vw-vhs-mladenovac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
vw-vhs-mladenovac

Ljubitelji vw vozila sa vazduhom hladjenim motorima
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Trzanje

Ići dole 
+2
Ivan V
nikson
6 posters
AutorPoruka
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Trzanje   Trzanje Icon_minitimePon 22 Okt - 20:40

Drugari ,buba mi se cima kad sporo idem ,recimo drugom bez gasa ili na mali gas.
Motor tek uradjen!?
Takodje se i gasi na leru kad je ladan?
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimePon 22 Okt - 20:43

ako se trza- paljenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimePon 22 Okt - 20:45

Ili zapusena ler dizna Question
Nazad na vrh Ići dole
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimePon 22 Okt - 20:51

Za paljenje cu se nekako snac.
Interesuje me koja je ler dizna? confused drunken
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimePon 22 Okt - 22:10

Drugom bez gasa? Pa ni jednom brzinom Buba ne ide bez gasa, nije to dizel motor!
Ako se gasi na leru, moguce je da se saug prebrzo otvara (podesiti zakretanjem poklopca automatskog sauga), ili da je smesa na leru lose podesena. Ako se motor gasi kada je vreme jako vlazno i hladno, to je relativno normalna pojava - smrzava se karburator. Ovde treba prekontrolisati da li funkcionise klapna sa usisavanje predgrejanog vazduha (na kucistu filtera za vazduh) ako je automatska, odnosno da li je ista fiksirana u polozaju za zimske uslove ako nije automatska. Ova klapna je kod novijih modela sa plasticnim kucistem filtera upravljana vakumski, a kod starijih modela sajlom koja je povezana sa termostatom. Ako motor nema termostat, klapna je stalno otvorena pa motor stalno usisava hladan vazduh sto nepovoljno deluje na smrzavanje karburatora i na gasenje na leru. Stariji modeli su imali klapnu koja se fiksira rucno u polozaju za zimu. Kod ovog resenja postoji jedan mali teg na kraju rucice klapne kojim se regulise usisavanje vazduha - ovde motor na leru uisisava predgrejani vazduh, a cim se doda gas struja vazduha otvara klapnu i motor usisava hladan vazduh.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nebkv
dr. VW
dr. VW
nebkv


Broj poruka : 1461
Godina : 44
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 04.06.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimePon 22 Okt - 23:36

nikson ::
Za paljenje cu se nekako snac.
Interesuje me koja je ler dizna? confused drunken
Sa desne strane karburatora.U zavisnosti od tipa karburatora postoje jedna ili dve dizne.
Nazad na vrh Ići dole
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeUto 23 Okt - 10:27

KdF ::
Drugom bez gasa? Pa ni jednom brzinom Buba ne ide bez gasa, nije to dizel motor!
Ako se gasi na leru, moguce je da se saug prebrzo otvara (podesiti zakretanjem poklopca automatskog sauga), ili da je smesa na leru lose podesena. Ako se motor gasi kada je vreme jako vlazno i hladno, to je relativno normalna pojava - smrzava se karburator. Ovde treba prekontrolisati da li funkcionise klapna sa usisavanje predgrejanog vazduha (na kucistu filtera za vazduh) ako je automatska, odnosno da li je ista fiksirana u polozaju za zimske uslove ako nije automatska. Ova klapna je kod novijih modela sa plasticnim kucistem filtera upravljana vakumski, a kod starijih modela sajlom koja je povezana sa termostatom. Ako motor nema termostat, klapna je stalno otvorena pa motor stalno usisava hladan vazduh sto nepovoljno deluje na smrzavanje karburatora i na gasenje na leru. Stariji modeli su imali klapnu koja se fiksira rucno u polozaju za zimu. Kod ovog resenja postoji jedan mali teg na kraju rucice klapne kojim se regulise usisavanje vazduha - ovde motor na leru uisisava predgrejani vazduh, a cim se doda gas struja vazduha otvara klapnu i motor usisava hladan vazduh.
Kad idem nizbrdo i kocim, naravn Shocked o da idem bez gasa,i kad usporim do odredjene granice pocinje da se cima ,osjeca se to i u trecoj kad idem polako.
to mi se nije prije desavalo,sa starim motorom.
Smeta mi jer ne moze fino polako da se vozi na vrh gasa.Inace ide solidno na vecim obrtajima motora.Napominjem da je na njoj stari karburator sa proslog motora solex 30. Shocked
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeUto 23 Okt - 10:37

Da li se gasi na leru i kada je motor topao? Mozda vuce fals-vazduh negde na saug-grani, ispod karburatora i slicno... Proveri da li je karburator dobro stegnut, desava se da upravo na spoju grane i karburatora ulazi fals-vazduh jer je dihtung los ili karburator nije dobro stegnut.

Koja je tacna oznaka karburatora - Solex 30 PICT ? Postojalo je vise razlicitih verzija - PICT1, 2, 3 i tako dalje. Svaka je drugacija, razlikuju se i po sistemu za ler gas. U svakom slucaju trebalo bi proveriti da li su sve dizne prohodne, da li elektroventil funkcionise kako treba (da ne prekida) i tako dalje.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeUto 23 Okt - 10:42

Solex 30 pict 3.Ne gasi se kad se zgrije.Kuciste je staro metalno ,uljni filter. scratch Mene vise brine ovo cimanje!
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeUto 23 Okt - 12:39

A da li cima stalno ili samo kad je ladan?

Trzanje Solex30pict23br3

Pozicija 25 - ler dizna, pozicija 27 - dizna za korekciju goriva. Treba proveriti da neka od njih nije zapusena, ali da je zapusena ler dizna auto ne bi radio na leru i stalno bi se gasio, i kad je zagrejan. Moguce je da je zapusena dizna za korekciju vazduha sto bi moglo da stvori probleme u radu motora na nizem broju obrtaja.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
markoniw
Vazdušno hlađeni mozak
Vazdušno hlađeni mozak
markoniw


Broj poruka : 501
Godina : 71
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.07.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeUto 23 Okt - 14:13

RE:trzanje,
Moje misljenje je da razlog istog pored karburatora moze biti i druge prirode ,te evo mozda bezbolnog saveta:

Ako mozes da pozajmis sa neke druge bube (istog tipa) karburator za test voznju..te elliminises dilemu karburator ili nesto drugo (svojevremeno sam imao problema slicnih a bio je nekakav nosac menjaca u pitanju..)
Nazad na vrh Ići dole
KdF
Ultimativni znalac VW problematike
Ultimativni znalac VW problematike
KdF


Broj poruka : 3820
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.06.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeUto 23 Okt - 14:35

Razloga moze biti mnogo, pocev od zazora u menjacu i kvacilu preko losih nosaca menjaca do struje i karburatora. Medjutim, ako mu se to nije desavalo sa starim motorom, znaci stari karburator, stari menjac, stari nosaci menjaca, dakle treba obratiti paznju na ono sto je promenjeno.
Nazad na vrh Ići dole
http://kisobrani.blogspot.com
nikson
dipl. ing. Bubarstva
dipl. ing. Bubarstva
nikson


Broj poruka : 410
Godina : 49
Lokacija : tivat
Datum upisa : 09.08.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeUto 23 Okt - 22:32

markoniw ::
RE:trzanje,
Moje misljenje je da razlog istog pored karburatora moze biti i druge prirode ,te evo mozda bezbolnog saveta:

Ako mozes da pozajmis sa neke druge bube (istog tipa) karburator za test voznju..te elliminises dilemu karburator ili nesto drugo (svojevremeno sam imao problema slicnih a bio je nekakav nosac menjaca u pitanju..)

Padalo je i meni na pamet da nije kakva stopa mjenjaca u pitanju,nemam vremena da odem do majstora koji mi je radio motor,culi smo se telefonom on sumnja na karburator.
Inace imam i drugi isti karburator od ovog motora majstor je smatrao da je ovaj drugi bolji pa je njega i ugradio.
Inace on je spakovao taj motor za mene ja sam dosao jedan dan uvece,a sutra uvece sam odvezao auto sa drugim motorom i starim na suvozacevom mjestu.Covjek je znaci sve spakovao ali nije vozio auto,ima tu jos stelovanja.
Baj d vej auto nije registrovan a u povratku me zaustavljala murija,htjeli da mi pisu prijavu,ja im kazem namojte ljudi ko boga vas molim pa vidite da se auto radi evo mi motor naprijed sad sam od majstora,kad se sredi registrovacu i td,bla bla,murija ma moramo,ja ma nemojte ,oni da ,ja nee,oni da,ja neeee oni
da,ja neeee,oni idi nek te djavo nosi,i ispratise me sa osmjehom.
Sad me malo strah da odem kod majstora,jer treba zaobic tu patrolu,a cesto je tu! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan V
dr. VW
dr. VW
Ivan V


Broj poruka : 946
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 05.08.2007

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeSre 24 Okt - 0:29

Very Happy paljenje Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://photo.net/photos/luka1905
Shakal
pridošlica
pridošlica



Broj poruka : 12
Godina : 32
Lokacija : Beograd-Vozdovac
Datum upisa : 23.01.2008

Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitimeČet 7 Feb - 20:16

provereno paljenje,moj ortak ima ficu i nikako da nasteluje,a i mene pocinje da nervira,tako da ako mi pukne film,ima da odem do njega da mu nastelujem Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.dolader.org
Sponsored content





Trzanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Trzanje   Trzanje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Trzanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Trzanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
vw-vhs-mladenovac :: TEHNIKA :: Ostalo-
Skoči na: