.
To mi je inaće jedan od najjačih detalja koji se može vidjeti na bubi... cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 19:33

Doktor ::
Krasno ! Shocked Cool

Jedva čekam da ja to isto složim na svoju, ali glupo mi je sad to raditi prije generalnog sređivanja limarije...zato šećer na kraju.
To mi je inaće jedan od najjačih detalja koji se može vidjeti na bubi... cheers

potpis, pop out prozori daju takav smek bubi da to nije normalno

moj san je da slozim jednu "buljavu" , iliti bubu '66. sa pop out prozorima i faltdachom, to je pravi merak Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
simon vw411
VW entuzijasta
VW entuzijasta



Broj poruka : 71
Datum upisa : 11.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 19:53

Citat :
To mi je inaće jedan od najjačih detalja koji se može vidjeti na bubi...
i meni je bio dok sam imao bubu,sada bi jedne za Varianta.
Pozz Doc-u i svima na forumu od Simon-a cheers
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 20:00

Mene je spopadala ideja da ih ugradim na oval faltdah.
Ipak sam kasnije shvatio da bi to bilo previse Sad
Nisam ih tada kupio i kasnije ih je uzeo Beca.
Ipak limuzini pripadaju.
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 20:43

e vidis ja se ne bi razmisljao ni sekunde, onaj tvoj zeleni oval faltdach je ko stvoren za RESTO Cal look, znam da ti nisi pristalica bilo kakvog budzenja, ali zamisli samo kako bi izgledao tvoj faldtach sa pop out prozorima na BRM felnama i sam 2007 cc 48 IDA masinom Very Happy OPAKO Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 22:17

To Vlajko
Dobro,zamisljam to sto si smislio.Jeste OK al nije realno za moj dzep a i to mu dodje bunar u koji bacas novac a kad bi da to prodas a ono trecinu vracas nazad.
Od kada sam odustao od pop-outa na ovalu zanosim se da stavim 6 pop-outa na sambu.Imam ih i nije problem da to instaliram Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
vlajko05
dr. VW
dr. VW
vlajko05


Broj poruka : 1438
Godina : 40
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 22:54

Tomas Volk ::
To Vlajko
Dobro,zamisljam to sto si smislio.Jeste OK al nije realno za moj dzep a i to mu dodje bunar u koji bacas novac a kad bi da to prodas a ono trecinu vracas nazad.
Od kada sam odustao od pop-outa na ovalu zanosim se da stavim 6 pop-outa na sambu.Imam ih i nije problem da to instaliram Very Happy

svaka ti je ka u Njegosa, ali ja na ovo sto sam napisao gledam kao na hobi , radio bi za svoju dusu i verovatno je nikada ne bi prodao ( to kazem sada iz ove perspektive, nikad ne reci nikad )

a sto se pop out-a za sambu tice imam sam jedno da kazem cheers king farao
Nazad na vrh Ići dole
http://www.buba-beograd.com
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 23:16

e bas su dobri prozorcici !!!! ali svaka cast za farbanje !!!! fenomenalno izgleda !!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 23:44

To Zverko
Najbolje bi bilo da vlasnik bube sam otvori temu i predstavi svoj auto.
Kod mene je trenutno ta buba na sredjivanju pa bi bilo OK da kako napreduju radovi to ovde i pokazemo.
Nazad na vrh Ići dole
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 12 Mar - 23:51

naravno, bilo bi lepo !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 46
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePet 14 Mar - 5:23

2Volk

Veliko hvala, stvarno radis temeljno i precizno.

Potrudicu se da te ovaj vikend dopunim i predstavim sve sto znam oko ove moje "prve ljubavi"

Inace, za pop-out-e si mi ti dao predlog nisam ni mislio da ih stavljam, ali po 100-ti put si me ispravno posavetovao...

2 Zverko

Farbanje je moglo bolje, videces sam...Ustvari ja nikad nisam zadovoljan farbanjem, ne znam, niko, ali apsolutno NIKO nece da obrati paznju na sitnice!!!Nijedan majstor...
Sto je vec spomenuto na sajtu svi majstori prihvataju "nase" bube kao stare aute, pa bi trebalo da smo zadovoljni bilo kako da je ofarbana... E, ja nisam...
Nazad na vrh Ići dole
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePet 14 Mar - 9:49

Morces da naucis da zivis sa tim curotinama,prasinom u farbi,risevima...
Evo kako se volimo ja i moj farbar godinama.
Kad god hoce da mi promeni raspolozenje on to uradi affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
zverko
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
zverko


Broj poruka : 317
Godina : 38
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.02.2008

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePet 14 Mar - 9:54

ma... farbanje moze uvek bolje !!! a detalji su ti koji cine celinu ... ja npr. nemam curkova, prasine ... itd. ali mi je manje vise ceo lak kao "narandzina kora" ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/milanbishpapa
popesky
dr. VW
dr. VW
popesky


Broj poruka : 1795
Godina : 53
Lokacija : sombor
Datum upisa : 09.08.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePet 14 Mar - 10:09

a dali bi curotine mogle da se fino i precizno osmirglaju ... pa fino i precizno poliraju ... pa to dodje na svoje ... sta mislite ... .... idem da potrazim koju curotinu pa cu da je opalim sa hiljadarkom ... da probam
Nazad na vrh Ići dole
http://aircooledvw1300.blogspot.com/
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 46
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePet 14 Mar - 11:26

2Popesky

Opali pa javi, pa cu i ja moju isto tako da opalim pa sta bidne... Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
becavw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
becavw


Broj poruka : 585
Godina : 46
Lokacija : Lugano
Datum upisa : 03.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePet 14 Mar - 11:59

Ja nasao ovo...

Kako ugraditi pop-out prozore Hingedwindows1ez3

Kako ugraditi pop-out prozore Hingedwindows2re9
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePon 17 Mar - 9:27

Tomas Volk ::
Mene je spopadala ideja da ih ugradim na oval faltdah.

Pop-outi su fenomenalni u kombinaciji sa faltdachom, jer zrak koji uđe sa gornje strane izlazi kroz njih, najbolja klima za Bubu po ljeti... cheers
A to što nisi ugradio na ovala nije ni bitno, ionako si imao posla da doljnji dio vratiš iz mrtvih, a to se cjeni (barem ja) ! Cool


Usput, Simone, pozdrav i tebi !
(svoje pop-oute sam kupio baš od njega, ak kad sam prelazio carnu, na pitanje carinika "imate šta za prijaviti ?", rekao sam hladnokrvno "Ništa!" ...i prošao granicu... Laughing )
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimePon 17 Mar - 10:32

To Doc
Pre koju godinu dolazio Klemen sa mojim imenjakom iz ZG Gugom.
Znas ga?
Poklonio sam coveku Blaupunkt sa belim dugmicima.
Samo su se on i Klemen pogledali.Kako cemo ovo preneti preko granice?
Rekao sam a poklanjam ali neznam sta da rade sa radiom.
Posle par sati sam dobio SMS sa sadrzajem:
PRESVERCALI SMO GA What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 19 Mar - 20:55

Znam Guga, simpa lik, totalno opičen na svoj način...clown
Što se poklona tiće - baš si faca ! Cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 19 Mar - 21:14

Ma odusevilo me sto su momci reagovali na taj radio a meni nista nije znacio.
Valjda nije dovoljno star What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 19 Mar - 21:18

ljudi ako neko zna gde mogu da kupim ove elemente (sarke) za ugradnju neka mi javi imam bubu 1969 godiste
Nazad na vrh Ići dole
Doktor
dr. VW
dr. VW
Doktor


Broj poruka : 801
Godina : 45
Lokacija : Poreč
Datum upisa : 20.09.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 19 Mar - 21:18

A čuj, radio je najvjerojatnije ugrađen (ili će biti) u Gugovu '64 !

To je bijela sa slike (fotkao ja, Rovwinj prošle godine):

Kako ugraditi pop-out prozore Slika1la0.th Kako ugraditi pop-out prozore Slika2de2.th Kako ugraditi pop-out prozore Slika3ff4.th Kako ugraditi pop-out prozore Slika4cb9.th Kako ugraditi pop-out prozore Slika5zv9.th

Ova rat-look plava je od Daniela iz Švicarske, isto opićen i VW-irusom zaražen lik !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vwbuba.hr
Tomas Volk
dr. VW
dr. VW
Tomas Volk


Broj poruka : 2511
Lokacija : Raca Kragujevacka
Datum upisa : 02.06.2007

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 19 Mar - 23:04

To Doc
E pa onda evo kako ja i tvoj simpa lik (moj imenjak) jedemo cevape i ostalo slobodorucnom metodom What a Face
Nije bilo pribora za sve pa smo se solidarisali to vece u Mladenovcu - jeli prstima pig
Kako ugraditi pop-out prozore Mladenovac06108xi6
Ko u kameno doba scratch
Nazad na vrh Ići dole
Bugman
dr. VW
dr. VW
Bugman


Broj poruka : 899
Godina : 32
Lokacija : Gornji Milanovac
Datum upisa : 03.03.2008

Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitimeSre 19 Mar - 23:44

Ipak metalno doba,vidi se neka ograda/sipka iza lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://detroitsrbija.21.forumer.com
Sponsored content





Kako ugraditi pop-out prozore Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ugraditi pop-out prozore   Kako ugraditi pop-out prozore Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ugraditi pop-out prozore
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» kako napraviti ovakve prozore
» plin kako?
»  aluminijumske lajsne za prozore
» Kupujem ocuvane Blade branike i po-up zadnje prozore
» Split i oval

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: