vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Sreca u nesreci

Ići dole 
+2
Dika
Slavko St
6 posters
AutorPoruka
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimeNed 9 Dec - 15:16

Danas kada sam se vracao iz Novog Sada odjedanput buba pocela cudno da se ponasa. Isao sam skoro 100km. Poceo sam naglo da kocim , kad sam sisao na 20kmh kocnica mi je propala, povukao sam rucnu i kad sam skrenuo levo zadnji desni tocak je sleteo i naslonio se na blatobran.
Letos sam menjao kompletno gurtne i zaboravio sam da stavim osigurac na osovini.
Sta je sve moglo da se desi, dobro sam prosao, malo se blatobran u zadnjem delu iskrivio.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimeNed 9 Dec - 16:13

Slavko St ::
Danas kada sam se vracao iz Novog Sada odjedanput buba pocela cudno da se ponasa. Isao sam skoro 100km. Poceo sam naglo da kocim , kad sam sisao na 20kmh kocnica mi je propala, povukao sam rucnu i kad sam skrenuo levo zadnji desni tocak je sleteo i naslonio se na blatobran.
Letos sam menjao kompletno gurtne i zaboravio sam da stavim osigurac na osovini.
Sta je sve moglo da se desi, dobro sam prosao, malo se blatobran u zadnjem delu iskrivio.

POZDRAV...

Sve je dobro kad se dobro zavrsi, a od sad cetvore oci otvori. affraid affraid affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimeNed 9 Dec - 23:40

koliko moze jedan obican osigurac da bude bitan Idea
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 8:27

Koliko ja razumem, krunasta matica poluosovine (OK36) se odvrnula i ispala, pa je tocak zajedno sa dobosem spao sa poluosovine?

Osigurac (splentna) je tu samo u slucaju da krunasta matica nije dovoljno stegnuta. Ako se matica stegne propisanim momentom (30 odnosno 36 mkg) nema apsolutno nikakve sanse da se odvrne. Medjutim, ako matica nije dobro stegnuta, pa jos nema ni osigurac, trece osiguranje ne postoji.

Inace, ako se duze vozi sa nedovoljno stegnutom maticom, moze da se desi da se pojedu nutovi na poluosovini ili na dobosu.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 8:57

sve je dobro prošlo hvala bogu... Rolling Eyes
zna se odvrnut najčešće zadnji kotač otpadne i to upravo zbog ovoga što kdf napisa....
Nazad na vrh Ići dole
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 11:24

Meni se jednom desilo da maticu nisam stegao dobro,na povratku sa skupa u Mladenovcu 2006.Srecom tu je bio osigurac,tako da sam na vreme primetio "cudne zvuke",stao i zategao.Sobzirom da mi je to bila prva duza voznja nakon pakovanja bube obavezno tada nosim osnovne alatke u slucaju da nesto krene naopako,pa mi je tako i 36 bio u autu
Nazad na vrh Ići dole
Slavko St
dr. VW
dr. VW



Broj poruka : 1200
Godina : 67
Lokacija : Sr. Kamenica
Datum upisa : 07.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 14:26

Kod mene kad se matica popusti netreba vise kljuc mozes odvrnuti sa dva prst.. Stegao sam sa cev od 2m, nisam odmah stavio osigurac jel se predhodna pokidala i ostavio sam do sutra dok drugu nabavim.
Medjutim totalno sam zaboravio.

POZDRAV...
Nazad na vrh Ići dole
bubuleja
dr. VW
dr. VW
bubuleja


Broj poruka : 1021
Godina : 46
Lokacija : rijeka
Datum upisa : 03.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 15:00

da ali ti i poluga treba da maticu otpustiš zar ne? lol!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 15:25

Propisno stegnuta matica nikako ne bi smela da se odvrne. Moguce je da su nutovi na dobosu prilicno potroseni pa da dobos ima zazora na poluosovini. Jedino u tom slucaju moze biti da se matica sama odvrce. Ovde osigurac (splentna) nece mnogo pomoci...
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 20:26

ja sam imao muke kad sam hteo da odvrnem tu maticu. Evil or Very Mad uzeo sam moje najvece vodoinstalaterske rocangle (velicina 1m) pa sam zavukao cevku od 1.5m pa sam celom svojom tezinom stao preko toga i dodatno sam se rukama odguravao i nije htelo da popusti dok nisam uradio isto to samo sto mi je cale pomogao time sto je cekicem nenormalno udarao u maticu.
ZAKLUCAK: "pametniji popusta"
a dobos da se ne okrene je drzala samo rucna ... nije da se hvalim Laughing Laughing Laughing ali do sad ni na jednom automobilu nisam imao takvu rucnu Basketball
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Dika
dr. VW
dr. VW
Dika


Broj poruka : 3851
Godina : 71
Lokacija : Mladenovac
Datum upisa : 01.06.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 21:05

jovca ::
ja sam imao muke kad sam hteo da odvrnem tu maticu. Evil or Very Mad uzeo sam moje najvece vodoinstalaterske rocangle (velicina 1m) pa sam zavukao cevku od 1.5m pa sam celom svojom tezinom stao preko toga i dodatno sam se rukama odguravao i nije htelo da popusti dok nisam uradio isto to samo sto mi je cale pomogao time sto je cekicem nenormalno udarao u maticu.
ZAKLUCAK: "pametniji popusta"
a dobos da se ne okrene je drzala samo rucna ... nije da se hvalim Laughing Laughing Laughing ali do sad ni na jednom automobilu nisam imao takvu rucnu Basketball

Maticu od zadnjeg tocka najbolje je popustati i stezati kod vulkanizera koji rade kamionske gume, imaju masinu za stezanje i otpustanje srafova. Popustis maticu kod vulkanizera vratis se u radionicu i odradis sta treba a onda kod vulkanizera ponovo zategnes i osiguras.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vw-vhs-mladenovac.com
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 21:29

znam i ja za to Laughing a sta da radm kad mi je auto bio rasklopljen tada. samo sasija je bila bez jarma Laughing morao sam da se snalazim. a posroji i varijanta da se greje brenerom....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimePon 10 Dec - 22:59

U slucaju da nemate odgovarajuci kilo-kljuc, potreban momenat od 30 mkg moze da se ostvari delovanjem sile od 60kg na kraju poluge duzine 0,5 m. Ili, na primer, ako je kljuc dugacak 0,4 m potrebna je sila od 75kg (0.4*75=30). Znaci, ako imate 75kg i kljuc od 0,4 m dovoljno je da sopstvenom tezinom stanete na kraj kljuca i ostvaricete potreban momenat.

Ovo naravno vazi za neostecene navoje i matice. Ako matica nije dugo odvrtana, pa je zapekla, onda to moze biti i mnogo vise.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
jovca
dr. VW
dr. VW
jovca


Broj poruka : 805
Godina : 40
Lokacija : Svilajnac
Datum upisa : 24.10.2007

Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimeUto 11 Dec - 18:31

KdF ::
Ako matica nije dugo odvrtana, pa je zapekla, onda to moze biti i mnogo vise.

e o tome govorim Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.cardomain.com/ride/2546904
Gost
Gost




Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitimeUto 11 Dec - 20:22

uh,i ja imam tantalove muke sa tim..nece,pa nece...vidim da ce vulkanajzer da radi.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sreca u nesreci Empty
PočaljiNaslov: Re: Sreca u nesreci   Sreca u nesreci Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sreca u nesreci
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ljudi!
» VW 1100 1953
» Hajde ko ne bi sve dao za ovo??
» Hebmuler 623
» Treca sreca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: RAZNO :: Ostalo-
Skoči na: